Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS

У првој поруци си написао линије које саобраћају на пар минута по реду вожње, а онда спомињеш само линију 40 тако да заиста не знам да ли мислиш уопштено или на везу Прокопа и БАС-а. Само кажем да аутобуска и железничка станица не могу да се ослањају на некакве антибиотик-линије већ треба да имају линије са нормалним интервалом, као што су некад Главна и БАС имали 7, 9, 46, 83, 511 итд., као и 52, 53 и 56 су били на прихватљивој удаљености из смера периферије.
А линија 600 (као и 607) је поуздана зато што има велику резерву за паузу на окретници, понекад и преко 20 минута. Нажалост, немамо луксуз да је тако на свим линијама.
На крају крајева, следећа трола ће вероватно некад да се појави и за 5 или 10 минута, али следећа 600 увек за пола сата. Ево, мени се често деси да ми 23 оде испред носа у Таковској па одмах потом наиђе трола и спустим се две станице до Милоша Поцерца, где могу да хватам и 37, 52, 53 и 58. Да уместо троле иде 600, вероватно бих пре дочекао следећу 23.​
Pouzdana linija, bila ona na 2, 5, 10, 20 i 30 minuta, je imperativ. Pod pouzdanim mislim da je u stanju da ispoštuje maksimalno moguće red vožnje i da može da se uđe u vozilo kada naiđe. To je moje mišljenje.

Ono što je imao stari BAS, potrebno je da ima i novi.​
 
AKO stvarno krenu da prave stanicnu zgradu ubrzo, i AKO bude gotova do 2027. godine, mozda se nece puno truditi oko te nastresnice... Ali ako stanicna zgrada ne bude zavrsena ubrzo, morace nesto da urade...
 
Kako sporo rade, ne bih se zacudio da budes u pravu.... Ali, hajde da i ja izadjem sa mojom pretpostavkom, pda vidimo ko ce biti "blizi" sa datumom :)

Kada uzmemo sta ce se sve desavati u narednom periodu, verujem da je zavrsetak peronskog dela planiran krajem maja, do 2. juna najkasnije. Ali, kada uzmem koliko sporo rade, ne bi me zacudilo da konacni zavrsetak bude u septembru 2024. Bilo bi idealno u avgustu mesecu, jer tada su ljudi na odmorima i taman kad budu hteli da odu negde autobusom nemaju pojma odakle ce im krenuti BUS, a jos bilje kad se vratite u BG a autobus vas doveze do nove BAS, pa onda razmisljate kako sad stici do kuce :) Doduse, meni ce novi BAS biti blizi, pa jedva cekam da se preseli u blok 42... ;)

Ovo sam napisao na strani 193, tada smo licitirali i nagadjali kada ce konacno otvoriti OVO sto zovu stanicu, a mislimo na perone... Nisam puno promasio... U stvari poprilicno sam bio blizu... :cool:
Mada, iskreno, kada sam napisao "u septembru" vise sam mislio na sam pocetak meseca, ali i 29. septembar je "septembar"... :)
 

Аутобуси од недеље крећу са станице на Новом Београду - како изгледају припреме за велику селидбу​



У оквиру вести је и видео-прилог.
 
Od nedelje ili od ponedeljka? Dosad se govorilo o ponedeljku?
 
Ali nedelja je za međugradski saobraćaj jednako važna kao ponedeljak, posebno za dolaske.

A ni za polaske vala, isti đavo. Na kraju će neko da bane u nedelju na staru BAS pa nek se snalazi do nove.
Prelazak je u subotu na nedelju u ponoć , sve linije i prevoznici u nedelju voze , po redu vožnje , iz Bloka 42. Pre toga, u petak veselje, slikanje i govori, svečano "otvaranje" ;)
 
Da li stajaliste na komandi kad otvore i dalje radi , tj da li ce buseviici preko gazele do 42 za sad, i jel ukinuta peronska karta?
 
Нова БАС-ова карта. Срамота је што су продали ћирилицу. Рече ми шалтеруша у Маршала Бирјузова да скенирам QR код за улаз на перон што је бацање пара јер је постављен на старом БАС-у,
dfggdf.jpg
 
Bugari uzgred imaju dve vrste ćirilice. Jednu koja je više prilagođena Evropljanima, a drugu koja više vuče na istočnoslovenska pisma. Inače obe imaju ista slova.​
 
Jednom prilikom je na temi o metrou pričao o tome Bugarin koji je neko vreme posećivao forum.
 
Ако Бугари могу да користе ћирилицу готово свуда можемо и ми.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
Vecinski narod je nece, evo i tvoj nik je na latinici iz nekog razloga, tj. ideju cirilice si poceo furati nakon registrovanja na forumu.
 
Vrh