Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 244 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,1%

  • Ukupno glasača
    257
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873173#p873173:9jy1v3b0 je napisao(la):
Student » Pet Avg 20, 2021 6:46 pm[/url]":9jy1v3b0]Stiže nam 100 BMC.
?
 
Džabe mi ovde glasmo kad se unapred zna ko pobeđuje.
Kako da okacim pdf?
 
1.png

2.png
 
Hahahahaha, Turci ponovo osvojiše Beograd

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
A jel se meni čini ili je ovde BMC ipak dao nižu cenu, kao da se cena u ugovoru ne podudara sa onom koja je bila u medijima kad su ponude otvorene.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nije BMC dao nizu ponudu, nego Solarisova ponuda nije ni uzeta u razmatranje jer nisu ponudili na lizing
 
Spustili su cenu, bila je u medijima 410000 po komadu, tj 41 milion, a sad je odjednom 340000
 
Nisu spustili cenu, nego je u medijima bila cena sa PDV-om a ovde je bez...
 
Hit mi je deo, između ostalog, gde se zamera to da Solaris nije dostavio dokaz da je proizveo najmanje 100 autobusa u poslednje 3 godine... :)

Propisi su propisi :)
 
markobg":2vhqncsx je napisao(la):
Hit mi je deo, između ostalog, gde se zamera to da Solaris nije dostavio dokaz da je proizveo najmanje 100 autobusa u poslednje 3 godine... :)

Propisi su propisi :)
Ljudi u VeUpravi: Šta je Solaris, ko je to, šta oni prave, kojeg đavola su se oni prijavili, čak nemaju ni dokaz da prave autobuse. Uzimamo BMC, ljudi su napravili najmanje 100 autobusa, giganti.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
BMCi pogotovo što su na gas neće moći ni dve smene da izdrže prvenstveno zbog zahtevnosti terena, dizel je ipak dizel.
 
Ekologija baa ™

Proteracemo sa ulica 800 autobuskih auspuha koji prevoze po 160 ljudi a ostavicemo 800.000 automobilskih koji prevoze po jedno, dvoje.
 
Zezeljko":2jmwaqcr je napisao(la):
markobg":2jmwaqcr je napisao(la):
Hit mi je deo, između ostalog, gde se zamera to da Solaris nije dostavio dokaz da je proizveo najmanje 100 autobusa u poslednje 3 godine... :)

Propisi su propisi :)
Ljudi u VeUpravi: Šta je Solaris, ko je to, šta oni prave, kojeg đavola su se oni prijavili, čak nemaju ni dokaz da prave autobuse. Uzimamo BMC, ljudi su napravili najmanje 100 autobusa, giganti.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Прописи су прописи, крив је Соларисов заступник што није доставио оно што је тражено у документацији. Буквално су им због ситница одбили понуду :mad:

Послато са SM-G998B помоћу Тапатока
 
A Srbija inace pravna drzava, sve se postuje do najmanjeg detalja, pa bi izbio veliki skandal kada bi neko otkrio da je izabran Solaris a da nije dostavio dokaze da proizvodi autobuse..


To su price za malu decu sto plasiraju.


Pa setimo se samo kako su realiziovali nabavku poslednje ture. Preko fantom-firme sa adresom na privatnu kucu...

Kakve su to namazane dzukele.
 
Očigledno sam bio nejasan, zapravo, hteo sam da kažem da sam začuđen koliko je i sam Solaris očigledno pristupio ovom tenderu prilično ležerno, da se uzdao samo u to da će ponuditi nižu cenu i bolja vozila bez ispunjavanja ostalih formalnosti... OK i dživdžani na grani znaju da je tender fingiran ali ipak se neke formalnosti moraju ispuniti... Ali džaba bolja cena i bolji proizvod, F1P = pedala!

Koliko sam razumeo Solaris i nije dostavio ponudu preko zastupnika već samostalno i direktno...
 
Poljaci racunali "svako normalan ostaje na proverenom proizvodu i ide na standardizaciju". Ociglednl nisu dovoljno upoznali GSP, DJP i Grad Beograd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873218#p873218:394fl73f je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Avg 20, 2021 8:57 pm[/url]":394fl73f]A Srbija inace pravna drzava, sve se postuje do najmanjeg detalja, pa bi izbio veliki skandal kada bi neko otkrio da je izabran Solaris a da nije dostavio dokaze da proizvodi autobuse..


To su price za malu decu sto plasiraju.


Pa setimo se samo kako su realiziovali nabavku poslednje ture. Preko fantom-firme sa adresom na privatnu kucu...


Dilovi su dilovi. :wink:

Ne znaš ni kako da se osećaš posle ovoga, da li tužno, razočarano ili besno...
 
Ovo trece.

Da bog da se vozio tim autobusima sa ostatkom naroda do kraja zivota (najgora kletva za svakog korumpiranog politicmara)
 
Od uskoro, pa do kraja života, isti će provesti nadam se na robiji, a ne ni u kakvom busu i u dodiru sa narodom.
 
Vrh