Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 238 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,8%

  • Ukupno glasača
    250
Karaburma počela masovno da povlači solo Japance. U poslednjih mesec dana, pa i manje, povukli iz saobraćaja #784, #792, #796 i #797. Izgleda da do kraja godine neće ostati nijedan. Koliko znam, u planu za ovu godinu im je povlačenje 18 solo autobusa.
Evo #797 danas. (Foto: Aleksa)
 
Плашим се да њих секу са доласком нових зглобова.
 
Ja se vozio sa 1328 pre možda dva meseca i baš je fino išao, čudi me da su njega isekli
 
Neko može da napravi i lepo i strašno pouzdano vozilo (Solaris), sa klimom čitavom dužinom između rasvete i panela.
A neko spravi po 3 otvora na metar, tj rupe i opet da nema efekta u rashlađivanju prostora ili da greje na spoljašnjih +33° (IK112LE). Sa ukupno 5 prozora i jednim uvek zatvorenim šiberima.
Obradujem se videvši zatvorene prozore a ono greje unutra... Živote, pokvareni džojstiku :D
 
Ma bolje i tako, nego da šiba klima kao u Higerima, pa da ti pozli kao meni kad sam izašao iz busa, 3 dana nisam ustao iz kreveta koliko me je glava bolela.
 
Ja u takvim situacijama obavezno metnem kačket. Prednost je što imam problem sa sinusima, pa sam sklon glavoboljama, i zato stalno nosim kačkete, pogotovu što zna i ovo sunce da mi smeta.
 
Vinča307":37v4ixv3 je napisao(la):
Ma bolje i tako, nego da šiba klima kao u Higerima, pa da ti pozli kao meni kad sam izašao iz busa, 3 dana nisam ustao iz kreveta koliko me je glava bolela.
Ma da, baš je super voziti se u vreloj kanti na plus 40.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja ti kažem koliko je samo opasno izađi iz frižidera od busa napolje na 40 stepeni i kakav je to šok za organizam. Klima u Higerima nikako ne sme da se pojačava na najjače, jer prejako duva.
 
Problem je što jednima klima uopšte ne radi, a u drugima pingvinarijum.
 
Radi li se servisiranje tj čišćenje tih klima.
 
Ma ovo je bolesno sta rade....mislim se,cemu sluzi ona plava nalepnica ? Sluzi isto kao i nalepnica WiFi, dekorativno iskljucivo.
Evo konkretno primer vozila (IK112LE) koja kod mene na 305. voze vikendom (2/3 - #3211 & #3212), duva toplo konstantno. Da bar duva hladno pa da kazes,ok trude se malo.
Unutra je 40 stepeni jer te skalamerije (kojima cemo se mi ljudi lose srece voziti jos podosta) imaju ukupno 5 prozora a unutra pozadi od motora dolazi tolika toplota da nije humano.A evo ove nedelje ce biti 40 stepeni,pa ko prezivi pricace.

A da li ih ciste....ne verujem.Znam kod onih Spanaca (CAF tramvaji), da je unutra mrtvilo i miris ustajalosti konstantno.
 
3128 na 1/102
a07367170a4b94e5f17d6323c3e79e45.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859253#p859253:2n1u8aja je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Jun 21, 2021 12:13 pm[/url]":2n1u8aja]Ako i u julu nastave da voze bez klima, ja nastavljam da ne plaćam kartu.
Pogresio sam ovde, danas sam bio u nekoliko vozila kojima je klima radila super. Naravno, Solarisi.

Verovatno cu uplatiti kartu i za jul. Jedino nisam placao, i to namerno, od oktobra do maja jer su sakatili polaske i izmotavali se sa nedeljnim rezimima vec nedeljnih rezima voznje. Sad su se malo upristojili pa i ja nastavljam sa ispunjavanjem svojih obaveza.
 
Ne brini se, uskoro kreće letnji red vožnje, ili ti u prevodu, nedeljni režim nedeljnog reda vožnje za radni dan. A to znači da 36, 87, 606 i sl. provereno ne manjaju red vožnje. :D
 
Јутрос у 2 од 3 аутобуса није радила клима али док сам чекао приметио сам на још 5-6 аутобуса да није радила. Катастрофа.
 
Danas oko 07h ulazim u Solarisa na liniji 17, i radi klima na 15° :D

Da su imali ljudi jakne, ogrnuli bi ih. Ali bolje i to nego da greje kao u 85% ostalih... Ne daj bože uđeš u IK112m pa to je padanje u nesvest.
 
U gb. 3239 radi sasvim solidno klima i prijatno je unutra, isto sam primetio i u 112le gb. 3210, sinoć radio na 306. A Higer 3439 čekao vuču na sred raskrsnice ka Ustaničkoj i to u pola 12.
 
Ja sam se juce u jednom Solarisu na 16 bukvalno smrzmuo,samo sam zaboravio koi je tacno GB.
 
Trenutno se rade vezano za klimu po dva autobusa dnevo. Do oktobra radiće klime ako na prvim neśto ne popusti, crkne.
 
Vrh