Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 246 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,0%

  • Ukupno glasača
    259
@ solecar
Добра форица, баш ме насмеја! :laugh: :lool:
Изгледа да је ЛЕ #3221 са 1/407 добио свог заменика - Кинеза #3505, и јуче и данас је на 1/407.
 
Da najstarija u floti bude N serija iz 2008? Ne verujem da će GSP tako lako da rashoduje baš sve stotrojke iz flote.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Neće rashodovati ni Conectose iz 2003, a kamoli 2005 i ik 103 iz 2006. Redovno izlaze na šihte Conectosi iz 2003 na 307.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Sad mi devojka rekla da je Solaris #3195 na 31 jedva izdržao put do centra, kaže da je par puta stao i da je gubio struju unutra.
Uzgred, zašto ne mogu da se registrujem na busevi.com sajt već godinu dana, baš lepe reči imam da im kažem?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Aaaaa nee, busevi.com je mesto gde se okupljaju slobodni zidari autobuskog prevoza, preozbiljne teme se tamo obradjuju, kada bi to dospelo u javnost nastala bi panika svetskih razmera do sad ne vidjena u modernoj istoriji koja bi dovela do kraha moderne civilizacije...
 
82a0273c6da2ef016492b925f06bf80b.jpg
#3299 sa Ikea reklamom na liniji 70
 
Мала исправкица: ово је #3229, ИК-112ЛЕ, иначе некадашњи редовњак са 1/407! :wink: #3299 је БМЦ.
Aaaaa nee, busevi.com je mesto gde se okupljaju slobodni zidari autobuskog prevoza, preozbiljne teme se tamo obradjuju, kada bi to dospelo u javnost nastala bi panika svetskih razmera do sad ne vidjena u modernoj istoriji koja bi dovela do kraha moderne civilizacije...
Да, све више ме подсећају на чувени Top Secret ГСП форум, уз малу разлику да ту бар можеш да видиш ред вожње.
 
Znači više nije žut, baš glupo.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
I jedan i drugi su bili žuti.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Recimo Conecto iz 2003-2005 :)
И нисам баш за то, иако су још увек солидни почели су да посустају полако... А и ремонт Јапанаца, ма колико су лепо испали неки (#1312 посебно) сматрам бацањем пара будзашто. Више сам за још нових, и баш бих волео када би све старе Конекте заменили новим Конектима као што су новосадски, само на дизел. Јако жилава и квалитетна возила! :wink: :kk: Да подмладимо 90% парка, да од старих остане само Н серија из 2008.
Konekte iz 2005. i MAN-ove SG313 treba remontovati, čisto da u narednom periodu zamene felerične Ikarbuse 112 i 218.
 
Ако су ИК-112Н/218Н фелерични аутобуси, онда стварно... Већини ништа не фали, лагано могу још 5-6 година да служе, само је појединима омекшао патос на мањим местима, па би то било добро отклонити ради безбедности, исто важи и за неке Конекте.
@ Vinča307
Хвала на исправци! :wink:
 
Kvarljivi su autobusi sa lošom završnom izradom bez toplotne izolacije od prvog dana. Mnogi su rashodovani prerano, što nema nikakve veze sa održavanjem. Konekti su mnogo bolji autobusi, prešli milionsku kilometražu i bolje njih remontovati nego IK112/218N. Radi Konekto 174 na polasku 2/402, mnogo bolji autobus od svih IK112/218N. Jedini IK112N koji je valjao bio je 216 i to tri meseca posle remonta. Kasnije se pokazalo da je remont tih autobusa (farbanje limarije i presvlačenje enterijera bez sređivanja mehanike) obično bacanje novca.
 
112le su se sasvim solidno pokazali, mnogo već nakon 4 godine rada imaju po 700k kilometara.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Ne radi vise 174 na 402,ali je bio svakako najpouzdaniji godinama,a i za LE seriju se potpuno slazem. Evo 3218 koji je presao bas dosta,ali sa redovnom posadom je ostao i vizuelno i mehanicki u perfektnom stanju i nikad ne izostaje sa svog polaska

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Za IK112LE se slažem da su solidni, ali IK112M sam više puta viđao pokvarene. Ti autobusi, stari samo tri godine, ponašaju se kao da su pola veka radili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687397#p687397:1y9qgzz7 je napisao(la):
Рипањац 405 » Uto Dec 10, 2019 10:10 am[/url]":1y9qgzz7]Ако су ИК-112Н/218Н фелерични аутобуси, онда стварно... Већини ништа не фали, лагано могу још 5-6 година да служе, само је појединима омекшао патос на мањим местима, па би то било добро отклонити ради безбедности, исто важи и за неке Конекте.
@ Vinča307
Хвала на исправци! :wink:

To reče neko ko je napisao da su Solarisi precenjeni.

Veliki broj Ikarbusa ne valja od prvog dana, večiti problemi i izostanak iz saobraćaja. To traje od 1996. godine i nije prestalo do zatvaranja fabrike. Nemoj da zaboraviš da ti autobisi nisu bili sposobni da dođu iz fabrike do Novog Beograda. Već u isporuci su se raspadali gubili delove uz put i šta sve ne.
A kroz dalju eksplataciju su se pokazali kao preskupi i što karocerija ispuca već u toku prve godine.
Motori su stradali zbog lošeg rashladnog sistema. Veliki problemi sa elektronikom, lošim ožičenjem i izolacijom..........
Mislim da je dosta toga rečeno ovde i da ne treba ponavljati. Autobusi su zlo za kupca i korisnika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687380#p687380:oj7ph6wr je napisao(la):
Daxara » 10 Dec 2019, 09:24[/url]":oj7ph6wr]Sad mi devojka rekla da je Solaris #3195 na 31 jedva izdržao put do centra, kaže da je par puta stao i da je gubio struju unutra.
Uzgred, zašto ne mogu da se registrujem na busevi.com sajt već godinu dana, baš lepe reči imam da im kažem?

Sent from my MI 8 using Tapatalk


Što se tiče #3195, ja sam se više puta vozio njim na 31.
I sećam se da sam ga jednom prijavio preko busevi. com, za saniranje... mislim da je imao miris zagorele plastike i čudnih/neuobičajenih zvukova.

Ovi mi posle odgovorili da su ga pregledali. Ali eto... nešto nije u redu sa tim vozilom.
 
Ne znam s kojim sam se ja vozio juče do centra, ali i on je jedva izvukao od Franša do Hrama.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pustih danas zahtev Beokomu da pitaju GSP zašto obmanjuju putnike nalepnicama "Free WiFi" u Higerima, ako je isti zaključan.
Baš me zanima odgovor GSP-a.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Stvarno je besmisleno da polepe vozila sa gomilom tih beskorisnih nalepnica :D
Jedino WiFi radi u IK112LE i CAF.
 
@Aca":gleahf56 je napisao(la):
Za IK112LE se slažem da su solidni, ali IK112M sam više puta viđao pokvarene. Ti autobusi, stari samo tri godine, ponašaju se kao da su pola veka radili.
Solidni su skoro svi i baš nama u Vinči zapadne loši 3222 na 5/307. Jedan dan radi, pa ga nedelju dana nema zbog kvara. Juče nije izašao na liniju verovatno zbog nekog kvara, onda je izašao na drugi deo šihte na 303, tek što je opran bio, pod je bio skroz mokar. Na kraju je brzo ostao da čeka vuču i ko zna kad će se vratiti na 307. Primetio sam da mu konstantno nešto pišti što izludi vozača.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Sad on ima problem isti ko nekad 3221

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
KizaNoSleep":280rjrkq je napisao(la):
Stvarno je besmisleno da polepe vozila sa gomilom tih beskorisnih nalepnica :D
Jedino WiFi radi u IK112LE i CAF.
Radi u Solarisu #3131. Ide kao puž na 31, ali wi fi radi.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Vinča307":t1edtvu2 je napisao(la):
@Aca":t1edtvu2 je napisao(la):
Za IK112LE se slažem da su solidni, ali IK112M sam više puta viđao pokvarene. Ti autobusi, stari samo tri godine, ponašaju se kao da su pola veka radili.
Solidni su skoro svi i baš nama u Vinči zapadne loši 3222 na 5/307. Jedan dan radi, pa ga nedelju dana nema zbog kvara. Juče nije izašao na liniju verovatno zbog nekog kvara, onda je izašao na drugi deo šihte na 303, tek što je opran bio, pod je bio skroz mokar. Na kraju je brzo ostao da čeka vuču i ko zna kad će se vratiti na 307. Primetio sam da mu konstantno nešto pišti što izludi vozača.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
I 3220 stalno pisti.
 
Vrh