Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 250 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,9%

  • Ukupno glasača
    263
Zar nije već bila neka priča sa njima da imaju problem sa iberturažu? Ako se ne varam, bila je neka već nezgoda još u prvih par nedelja po dolasku.
Zar smo toliki maler da imamo 100 autobusa u Beogradu sa potencijalom da u bilo kom trenutku dobiju iberturažu... Mislim na one Temze i ove sad Turke. Jutros sam nevoljno ušao u Temzu na 33, nije mi uopšte bilo prijatno da se vozim 20 minuta u njemu dok mi kroz glavu prolaze slike one poslednje nezgode kod Ustaničke.
 
I ja sam se vozio sa Temsom na 25 nakon nezgode kod Ustaničke, pre nego što su ih povukli i bus je očigledno imao nekih problema, vukao se po brdu i imao je nekih problema sa kočnicama. Uopšte mi nije bilo sve jedno da se vozim u takvom autobusu, razmišljao sam i da izađem iz njega bez obzira na to što sam išao 4 stanice

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654472#p654472:wr78l704 je napisao(la):
Gile222 » 29 Aug 2019, 09:50[/url]":wr78l704]A ovaj malerozni 1343. Dvaput gazio,jednom se slupao na 17 bas kad je bio skoro nov,posle on dobio iber tutu na zeleznickoj pa udario u hotel,sad ovo... Juce na potezu 400 vidjen mutant gb 87
Siguran si da je gb. 87? Zar taj nije u rashodu od 2016? Remontovan je tad, ali je dugo cekao motor. Na kojoj si ga liniji video?
 
Ima ona izreka ''nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari''.

Mnogi naši prevoznici (a i ostatak privrede) nikako to da shvate.
 
Svi koji su se zalili na japance i mecke nek se voze bmc, tako im i treba. Gorenavedeni autobusi kad su dosli bili su poput limunzina, a o opasnosti tokom voznje nije bilo ni govora. Ali razmazena omladina to ne shvata, oni hoce klimu... i "moderne" autobuse.
 
Dobro ajde da ne idemo u krajnost, klima uređaji su nam realno neophodne. Pogotovu u ovoj novijoj klimi koja je otišla u... kantu.

Ali da, MANovi i Mečke su objasnile šta znači kvalitetan proizvod. I Solarisi isto.
 
Najsigurniji. Vidi se da je remontovan u Dorcolu ranije i to ne u IK i ponegde mu se ljusti lak pa se vidi zuta predhodna boja. 401 ili 402. Stajao je na stanici kod trznog centra Banjica ka periferiji. I ja ssm se zacudio
 
Radi 87. Prednja stena mu je skroz crvena, video sam ga.
 
87 baš baš dugo nisam video, mislio sam da je u rashodu

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Vracaju dosta buseva, Zemun je vratio 1378 npr juce bio na 5/706..
 
@ ACA
Што се многих пређашњих коментара тиче били сте у праву, а што се овог тише само делимично. Размажена омладина?! Ово може да каже само потпуни лаик. Најразмаженији су они који лафо сматрају да ,,промаја убија". Можете мислити када је мени крајем јуна позлило од спарине у #3220 (Космајев ИК-112ЛЕ) на 403 иако је клима радила сасвим солидно. И о чему ми онда да причамо? Клима није луксуз, него потреба, посебно у овом климатски критичном добу. Знате ли да се нагиб Земљине осе мења на сваких 25000 година ако се не варам и да се, последично томе, мења клима на Земљи (Миланковићева теорија ледених доба)? Е томе треба и градски превоз да се прилагођава. Што се тиче тога да су БМЦ кршеви, та изјава је већ на месту, ту сте у праву.
 
Докле ће Београд бити полигон за прототипове разних анонимних и мање популарних произвођача?
 
Dokle god ne dođe neki kršten zapadni proizvođač. Taj će sigurno da malo pritegne konkurse i da lagano plasira svoju robu.

Inače Beograd je bio oduvek poligon za Ikaruseve prototipove.
 
Да има памети, Икарбус би радио што је радио и 70их - лиценцно склапао туђе (онда МАНове) моделе.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654568#p654568:t6hq4kke je napisao(la):
hiavata » Čet Avg 29, 2019 1:04 pm[/url]":t6hq4kke]Nema, sem motora (u slucaju da je dobio turazu)

Koliko znam ni na jednom nije stradao motor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654670#p654670:2gbhssoc je napisao(la):
Рипањац 405 » 29 Aug 2019, 18:12[/url]":2gbhssoc]@ ACA
Што се многих пређашњих коментара тиче били сте у праву, а што се овог тише само делимично. Размажена омладина?! Ово може да каже само потпуни лаик. Најразмаженији су они који лафо сматрају да ,,промаја убија". Можете мислити када је мени крајем јуна позлило од спарине у #3220 (Космајев ИК-112ЛЕ) на 403 иако је клима радила сасвим солидно. И о чему ми онда да причамо? Клима није луксуз, него потреба, посебно у овом климатски критичном добу. Знате ли да се нагиб Земљине осе мења на сваких 25000 година ако се не варам и да се, последично томе, мења клима на Земљи (Миланковићева теорија ледених доба)? Е томе треба и градски превоз да се прилагођава. Што се тиче тога да су БМЦ кршеви, та изјава је већ на месту, ту сте у праву.
Ripanjac405,
Ne zaboravite da su danas ljudi razmazeniji nego ranije. Nekad je stari autobus bio normalna pojava u Beogradu. Danas se u gradu bece kad vide fap ili ikarbus iz 2001.

Vecina ljudi ispod Avale Sanose S115 je nazivala krsevima, licno sam cuo stav jednog kako su 1990-ih bili uzasni autobusi, smrdljivi i retko isli.

Valjda je bitnije to da autobus ima dobru karoseriju i sasiju, kao i relativno dobar motor, nego da autobusu radi klima, a da se raspada po ulici.
 
87 se pokvario na liniji 302

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Ja pitam vozača koji vozi 83-ojku kada će izaći kineski autobusi, on mi kaze da ce izaci 1.Novembra i rekao je da ce većina Higera koji će biti na Kosmaju će biti na 53,83,89 i na jos nekim linijama!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654708#p654708:34udbwou je napisao(la):
ACA » Čet Avg 29, 2019 7:48 pm[/url]":34udbwou]

Vecina ljudi ispod Avale Sanose S115 je nazivala krsevima, licno sam cuo stav jednog kako su 1990-ih bili uzasni autobusi, smrdljivi i retko isli.

Valjda je bitnije to da autobus ima dobru karoseriju i sasiju, kao i relativno dobar motor, nego da autobusu radi klima, a da se raspada po ulici.

Ne bih rekao. S115 je jedan od najboljih autobusa koje je Kosmaj i GSP imao. Izuzetno udoban, sa odličnim rasporedom sedišta koji je pored ogromnog kapaciteta omogućavao i brzu izmenu putnika (koliko to može sa visokim podom). Lagan za vožnju, bukvalno dete ga može voziti, odlične kočnice. Jedino što je bio bučniji , ko voli Mečkin rezak zvuk taj je uživao i ružan kao đavo spolja.
Legenda.

To što je retko išao je druga priča, ali su bili daleko pouzdaniji od Ikarusa.

sanos-s115-jpg.104199
 
Sanos s115 je nesto najbolje sto je vozilo u Beogradu i nikad se vise takvi autobusi proizvoditi nece. Barem ne u Srbiji. Podsetio bih sve mestane centralnog dela BG da su Sanosi s115 odradili ono sto nijedan ikarbus 112n, Ikarbus 112m i Maz 203 nece odraditi - izdrzali su godine i godine rada u "Kosmaju" koji je decenijama bio u porazavajucem stanju, presli toliko kilometara i prevezli toliko putnika, a cifre su nenaivne. Pored njih, tu postoji jos citavo drustvance veterana - mercedes o305, mercedes o317k, mercedes o405 i ikarbus 111.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654730#p654730:m4glabzu je napisao(la):
SplashBrotherBG » 29 Aug 2019, 21:54[/url]":m4glabzu]Ja pitam vozača koji vozi 83-ojku kada će izaći kineski autobusi, on mi kaze da ce izaci 1.Novembra i rekao je da ce većina Higera koji će biti na Kosmaju će biti na 53,83,89 i na jos nekim linijama!
Autobusi kasne, uzalud gatamo kad ce stici, pre novembra sigurno ne. Samo se nadam da nece svi ik112le zavrsiti na potezima 300 i 400.
 
Zašto se nadaš da neće, kad su odlični za poteze 300 i 400

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=654745#p654745:177cfti4 je napisao(la):
ACA » Čet Avg 29, 2019 9:31 pm[/url]":177cfti4]Sanos s115 je nesto najbolje sto je vozilo u Beogradu i nikad se vise takvi autobusi proizvoditi nece. Barem ne u Srbiji. Podsetio bih sve mestane centralnog dela BG da su Sanosi s115 odradili ono sto nijedan ikarbus 112n, Ikarbus 112m i Maz 203 nece odraditi - izdrzali su godine i godine rada u "Kosmaju" koji je decenijama bio u porazavajucem stanju, presli toliko kilometara i prevezli toliko putnika, a cifre su nenaivne. Pored njih, tu postoji jos citavo drustvance veterana - mercedes o305, mercedes o317k, mercedes o405 i ikarbus 111.

Nemoj da kvariš društvo, IkaRus 111B nema mesto među njima.
 
Ikar(b)us 111 je najbolji proizvod te fabrike i ne treba mu umanjivati znacaj zbog prezira prema fabrici koja u ovo vreme ima skroz drugaciju posadu i vodje nego u vreme kad je ovaj model nastao, 1990. Bez brige, pogasice se sva preduzeca u Srbiji, vise necemo morati nista da "katancimo".
 
Vrh