Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 244 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,1%

  • Ukupno glasača
    257
Igor":3oaqlf5r je napisao(la):
c1749023327e603ee4845c140ed92447.jpg


Neki novajlija ali ne vozi u sistemu jgpa
Dobio je najbolju posadu coveka koji se javlja ljudima na svakoj stanici .Ljudi sa Ceraka su odusevljeni sa njime pa cak i ja koji ne zivim tamo :D
Danas sam se vozio sa njime :)



 
Lepo izgleda, i spolja i unutra. Jedino mi se cini da su sipke mana, nema ih dovoljno, a ove horizontalne su visoko postavljene. Ne znam koliko drzaci pomazu, ja uvek izbegavam da ih koristim, em sto su prljavi, em mi ne pomazu uopste, cesto skliznu pa je sigurnije da se drzim direktno za sipku.
 
Problem je što na većini autobusa ti držači nisu fiksirani , već imaju "lufta" pa se onda cimaš zajedno sa autobusom. Par puta sam imao prilike da se vozim sa autobusima gde su ti džači zašrafljeni za šipku , i odlično obavljaju posao.
 
Meni ova Akia lici na blago izmenjenu Cobru, cak su i instrumenti na tabli isti kao na Cobri. U svakom slucaju, Cobra mi se vise svidja.
 
Какви кретени мајко мила. На гласању је лепо била понуђена комбинација црвено-крем, а они сви фарбају скроз у црвено.


Bozidar97":2wdzb0ih je napisao(la):
zeex":2wdzb0ih je napisao(la):
danas vidjen gb 741 u kralja Milana skroz ofarban u crveno isao prema slaviji a iza njega servisni kombi
A-741 :D
slika1958.jpg

slika1960.jpg


Izvinjavam se na ovako lošim slikama!
Божа са гсп форума

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Занимљиво, мада ипак мислим да фали беж од прозора па до крова.
 
Како ови схватају, боље да свако предузеће има своје колор шеме.
 
Мислиш погон? :D Kaда сам угледао овај 112Н прво ми се учинило да је Белкомунаш због боје.
 
Белорусские коммунальные машины су га офарбали специјалном нијансом, која се не копира лако, ма колико се у ГСП-у трудили.. :D

Ахаха, може и погон..
Па ако се возило неког од градских превозника случајно очеше о нешто, да се лепо по боји препозна чији је.. :D
 
Somi303":36rtdi3q je napisao(la):
Какви кретени мајко мила. На гласању је лепо била понуђена комбинација црвено-крем, а они сви фарбају скроз у црвено.
Ako je veliki vođa rekao crvena boja , onda ima da bude crven i spolja i iznutra , od poda do plafona , i plafon i krov ... Ima rođa baš baš veliku zalihu crvene , mora se to utroši. Ako treba , i dva puta da se pređe.

Вожд":36rtdi3q je napisao(la):
Белорусские коммунальные машины су га офарбали специјалном нијансом, која се не копира лако, ма колико се у ГСП-у трудили.. :D
Tačno tako. Ta nijansa tamno crvene mi ne bode oči , kao ove na autobusima.
 
Somi303":2e9y4b1l je napisao(la):

^^^Crni tockovi? :shok: Manje ce biti vidljiva prljavstina sto je dobro. Iskreno nisam ocekivao tako nesto.

Ova crvena je previse tamna bez belog ili svetlokrem gornjeg dela. To je posebno uocljivo uzivo.

Banbusova Akia deluje zivahnije jer je boja svetlija mada ovaj krs deluje preporodjen bar na slici. Izgleda kao nov. Bolje izgleda nego Curdicev MAZ. Oni privatnici koji koriste ratkapne moraju ih ofarbati u crno. Svetlosne grupe treba da budu u boji karoserije. Curdicev MAZ zadnje ima crne sto odudara od GSP-a. IK112LE takodje ne treba da odudara niti Solarisi.

Jos jedna bitna stvar. Sta je sa enterijerom? On kao da uopste nije bitan. Solarisi imaju plava sedista. Zasto su u ponudi IK112LE vise boja od kojih ni jedna nije plava. Logicno je da budu ista kao ona u IK218M.
 
Bulbulderac17":30diik0n je napisao(la):
slika1958.jpg


Mogli su da ga operu barem....jel ovaj poklopac pored desnog tocka korodirao ili je samo prljav...?

>Дисплеј и даље не ради

Добро бре побогу докле ћемо да лепимо папире на шофершајбну
 
Izmenom odluke o Javnom linijskom prevozu putnika na teritorji grada Beograda od 1.1.2015. izbrisana je odredba o obaveznom obeležavanju vozila displejima i rolo trakama zbog nesposobnosti saobraćane inspekcije da sprovodi ovu podzakonsku odredbu.
Sada su i paprili (kojih više nema nego što ima) legitiman način obeležavanja vozila. Sa papirima u 20. vek...
 
Јутрос је ГСП на линију 83 послао злобног Икаруса (пре него што су постали Икарбуси). Полазак у 08:02, тачно на време, невероватно овај полазак је готово редовно изостајао од почетка летњег реда вожње.

http://www.dodaj.rs/f/2Q/Kw/1NnuvUiT/im ... 081543.jpg
Да је крш, крш је али иде, а и добро кочи! Оно шта је катастрофа, је да је изнутра прљав до зла бога! Изгледа да им је ово неки резервни аутобус који је данима стајао негде са отвореним прозорима и луфетрима. Они који нису приметили колико је прашњав добро су се испрљали.

Могу да разумем да нема пара за неко инвестиционо одржавање (замена ентеријера) али овде треба КОФА ВОДЕ и КРПА. То не могу да разумем. :bash: :rant:
 
I juce je bio na 83, a ono sto je zanimljivo za njega je sto se u ponedeljak zena javljala studio b u rubriku 5 pitanja 5 odgovora i zalila se kako je prljav, zapisala je gb, a to je bilo za vikend na 94.
 
Čika Brana":1ih41mb9 je napisao(la):
Јутрос је ГСП на линију 83 послао злобног Икаруса (пре него што су постали Икарбуси). Полазак у 08:02, тачно на време, невероватно овај полазак је готово редовно изостајао од почетка летњег реда вожње.
http://www.dodaj.rs/t/2Q/Kw/1NnuvUiT/img20150826081543.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2Q/Kw/1NnuvUiT/im ... 081543.jpg
Да је крш, крш је али иде, а и добро кочи! Оно шта је катастрофа, је да је изнутра прљав до зла бога! Изгледа да им је ово неки резервни аутобус који је данима стајао негде са отвореним прозорима и луфетрима. Они који нису приметили колико је прашњав добро су се испрљали.

Могу да разумем да нема пара за неко инвестиционо одржавање (замена ентеријера) али овде треба КОФА ВОДЕ и КРПА. То не могу да разумем. :bash: :rant:

Daleko je on od Ikarusa, verovali ili ne, ovo vozilo je 2001. godište, dakle proizveden je posle 10 godina postojanja IkarBusa... Zapušteno i drndavo, ali nažalost, pouzdaniji od mnogo novijih. Prosto svakim povratkom u BG, raspoloženje mi se kvari, vraćajući se u realnost i probleme svuda prisutne oko nas. Žalosno mi je gledati nova vozila na šta liče, tako da mi ovako nešto i ne predstavlja ništa strašno, ovo vozilo da je sreće, davno bi u penziji bilo, a ne da bude jedan od stubova prevoza. Ovakvi "krševi" održavaju prevoz, oni popunjavaju rupe mlađih vozila, koje se sve veće...
 
Čika Brana":4e9zobyy je napisao(la):
Јутрос је ГСП на линију 83 послао злобног Икаруса (пре него што су постали Икарбуси). Полазак у 08:02, тачно на време, невероватно овај полазак је готово редовно изостајао од почетка летњег реда вожње.

http://www.dodaj.rs/f/2Q/Kw/1NnuvUiT/im ... 081543.jpg
Да је крш, крш је али иде, а и добро кочи! Оно шта је катастрофа, је да је изнутра прљав до зла бога! Изгледа да им је ово неки резервни аутобус који је данима стајао негде са отвореним прозорима и луфетрима. Они који нису приметили колико је прашњав добро су се испрљали.

Могу да разумем да нема пара за неко инвестиционо одржавање (замена ентеријера) али овде треба КОФА ВОДЕ и КРПА. То не могу да разумем. :bash: :rant:

Видим доста иду ти кршеви сад. Понекад и на 31 и мало чешће на 17. Сад са зимским режимом вожње ће их бити још више таквих
 
Videćete kada počnu da povlače iz rashoda one krševe parkirane u SP "Novi Beograd", pošto su nam ovi novi tako dobri... Sijalice za farove nemaju već 6 meseci, a zamislite onda neke ozbiljnije kvarove i probleme kako mogu da reše...
 
Да неће да оживе и онај последњи преостали ИК-161? :D
 
Vrh