Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 279 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,1%

  • Ukupno glasača
    294
@ Hobotnica

Već 5 godina se borim sa gradskim inspekcijama, direkcijama i sekretarijatima, imam preko 600 podnetih prijava kod svih njih, više puta GSP i ostale prevoznike na sudu...
Veoma dobro znam šta radim. Ovo je jednostavno stvar koju od direkcije NIKADA ne bismo dobili. Takođe predstavlja način vršenja pritiska na Direkciju - ako je jedna jedina osoba mogla da sredi sva stajališta zašto to nije moglo da uradi xyz osoba iz Direkcije i GSP-a ?
 
Ma neću da sređujem stajališta i radim tudji posao za koji je neko dobio pare. Tvoja teorija po meni ne predstavlja vršenje pritiska.
 
Usput zalepio sam na svojoj stanici :)

Ukupno potrošio 20 sek na pisanje i 5 sek na lepljenje
pa nek bude vidljivo 3-4 dana
to je dovoljno da ljudi vide koj je broj koda a on se ne menja
naročito klinci ce moći to da koriste jer je njima interesantna nova a besplatna bus zezalica :laugh:
 
to je lepo od tebe boca-ica i to se zove entuzijazam i podržavam. Ja sam još uvek entuzijasta ali sve ima granice. Evo pitanja koje sam postavila Beokomu , Alma Quattro i Direkciji: Ko je nadležan za održavanje staničnih stajališta ( pa i tih oznaka). Sećate li se Europarka?
 
Čini šta ti je volja , ti si gospodar svoih 25 sekundi. . . .
nekom ćeš olakšati čekanje, nekog obradovati ,,zezalicom,, a mnogi i nece skapirati još dugo čemu služe ti brojevi . . . .
 
c.s.i.":2dcld3e2 je napisao(la):
@ veb983
Ovo je akcija obeležavanja stajališta noćnih linija, a kao što Somi303 reče, za Zaklopaču ne ide ni jedna noćna linija.
Slažem se da treba posebno obeležiti i 302 i 305 koji imaju po jedan izmenjen polazak. Zato: svi imaju isto što i ja - ruke, noge i merdevine - pa udrite sa obeležavanjem.
:kk:
 
hobotnica":v1yh1uwn je napisao(la):
Ma neću da sređujem stajališta i radim tudji posao za koji je neko dobio pare. Tvoja teorija po meni ne predstavlja vršenje pritiska.

Jedno je teorija drugo je ono što se dešava u realnosti. Pritisak se i tek kako vrši, proprati sutrašnji Blic. ;)
 
hobotnica":2v7sb046 je napisao(la):
Ma neću da sređujem stajališta i radim tudji posao za koji je neko dobio pare. Tvoja teorija po meni ne predstavlja vršenje pritiska.
Не мораш, али ћу ти навести један пример из Гроцке.

Једно стајалиште је сам направио један чичица. То стајалиште је технички најбоље на целом потезу, и већ више од 20 година траје без икаквих оштећења. Толико о квалитету. Исти тај човек фарба то стајалиште. Када је ГСП мењао боју из зелене у црвену, овај је обојио стајалиште. Када су прели на жуто-тегет, он опет.

Да ли је он бу****? Ја мислим да је херој.

Јер видиш, да то није урадио, 20 година би киснуо на снегу и леду стојећи (стајалиште има и клупицу).

Е, сад, питање је да ли би ти 20 година киснула јер нешто "није твој посао"?
 
Pa ja ovde nikokoga ne nazvah budalom. Juče sam na jednom postu i napisala da podržavam akciju i da sam entuzijasta, ali ne i heroj. Ne bih ni kisnula ali i ne bih radila tudji posao već bih za tih 20-godina jašila po institucijama.
 
tek sad uočih nastavk la (napisaLA) , i ne trebaš da lepiš išta
dovoljno što ulepšavaš svoim prisustvom sam autobus
a nas maljavih ima i previše za to :laugh: :lool: :laugh:
momci akcija :)
 
:kk:

Sam obeležava stanice noćnog prevoza GSP

Filip Vukša (20), student koji je ličnim zalaganjem i slanjem više od 650 različitih prijava gradskim službama unapredio život u gradu, krenuo je u novu akciju: obeležavanje stanica noćnog prevoza. Filip je pre godinu i po obavestio Direkciju za javni prevoz da na našim stanicama nisu obeležene noćne linije, iako to nalaže Odluka o gradskom prevozu. Pošto iz Direkcije nisu reagovali, mladić je preuzeo inicijativu. Platio je štampanje nalepnica, poneo merdevine i peške krenuo da obeleži sve stanice u gradu.

29utun6.jpg

Filip Vukša - preuzima inicijativu umesto nadležnih

- Iz Direkcije su mi odgovorili da je problem obeležavanja noćnih linija rešen na stanicama gde postoje nastrešnice. Međutim, Odluka o javnom gradskom prevozu koju je donela sama Direkcija, kaže da ove linije moraju biti istaknute na stubu, a da ne pominjem što oko 90 odsto stajališta uopšte i nema nastrešnicu. Bilo kako bilo, zašto bih godinama čekao da drugi uradi nešto za moj grad, kad i sam to mogu da učinim odmah - pita mladi Filip.

24pkok9.jpg

Platio više od 80 evra za nalepnice

Iz svog džepa dao je više od 80 evra za štampanje i plastificiranje nalepnica i odmah se bacio na posao. U subotu je lepio stajališta za noćne linije 32N i 202N, što je zahtevalo čak sedam sati neprestanog pešačenja: od centra grada, niz Bulevar revolucije, Ruzveltovu, preko Karaburme 2 do Višnjice, i sve to isto nazad.

Dan kasnije usledio je još veći posao. Filip je obišao ceo Smederevski put i sva naselja u koja svraćaju noćni autobusi, od Kaluđerice do Ritopeka. Ostale su mu još Grocka i Beljagica čime će, kaže, završiti posao na potezu “trista”.

- Ljudi su me isprva čudno gledali, a kada sam im objasnio šta radim, oduševljeno su pozdravili moju akciju. Zbog neobeležavanja, mnogi uopšte ni ne znaju gde da čekaju određenu noćnu liniju. Tako, recimo, u rekonstruisanom delu Bulevara kralja Aleksandra nisu uopšte definisana stajališta za noćne linije. One nisu obeležene na nastrešnicama tramvajskih linija, a nisu ni napravljene zasebne stanice. Ljudi autobuse 7N, 301N i 308N čekaju svuda po Bulevaru i on staje gde god mu oni mahnu jer jednostavno nisu definisane stanice. Taj problem postoji i sa stajalištima “Batutova”, “Lion”, “Bregalnička”, “Stari Đeram” i “Sredačka” u oba smera - objašnjava Filip.

1072p1y.jpg

Sam lepi stanice u gradu

Šta je još uradio....
Zahvaljujući mladom Filipu Vukši koji je Direkciji za javni prevoz 2010. godine uputio prijavu za lošu obeležnost noćnih linija, danas su su skoro svi noćni autobusi obeležni i pored broja imaju slovo N. Takođe, pre dva meseca je po Filipovoj prijavi uveden red vožnje noćnih linija. Pre toga ga je imalo svega par stanica u centru grada.

Kao veliki protivnik birokratije, nepotrebnih procedura i odlaganja poslova zbog čuvenog izgovora “nedostatka sredstava”, Filip kaže da sve što može da uradi za Beograd, uvek će uraditi odmah i do kraja, jer kad se nešto zaista voli kao što on voli svoj grad onda, kaže, izgovora nema.

“Blic” tokom jučerašnjeg dana nije uspeo da dobije komentar Direkcije za javni prevoz.

Izvor: www.24sata.rs
Link: http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/sam-obelezava-stanice-nocnog-prevoza-gsp/31096.phtml
 
Svaka cast.Bilo bi lepo da svako zalepi bar na svom stajalistu barem malo da pomognemo(naravno ko hoce) :)
 
@ mekbejn, @ dare

Hvala na podršci ! ;)

O ovoj akciji obeležavanja noćnih linija bilo je i sinoć u Beogradskoj hronici: http://www.youtube.com/watch?v=u3qN4HXawVY

Zbog teksta koji je Jerkovic preneo bilo je dosta frke tokom jučerašnjeg dana u Direkciji, a stvar je stigla i do kabineta gradonačelnika.
No da ne ispadne da je više priče od rada, večeras je obeležena i kompletna trasa linije 202n:

2yzlpmp.jpg

k3ncya.jpg

w2m4o7.jpg





Takođe prenosim i interesantnu vest sa GSP foruma:

Почетком недеље је из Дирекције за јавни превоз у ГСП „Београд“ стигао допис у којем стоји званично обавештење које се односи на табле са називима стајалишта на стајалишним стубовима типа ГСП.

ЈКП ГСП „Београд“ од 01.03.2012. није више надлежан за постављање табли са називима стајалишта, већ је то сада посао ЈКП „Београд пут“.

Дирекција за јавни превоз уговорила је посао постављања и одржавања табли са називима стајалишта линија јавног превоза са овим предузећем, тако да се све примедбе које се односе на непостојање назива стајалишта после 15. марта могу упућивати електронском поштом на адресу info.saobracaj@beograd.gov.rs, како би ДЈП издала налог ЈКП „Београд пут“ за постављање табле са називом стајалишта.

У пракси се до сада јако ретко дешавало да ДЈП одобри ГСП-у постављање табле са називом стајалишта, тако да би тај део посла око обележавања стајалишта убудуће требало да буде знајачно побољшан.

ГСП „Београд“ је и даље задужен за постављање табли са бројевима линија, одржавање зелених стајалишних стубића и постављање таблица са редовима вожњи линија дневног саобраћаја на полазним стајалиштима, односно терминусима.


A evo i fotografije novog naziva stajališta kod Gospodarske mehane:

24docpf.jpg
 
c.s.i
Hvala na iscrpim informacijama, posebno onoj prenetoj sa GSP foruma koja mene i najviše zanima, a to je: Ko je i zašta nadležan i ko kome poverava poslove održavanja jer niko to od preduzeća neće da radi džabe i iz svog džepa kao Filip. I drago mi je ako je bilo frke u Direkciji.
Znači da utvrdimo gradivo. Beograd put nadležan da iskopa rupu , postavi valjda onaj zeleni metalni stub sa tablom, a GSP da nalepi brojeve linija , vozni red i održava te stubove (farbanje, popravka ukoliko se polomi i sl.). Da li sam dobro razumela.
E sad kada bi saznao ko je nadležan za održavanje staničnih platoa (popravku rupa na samom stajalištu, čišćenje stajališta od papirića i pikavaca, snega i leda, održavanje onih totema- info stubova sa mapom linija na kojima su većinom postavljene kutije 24 časa jer su na pojedinim mestima potpuno uništeni, polomljeni, izlepljeni plakatima). Za Alma Quattro znam da održavaju one njihove nadstrešnice sa reklamnim panoima.
I znači kad nema stuba ili je polomljen, nema broja linije i druge nepravilnosti na stajalištima prijavljujemo problem saobraćajnoj inspekciji. Direkciji verovatno ne možemo jer je poverila poslove drugim preduzećima.
 
@CSI
Ako nisi do sad, prelistaj malo onih par stotina komentara posetilaca sajta "Blica" i "24 sata" na vest o ovoj tvojoj akciji - biće ti neka vrsta satisfakcije kada vidiš koliko je pozitivnih komentara, i koliko su ljudi oduševljeni...

Neki od njih su napisali da žele da ti nadoknade troškove ove akcije, pa bi možda mogao da razmisliš o nekom načinu da ko želi može finasijski da pomogne tvoje buduće akcije - da imaš neki račun otvoren posebno za tu svrhu...

I još jednom da kažem - svaka čast :kk:
 
Ова акција има и двоструки притисак.

1. Дирекцији ће неко са врха сада можда и да заврће јајца.
2. Подиже се свест међу грађанством, па можда још неко крене путем самоорганизоване акције.
 
Direkciji očito i jeste neko "zavrnuo jajca", stvar je došla do viših ljudi iz gradske uprave, gde sam i pozvan na razgovor sledeće nedelje.
Akcija je očito urodila plodom, nadam se da će se stvari poboljšati.


U međuvremenu odigrava se suđenje GSP-u na kom sam ja danas bio svedok, u vezi prijave iz prošle godine koja se odnosi na neispravno grejanje u novom trolejbusu. Sudija se pobrinula da stvar ne bude toliko monotona, jer je u sred mog svedočenja ispričala kako me je videla na TV-u i kako je cela ta stvar koju radim sa gradskom upravom interesantna. :laugh: :laugh: :laugh:
 
@c.s.i.

Hvala ti što si obeležio stajališta na mojoj noćnoj liniji i što disciplinuješ pasivnu Direkciju :vops:
 
Vrh