Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 255 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,9%

  • Ukupno glasača
    268
Koliko sam skapirao malo je duži i viši, ima malo veći kapacitet i manje osovinsko opterećenje. Nisam nigde našao podatak, ali mi deluje i da ima veći rezervoar. Predpostavljam da je i lakši, a ima i izmena u enterijeru, tako da predstavlja poboljšanju verziju Procity 12. Ništa revolucionarno.
1000032197.jpg
 
Onda se nadam plus verziji, makar imala i minimalne izmene koje će biti bolje za nas.
 
Konačno, već sam mislio da su odustali..:bubanj:

 
pa onda se potrudimo da ne budu ovakvi pajseri. znamo šta nam je činiti.
Nemamo šta da činimo, ruke su nam vezane u ovom trenutku zbog debilne opozicije. Priča sa uništenjem gsp-a, gašenjem pogona, predajom linija privatnicima, nabavkom turskih krševa i pravljenjem imperije zvane Strela je završena priča.
 
Evo na BB u poslednjih mesec dana uvećavan broj Solarisa iz dana u dan, međutim po broju solo BMC i zglobne N serije polako i sa njima presušuju. Em nisu svi u voznom stanju em s godinama pala pouzdanost.

Izuzevši ostale delove grada sa ttadocionalno lošijim prevozom Požeška je još i dobra. Dole na Padini primetno više solo na 56. Praktično žrtvovana iako hvata sve do Petlovog.

S obzirom da su mnoge Japance rasturili dok ostatak u Kosmaju truli, nemaju izbora nego da dižu lešine. Domino efekat je sa zglobnih (i trola) prenet na solo što se manifestuje neostvarenim polascima.

GSP osim što je pustio trole i autobuse niz vodu, dozvolio je da tramvajske polaske donedavno obavljane najnovijim niskopodnim vozilima krpi prevaziđenim ali još uvek brojnim komunističkim truležom.

U pitanju je jedan sistemski problem izazvan namerom vlasti da skine javni prevoz sa svoje grbače i udovolji privatnom oligopolu u što kraćem roku.
 
Samo mi nikako nije jasno šta će gsp-u solo vozila i zašto je uopšte raspisan tender za njih kad imaju već visak solo, a pretežno solo linije poteza 100,300,400 i 700 idu privatnicima. Po toj logici gsp-u ne treba nijedno solo vozilo, a ne 120 koliko je bilo predviđeno u planu za ovu godinu.
 
Samo mi nikako nije jasno šta će gsp-u solo vozila i zašto je uopšte raspisan tender za njih kad imaju već visak solo, a pretežno solo linije poteza 100,300,400 i 700 idu privatnicima. Po toj logici gsp-u ne treba nijedno solo vozilo, a ne 120 koliko je bilo predviđeno u planu za ovu godinu.
Isto mi je padalo na pamet, pa mi je prošlo kroz glavu da će polako početi da povlače Solarise, pošto oni nažalost za nešto više od godinu idu u rashod po trenutnim planovima. Ne ide mi da ih samo preko noći sklone sa ulica jer ih je mnogo, tako da će to verovatno postepeno ići kako budu stizala nova vozila. Politika zamene zglobnih vozila nekvalitetnim novim solaćima je u potpunosti u skladu s poslovanjem GSP-a (čitaj u skladu s naredbama SNS-a).
 
Isto mi je padalo na pamet, pa mi je prošlo kroz glavu da će polako početi da povlače Solarise, pošto oni nažalost za nešto više od godinu idu u rashod po trenutnim planovima. Ne ide mi da ih samo preko noći sklone sa ulica jer ih je mnogo, tako da će to verovatno postepeno ići kako budu stizala nova vozila. Politika zamene zglobnih vozila nekvalitetnim novim solaćima je u potpunosti u skladu s poslovanjem GSP-a (čitaj u skladu s naredbama SNS-a).
Malo pre sam se provozao jednim na 77,Solaris je autobus a ostalo su pokusaji. I posle 10 god.drndanja po beogradskim 'ulicama' i dalje se ne uvija,ne zvoni,nije odvaljen podolit...oseca se kako je sasija cvrsta,jednostavno kvalitetna izrada.
 
Po pisanju sada već bivšeg radnika Ikarbusa, svi oni su od pre nekoliko dana dobili otkaze, tako da je to to izgleda.
Inače, po pisanju iste osobe izgleda da zdravestveno osiguranje nisu primali godinu dana, tako da su bili samo fiktivno zaposleni.
 
Malo pre sam se provozao jednim na 77,Solaris je autobus a ostalo su pokusaji. I posle 10 god.drndanja po beogradskim 'ulicama' i dalje se ne uvija,ne zvoni,nije odvaljen podolit...oseca se kako je sasija cvrsta,jednostavno kvalitetna izrada.
obožavam liniju 77 zato sto su skoro uvek Solarisi i nije preterana gužva, tačno sam primetio kako vise gotivim linije na kojim su Solarisi nego BMC, npr 65, 31, 17 češće su BMC i zato nešto ne volim da se vozim tim linijama, a na primer 83 i 77 volim zbog Solarisa
 
Vrh