Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 243 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,1%

  • Ukupno glasača
    256
Александар":8iev84rp je napisao(la):
U vezi sa slikama gore
"Sloba"":8iev84rp je napisao(la):
Autobusi su na B7RLE sasijama ali zbog pravilnika direkcije, prepravljeni su na B7R. Displejevi su Novatronic a sedista turska. Ako vas nesto zanima, moj tata je tamo cesto, pa sam upucen.

Još jedna glupost Direkcije, poluniskopodni-low-entry autobus su morali da preprave na visokopodni :blah: To samo kod nas ima :violina:

Шта рећи осим :bash:
 
Cena pojedinačne karte jeste velika i ne praktična, ali cena mesečnih karata je po meni prejeftina, recimo moja studentska je samo 10 evra, ja mislim da nigde nije tako mala cena mesečne..
 
Studetska je povlaštena kategorija , pričamo o redovnim kartama i o kvalitetu usluge autobusa

Na primer postoji propis koja vozila mogu da budu taksi vozila i moraju da na svakih šest meseci da idu na proveru za tehničku i e s t e t s k u ispravnost i o tome poseduju potvrdu u vidu estetskog i tehničkog kartončića

Ko to dozvoljava i pravi tako drastičnu razliku između davaoca usluga javnog prevoza
One slike o održavanju autobusa nisu nastale ad hok, nego su uobičajena pojava, gde je tu estetski minimum za pružanje usluga.
Koliko traže toliko platim a ne dobijem ono što je propisano ( urednost održavanju reda vožne i estetski izgled)
Zar i to nije onaj isti primer ,,krađa hleba iz Maksija,, ali sa njihove strane ?
 
n3mke":2osu16ff je napisao(la):
Ako je nekom lepo da se svercuje to je njegov problem, kazne su zato tu i vece su nego sto bi trebalo da budu.

Kazne? Zar kontrola zaista nekom napiše kaznu?
Po onom što mogu da vidim prethodnih nedelja, to obično izgleda ovako:

- Vozilo staje na stanicu, drečavi prsluci kontrolora bodu oči.
50% švercera otkucava svoje karte,
30% izlazi napolje da sačeka sledeće vozilo,
20% ne učini ni jedno ni drugo.

- U susretu sa tih 20% švercera bez karte, kontrolori nakon obaveznog uvoda ("Nemate kartu? Dajte mi neki lični dokumenat" "Nemam") ovako kažnjavaju švercere:
1. "Sidjite na sledećoj". "Dobro, hoću". Kontrolor odlazi dalje i izlazi na sledećoj, švercer nastavlja vožnju.
2. "Kupite kartu kod vozača". "Dobro, hoću". Kontrolor odlazi dalje i izlazi na sledećoj, švercer nastavlja vožnju.
3. "Sledeći put kupite kartu". "Dobro, hoću". Kontrolor odlazi dalje i izlazi na sledećoj, švercer nastavlja vožnju.

Dopuštam ipak mogućnost da, ponekad, neki neuki švercer-početnik u nastupu nervne labilnosti izvuče novčanik i pruži kontroloru ličnu kartu... Možda se to ipak negde nekad desi...
 
јуче сам видео један ФАП, мислим да је 116 или тако нешто, накривио се скроз на десну страну, рек'о себи, сад ће да се преврне
 
Da,najvise vidjam te zeznute fapove na 46ici.Kad razmislim retko sam video nekog da nije nakrivljen
 
Divno, oni traže poskupljenje prevoza a mi poštovanje reda vožnje estetske urednosti i osnovne higijene
ko će ispuniti traženo......
izgleda samo šverceri :laugh: :lool: :laugh:
 
Preziveo bih ja i nepostovanje reda voznje i nedostatak higijene da voznja gradskim prevozom ne postaje ruski rulet. Pre neki dan sam cekao prevoz kod Narodne biblioteke. Autobus GB 476, koji je dolazio od Veterinarskog fakulteta, usao je u raskrsnicu i stao tako da iz Pasterove nije moglo da se ide ka biblioteci, posto se u medjuvremenu pesacima upalilo zeleno svetlo. Sve to vreme je uredno pricao mobilnim telefonom!!!!!
 
Lento,ubuduce snimi to i saljemo unutrasnjoj kontroli gsp-a.Kad mu skinu 20% plate ima da se pusi.NAravno zapamti i garazni broj vozila
 
Razmisljao sam o tome, ali se ja ne snalazim bas najbolje s mobilnim telefonom (malo me je pregazilo vreme).
 
Danas cekam 44na trgu sa CSI treba da dolazi na svakih 20 minuta cekali smo 35 dolazi kanta na tockovima srednja vrata jedno krilo nemoze da se otvori drugo samo sto nije otpalo pod sav umazan sipke takodje od nekog ulja otisci mehanicara svuda,bus krece nemogu da sujem svoje misli a kamoli saputnika do sebe.Odlazim kod sofera kazem da mu vrata nerade da je bus strokav uz naravno viku da bi me uopste cuo.Naravno njega bas briga ali CSI je bio samnom pa ce ga na kraju mjeseca biti briga :kafa: Ja netrazim da sva vozila budu nova itd vec samo cista ,uredno obiljezena ,da mogu misli da cujem od bukie motora ,da dolaze na vrijeme plus iminus 2min jeli to mnogo ;) Akoje mnogo sad pocinje lijepo vrijeme pa cu se vozim bajsom
 
Johnest_Hon":22c1i100 je napisao(la):
AKO CE DA ULOZE TE PARE U OPRAVKU BASA,MOZE ALI CISTO SUMNJAM
248507_113298815425951_100002374997518_141942_4612509_n.jpg

252160_113299328759233_100002374997518_141943_6708385_n.jpg

247637_113299565425876_100002374997518_141949_5728952_n.jpg

LINIJA 25...SRAMOTA...A SVAKI RUKODRZAC U BASU JE LABAV,STOLICE PRLJAVE...A VIRE I NEKI KABLOVI KOD ZADNJEG TOCKA ...SLIKACU SLEDECI PUT..POSTO JE OVAJ BAS VEC NEDELJU DANA U ISTOM STANJU
 
Trebalo bi da promene te autobuse do kraja godine. Mada 25 liniju drži Košava, a taj prevoznik spada u jedan od najgorih prevoznika u Beogradu. 25P Unacop, oni za sada nabavljaju nove MAZove
 
Jeste se zapitali kako neki krš se povremeno pojavi vozi neko vreme a potom nestane ...
Svi mislimo frka, ubacili ga na zamenu
Jok, jedani isti samo menjaju linije , :laugh: :lool: :laugh:
upravo po tim individualnim znacima prepoznavanja (neodržavanja) prepoznajem ih na drugim linijama :p
Nema tu O od estetskog održavanja.Samo da se točkovi okrecu i teraj Miško...
 
Nedelja uvece, posle 23h... Autobus 901, na liniji 16, radi mu samo desni far... Jedva sam ga video u onom mraku da dolazi.
 
Александар":3q8xhdpp je napisao(la):
Ne znam da ih ima na 27, na 45, 23 i još nekim možda. Pročešljam malo forum, pisalo se o tome, uglavno beloruski autobusi sklapani u Kragujecu. Većina njih su ekološki na GAS, a deo su dizelaši, ali Euro5. Takođe PP Ćurdić se odlučio za kupovinu starijeg model MAZ BIK 103
http://autobusi.net/forum/viewtopic.php?t=1578&postdays=0&postorder=asc&start=885
e hvala bas me zanimalo...ima ih na 27. danas sam ga video iz 46..kad sam isao u sk...::p
 
vozdovacki":1p74c455 je napisao(la):
Александар":1p74c455 je napisao(la):
Ne znam da ih ima na 27, na 45, 23 i još nekim možda. Pročešljam malo forum, pisalo se o tome, uglavno beloruski autobusi sklapani u Kragujecu. Većina njih su ekološki na GAS, a deo su dizelaši, ali Euro5. Takođe PP Ćurdić se odlučio za kupovinu starijeg model MAZ BIK 103
http://autobusi.net/forum/viewtopic.php?t=1578&postdays=0&postorder=asc&start=885
e hvala bas me zanimalo...ima ih na 27. danas sam ga video iz 46..kad sam isao u sk...::p slicni su po izgledu kobrama
 
Nisam ja ovaj bus vidjao na 27. Voila ima ikarbuse, a tamnava nove Ikarbuse i stare zute Mazove.
Znaci nema sanse, jedino ako se danas neki pokvario pa ga prebacili.

Ali video sam ga jednom na liniji 20, pa si mozda nesto pomesao. Eventualno na 79, jer i to drzi Curdic.

Inace bas je krs zivi, nov a sve skripi, neudoban skroz, bas sam se iscimao dok sam isao sa njim. Ali moguce i da je vozac imao tesku nogu.
 
Micigen":g3ye5hf5 je napisao(la):
Nisam ja ovaj bus vidjao na 27. Voila ima ikarbuse, a tamnava nove Ikarbuse i stare zute Mazove.
Znaci nema sanse, jedino ako se danas neki pokvario pa ga prebacili.

Ali video sam ga jednom na liniji 20, pa si mozda nesto pomesao. Eventualno na 79, jer i to drzi Curdic.

Inace bas je krs zivi, nov a sve skripi, neudoban skroz, bas sam se iscimao dok sam isao sa njim. Ali moguce i da je vozac imao tesku nogu.
moguce da je privremeno bio na liniji 27,...20 nije sigurno posto se tim basom vozim stalno a i staje mi ispred kuce,znam sve basove koji idu na linij 20...i skoro sve su krsevi,ima samo par dobrih..uocio bi da je bik na toj liniji...:p
moja greska na liniji 20 ima jedan maz,a na 79 bik...:p upravu si...:pi oba se raspadaju...
 
Vrh