Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 252 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,9%

  • Ukupno glasača
    265
Uzegli Zejtin":23h7fa81 je napisao(la):
Приметио сам твој став према совјетскоблоковским возилима и подржавам га :kk: , само мене брине то, што кад год нешто дође на пробу у ГСП, уколико није добро обавезно се запати у возном парку - за разлику од добрих примерака. :lol:

ја сам увек против совјетских возила, управо због те њихове неекономичности и катастрофалне завршне израде. званично, Лиази имају Еуро 3 моторе. како личи тај гареж што избија из њих ја би рекао да је то Еуро -7 стандард. цокулаши (ко не зна шта су цокулаши, то су стари ФАП-ови камиони коју су избацивали дим црњи од ноћи) за њих изгледају еколошки.

Александар":23h7fa81 je napisao(la):
Cumminsove na gasni, a dizelaši imaju MercedesBenz Euro 5.

једина ствар која ми се свиђа на том бусу је то што има Мечкин мотор. а и кол'ко сам чуо, МАЗ-ови раде са Неоплановим шасијама, ако се не варам?
 
Ma ljudi neuzbudju te se uopste nece to u bg osim mzda na probu pa ikarbus dobija tender 111posto ako vam to dosad nije bilo jasno oce se neko kladi :kafa:
 
наравно да ће Икарбус добити тендер, не 111% него 1111%, али ће можда те мазове узети неки приватници, мада.....
 
Danas sam imao incident sa vozačem PP Veolia vozila P0308 na liniji 47. Prvo je kršio niz propisa, na šta sam ga upozorio i ako nastavi, a nastavio je, da će biti prijavljen Veoliji i inspekciji, na šta sam dobio upozorenje da ću biti izbačen iz autobusa. Po izlasku iz vozila na Slaviji stao sam ispred autobusa i zapisivao garažni broj, na šta je on izleteo i pokušao da se fizički obračuna sa mnon. :shok: Naravno sklonio sam se i odmah pozvao Veoliju. Ljubazna gospođa mi je rekla da će vozač biti sankcionisan i da se izvinjava u ime preduzeća, tako da su s te strane jako bili fini pružajući mi podršku. Da stvar bude gora, u povratku naletim na istog vozača i šofera. Na terminusu Slavija-Birčaninova sam ušao u vozilo i odmah uočio to da vozač nije zaustavio vozilo na sledećem terminusu "Karađorđev park" prepunom putnika :shok: Onda me je video da sam opet u autobusu i čudno je počeo da se ponaša, ali ovaj put nije smeo da mi kaže ni jednu reč. Po izlasku iz vozila sam mu rekao da je preskakanje stanice evidentirano, te da će i zbog toga biti prijavljen.

Inspekciji je prosleđenja prijava po stavkama:
-Vožnju drugog lica u vozačkom prostoru
-Neotvaranje vrata na stajalištu
-Za uvrede i pokušaj fizičkog obračunavanja sa putnikom
-Preskakanje stajališta.
 
Veoliji možete propuste da prijavite i na mail. Oni sprovedu unutrašnju kontrolu i mailom vas obaveste o ishodu!
 
Verovatno je navikao tako da se ponaša, dok je bio u GSP-u, ili nekoj sličnoj firmi.
Ako nekom prevozniku verujem da će odreagovati na prijavu, to je Veolija. :kk:
 
Hvala, pratiću kako se bude dalje ponašao, naravno ako naiđem na njega. Primetio sam je imao već sukoba sa jednom devojkom isto zbog vrata i nije hteo uopšte da ih otvara.

JohnnyLee":g3uegmn2 je napisao(la):
МАЗ-ови раде са Неоплановим шасијама, ако се не варам?

Zapravo MAZ 103 je licenciran Neoplan, jer su otkupili ceo proizvodni program i nastavili proizvodnju

Neoplan N4016
1zq4o3l.jpg


МАЗ 103
http://lh3.ggpht.com/_ALUUxptLcCg/SDWje*******wFBsI/AAAAAAAACC0/1F8DZYrOVuI/MAZ-103-062.jpg
 
Само што је Неоплан напред много лепши, ови фарови на МАЗ-у ме подсећају на Лиаз. :blah:
Иначе то је конструкцијски већ превише стар аутобус, Неоплан га је производио до 1999. У сваком случају, не волЕм што саобраћају у Београду, ал' 'ајд сад...
 
Danas sam obavešten da je pokrenut disciplinski postupak, nakon celog postupka biću obavešten o discipliskim merama koje su sproveli protiv vozača.
 
Da se nadovežem na priču o klimi iz teme o trolama. Danas sam se vozio žutim turkom na liniji 84, autobus je bio uglavnom prazan, klima je pičila, svi prozori zatvoreni. Naravno, na prozorima su zalepili nalepnice "ne otvarati kada je klima uključena". Što se tiče temperature stvarno je bilo prijatno, skoro da sam zaboravio na "udubnost" novih nam autobusa, jedino što je sve smrdelo i to čini mi se zbog uključene klime, baš bez veze kvari celokupni osećaj.
 
Ja sam se još kad su stigli Lastini Neobusi vozio u jednom u kome je radila klima. Napolju nije bilo toplo toliko, ali klima je održavala prijatnu tremperaturu iznutra i ubacivala svež vazduh. Dakle, ne da treba samo leti, nego od aprila do oktobra...
 
Такође је веома битно да аутобус има детермална стакла (тако се зову на словачком), једноставно дупла тотално затамљена стакла, која још више повећавају ефикасност климе (пример - Мерцедес КапаСити). Није исто возити се у клима Икарбусу са обичним тонираним сталклима или у Мерцедесу са детермалним стаклима такође са климом. Мене се чини да они Необуси баш имају дупла стакла па вероватно и зато је ефекат расхлађивања путничког салона повећан.
 
i ja da se nadovezem na pricu o klimama, vidis kod mene sve suprotno, na liniji 48 ikar 112n prepun, a klima naravno sluzi kao ukras...
 
218Н, заборавио сам који ГБ, зелени је, вози на 18, дисплеј у првом делу је колико толико тачан, показивао је прави датум, али је време бежало мало напред. дисплеј позади: 01.01. 00:15??? :bash: :bash: :bash:
 
Većina displeja u GSP-ovim busevima prikazuje netačno vreme, a da postoji volja (ili pretnja kaznom od strane nadležnih) svi ti displeji bi mogli da se podese u roku od jednog popodneva...
 
Vrh