Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 238 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,8%

  • Ukupno glasača
    250
На 88 3 БМЦ и 1 112N колико сам видео, на 52 ништа.
A danas se oko podne mimoiđoše 498 i 3343 na 52 u Požeškoj.

55 standardno puca po šavovima, što se može videti po ovom Isuzuu slikanom van špica između 12:15 i 12:20 na Mostaru u smeru ka Zvezdari:
20221101_121614_800.jpg

U povratku je MAZ na 55 opet napravio karambol na Mostaru i Sajmu. Po dolasku i polasku bio pun kao taj Isuzu sa slike, ali se praznio i punio i na Mostaru i na Sajmu. Na Mostaru je primio celu punu 46-icu, koja je doduše mogla da zatvori vrata. Bojim se da je 15 sedišta puna kapa, a troja vrata očito nedovoljna u takvim uslovima. Ne bi da paranoišem, ali ovo sve više liči na "doziranje patnje" radi prihvatanja većih troškova unapređenja prevoza. Namerno zapuste ili improvizuju da bi taj veštački problem rešavali, i to preko nečijih leđa. Ovo odavno nije humano, ali sada je počelo da poprima apokaliptične razmere.

Čisto radi poređenja sa postojećim šinskim sistemom, do Ruske sam došao praznim tramvajem s prikolicom na 12-ici. Ni pola sedišta nije bilo zauzeto u to vreme, a i kad se napuni to ne bude ni blizu kao u autopbusu.
 
^^^Zaboravi da kažem da sam video jedan juče na 17. Ni okupator nas ne bi tako terorisao.
Meni je ovo već svakodnevnica postala, nažalost. Od zimskog reda vožnje su bukvalno svaki dan na 17. Bukvalno se začudim ako se jedan dan bar jedan ne pojavi na 17. I više nisu šihtaši, već rade ceo dan. Danas je na 17 bilo tri BMC-a. Ova dva sam uspeo da slikam, jednog sam video da ide ka garaži, a viđen je i jedan ik-103, dakle ukupno 4 solaća danas.
 
Што је мање зглобних Икара, то ће Хајгери бити чешћи на линијама.
 
Meni je ovo već svakodnevnica postala, nažalost. Od zimskog reda vožnje su bukvalno svaki dan na 17. Bukvalno se začudim ako se jedan dan bar jedan ne pojavi na 17. I više nisu šihtaši, već rade ceo dan. Danas je na 17 bilo tri BMC-a. Ova dva sam uspeo da slikam, jednog sam video da ide ka garaži, a viđen je i jedan ik-103, dakle ukupno 4 solaća danas.
To je postalo redovno na 17, jutros u 7 u vreće špica ide solo, a pre toga nije naišao zglob, to je pakao i svaki dan u povratku sa posla mi sad nailazi solo Bmc
 
To je postalo redovno na 17, jutros u 7 u vreće špica ide solo, a pre toga nije naišao zglob, to je pakao i svaki dan u povratku sa posla mi sad nailazi solo Bmc
Baš tako. I prethodnih par meseci solaći nisu bili retka pojava na 17, ali daleko od toga da ih je bilo baš svaki dan. Od septembra ih ima svakog dana i to po 2-3 komada van špica. Isti slučaj i sa 18 i 88. Danas na 88 kod opštine na NBG nailazi ik-112n, par minuta kasnije BMC, u smeru ka Zemunu takođe prolazi BMC i meni nakon ona dva solaća takođe nailazi opet ik-112n. Naravno, bio je krcat, išao sam sa njim do Sava centra. Na 83 takođe viđeni ik-112n i BMC-i. Sve u svemu, mislim da su jedine linije na koje najređe izlaze solo vozila samo 23, 31 i 95. Sve ostale tradicionalno zglobne linije su sada 70-80% zglobne.
 
Danas show u Kirovljevoj. 49x klepetuša i 3358 govedo mukavo na 88. Inače bila interesantna sekvenca na 52. Prvo prođe govedo 3347, za njim 219 sa natpisom Novatronic koji je stao prekoputa bioskopa "Šumadija", gde se zadržao, promenio displej u 52 i otišao ka gradu u 19:37 par minuta posle Solarisa (ne videh broj) koji ga je u međuvremenu obišao.
 
Baš tako. I prethodnih par meseci solaći nisu bili retka pojava na 17, ali daleko od toga da ih je bilo baš svaki dan. Od septembra ih ima svakog dana i to po 2-3 komada van špica. Isti slučaj i sa 18 i 88. Danas na 88 kod opštine na NBG nailazi ik-112n, par minuta kasnije BMC, u smeru ka Zemunu takođe prolazi BMC i meni nakon ona dva solaća takođe nailazi opet ik-112n. Naravno, bio je krcat, išao sam sa njim do Sava centra. Na 83 takođe viđeni ik-112n i BMC-i. Sve u svemu, mislim da su jedine linije na koje najređe izlaze solo vozila samo 23, 31 i 95. Sve ostale tradicionalno zglobne linije su sada 70-80% zglobne.
Е свашта, нису ваљда почели на 17,то још нисам видео, само на 88 и 83 сам приметио
 
U ovoj drzavi je sve moguce :ROFLMAO:
Nekad nepojmnjivo, 17. sa solo...lagana prica.
Bitno je da se oni ne voze,ne moraju ni da se guraju i cekaju po 20 min.

To sve iz budzeta a kako cemo mi ...to ostavite za neki bolji momenat.
 
Meni je ovo već svakodnevnica postala, nažalost. Od zimskog reda vožnje su bukvalno svaki dan na 17. Bukvalno se začudim ako se jedan dan bar jedan ne pojavi na 17. I više nisu šihtaši, već rade ceo dan. Danas je na 17 bilo tri BMC-a. Ova dva sam uspeo da slikam, jednog sam video da ide ka garaži, a viđen je i jedan ik-103, dakle ukupno 4 solaća danas.
Što je najgore to praktikuju na iovako redukovanim (čitaj osakaćenim) linijama. Da je ostalo više vozila udeo solo bi bio još i veći. 17 je imala više vozila od 18 na kojoj je tada bila gužva, ali sada je veća gužva na obe, na 17 s manjim, na 18 s većim brojem vozila jer kad se poremete 18 ne može da odvadi 17 s par vozila. Cirkus.
 
Danas najmanje 1 BMC na 17. Jedan prošao od Deligradske ka Gazeli krcat (nisam video broj), a drugi (3329), takođe prepun na Dušanovcu kod Pošte ka Konjarniku. Sad da li je to bio isti ne znam, ali provereno ih ima više. 55 opet puca po šavovima, a moram priznati da ni u solo na 17 nije bila ništa manja gužva.
 
Vrh