Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
prostorni planer":2jg1a38i je napisao(la):
Ја се не надам да ће бити мерцедес, јер он и онако поред одржавања у гсп-у пропадне исто као икарбус. Веолиа је доказала да и икабус може да буде добар аутобус, ако се добро одржава. Мислим да треба упослити наше људе, а не бацати паре и подстрекивати увоз, а после кукати како нам је велики дефицит, како нам радници остају без посла и сл. Ту у производњу није укључен само икарбус већ и велики број домаћих коопераната.
Potpuno se slažem.

Veolija je razbila predrasude o Ikaru, što je krivica GSP-a.
 
Александар":zjy7q7lw je napisao(la):
Juče zemunac 344 na 78, vozilo se raspada, limarija skroz propala oko točkova, a važno je da ugrađena nova instalacija za tiketing sistem :)

344

хахаха, цокулаш

prostorni planer":zjy7q7lw je napisao(la):
Веолиа је доказала да и икабус може да буде добар аутобус, ако се добро одржава.

овде се слажем са тобом, доказана чињеница. и не само Веолија, него и остали превозници (погледајте Ластине Икере генерација иста као и ГСП-ови, па онда Луиеве Икаре, исто су у неупоредиво бољем стању него ГСП-ови)
 
Evo moje recenzije. Naleteo sam na P0703 pa sam ga detaljno uslikao. Generalno vozilo se ne razlikuje puno od starijeg. Displej naizmenično ispisuje oba terminusa, što mu je mana, inače je za sada prilično čitljiv, daleko bolji novatronic.

2irvi9w.jpg


Poseduje Cummins ISB 6.7 E5 (mislim da je dizelaš, jer nema gore rezervoare)
2ymu5vd.jpg


Kokpit standardan mazov, malo drugačiji volan. Ima i razglas, koji funkcioniše :D
f19im9.jpg


Drugačija kabina vozača, sada se koriste oba krila za ulaz. Nedostatak preglednost, vrata kabine imaju mali stakleni otvor pa je otežano praćenje stanja u salonu. Postoji i problem preglednosti desne strane kada su veće gužve
302mlc0.jpg


Salon
zup5py.jpg

Sa spoljašnje strane kod srednjih vrata postoji taster za vezu sa vozačem.
dxbrkx.jpg


Zadnja stena
2w7g7xv.jpg
 
Александар":3efbjgfx je napisao(la):
Evo moje recenzije. Naleteo sam na P0703 pa sam ga detaljno uslikao. Generalno vozilo se ne razlikuje puno od starijeg. Displej naizmenično ispisuje oba terminusa, što mu je mana, inače je za sada prilično čitljiv, daleko bolji novatronic.

2irvi9w.jpg


Poseduje Cummins ISB 6.7 E5 (mislim da je dizelaš, jer nema gore rezervoare)
2ymu5vd.jpg


Kokpit standardan mazov, malo drugačiji volan. Ima i razglas, koji funkcioniše :D
f19im9.jpg


Drugačija kabina vozača, sada se koriste oba krila za ulaz. Nedostatak preglednost, vrata kabine imaju mali stakleni otvor pa je otežano praćenje stanja u salonu. Postoji i problem preglednosti desne strane kada su veće gužve
302mlc0.jpg


Salon
zup5py.jpg

Sa spoljašnje strane kod srednjih vrata postoji taster za vezu sa vozačem.
dxbrkx.jpg


Zadnja stena
2w7g7xv.jpg
brt na liniji 20 ima jedan,znc nista posebno...jedino sto nije puno bucan..moze da posluzi,ali se otvaraju poklopci iznad prozora i to stalno..jedaN ME OPALIO PO GLAVI-.-
 
poklopci se otvaraju zato sto se karoserija uvija ko gibanica! :laugh:
 
Ja bih ovog maza menjao bilo kada za one nesretne veoline liaze ili gsp-ove ik103ke koje nisu cule za rec odrzavanje.
 
vucko":230r243r je napisao(la):
Ja bih ovog maza menjao bilo kada za one nesretne veoline liaze ili gsp-ove ik103ke koje nisu cule za rec odrzavanje.

одакле Веолији Лиази?

JohnnyLee":230r243r je napisao(la):
данас сам се возио Унакоповим Лиаз, ГБ П04108 (можда и није 8 на крају, не знам стварно, нешто су преправљали), линија 25 или 25П нисам гледао, унутра ишчупано пар седишта, а позади је поклопац мотора био полу-отворен. е за то треба Ђилас да пита где бре то вози. КАТАСТРОФА. а да, позади црњи од црне ноћи

исти овај бус, у 19:36 је искулирао станицу Мештровићева иако је жена трчала да стигне на тај бус. возач је као успорио пред станицом, видео да нема никог и нагазио до даске
 
JohnnyLee":1jo4gzfr je napisao(la):
vucko":1jo4gzfr je napisao(la):
Ja bih ovog maza menjao bilo kada za one nesretne veoline liaze ili gsp-ove ik103ke koje nisu cule za rec odrzavanje.

одакле Веолији Лиази?

JohnnyLee":1jo4gzfr je napisao(la):
данас сам се возио Унакоповим Лиаз, ГБ П04108 (можда и није 8 на крају, не знам стварно, нешто су преправљали), линија 25 или 25П нисам гледао, унутра ишчупано пар седишта, а позади је поклопац мотора био полу-отворен. е за то треба Ђилас да пита где бре то вози. КАТАСТРОФА. а да, позади црњи од црне ноћи

исти овај бус, у 19:36 је искулирао станицу Мештровићева иако је жена трчала да стигне на тај бус. возач је као успорио пред станицом, видео да нема никог и нагазио до даске
hm...cudno da tako rano u toku dana ne stanu na stanicu..:p
 
JohnnyLee":h3assyg0 je napisao(la):
исти овај бус, у 19:36 је искулирао станицу Мештровићева иако је жена трчала да стигне на тај бус. возач је као успорио пред станицом, видео да нема никог и нагазио до даске
Људи не знају да трче за аутобусом. Не може возач да види баш све. Уколико трчиш за њим, потребно је да трчиш тако да може да те види у ретровизору. Кад год сам тако трчао, увек су ме сачекали.
 
stf":1ijd6cu7 je napisao(la):
Људи не знају да трче за аутобусом. Не може возач да види баш све. Уколико трчиш за њим, потребно је да трчиш тако да може да те види у ретровизору. Кад год сам тако трчао, увек су ме сачекали.
I lepo je onda zahvaliti se podignutom rukom ka retrovizoru, pošto znaš da te vozač gleda na tom retrovizoru čim te čeka i dalje, dok ulaziš na poslednja vrata... Bar ja tako radim, red je :)
 
Sinoc sam pricao sa vozacem na poslednjoj 72 ci, koji vozi onu n seriju na koju mi pljujemo. On nije bio tako zamerljiv na nju kao mi ovde na forumu. Kaze autobus je presao za 3 godine 460 000 km i s obzirom kako ga odrzavaju da je to odlican autobus. Takodje sam ga pitao zna li se od koga ce kupiti 25 niskopodnih zglobnih autobusa i rekao mi je da im je stigao u pogon nbg niskopodni zglobni bik i da ce se u narednim danima testirati na raznim linijama. Kaze da izgleda Djilas ignorise ikarbus (moj komentar: iz ko zna kakvih razloga, verovatno mu ne nude pare. Smesna mi je njegova konstatacija da ce kupiti 250 autobusa kad vide sta ce biti sa ikarbusom, a ljudi prave autobuse za privatnike normalno, nego hoce nekome da napravi posao) i da postoji velika mogucnost da cemo imati 25 niskopodnih bik-ova (mazova) + 10 solo. GSP = Beobus :mad:
 
Dzoni,pobrkah zaboravih ko drzi 77icu i liaze.

Ako to stvarno radi Djilas ovo je uzasno :notok:
 
Takodje mi je rekao vozac da sve reklame u autobusima i na autobusima koje radi masel su u stvari Djilaseva firma koja se vodi na njegovog rodjaka. Za bilborde po gradu sam znao, ali ovo je za mene novo. Tako da mi je bas sad jasno zasto su uradjene onolike reklame na novim trolama, koje je narucio grad i kako se ispumpavaju pare iz nasih dzepova u privatne dzepove
 
O pa nisi znao da je njegov masel :kafa: a ciji bi mogo biti jedino alma kvatro nije njegova ;)
 
stf":2tbukzt6 je napisao(la):
Људи не знају да трче за аутобусом. Не може возач да види баш све. Уколико трчиш за њим, потребно је да трчиш тако да може да те види у ретровизору. Кад год сам тако трчао, увек су ме сачекали.

трчала је спреда, тако да ју је возач ВИДЕО, али је била неких 30так метара од станице, па га болео к***ц да стане
 
prostorni planer":cqso4pd4 je napisao(la):
Sinoc sam pricao sa vozacem na poslednjoj 72 ci, koji vozi onu n seriju na koju mi pljujemo. On nije bio tako zamerljiv na nju kao mi ovde na forumu. Kaze autobus je presao za 3 godine 460 000 km i s obzirom kako ga odrzavaju da je to odlican autobus. Takodje sam ga pitao zna li se od koga ce kupiti 25 niskopodnih zglobnih autobusa i rekao mi je da im je stigao u pogon nbg niskopodni zglobni bik i da ce se u narednim danima testirati na raznim linijama. Kaze da izgleda Djilas ignorise ikarbus (moj komentar: iz ko zna kakvih razloga, verovatno mu ne nude pare. Smesna mi je njegova konstatacija da ce kupiti 250 autobusa kad vide sta ce biti sa ikarbusom, a ljudi prave autobuse za privatnike normalno, nego hoce nekome da napravi posao) i da postoji velika mogucnost da cemo imati 25 niskopodnih bik-ova (mazova) + 10 solo. GSP = Beobus :mad:

Hoce da naprave posao Milanu Beku jer je on vlasnik BIK-a tj.Vulovic transporta,pa sada sami sklopite kockice ko koga finansira i od cijih para!
 
direktor":32506fhf je napisao(la):
O pa nisi znao da je njegov masel :kafa: a ciji bi mogo biti jedino alma kvatro nije njegova ;)
A kad su rekli da Maselove panele NE DIRAMO? (vezano za Zidareve mape)
 
Vozio sam se pre neki dan nekim raspalim lastinim busom sa ugradjenom klimom. Nisam mogao da verujem. Jeste da je plafon sav iskasapljen al bar ladi ko lud i duva nenormalno.. Zaboravih totalno koja je linija, u svakom slucaju neka gradska.
 
21. juna goreo autobus 873 sa linije 23. Novinarima je sada naloženo da ne objavljuju sve nezgode vezane za GSP :bash:
 
Александар wrote: ,, .... Novinarima je sada naloženo... ,,
Vec i vrapci znaju kad nekome padne na pamet tako nesto, vec je debelo zreo za smenu :blah:
 
Novinari su pod pritiskom prećutali i činjenicu da se jednoj zglobnoj Trolzi otkačila prikolica i ostala, dok je prednji deo otišao. Incident se dogodio pre oko mesec dana.
 
Vrh