Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Stiže drugi kontingent brže nego što sam očekivao.
A kad smo kod 112le i Higera mogu da kažem da sam očekivao više od Higera, ali da su svakako bolji sto puta od 112le

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Nije loš ovako, vozaču se ne svidja i bolji mu je 112M kog inače vozi radnim danima. Kaze da je bolje jedino sto je kinez startniji što i realno jeste u poređenju sa 112M iz Zemuna. Ali npr ona 2 komada koja su došla u Zemun, 3231 i 3232 su daleko bolji od svakog 112M iz Zemuna, vuku mnogo bolje i vidi se da su ih makar malo održavali.
Vozač se požalio i na njegov prozor, kaže da ne dihtuje i da stalno ulazi hladan vazduh..
 
112m i Higeri su već tu negde i jedni i drugi imaju neke svoje prednosti. Ja sam čuo kako se vozači žale na vrata da se mnogo sporo zatvaraju i otvaraju i jedva stignu turažu

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Ovom su dobra vrata, po meni se dovoljno brzo zatvaraju. Nije rešenje ni da se zatvore brzo kao na nekim Solarisima, kad zalupe mogu ruku nekome slomiti...
 
Stavio ga je skoro baš neko kad su ga sredili, bio je na 17, danas ga video na 18.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sjajna vest, ti koji se vrate će biti u znatno boljem stanju nego ovi što sad voze.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
A koji su sve tu garažni brojevi? Kada 3092 se vrati na 52 koji neće više voziti na 52?
 
Slikano je pre pola sata, tako cisto sumnjam da su ga vec pustili. Verovstno si ga danas video preko dana ili jutros.
 
Био је на линији данас цео дан, видео сам га. А онда је стајао у Ендија Ворхола поприлично дуго негде око 2.
 
3092 je zamenjen sa 3282 na 52-ci...dok se eventualno ne desi da 52 promeni pogon... mada ne verujem.. jednom su probali, i nije se primilo što se kaže..

Sent from my SLA-L02 using Tapatalk
 
Ala će to dizanje solarisa da košta!
Naravno da će biti u boljem stanju. Em dugo nisu radili, em će dobiti gomilu novih delova.
 
Neka košta, bolje nego da odu na otpad. Čerupali su ih da kao uštede i šta su uradili sa tim kad će svakako te delove sad morati da plate

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674060#p674060:sy0w4g0a je napisao(la):
prostorni planer » Ned Okt 27, 2019 11:06 am[/url]":sy0w4g0a]Zbunio si ljude zato sto si napisao da se pokvario u Kirovljevoj umesto u Blagoja Parovica. Tako da nije odmah bilo logicno da je 23

U pravu si... Uvek nekako mešam te dve ulice,iako sam u Blagoja Parovića živeo 5 godina...
Bus se pokvario na semaforu raskrnice Blagoja Parovića i Žarkovačke ulice.
 
Strašno koliko ih je očerupanih! Prava slika i prilika države u kojoj živimo,za taljige smo a ne za nove stvari. Po gradu ti se vucaraju ikrarbusi od pre 15 godina a novi autobusi stoje na klocnama u poodmakloj fazi čerupanja. Danas vozim iza jednoga na gazeli,jedno zadnje svetlo prelepljeno selotejpom bez zaštitne plastike a drugo ispalo celo iz ležišta i visi ma jednoj žici. Pa jel toliki problem proveriti vozilo posle svakog kruga pa videti da li je sve u redu a ne u stil zabole me,kupiće se novo ako ovo otpadne,to ionako nije moj posao! Sve je to kupljeno našim novcem i dato apsolutnim diletantima na upravljanje,što neko reče ako kvar ne rešavaju čekić,ekser i selotejp onda je stvar nepopravljiva( gsp filozofija)! Toliko sam frustriran ovim slikama da nemam više ni volje da to komentarišem.
 
Polako... Raspisan je tender za eksterno odrzavanje Solarisa :D Dobitnik je naravno SDT iz Dobanovaca, sad ce svi ici tamo na kompletiranje i nazad na ulice. Koliko sam razumeo tender je kao mali remont Solarisa, idu svi na servise tamo i dobijace bar nove delove, nece biti cerupanja, bar se nadam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674183#p674183:hegfistd je napisao(la):
Beograd111 » 27 Oct 2019 03:39 pm[/url]":hegfistd]Pocelo je sredjivanje ovih ocerupanih Solarisa. Par komada je poslato u Dobanovce.
file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php
Pa kako su otišli u Dobanovce kad većina nema točkove? Nešto sumnjam da ih je gsp natovario na kamione,jedino ako su angažovali ove grke što dovlače kineze da im ih prevuku za kilo prasetine i litar belog :vops:
 
Pa vrate im tockove :D Kamion za vucu, u pratnji servisa i vozi. Inace onim postom nisam nista lose mislio, hteo sam da kazem samo da se desava nesto po tom pitanju od skora. O tom tenderu nije bilo ovde reci.
 
Pa zar je tolika frka da su i točkove morali da im poskidaju? Ako ništa drugo, sad za svakog treba da obezbede po set od deset guma, a možda i felni. To samo će da se primakne polovini miliona. Da su ih imali dovoljno, ne bi skidali. Staviće im, ali će onda faliti onima što su u saobraćaju. Inače, felne su ovakvim uslovima rada potrošna roba. Veliki broj oštrih polazaka i kočenja, posebno ako se brezoni ne kontrolišu i ne pritežu redovno, utiče da se razlokaju rupe oko brezona i učine ovalnim na vučnim prvenstveno, što felnu brzo učini neupotrebljivom, bez obzira što spolja još lepo izgledaju.
Zar na svima moraju da stoje otvorena sva vrata i da kisnu?
Ono staklo retrovizora što visi o kablu, najbolja je slika nedomaćinskog odnosa prema vozilima. Grozno!
 
3027 nece vracati kako sam cuo on je bas debelo ocerupan i ne isplati se sastavljati ga.
 
Da, za njega je razumljivo, ni prozore nema zar ne? Al kažem za ove sa slike, da ih ima koje ce podići..
 
Vrh