Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Koliko sam video na jednom od foruma, Higeri od GB 3360-GB 3369 su pripali Pogonu Zemun, GB 3370-GB 3376 su na Karaburmi, a ostatak pretpostavljam od GB 3377-GB 3389 je pripao Kosmaju... i očekuje se da od sutra počnu da izlaze na ulice, obzirom da su registrovani... i ovako kako sam naveo, tako se već i nalaze u tim pogonima... informacija je nadam se, dosta pouzdana...

Sent from my SLA-L02 using Tapatalk
 
Malo je glupo da Higeri budu u Zemunu, trebaju vecinom Kosmaju ali nema veze.
Ako sutra izadju u saobracaj stizu slike.
 
Slupan Higer na nbgd, dok je vrsio obuku instruktor, neko od kanditata se zakucao.
 
Како се показао на тесту чврстине?
 
Čekaj idu u Zemun, a uzeće nam Manove iz Kosmaja? To apsolutno nema nikakvog smisla.
A vidim da Higera u Kosmaju i dalje nema preko bus plus aplikacije, jer ne vidim da ni na jednoj liniji ima više novih vozila nego što je pre imalo.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671833#p671833:1zphej3k je napisao(la):
Miroslaves » Ned Okt 20, 2019 11:46 pm[/url]":1zphej3k]Slupan Higer na nbgd, dok je vrsio obuku instruktor, neko od kanditata se zakucao.
Vatreno krštenje.
Kad su došli solarisi, prvih dana imali su veliki broj nezgoda.
 
Istina vala. Gomila ih je imala i veća i manja čukanja u prvih nekoliko meseci. Teško su se vozači navikavali na kočnice kod Solarisa, kako sam onda mogao čuti. Ne sećam se detalja, ali mislim da su se žalili da je bila malo tvrđa, pa im je verovatno bilo teže da procene potreban pritisak na pedalu kočnice za potpuno zaustavljanje. Opet, Higer je stradao u garaži kako sam i ja čuo na Karaburmi. Dešavaju su i tu nezgode, ali, opet, to mi je već teže da razumem, sem ako nije u pitanju retrovizor. Na liniji je već sasvim druga priča.
 
Ma najveci problem je sto nasi vozaci vole da ulete u stanicu i da se zaustave na 5 cm od autobusa ispred njih. Sto puta sam se pitao kako mogu da budu tako sigurni s obzirom na odrzavanje i nikakve gume da ce sve savrseno funkcionisati i da ce stati.
 
860I linija koja je skoro uvedena
Gb 70048
IMG-20191020-203304.jpg

IMG-20191020-203545.jpg

IMG-20191020-203528.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671897#p671897:3ci4r2rb je napisao(la):
Arsenije » Pon Okt 21, 2019 10:31 am[/url]":3ci4r2rb]Da li neko zna šta je sa 3026? Nedelju dana ga nisam video.
Их замисли ниси га видео каква штета.Ја га нисам видео месец дана па не досађујем.Ради на 56.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671873#p671873:fepe3jwh je napisao(la):
Kesha » Pon Okt 21, 2019 7:38 am[/url]":fepe3jwh]Istina vala. Gomila ih je imala i veća i manja čukanja u prvih nekoliko meseci. Teško su se vozači navikavali na kočnice kod Solarisa, kako sam onda mogao čuti. Ne sećam se detalja, ali mislim da su se žalili da je bila malo tvrđa, pa im je verovatno bilo teže da procene potreban pritisak na pedalu kočnice za potpuno zaustavljanje. Opet, Higer je stradao u garaži kako sam i ja čuo na Karaburmi. Dešavaju su i tu nezgode, ali, opet, to mi je već teže da razumem, sem ako nije u pitanju retrovizor. Na liniji je već sasvim druga priča.
Pogrešno, pedala na Solarisu je preosetljiva jer ima EBS kočnice. Koči se vrhovima prstiju, bukvalno ali zato kad se pređe na staru kantu nastaju problemi jer treba pritisnuti kočnicu muški.
 
Kočnica se stiska po potrebi, instinktivno, ali i kad se pretera, instinktivno se i popušta.
Problem je kad stiskaš, a odgovora nema, kad vozilo ne usporava kako želiš, ili ne staje.
Zamisli kako je bilo voziti naizmenično autobus i ziu trolejbus. Na trolejbusu kočiš levom nogom, i to tako što je prvih desetak cm hoda bila elektromagnetna kočnica, pa tek onda, prelaziš na vazduh. A onda drugi put voziš autobus. I kad auto promeniš, treba nekoliko kočenja da osetiš kako hvata.
Ne verujem da je kočnica bila uzrok tih poletnih sudara solarisa. Pre mialim da je vozač bio okupiran svime oko sebe u novom ambijentu, pa mu je pažnja padala.
Jesu li higeri počeli da rade? Čekamo prve utiske. Nisam u Beogradu, pa mi je ovo jedini izvor saznanja. A ne verujem da će ih pustiti bez nekakvog slikanja i govorancija.
 
Nisu još, moguće je da će danas biti u centru grada i da će tu biti I Vesić naravno da se pohvali

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Vinča307":2je8ugfd je napisao(la):
Nisu još, moguće je da će danas biti u centru grada i da će tu biti I Vesić naravno da se pohvali

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Biće 6 komada na 22l od prvog...
Kažu da će i 31 ostati da okreće kod palate Albanije, mada je to verovatno patka.
 
Dosadio si sa 83, a Vinča, ti si dosadio sa 307
Нит' је @SplashBrotherBG досадио са 83, нит' господин из Винче са 307. Да се ми нешто не лажемо, свима нама је подједнако потребан квалитетан и редован превоз. А зна се шта је заједничко свим линијама које држи Космај, небитно да ли су градске или приградске: катастрофална услуга. Додуше, из 2 различита разлога: код приградских линија су то стара, неодржавана, изакана возила (примера има колико вам душа жели: 305 колико се сећам, 307, 405, 407, а има вероватно и још неки за који не знам), а код градских, премда су њихова возила обично у одличном или, макар, прихватљивом стању, возила неадекватног капацитета у односу на потребе линије (пример: 27Е). Надам се да ће ова слика, барем на троцифреним линијама, полако почети да постаје прошлост ових дана. :wink:
 
MB O405N није за расход. За собом је оставио око 2 000 000 km без ремонта.
 
Higeri u pogonu Karaburma. Jedan je valjda slupan
1c2fbae79d3ec28d117a729457351359.jpg


Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=672076#p672076:kkxj1kzn je napisao(la):
Somi303 » Pon Okt 21, 2019 6:20 pm[/url]":kkxj1kzn]Solaris Urbino 18 by Somi303, on Flickr

Kako ga Đorđo mota , mama da ga vidi bila bi presrećna.


Inače desetak Higera je stiglo u Kosmaj i spremi za razbijanje.
 
Vrh