Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    286
Znači da prvi deo Higera ide u Kosmaj. Računam da će ići na gradske linije, tipa 27E.
 
I sigurno na 83, mozda ima i prednost u odnosu na 27E.. Verovatno ce da idu na 83,27E,302 mozda.. A na 67 da povuku nesto sto im ostane sa tih linija. Trebalo bi sad da bude vidno bolji prevoz bar sto se Kosmaja tice.
 
Moguće da će bar jedan odmah na 304 jer su skinuli 3231 sa linije

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
@busspoter
Naravno, u trenutku mi je samo pala 27E na pamet, ima tu jos linija.
Bice sigurno premestanja, moguce je da ce na 304 da dodje neki LE sa gradskih linija. Svakako je to veliki broj autobusa, bice sigurno nesto i na potezima 300 i 400.
 
Lako ce se rasporediti oni samo da dodju vise..Videcemo gde ce Higeri jos sem u Kosmaj, koliko ce ih dobiti Karaburma i da li ce slati ista u Zemun i na NBGD..
 
Samo se nadam da 112le neće doći na 307. Nikako mi se ne sviđaju ta vozila, M serija je dosta bolja

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
ИК112М ће у Земун. Било је прича да су аутобуси са бројевима 3240-3249 само на позајмици, а сад се испоставило да трајно остају у Земуну и да ће сви отићи тамо. Нек оду, боље за Земунце, јер ови ИК112ЛЕ су пакао са задњим вратима и силним степеницама. Требало би да их однесу у Икарбус и уклоне задња врата, јер та врата немају никакву улогу у пуњењу и пражњењу аутобуса, шта више су опасност.
 
A meni su ta treca vrata ostavila skroz drugi ustisak, kad ja gledam, bas dosta ljudi idu bas na treca vrata iako su najmanja. Rizicna su svakako, i ja mislim da bi LE i izasli samo da dvoja vrata da takvi busevi smeju da voze u GSP. Koliko sam ja cuo ona su "nabudzena" jer ta vrata nisu bila predvidjena za tu sasiju na kojoj je LE. Jedino mi nije jasno to pravilo kako ne vazi za Mecke 202-204, al i od njih nema nista, jedino je ostao 203 a i pitanje do kad ce on..
 
Onda je ostao 202, a da su 203 i 204 rashodovani.. Jedan je sigurno ostao.
 
Nazalost vrlo je moguce da je otisao i 112.3 dok je 218.3 otisao sigurno u Zeleznik. Prave mesto za nove po garazamam, ciste prostor..
 
Ако су ови отишли, онда Икарбуси 2 и 18 и Мерцедес 202 сигурно иду. Штета. Годинама најбољи аутобуси у Космају поред Конекта.
 
2 radio šihtu na 307 danas. Možda će ti busevi služiti za obuku

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
3207 је један од најгорих ЛЕ-а редован је на 89 мотор се чује као тенк.
 
Чују се ти аутобуси на 200м, ко не верује нека дође у подножје Авале и чуће о чему говорим. ИК112ЛЕ је мешавина ИК103Ф и ИК112Н.
 
Videh juče 2 kako staje na stajalište Deligradska u smeru ka Mostaru, verovatno na 38L ili 38A, ako ne na 70. Ne izgleda loše kao kifle IK103. Kao IK201 samo solo. Nadam se da je 202 još u voznom stanju, skoro sam se vozio njime na 38L.

Danas 1049 na 23, 1073 na 31, 3228 na 87.

Da se nadovežem na priču sa prethodne strane u vezi dvestakečeva, mogu reći da je nemali broj u začuđujuće pristojnom stanju, recimo gore pomenuti 1073.

Skoro sam se vozio sa 1065 na 65 i to je bruka i sramota. Prošao 1059 na istoj liniji i on je delovao loše. 1049 je pristojan, mada za razliku od 1073 ima koroziju u unutrašnjem delu oko prozora pozadi. Nadam se da je to moguće nekako zakrpiti. Dok 1073 normalno ide 1049 se previše ljulja lateralno kao čamac. Ako se ne uhvatiš za šipke sa obe ruke padaš.

Uz nove Higere mislim da bi sve dobre visokopodne pullere trebalo doterati i donirati Kosmaju s obzirom na to da ne može da održava pušere.

Dosta bi pomoglo pojedinim linijama koje održava pomenuti pogon, posebno kada dođu Higeri koji jesu novi (veća punktualnost i manji broj izostanaka) ali malog kapaciteta. Linije 53 (6 IK201), 70 (3), 83 (6), 89 (6), 303 (2), 405 (5) bi zahtevale 28 zglobnih vozila, odnosno sa 10% rezerve 31.

Pitam se koliko ih uopšte još ima?
 
Ova prva tura kineza čim stignu vraćaju ih nazad, nemaju grejanje. Ako ne lažu u garaži.
 
Miroslaves":188e4y9p je napisao(la):
Ova prva tura kineza čim stignu vraćaju ih nazad, nemaju grejanje. Ako ne lažu u garaži.
Ma to je laž sigurno, nemoguće da nov autobus nema grejanje

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=661968#p661968:1s0d1cdp je napisao(la):
Miroslaves » 19 Сеп 2019 07:46 pm[/url]":1s0d1cdp]Ova prva tura kineza čim stignu vraćaju ih nazad, nemaju grejanje. Ako ne lažu u garaži.
Докле су стигли Хигери? Пошто знате да им не ради грејање, вероватно знате и када долазе
 
1073 је тешка канта споља је угланцан док је унутра катастрофа посебно приколица корозије на све стране стиропор такође вири са свих страна.Мотор очајан прегрева се често једва издржи шихту.1049 је редован на 23 и он је крш.
 
A propo grejanja:
1990, u za vreme SFRJ vlade Ante Markovića zavladala je opšta pomama za automobilima iz uvoza. Kec je koštao nešto iznad 10k maraka, a tojota korola tek nekoliko stotina više. Prodavalo se nenormalno i ljudi su u Sarajavskoj ulici u Bg čekali po celu noć da bi uzeli profakturu. Zato su se pojavili mešetari koji su mimo regularnih kanala uvozili otkud su šta pronašli. Stigao je jedan kontigent namenjen S. Arabiji sa, tada retkim, klimama, ali sa potpuno minimalizovanim grejanjem. Praktično, vozila neupotrebljiva od novembra do aprila, a to su vlasnici shvatili tek koji mesec kasnije sa prvim mrazevima. Deluje danas smešno, ali onima koji su ih kupili tada, baš i nije bilo do smeha. Mbogo su muke i troškova imali dok su to rešili. Ni sistem hlađenja motora nije bio standardan.
Ne verujem da su autobusi bez grejanja, ali kakve brljotine prave gradske vlasti, ne bi bilo ni nemoguće.
Ali ništa zato - Ali express ima opciju za otvaranje spora kad kupac nije zadovoljan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=661974#p661974:3eejr9k7 je napisao(la):
Somi303 » Thu Sep 19, 2019 9:07 pm[/url]":3eejr9k7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=661968#p661968:3eejr9k7 je napisao(la):
Miroslaves » 19 Сеп 2019 07:46 pm[/url]":3eejr9k7]Ova prva tura kineza čim stignu vraćaju ih nazad, nemaju grejanje. Ako ne lažu u garaži.
Докле су стигли Хигери? Пошто знате да им не ради грејање, вероватно знате и када долазе

Na putu su, za par dana su u Grčkoj.
 
Vrh