Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Odlične slike, hvala. :kk:

Ovako svako vozilo treba da bude održavano. Može i malo ispod ovoga, ali ovo treba da bude standard.
A ne zakrpe, selotejpi, ekseri, sijalice sa šporeta, novine, papir od bureka i slično...
 
Ne, moj dobar drugar ga duzi, on je i slikao, zaboravih da napomenem. I stvarno ga cuva i odrzava maksimalno. Lezao je sad oko 3 meseca zbog neke gluposti, pa je izasao pre neki dan.
 
Reci mu da samo tako nastavi i da itekako ima ljudi koji cene pedantne i profesionalne radnike (u ovom slučaju vozače) kao što je on. :sesir:
 
Naravno, to je za svaku pohvalu.. Vidi i vozač sigurno koliko znači imati redovan bus koji je pouzdan.
 
20 Higera ide na Nbgd kako cujem a ostalo Kosmaj i Karaburma a M serije sve prebacuju u Zemun.
 
Miroslaves":2tp2vl1q je napisao(la):
20 Higera ide na Nbgd kako cujem a ostalo Kosmaj i Karaburma a M serije sve prebacuju u Zemun.
Šta će nbgd više solo autobusa kad nemaju toliko solo linija kao Kosmaj, ali opet i 90-100 autobusa za Kosmaj je super i znači da sledeće leto neće biti ni jednog starog vozila u saobraćaju. Al se zna da kad dođu u novembru da će skoro sve da ode 27e, 53, 83, 89 i 302, a na 405 ima opet da stave neke krševe jer će verovatno većina Connecta ostati u saobraćaju i neki 112N

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Mozda predaju na nbgd neku liniju sa Kosmaja. Ima jos dosta vremena da vidimo sta su oni smislili, sad mozemo samo da pogadjamo sta im je na umu..
 
E to ti je dobra ideja. Daju neke Higere nbgd, a linije kojima su potrebni zglobovi, a u Kosmaju su, stave u nbgd i onda na tim linijama bude bar nekoliko zglobnih autobusa

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648591#p648591:bp92hi3r je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Avg 14, 2019 3:54 pm[/url]":bp92hi3r]Reci mu da samo tako nastavi i da itekako ima ljudi koji cene pedantne i profesionalne radnike (u ovom slučaju vozače) kao što je on. :sesir:

Preneo sam mu pohvalu, zahvaljuje se. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648728#p648728:2k9t1bnb je napisao(la):
busspoter » Wed Aug 14, 2019 10:39 pm[/url]":2k9t1bnb]I zglobne i solo svi u Zemun?

Da, svi. A LE ostaju na Kosmaju kako čujem.
 
Pa tako i treba, oni i jesu za Kosmajeve linije, u Zemunu bi bilo samo mucenje za njih..
 
ЛЕ-и 100% остају у Космају, ниђевезно, безмозговно и поражавајуће би било пребацивати ишта са Мерцедесовом механиком у било који други погон зато што је само Космај специјализован за одржавање исте. :wink:
 
Danas LE (3213) na 306, klasika problem sa zadnjim vratima. Prvo se desilo da je nekoj ženi zatvorio ispred nosa vrata, tj. vrata su bila otvorena ali su odjednom krenula da se zatvaraju sama. Posle toga, dve tri stanice kasnije, jedna starija žena, oko 60 godina, krenula da izlazi, taman kako je centimetar prošla kroz vrata, ona su krenula da se zatvaraju i priklještila joj valjda nogu ili ruku. Posle tog incidenta, vozač do Ustaničke nije smeo da ih otvara više, a i tamo kada je stigao otvorio je vrata i ja sam brzo izašao kroz njih, kako sam ja izašao, tako sam video da se sama zatvaraju. Svaka čast, zaista... Posle koliko već godina, da ne umeju da to poprave.
 
Ma mnogi će završiti karijeru dolaskom Higera, tako da to ništa ne čudi

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=649359#p649359:45s2gny5 je napisao(la):
Beograđanin » Пет Авг 16, 2019 4:54 pm[/url]":45s2gny5]Priča se na susednjem forumu da je MB O305 otpisan. Ima li neko više informacija?

Гумар?
 
Da. To je ona jedna jedina preostala 305-ica iz donacije Berlina. Žao mi je, mada ih je podosta ostalo sačuvano, pogotovu u Nemačkoj. Ova naša odavno nije u originalu, a o sveukupnom stanju tek da ne govorim. Realno, nije od nekog naročitog značaja za Beograd, jer nisu nešto dugo radile, kao ni MAN-ovi tipa SL200. Naravno, ne bi imao ništa protiv da se restaurira i sačuva, al kao što rekoh, ima ih popriličan broj već sačuvanih u izvornom stanju, tako da će imati gde da se vidi još dugi niz godina.
 
MB O405 bi trebalo renovirati i pridružiti muzejskoj zbirci. To je autobus koji je 27 godina (4 godine u Berlinu i 23 godine u Beogradu) prevozio putnike i posle toliko vremena ostao u dobrom stanju.
 
Јесу ли исекли гумара или је само повучен? Мени је био симпатичан као појава са округлим фаровима, трилекс фелнама и старе колор шеме.
 
Vrh