Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Vozio sam se u Otokaru na 42 i klima ubija kako radi, u busu je bilo celih 15 stepeni

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Nije ni to dobro, izadjes na visoku temperaturu posle i moze da ti bude loše..

Ne mora da znači da je grejanje radilo, dovoljno je da uključi ventilaciju a ne klimu i normalno da ce ulaziti samo vazduh spolja...
 
Ja sam već o grejanju u Ik 218M pričao i u njima stvarno radi grejanje, desilo mi se u 3280 čini mi se, na liniji 23. U busu je bio pakao, samo sreća što sam išao samo par stanica do Košutnjaka

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Kako sad 3280 na 23? On je na nbgd valjda.. I dalje mi nije jasno to al dobro, svaki dan ih koristim i nikada nisam osetio grejanje. Jedina situacija ovog leta i grejanja u busu je bila u Unacopovom Liazu na 81.
 
busspoter":3ddk7ppz je napisao(la):
Nije ni to dobro, izadjes na visoku temperaturu posle i moze da ti bude loše..

Ne mora da znači da je grejanje radilo, dovoljno je da uključi ventilaciju a ne klimu i normalno da ce ulaziti samo vazduh spolja...

Još pride kupi i toplotu ispod krova. Bolje je ne paliti klimu ako ne radi, jer sama ventilacija, kad su najveće vrućine, može samo dodatno podići temperaturu. U ranim jutarnjim, kao i u večernjim satima, nešto i može da znači, dok pod jakim suncem dobijamo samo dodatno zagrevanje. Inače, slažem se da sa klimom ne treba preterivati. Ako se već može podesiti na automatsko održavanje temperature, nekih 22 do 23C je sasvim dovoljno.
 
Pa to i kažem, pre bih rekao da je ventilacija samo bila upaljena nego grejanje, imao sam priliku da se vozim u 915 kome je ventilacija radila i bilo je bas toplo iako napolju nije bilo tako vruće.

Npr u sada zemunskom 3264 pre neko veče, vozač malo upali pa malo ugasi klimu, bas iz tog razloga. Neki ljudi su osetljivi na to i sa tim se ne treba igrati, može biti veoma opasno.
 
Mislim da temperaturu unutra treba podešavati shodno temperaturi spolja. Na ovih 37 stepeni, 23 unutra je preniska temperatura. Tu je izuzetno značajan subjektivan osećaj, jer nam na ovih 37 stepeni prija i temperatura između 25-30. Kao pre neki dan kada su bile tako niže temperature, oko 25, ja sam hteo da se smrznem. A kada je tamo negde sredina proleća i bude oko 25, tada mi bude vrućina. Tako da, u svakom slučaju, tako niske temperature nisu dobre.
Ja sam imao nekako pomešano iskustvo. Negde radi, negde ne radi. Ali sam zatečen i dalje time što budu otvoreni prozori, a radi klima. I sad, neko je to otvorio, ali ja sam to primećivao na okretnici, kada autobus čeka vreme. Dakle neko je pre dolaska na okretnicu otvorio te prozore. I dalje mi nije jasno zašto vozač ne zatvori te prozore dok čeka vreme. Primećujem i da ljudi sami zatvaraju prozore ako ih zateknu otvorene.
 
Takođe kao i ti sve više ljudi vidim da zatvara prozore, ali za razliku od tebe i vozači ih zatvaraju. Baš ih dosta vidjam. Ali uvek će se naći neko ko će ući u bus i momentalno se zabosti u onaj prostor za stajanje naspram II i III vrata, otvoriti prozor i tu staviti glavu.
 
Obećano je da prvi kinezi stižu u julu,a koliko svi vidmo avgust je već debelo zagazio a niko ni slovca ne pominje o isporuci,niti kada se očekuju. Da nije nešto zapelo u Kini?
 
Мислим да се чека крај летњег реда вожње да би исцедили старије аутобусе па послали у ИНОС.
 
Deluje mi da je bilo grejanje jer je vazduh bio veoma topao kao da greje.Može da bude i ventilacija,ali mi je nekako pre toplo.
Inače danas sam imao veoma čudnu situaciju na okretnici Karaburma 2.Čekam ja autobus i na okretnici samo jedan na kome piše Solaris i unutra je vozač.Odem ja i pitam vozača da li kreće i on mi odgovori mrko ne ja prevozim đake.Ja ga pitam mislite na ovu decu iz vrtića.On odgovori Ne,prevozim đake ove tu iz škole.
 
Pa da, a Vinča307 je napisao da je 3280 na 23 što ne znam kako bi se izvelo..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646564#p646564:yzwffewu je napisao(la):
Vinča307 » Čet Avg 08, 2019 2:16 pm[/url]":yzwffewu]Ja sam već o grejanju u Ik 218M pričao i u njima stvarno radi grejanje, desilo mi se u 3280 čini mi se, na liniji 23. U busu je bio pakao, samo sreća što sam išao samo par stanica do Košutnjaka

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
3280 je na NBG, moguce da je bio vikendom na liniji ADA1.
 
Juče na okretnici 96 sedim u Solarisu kome, gle čuda, nije upaljena klima i gledam komičan prizor: žena koja sedi pored prozora maše lepezom da se rashladi a tik pored nje, samo s druge strane prozora, na trotoaru, momak stoji i maše sveskom. :lol: Ne zna se kome je gore, dal njemu koga hladi vetrić ali zato stoji na suncu, ili nama u autobusu koji smo zaštićeni od sunca al zato ne možemo da dođemo do daška vazduha. :roll:

Al dobro, bez brige, kad dođe zima u novembru biće sve to rešeno. Obećao dr Vesić. 8)
 
Нисам хтео ништа да коментаришем, али баш ми је било жао возача када сам видео да је мртав уморан..

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Pa mora da radi kod privatnika kad je ovde plata bedna.
Dok otplati kredit i ostale dažbine nista ne ostane.
 
Pa naravno da će biti umoran kad vozi Ikar krš. Nema gore kazne za vozače trolejbusa nego kad ih pošaljite da voze autobuse...
 
Večiti problem dok se ne razboli. E posle velike pare odu na lekove.
Da ne rade nigde svima bi bilo daleko bolje.
 
Vrh