Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Без шале, треба осмислити неки механизам који зауставља бус у случају отварања прозора док клима хлади, налик на блокаду кретања са отвореним вратима. Ја их отварам само када утврдим да клима греје усред лета...
 
Ne treba to nego samo da mogu da se zakljucaju kao na Solarisu. Na turcima otvaraju redovno slepci a klima je odlična kod putnika dok je kod vozača slabija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645273#p645273:e8trs7x3 je napisao(la):
Рипањац 405 » 04 Авг 2019, 07:28[/url]":e8trs7x3]Без шале, треба осмислити неки механизам који зауставља бус у случају отварања прозора док клима хлади, налик на блокаду кретања са отвореним вратима. Ја их отварам само када утврдим да клима греје усред лета...

довољно је да се стави механизам који аутоматски закључава прозоре када ради клима, ако такав постоји
 
Bilo bi preskupo. Jednostavnije mikrofon ili zaključavanje prozora. Ili još bolje bez prozora.
 
Закључавање? Да, паметна стварчица. Возило без прозора? Ни случајно. Било би веома опасно по колективно здравље када клима цркне, неко би колабирао... Можете мислити када скоро умало нисам колабирао од спарине у КЛИМАТИЗОВАНОМ возилу, ко зна како бих прошао да клима није била укључена.
 
Čak i prozori kao na Solarisima nisu dobro rešenje za nas, jer kad ne radi klima u tim busevima je pakleno vruće i ima jedno 40-45 stepeni sigurno unutra

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Да ли могу да буду већи клизни прозори као на Икарбусима а на закључавање као на Соларисима? Кад не ради клима у Соларису је катастрофално.
 
Može i ima Solarisa sa velikim prozorima u Atini. Nije mi jasno zašto jedan o uslova tendera ne bude upravo ta veličina prozora.
Bravica na tim prozorima nije problem a još bolje mikroprekidač koji bi palio zujalicu i svetlo ukoliko bi se prozor otvorio u toku rada (ispravne) klime.


9673084244_bb6c8d65aa_b.jpg


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=x5mugl0wHNQ[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645278#p645278:150mzc0b je napisao(la):
Miroslaves » Sun Aug 04, 2019 8:01 am[/url]":150mzc0b]Ne treba to nego samo da mogu da se zakljucaju kao na Solarisu. Na turcima otvaraju redovno slepci a klima je odlična kod putnika dok je kod vozača slabija.
Miki, pozdravi mi Dekija Trbovica legendu, covek je redovan na 604 i 605,on je odusevljen sa Turcima, nakon svega sta je vozio na tim linijama ovo mu je kao melem... Znas coveka verovatno, visok krupan lik sa jarecom bradicom :) :D ... Inace za one koji ne znaju, 603, 604 i 605 su linije odmor za vozaca ima i zgodnih cica tamo u onim selima :) :D
 
Znam ga iz viđenja verovatno. Sve 600 linije su banja sem 602 i 611, te dve linije smaraju samo tako.
 
Kako ide na 604 i 605 sa BMC autobusima.Mogu li da ostanu solo autobusi ili mora zglob?
 
Kako mislis do kad? Sta fali Kosmaju i 83, ja je redovno koristim i ide lepo. Sa Kosmajem i solo busevima ima manji takt, vise vozila na ulici, nego sa npr zglobovima sa NBGD ili iz Zemuna(koji bi vise stajali u kvaru nego sto bi vozili).. Bice situacija jos bolja kad dodju Higeri :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645875#p645875:1liqo0kn je napisao(la):
Mitroslav » Tue Aug 06, 2019 12:24 pm[/url]":1liqo0kn]Kako ide na 604 i 605 sa BMC autobusima.Mogu li da ostanu solo autobusi ili mora zglob?
U špicu od 3 do 5 su krcati jedva ulaze, morace da se poveca broj polazaka. Inace stavili su jednog solarka na 604 jer u podne taj polazak BMC ne moze da primi sve putnike.
 
83, 89 i nadam se 302 ce procvetati sa Higerima.... mozda ce moci veci deo Ikamerca i Konekta da popuni rupe na problematicnim polascima... red je da i linija 405 oseti boljitak dolaskom novih buseva...

Sent from my SLA-L02 using Tapatalk
 
Samo da se Higeri dobro pokazu, bice sigurno dovoljno vozila za Kosmaj.

Taj Solaris je ja mislim 3002, ima Okov reklamu, vozio sam se par puta sa njim i nije los, i klima mu je tad radila.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=646010#p646010:1z1u963f je napisao(la):
Miroslaves » Tue Aug 06, 2019 5:49 pm[/url]":1z1u963f]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645875#p645875:1z1u963f je napisao(la):
Mitroslav » Tue Aug 06, 2019 12:24 pm[/url]":1z1u963f]Kako ide na 604 i 605 sa BMC autobusima.Mogu li da ostanu solo autobusi ili mora zglob?
U špicu od 3 do 5 su krcati jedva ulaze, morace da se poveca broj polazaka. Inace stavili su jednog solarka na 604 jer u podne taj polazak BMC ne moze da primi sve putnike.
Taj polazak je najgori na Kozari i Grand Kafi, obzirom da su 604 i 605 vecinski solo, a leti idu ko aspirin, morao je barem taj polazak da bude zglob, jer do skretanja za Jakovo je uzasno biti... Bas u zoni Kozare, Grand Kafe su pristuni stojadini od referenata... Sto se 3002 tice, cuvali ga ljudi na 75, za svaku sitnicu su jurili raspored da im ga sredi...
 
Kakva su vaša iskustva sa radom klima uređaja? Ja sam se slabo vozio ovog meseca (pošto ionako više nemam ni gde da se vozim, jer je ceo grad razrovan :evil: ) ali ovo što sam video se može opisati kao bedno.
 
Na 307 nema ni jednog novog vozila jer je 3251 pokvaren već dve nedelje, tako da klime nema. Vikendom se jedino pojavljuje 3219 kao zamena i u njemu lepo radi klima

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Bender Rodriguez":364vbhw9 je napisao(la):
Kakva su vaša iskustva sa radom klima uređaja? Ja sam se slabo vozio ovog meseca (pošto ionako više nemam ni gde da se vozim, jer je ceo grad razrovan :evil: ) ali ovo što sam video se može opisati kao bedno.

Pa, sa mog aspekta, mogao bih reći da je situacija malo bolja u odnosu na početak leta. Klima je poslednjih par nedelja proradila i na većem broju karaburminih Solarisa, a i kod privatnika je više onih sa ispravnom klimom, kako sam mogao da primetim. Lasta isto nije loša na prigradskim linijama, mada im kod velikog broja starijih vozila klima ne radi. Morao bih reći da, čak i kad je klima potpuno ispravna, odnosi se na OTOKAR-e većinom, vozači je ponekad podese tako da u vozilu baš i ne bude prijatno, pogotovu oko zadnje platforme. Mnogo se čekalo, al izgleda su kontrole i kažnjavanje bar donekle malo poboljšale stanje na terenu.
 
Slična situacija je i kod mene.U karaburminim Solarisima su proradile klime,a i privatnici ih pale.Ali zato juče u Ikarbusu grejanje. :x
 
Vrh