Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Taj 3229 je bio toliko čist kad je došao na 307, da nisam mogao da verujem

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Кажем ти, машина и по! :wink: 8) Камо среће да њега и #3217 врате једног дана на 407 и 403. Наравно, прво да макну оног возача #3221 који му буквално душу вади. :bash:
 
Била машина или не, опет је кршина из ваше омиљене фабрике која има порблема са вратима.
 
A gde se uputio ovaj BMC i što mu ne radi displej? (Ili radi al se ne vidi?) Inače vidim da si dobio pozdrav od njegovog vozača. :mrgreen:
 
Ради, на 77 вози, а зашто се не види може @busspoter да ти објасни. :vops: за возача :)
 
Evo da se dovezem na kolegu @Somi303, po meni glavni problem kod displeja na BMC-u je sto su pokretni, a onda samim tim i takt paljenja i gašenja lampica je veoma mali. Usled toga fotoaparati imaju problema pri "hvatanju" istih jer im se fotografija pravi mnogo manje vremena od fotografije na telefonu, i vrlo je lako omasiti bas taj trenutak. Ja sam nekoliko puta isao ciljano da slikam samo njihove displeje, i cak kad slikam rafal, uhvatim natpis ali su lampice random rasporedjene. Prošle nedelje sam uspeo, ni sam ne znam kako jer sam radio isto kao i u prethodnim pokušajima, ali sam uhvatio na svakom busu lepo ispisan displej. Ovih dana planiram opet, pa ću javiti rezultate :)


Somi, +1 za fotkice :kk:
 
Da, znači radi se o onom efektu u razlici između takta fotoaparata i displeja. Pretpostavio sam, nego na ranijim primerima bi se videle bar neke lampice displeja a ovde ništa, pa sam zato mislio da ne radi. :)
 
Dešava se, na primer ja sam slikao nekog sa 75ice, shutter speed bio je 1/8000s, najbrže što moze, i rafal, samo da vidim sta treba da mu uradim da dodjem do natpisa.. Po nekom mom mišljenju tad bi trebalo da se vidi bar nešto, makar i razbacano, ali na 5 od 7 slika uopšte nije bilo ni jedne jedine lampice. Tako da dok se ne naviknemo na BMC, i prilagodimo im se, moraćemo da gledamo fotke bez displeja nažalost.. Nadam se da će Higeri bar imati "normalan" displej..
 
Neke najave kad bi prvi Higeri mogli da se pojave?
Već je kraj jula a ako se dobro sećam trebali bida pristignu svi od kraja septembra,ili grešim,davno beše?
 
Nadam se da ce kroz 10ak dana već početi da pristižu, mada ko zna, kako dolaze uopšte do nas...
 
Stižu brodom sigurno.E sad,do koje luke i da li se posle prevoze možda vozom ili dolaze na točkovima.
 
E pa to je jeste glavno pitanje, na čiji odgovor još uvek nisam naišao :)
 
Ја типујем да ће стићи за јесењи ред вожње.
 
Stići će sigurno neki deo do zimskog reda vožnje, ali nadam se da ce neki i raditi tokom letnjeg reda, jer bi Kosmaju prijalo osveženje a i Karaburmi..
 
Познавајући ГСП, вероватно хоће преко лета да исцеде душу из Ик-103, ФАПова и оних пар старих Мечки.
 
Vala baš, pretvorilo se u silovanje istih ljudi, istim pričama u krug.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
Ripanjac. Sad si sve objasnio. Da skinute nalepnice i po neki prljav panel cine autobus krsem,a ne masina koja duplo brze vuce od tog 3229,sto se svaki LE osecao na podolit dok je bio nov sad ti smeta,sto na rupe niti zveci,niti ima luftove,jer mu je proletos sve uradjeno oko trapova u Ikarbusu posle sudara koji je imao za razliku od 3229 koji sav skripi i trese na svaku rupu. Takodje 3220 je odlican autobus i ako se secas posto je bio najbolji,onda se skidao sa linije kad god je potrebna neka reportaza u kome treba da se voze sa LE politicari. Ne kazem nista za 3217,ali 3220 ni po cemu nije losiji
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641383#p641383:1v1ev1wg je napisao(la):
becks89 » Pon Jul 22, 2019 8:36 pm[/url]":1v1ev1wg]Vala baš, pretvorilo se u silovanje istih ljudi, istim pričama u krug.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
I tako u krug, svaki dan isto, na svakom forumu :)
 
Danas mi je mentol sa džipom očešao 3334, zadnji desni deo iza trećih vrata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641411#p641411:2bjdgb9g je napisao(la):
busspoter » Pon Jul 22, 2019 10:39 pm[/url]":2bjdgb9g]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641383#p641383:2bjdgb9g je napisao(la):
becks89 » Pon Jul 22, 2019 8:36 pm[/url]":2bjdgb9g]Vala baš, pretvorilo se u silovanje istih ljudi, istim pričama u krug.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
I tako u krug, svaki dan isto, na svakom forumu :)
Htedoh baš da kažem da je uzbudljivo sa autobusima i gradskim prevozom kao što vidimo večito neke gluposti kao ovo češanje koje je Mirosavles pomenuo. Slično je i u železnici malo malo pa neko iskakanje.

Dobra stvar je što stižu novi autobusi pa će biti zanimljivo ispratiti kako se ponašaju u saobraćaju iz ugla putnika i vozača. Treba obratiti posebnu pažnju i na stare autobuse da ne odu pod nož pošto su ovi iz GSP-a lake ruke.
 
sto se svaki LE osecao na podolit dok je bio nov sad ti smeta
Мирис подолита уопште није проблем, већ неки чудан мирис налик на сирову нафту који је прошле године почео да се појављује.
А што се тиче аљкавости и прљавштине, ако нисте приметили, одатле све почиње, а онда, после неког времена, на ред долази урнисање виталних склопова, једног по једног, док се возило једног дана не претвори у буктињу као #105 скоро. Чувена Космајева пракса.
Испаде да ми из Рипња које тај аутобус о црном јаду забавља већ 2 године најмање познајемо материју. Што се растрешености #3229 тиче, таквих има још, па не кукумавчим. И #3215 зна добро да га ,,напика", па уопште није тако лош бус.
А што се #3220 тиче то могу да се сложим, он већ личи на аутобус, мада је и он солидно прашњав изнутра.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=641442#p641442:2g4885mi je napisao(la):
Miroslaves » Uto Jul 23, 2019 12:31 am[/url]":2g4885mi]Danas mi je mentol sa džipom očešao 3334, zadnji desni deo iza trećih vrata.
Juce sam radio jedan krug na 610 i vidim ti bus oko 16:30h stoji poduze parkiran pola na putu, pola na travi kod malinjaka (valjda)...
 
Hadžija, to bila prekomanda opet sa 88 na 610 :) Pre možda dve nedelje sam se vozao tako sa 3093 mislim na 610...
 
Vrh