Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639778#p639778:19vngqr8 je napisao(la):
Рипањац 405 » Sre Jul 17, 2019 8:51 am[/url]":19vngqr8]Како може бити нов аутобус који је произведен 2008. године? А и он је, чини ми се, само шихташ. Никаква препирка, само добронамерно питање! :wink: И да, страхујемо зими да ли ће возити због снега, па почетком прошле године су слетале са пута као кладе, 408-ица је исто слетела, имају и слике. 407-ица зимус исто слетела са пута код Чаршије. Тако да смо по том питању на истом. И не претерујем када кажем да су угрожени животи путника слањем #78 који је само благо варнут на неколико места, а ризик је и даље остао, каросерија може пући сваког момента! Тако да смо по том питању на истом. Напомињем да овим НЕ БРАНИМ ЉУДИМА СА ПОТЕЗА 100+202 ДА СЕ ЖАЛЕ. Толико.
Pa kao što je rekao Vinca 307 ovima na 202 kad je naišao IK-112N to im je bio novi autobus.
Nije on nov,ali je za njih to novo.
Ostalo što si naveo je ista situacija na potezu 100.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=639769#p639769:25tvyl8y je napisao(la):
Рипањац 405 » 17 Јул 2019, 09:26[/url]":25tvyl8y]Нећемо. Сматрам то својим сувереним и Уставом зајемченим правом, тим пре што сваког месеца издвајам 1120 динара за ,,своје" зоне 1 и 2. Поента константних жалби и јесте да будеш што досаднији да би те неко на руководећем положају иоле чуо! Уосталом, знајући Космај, не би ме уопште чудило да, чак и када дођу Кинези, наставе са ,,традицијом" слања преосталих старијих, раздрнданијих аутобуса на 405. Штавише, мислим да неће ни расходовати ИК-103Ф, ипак су 2005. годиште и вероватно ће се водити логиком ,,могу они још коју годиницу, ако могу Конекти што не би могли и они".
Ако ћеш да спамујеш не спамуј овде него спамуј СЈП мејловима или иди лично.
Сматрам да малолетници не треба да плаћају карту. Ја имам 18 година, за мање од 2 месеца 19 и свакодневно путујем кроз град због посла и не плаћам карту нити ћу још једно 2-3 године. Када би ме видео не би веровао да сам '00. Не стартује ме контрола једино пре неки дан код ГО Нови Београд ал је*ига ко их шиша.
 
Шта је то спам, нека ми неко објасни на српском?
Узгред, ако сам промашио тему, немам апсолутно ништа против да моји постови везани за ово буду пребачени у неку другу. Толико.
 
Спам је злоупотреба електронских система у сврху слања нежељених масовних порука без икаквог критеријума. Најчешћи облик спама јесте имејл спам, али се термин примењује и на сличне злоупотребе других медија, као што су чет спам, спамовање група Јузнета, спамовање путем веб претраживача, блог спам, вики спам, СМС спам, форум спам, факс спам, спам на друштвеним мрежама, телевизијски спам и спам путем мрежних места за дељење фајлова.

Безбројне поруке које неки корисници примају имејлом, а које рекламирају производе за које никада нису изразили интересовање, обавештавају о темама на које се нису претплатили, лажне приватне поруке које воде на странице непожељног садржаја, и сл., само су неки од облика спама.
Ovako kaze wikipedia
 
@405 Druže imaš ceo internet pa pogledaj, vidiš da i na Wiki ima... Nisi omasio temu, opusteno, ovde baš ima dosta spamovanja.. i off-topica(OT) ili ti po srpski "van teme".... Imas pored dela za Javni prevoz u Beogradu, još mnogo podforuma na Bb, slobodno pogledaj. Ovaj deo foruma uopšte nije za to pitanje koje si postavio,i ako ti treba nekad nešto a nije za ovaj deo, posalji u privatnoj poruci slobodno, ne da pišeš ovde i praviš posao adminima..
 
:x Danas je na 83 bio 127,Ogromna guzva,prozori nisu pomogli, ja sam dehidrirao! HVALA BOGU STO SAM IMAO VODU :bash:
 
110 i 127 teške kante, za njih je grejanje misaona imenica

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Спам је масовно затрпавање порукама, као и злоупотреба. Овде нема злоупотребе, ово је само најобичније смарање са истим стварима.
 
Pa i nema potrebe da se više toliko priča o lošim vozilima u Kosmaju, kad dolaze novi busevi. Ripanjac, možeš da se žališ jedino ako vam opet uvale neke kante

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
@ Vinča307
Тога се највише и плашим, знам Космај у душу по том питању... Спремни су да те зезну и искидају ти живце онда када ти је одличан и редован превоз најпотребнији. Но, ако ме сада позитивно изненаде, добро је.
 
Izakana vozila teško da će preživeti dolazak Higera, ako ih čak 120 dođe u Kosmaj. Sa LE-ima će to biti skoro 150 vozila, pa i da M-ovi odu u Zemun, ima još solidnih Conecta druge serije, desetak dobrih Mutanata, a tu je i određen broj korektnih 112-ica. Po zimskom redu vožnje, Kosmaj treba da izbaci između 180 i 190 vozila, ako se ne varam, pa bar za neko vreme Kosmaj ne bi trebao da ima problema sa ostvarivanjem polazaka.
 
Sve je to lepo, ali je pitanje ko će da vozi šihte ako nema vozača. Svaki dan se na 307 u zimskom redu vožnje ne ostvari 12 polazaka zato što nema šihtaša

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Kad ste već kod vozača...

Pre par dana vozim se starom 103kom na jednoj liniji koja saobraća kroz Karaburmu (naselje). Neću baš da navodim koja, nek ostane ovako. Ostalo par putnika u autobusu a zastoj se proteže od Trga Republike skroz do Banije (zato što imbecilni MUP i Grad već mesecima neće da postave bumbara na raskrsnicu da reguliše saobraćaj). Posle 10 minuta stajanja u mestu, vidim ja vozača kako pipka gumu na volanu koja samo što ne otpadne, i gleda kakvu olupinu mu dadoše da vozi.

Na pitanje, potvrdi mi da je iz pogona Kosmaj pa ga pitah jel uspeva da izađe na kraj s tom 103kom. Kaže ''Ma kakvi, ovo bre za otpad... Ja sam se skoro vratio u vožnju, ali da znaš da se kajem što sam se vraćao u GSP.'' :mrgreen:
Ja: ''Pa jasno, s ovom olupinom kako da se ne kajete... Dobro, a kako vam se čine ovi novi Ikarbusi?''
On: ''Nikako!'' :lol:
Ja: ''Pa dobro, a ostali? Kakvi su vam Solarisi?''
On: ''Ma kakav Solaris... Nisam ih vozio ali ni ne želim!'' :lol:
Ja: ''Pa dobro, a koji biste vi želeli da vam daju?''
A on ko iz topa odgovara: ''Nijedan!!!'' :lol:

I onda posle razmislim i shvatim da je čovek u godinama, jedan od ovih starijih što nisu otišli iz zemlje, i da ga je GSP verovatno nekim čudom nagovorio da se vrati pa mu se ogadilo sve živo i mrtvo, i sve staro a i novo... :lol:
 
Vratio se taj jer nema gde. Ukapirao da će mu penzija biti jako mala , a kako neće kad je prijavljen kao ćopava čistačica na minimum minimalca.
Pa da ispravi šta se ispraviti može.
 
Danas sam se vozio sa 3206 i 3229 koji su bili na 83.
Radi im klima odlicno ali se oseca svaka rupa u 3229.

.
 
3229 je dosta rastresen. Iskreno je sad bolji 3221 koji ga je zamenio na 407. Prvo mnogo bolje vuce od 3229 i mnogih,drugo nije rastresen i enterijer mu je dosta ocuvaniji, dal sto je vise u proslosti proveo u servisu nego na liniji,ali hocu samo da kazem da ukoliko su mu konacno resili elektroniku da nema razloga za nostalgijom za 3229 na 407
 
A mana 3230 i dalje nema na 311 i tako već jedno 6 meseci. Da li je on završio karijeru, ili šta?

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
3229 je dosta rastresen. Iskreno je sad bolji 3221 koji ga je zamenio na 407. Prvo mnogo bolje vuce od 3229 i mnogih,drugo nije rastresen i enterijer mu je dosta ocuvaniji, dal sto je vise u proslosti proveo u servisu nego na liniji,ali hocu samo da kazem da ukoliko su mu konacno resili elektroniku da nema razloga za nostalgijom za 3229 na 407
Чуј #3221 бољи, унутра су му толико замашћени предњи панели да ја немам речи, прашине за извоз, чудно мирише изнутра, као нека мешавина подолита и сирове нафте, поскидане све налепнице и насумично залепљене на возачеву кабину као да се детенце играло, отпала му је Мерцедесова трокрака, дерња се као Слободин усисивач, посебно када успорава. Све у свему, канта остаје канта. Можда је #3229 растрешенији, али је опет много озбиљнија машина од #3221, раме уз раме са #3218. Чуо сам чак и да је чистији. А што се тиче тога да #3229 осећа сваку рупу, и #3215 зна добро да лупи точком, поготово када скреће. Тако да, носталгија за #3229 је врло оправдана и разложна.
 
Otokar Territo U је спејс шатл приградских аутобуса. Јуче сам се возио у њему на 860М буквално не осећа рупетине на путу, успон код Дубоког је савладао без проблема а поред тога невероватно брзо иде. Стрели су попустили Отокари Kent C Articulated возио сам се у 70072 на 860 у повратку буквално је сваку рупу осетио а и трапови се чују. Све остало је супер.
 
Vrh