Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Bolje da su bacili 20 deformisan,rđav spolja i unura,banuo na 12/89 danas toliko je spor da je kasnio 15 minuta ne može preko 30 užas.
 
Isto i kad je bio redovan na 307. Od Ustaničke do Vinče ne može da stigne ispod 45 minuta, dok dvojka lagano stigne na vreme za pola sata. Ali opet svi oni će sada završiti u otpadu jer za mesec dana, možda i malo manje kreću da stižu Higeri i još je letnji red vožnje, pa nema šihti

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632303#p632303:3cz890vo je napisao(la):
Djole Pevcanin » Pet Jun 21, 2019 4:51 pm[/url]":3cz890vo]Тај 3057 у јутарњој допуни вози ко стигне. Добро је па га више не вози онај један што обара јастуке и прелази преко лежећих као кр****.

Koji sad pa taj ?
 
155 opet u kvaru u Vinči. Nadam se da će što pre završiti u otpadu
f8d889ecf770ad8c9368e14e29fd93ba.jpg
a2980822e03c2a58690ff1fcc15f947d.jpg


Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632301#p632301:2maj06gl je napisao(la):
Žika » 21 Jun 2019 04:44 pm[/url]":2maj06gl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632028#p632028:2maj06gl je napisao(la):
Express » Čet Jun 20, 2019 10:00 pm[/url]":2maj06gl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=631990#p631990:2maj06gl je napisao(la):
Žika » 20 Jun 2019 08:21 pm[/url]":2maj06gl]Express , kad je bila ta luda vožnja ? Drugar mi vozi taj 3057 i baš izbegava nagla kočenja. Jedino na šta mi se žali je menjač, cima prilikom polaska.

Pre one kiše. Znači negde oko 18h. Izašao na stajalištu Svetolika Lazarevića Laze u smeru ka Petlovom Brdu.

Jeste i cimao pri polasku ali je baš grubo kočio i to svaki put, kako pri pristajanju na stajalište tako i na semaforima. Čak i kad nije bilo vozila ispred.

Da nisu slabe kočnice? Na par metara do potpunog zaustavljanja vozila umesto da zakoči "normalno" on ga ukopa. Da to ne uradi na stajalištu bi udario u vozilo ispred dok bi semafor prešišao.

Sve defekte nek prijavi.

Solarisi su očito u sve gorem stanju iz dana u dan. Vidi se po posustalom pogonu Novi Beograd.

Baš sam se čuo danas sa poznanikom, on završava oko 16 h tako da je bio kolega zamenjivač. I on ima primedbe na njega i još kaže da mu je dva puta zapalio kočnice ???? + menjali su mu i kočiona klješta.
Zimus mu je i menjač stradao zbog brižnih, pažljivih kolega.

Eto. Ništa drugo i ne može biti.

Sad videh papir s maminim rukopisom na stolu pored telefona s natpisom "3057 oko 18:00 Solaris". Solaris je podvučeno. Znači baš je bilo juče oko 18h jer tad me ona zvala kad sam već bio pred Lidlom. Bio besan, rekao joj da pazi da ne nastrada jer ovde ima baš dosta novobeogradskih Solarisa. Jeste me pitala koji je garažni broj ali nisam znao da je odmah zabeležila, niti da je gledala na sat. :) Možda prijavi nekom s obzirom da beleška stoji pored telefona, ništa ne garantujem.

Ako hoćeš zamoli ga da nađe taj autobus na lameli kad bude u krugu pogona pa nek slika kako ovi ne bi zataškali u slučaju prijave. Ako ne može on nek kontaktira nekog kolegu. Nek kaže kolegama da i oni pišu šta fali ne samo 3057 već i ostalim jer ko zna koliko ima problematičnih, da ne kažem neispravnih vozila. Pod tim misli ne samo što se tiče slučaja oštećenja enterijera koja mogu izazvati ozlede putnika već i na tehničku neispravnost vitalnih komponenti vozila koja moće izazvati saobraćajnu nezgodu. Baš je bilo primetno koliko se zapravo muči da ga zaustavi.

Inače danas je jedna starija gospođa pala u 202 na 38L ispred uključenja iz Kneza Miloša kod stajališta Mostar. Žena ustala da izađe, uhvatila se za šipku, "zakopao se" i sekund posle dao gas, cela osovina se pomerila koliko je u mestu cimnuo i žena u beloj haljini pade na prljav pod.

U Vladimira Tomanivića i u Ustaničkoj sam se nagledao cirkusa. Otprilike je trebalo prvo da naiđe 70 pa 38L. Ja stajao na raskrsnici, videh Conecta i pređoh ulicu, kad on skrete ka Ustaničkoj i pored toga što su dva već prošla ("neidentifikovani" na 38 i 171 na 302, uključenje). Nije uopšte davao znak da skreće desno a na displeju se ništa nije videlo.

Kad je ovaj skrenuo iza njega se nacrtao 202 i ja šta ću, pretrčim. Posle je 70 sigurno naišao i obišao 38L dok je ovaj drugi stajao na nesinhronizovanom semaforu kod Dušanovca (pušta istovremeno smer ka Konjarniku, odmah zatvara smer ka Gradu, skretanje levo i stvara kolonu sve do Grčića Milenka).

38L toliko vremena izgubi na tom semaforu da ga 70 (ako naiđe) obiđe autooputem iako od Vladimira Tomanovića pođe kasnije.

U V.Tomanovića prošlo 3 Solarisa (2 sa 18, jedan sa 17) i 1322 sa 18 svi na istoj trasi koja meni treba jer su išli za garažu tj. isključili se sa linija.

Primetio sam da se ne isključuju postepeno već grupno. Poremećeni dođu na terminus (zastoj od Gazele do Dušanovca u smeru ka Nišu) i tako po dva tri odlaze u razmaku od minut-dva. Posle kad sledeći krene u suprotnom smeru bude krcat čak i kada ne treba da bude gužva van špica.

3007 je prazan sustigao 38L na tom semaforu, ljudi čekali 17, on prošao pored njih pa svi na Dušanovcu uđoše u 38L. Opet bio solidno popunjen. Dakle 3007 se nije uključio na Autoput od Šumica već je išao ustaničkom do Dušanovca.

Videh neki skroz crveni MAZ 203 sa natpisom na displeju 57 Naselje Golf u smeru ka Adi. Jel to tako samo stoji natpis ili ide da se uključi na 57 zato što se (verovatno) IK112LE pokvario?
 
Citam ove pisanije od Expresa, i ne verejum... kakav drzac, kakvo naglo kocenje, kakvo trovanje, kakvi unutrasnji garazni brojevi... Ne zelim nikoga da vredjam, ali vecu kolicinu gluposti nisam odavno procitao. 15 Solarisa im lezi u kvaru, ne mogu osnovne stvari da poprave, a ne da vozaci pisu nedostatke naslona, pa da ovi majstori jos i popravljaju to. Solarisi im leze mesecima zbog bregaste, menjaca, ili diferencijala. Nema ljudi, nema ko da vozi a on prica o unutrasnjim garaznim brojevima. A sto se tice kocenja, kako nisi pomislio da mu mozda ne radi rucni retarder. A i u ostalom, da si se lepo drzao, ne bi ''leteo'' po autobusu, cisto sumnjam da je bas tako naglo kocio, pa jos vise puta. Toliko od mene, pozdrav.
 
Jedna brzinska i ne baš kvalitetna fotka.202 na slanačkom putu
Uključio bi blic,ali je bilo ljudi oko mene.
 
Mitroslave, ako nije najbolja slika, ne moras je okaciti. Ne moze se ni prepoznati koji je bus...

303, vracen sa remonta na Dorcolu, lepo su mu limariju uradili, sad za mehaniku ne znam jer se nisam vozao.. Jedino sam ga video drugi dan po povratku u kvaru, nije primao gas, nije mogao da krene...


Ikarbus IK-201 by busspoter, on Flickr
 
Meni se čini da je Japanac u pitanju

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Jeste Japanac, i sta sad? Tamo i jesu redovna tri SL283, ali brate sta ti vidis na slici?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632413#p632413:32uice6j je napisao(la):
Mitroslav » 21 Јун 2019 10:36 pm[/url]":32uice6j]Jedna brzinska i ne baš kvalitetna fotka.202 na slanačkom putu
Uključio bi blic,ali je bilo ljudi oko mene.
Штета, блиц би заиста направио велику разлику.
 
Šomi se naravno šali pošto upotreba blica na toj razdajlini nikako ne bi pomogla.
 
Тај 155 и 177 на који се жале становници Винче и корисници 307, су што се стања ентеријера тиче мало распаднути, али како су они 4 или 5 дана мењали ЛЕ на 89, и то без квара, а не могу на 307 да раде? Ок, не ваља Конекто, а на 89 постоје пробирачи којима се баш не вози све и свашта, и треба их наградити!
 
177 je u poslednje vreme dosta pouzdano vozilo i skoro uvek je na liniji. Dok je 155 teška krntija koja jedva ide i ne može da izgura 2 dana bez kvara. 161 i 163 su bili odlični busevi na 305, al su se raspali za 2 godine na 307

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Види брудеру, ја имам контакт са 89 скоро сваки дан у блоковима, и знам скоро 90% посада на 89, и знам да су сви пицајзле и у вечерњим сатима узимају Конекта увек, јер због прегледности им омогућава да виде све у њему... М серија чак и зглобна и даље пати од истих тешких и катастрофалних пропуста, нарочито приколица, ту се не види једноставно ништа у оштрим скретањима, и где се каросерија код Икарбуса љуља за све паре... Најбољи примери, окретница у Блоку 45 и кружни ток Војвођанска - Виноградска!
 
I jedan vozač Zoran koji vozi 177 i radi poslednji polazak, uvek gleda da uzme Connecto i kad 177 nije tu. Inače nikad mi se nije desilo da se Connecto pokvari u poslednjim polascima, dok se na primer desilo da se 3251 ne pojavi u poslednjem polasku i da je 3211 sa 305 išao prvo u Vinču, pa onda u Boleč i onda na Ustaničku

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632390#p632390:13rqz8ey je napisao(la):
Beograd111 » 21 Јун 2019, 22:23[/url]":13rqz8ey]Citam ove pisanije od Expresa, i ne verejum... kakav drzac, kakvo naglo kocenje, kakvo trovanje, kakvi unutrasnji garazni brojevi... Ne zelim nikoga da vredjam, ali vecu kolicinu gluposti nisam odavno procitao. 15 Solarisa im lezi u kvaru, ne mogu osnovne stvari da poprave, a ne da vozaci pisu nedostatke naslona, pa da ovi majstori jos i popravljaju to. Solarisi im leze mesecima zbog bregaste, menjaca, ili diferencijala. Nema ljudi, nema ko da vozi a on prica o unutrasnjim garaznim brojevima. A sto se tice kocenja, kako nisi pomislio da mu mozda ne radi rucni retarder. A i u ostalom, da si se lepo drzao, ne bi ''leteo'' po autobusu, cisto sumnjam da je bas tako naglo kocio, pa jos vise puta. Toliko od mene, pozdrav.
Ретардер ради само тај није хтео да вуче ручицу. Ножна команда ретардера код Солариса је јако зајебана.
 
Jel traka služi da se ne otvara ili?

Inače videh na fejsu da je zvanično otpisan #3027 ,dok se za #3052 kao i #3013 sa #3092 ne zna...

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Citam ove pisanije od Expresa, i ne verejum... kakav drzac, kakvo naglo kocenje, kakvo trovanje, kakvi unutrasnji garazni brojevi... Ne zelim nikoga da vredjam, ali vecu kolicinu gluposti nisam odavno procitao. 15 Solarisa im lezi u kvaru, ne mogu osnovne stvari da poprave, a ne da vozaci pisu nedostatke naslona, pa da ovi majstori jos i popravljaju to. Solarisi im leze mesecima zbog bregaste, menjaca, ili diferencijala. Nema ljudi, nema ko da vozi a on prica o unutrasnjim garaznim brojevima. A sto se tice kocenja, kako nisi pomislio da mu mozda ne radi rucni retarder. A i u ostalom, da si se lepo drzao, ne bi ''leteo'' po autobusu, cisto sumnjam da je bas tako naglo kocio, pa jos vise puta. Toliko od mene, pozdrav.
Ма шта ми само напричасте. Чуј ово, какво тровање?! Свако ко је прочитао макар један чланак о тетанусу зна да су рђава места стециште тетаногених бактерија. Све и да се лепо држао, при цимањима и/или наглим кочењима увек је могуће налетети на предмет на који нисмо желели, изискуствено Вам то говорим, дешавало ми се xyz пута. Срећом, без последица које су се десиле @ Express-у. А тек ова правдања како нешто малтене не треба поправљати због битнијих кварова... ГСП-ов јавашлук и немар се правда на сваком кораку. Ја да се питам, саобраћајна полиција би детаљно контролисала и имала право да из саобраћаја искључи свако возило ГСП-а које има и најмањи недостатак. А ГСП-ова их имају гомилу: поскидани сви бочни катадиоптери приликом ремонта, неисправна светла на огромном броју бусева, буџење неоригиналних фарова на БКМ тролејбусе и ЧКД трамваје, као и неоригиналних задњих светала на старије аутобусе, подглављивање врата циглом или флашом, шипке ван лежишта или, још горе, њихов мањак, неисправни дисплеји, неисправни клима уређаји, грејање које зими не ради, а лети ради, пуцање каросерија старијих возила због корозије, као и корозија на елементима путничког простора... Укратко, јавашлук какав се не памти.
 
Pre neki dan 759 bio na 307, prednji levi far mu uopšte ne radi, a desni jedva i da radi i ne znam kako tako nešto pristanu da voze u večernjim časovima

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=632390#p632390:2ndmqe1a je napisao(la):
Beograd111 » 21 Jun 2019 09:23 pm[/url]":2ndmqe1a]Citam ove pisanije od Expresa, i ne verejum... kakav drzac, kakvo naglo kocenje, kakvo trovanje, kakvi unutrasnji garazni brojevi... Ne zelim nikoga da vredjam, ali vecu kolicinu gluposti nisam odavno procitao. 15 Solarisa im lezi u kvaru, ne mogu osnovne stvari da poprave, a ne da vozaci pisu nedostatke naslona, pa da ovi majstori jos i popravljaju to. Solarisi im leze mesecima zbog bregaste, menjaca, ili diferencijala. Nema ljudi, nema ko da vozi a on prica o unutrasnjim garaznim brojevima. A sto se tice kocenja, kako nisi pomislio da mu mozda ne radi rucni retarder. A i u ostalom, da si se lepo drzao, ne bi ''leteo'' po autobusu, cisto sumnjam da je bas tako naglo kocio, pa jos vise puta. Toliko od mene, pozdrav.

Dobrodošao/la na forum.

Kad ti tako kažeš onda nek svi misle da lažem čim zinem.

Samo posle kad nekom dete ispadne iz naručja te iseče čelo idi na sud pa soli sudijama pamet dok te obezbeđenje ne izbaci iz sudnice poput džaka.

Ima više stvari koje treba uzeti u obzir zbog toga što svaki ishod predstavlja sled događaja koji su mu prethodili. Naravno da nisam sve rekao, samo ono najvažnije tako da ni ne možeš doneti neki ispravan zaključak.

Kad je vozilo neispravno proglasimo ga ispravnim da Express ne bi slučajno brukao ugled slavnog naroda Srpskog. Ako naletimo na previše neistomišljenika u vezi donjeg stroja onda proglasimo samo enterijer za ispravan jer vozilo je iovako kupljeno da se njime vozi smeće. Dobro "dvonožno organsko smeće" van kruga dvojke možda predstavlja prikladniji naziv.

I posle ludi Express kao organsako đubre nije ga ni sramota ume da izmišlja krive Drine sa unutrašnjim garažnim brojevima koji osim napred stoje još samo na zadnjoj masci. Mrsko mu da se provlači između dva vozila udaljena 1m na stajalištu ili da trči 14m napred da bi video gb, odnosno identifikovao vozilo.

Na kraju njega treba naučiti kako pre ulaska u vozilo valja pogledati gb jer je svaki Srbi instinktivno očekuje šta će mu se desiti. Super, onda Express i nije baš neki Srbin. Al dobro čime se lud ponosi pametan se stidi. Kad vidim šta sve Srbi (ne?)rade možda je tako i bolje. Bar se neću brukati kad kažem ko sam.

Mislim da je bilo dosta od mene, nemam šta više da dodam na ovu temu a i pitanje kada ću išta više pisati ovde. Pozdrav. :)
 
Vrh