Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Ja koliko mogu da primetim, svim prevoznicima izuzev lasti, autobusi su potrosna roba i izmedju dve nabavke ( interval od 5-7 godina ) u vozila se gotovo nista ne investira.

Sa lastom je situacija drugacija, ona svoje autobuse cuva, jer kada krene obnavljanje gradskog voznog parka, oni svoja stara vozila malo poprave, dodaju im zavese na prozore u preusmere na medjugradski saobracaj, gde nastavljaju svoj zivot.
 
Veceras izgoreo stari ikarbus na ceraku na okretnici, mislim da je sa linije 534. Cini mi se da za mnoge buseve koji se zapale se nigde i ne govori, ali je to pocelo masovno...
 
Trebalo bi skupiti podatke o tome i progurati negde to kao vest, poslati redakcijama
 
bojan87":2dfuiiih je napisao(la):
Ja koliko mogu da primetim, svim prevoznicima izuzev lasti, autobusi su potrosna roba i izmedju dve nabavke ( interval od 5-7 godina ) u vozila se gotovo nista ne investira.

Sa lastom je situacija drugacija, ona svoje autobuse cuva, jer kada krene obnavljanje gradskog voznog parka, oni svoja stara vozila malo poprave, dodaju im zavese na prozore u preusmere na medjugradski saobracaj, gde nastavljaju svoj zivot.
Ласта и даље тера Саносе из ко зна које године. знам да саобраћају по Смедереву и околини, али не знам где још
 
Moram da reagujem na prozivke ovog predivnog autobusa!!!

PRAVDA ZA LIAZ!!!
 
Sinoć je bilo horor veče.
Čak 3 linije koje održava pogon NBG su ostale bez zadnjeg polaska !! :bash: :bash: :bash:

Vozač zadnjeg polaska na liniji 552 izbacio je sve putnike kod Sajma i preko Gazele produžio za garažu. Usput nije stajalo na stajalištima iako je bilo putnika.
Zadnji polazak na liniji 91 iz Ostružnice treba da bude u 00:00. Vozilo sa ove linije je samo protutnjalo pored Sajma u 00:09 (GB 1285).
Vozilo koje je trebalo da izvrši zadnji polazak na liniji 53 sa Vidikovca u 00:25 uopšte se nije ni pojavilo.

U tom trenutku nailazi patrola Komunalne policije. Ja prilazim njihovom autu kako bih im skrenuo pažnju na prekršaje od strane GSP-a i sve što su uradili je to da su se izdrali na mene ko sam i šta sam tu BRE ja da im pričam tu o GSP-u i sve se završilo tako što su zalupili vrata vozila vičući kako nisu nadležni za kontrolu javnog prevoza.

Momentalno su prijavljeni za drskost i neobavljanje dužnosti.
Nažalost ovako velike prekršaje GSP-a sve do utorka nije moguće prijaviti nikome. Ko zna koliko će još ljudi ostati bez prevoza samo zbog neodgovornosti i bahatosti zaposlenih u GSP-u, naročito u pogonu NBG.
 
Ma koja komunalna policija, svi zaposleni preko partijske veze, samo se vozaju po gradu u novim kolima i ne rade nista, a + plus sto su drski i bezobrazni...
 
komunalna policija sluzi da clanovi i rodjaci clanova jedne stranke (svi znamo koje) rade za odlicnu platu 6 sati dnevno nikome ne polazuci racune...
 
Strašno. Sve to prijaviti, pa se posle kaju i izvinjavaju, kad im se dovede u pitanje 5% plate
 
Pozz!!

Jedno pitanje ako nije problem.

Sta znaci kada za neko vozilo napisete da je šihtaš? Jel to znaci da vozi samo u spicu ili....

Fala unapred ! :rolleyes:
 
На основу члана 70. и 71. Закона о јавним набавкама
ГРАДСКО САОБРАЋАЈНО ПРЕДУЗЕЋЕ „БЕОГРАД“
Кнегиње Љубице 29, 11000 Београд"
о г л а ш а в а

ПРЕТХОДНИ РАСПИС
о планираној јавној набавци чија је оквирна вредност већа од 50.000.000,00 динара

НАБАВКА 25 НОВИХ ЗГЛОБНИХ НИСКОПОДНИХ АУТОБУСА
ГРАДСКОГ ТИПA

ГСП „Београд“ обавештава све заинтересоване понуђаче да ће у 2011. години бити расписана јавна набавка добара: Набавка 25 нових зглобних нископодних аутобуса градског типа.

За све додатне информације можете се обратити писаним путем на факс број 011/366-4087 или на адресу Наручиоца: ГСП «Београд», Кнегиње Љубице 29, 11000 Београд.

Текст претходног расписа објављен у „Службеном гласнику РС“ број 20 дана 25.03.2011. године.
 
Samo napisu tender za 25 niskopodnih Ikarbus autobusa pa nek najbolji ponudjac pobedi :p
 
Opet ono moje nameštanje tendera, autobus koji izgleda kao na slici (slika Ikarbusa), pa ako s enekome isplati za te pare da napravi isti onda može hahaha.

Šalu na stranu. Činjenica jeste da ne može baš sve preko tendera, kao što ništa na tržištu ne može bez veće ili manje intervencije. Ponekad zaista postoje legitimni interesi da se kupuju vozila jednog proizvođača. Verujem da razvijeni gradovi ne šarene svoj vozni park različitim modelima pri svakoj nabavci...
 
prostorni planer":3pr2fap4 je napisao(la):
Pa nabavljaju 25, taman onoliko koliko im je izgorelo u poslednje vreme :cool: :notok:
Не знам да ли да се смејем или да плачем.....
 
Juce poslepodne sam se vozio najnovijim modelom zglobnog ikarbus autobusa ciji je enterijer bio NEVEROVATNO prljav...licno to prvi put vidim..kao da je dosao iz Kabula a ne iz pogona Kosmaj :rant:
 
Bi ona neka anketa o GSP-u koju sam valjda ovde pronasao. Neko je okacio link. Pristojno sam im se nagovorio za neodrzavanje cistoce (ili odrzavanje necistoce, kako vam drago) u autobusima, posebno nakon garaznih zahvata kao sto su sve vrste podmazivanja svega sto treba da bude podmazano! :grand:
 
Inace, ljudi, sta mislite o autobusima sa nesto vise vrata? Mislim da se autobusi zadrzavaju vec predugo na Zelenjaku zbog nedovoljno brze izmene putnika. Evo slicice nekog ceskog busa, mada sam trazio neki model gde bi centralna vrata bila odmah jedna do drugih, ali i ovo je nesto.

http://img251.imageshack.us/i/sor12nbg.jpg/
 
Kapacitet je mnogo smanjen zbog toliko vrata.Zelenjak ce morati pre ili kasnije da se izmesti jer je uzasno cvoriste autobusa.
 
donato86":24sbkm9s je napisao(la):
Inace, ljudi, sta mislite o autobusima sa nesto vise vrata? Mislim da se autobusi zadrzavaju vec predugo na Zelenjaku zbog nedovoljno brze izmene putnika. Evo slicice nekog ceskog busa, mada sam trazio neki model gde bi centralna vrata bila odmah jedna do drugih, ali i ovo je nesto.

http://img251.imageshack.us/i/sor12nbg.jpg/
то сам видео сад по Прагу. имају и зглобни са троја врата напред и двоја позади. добар је због флуктације путника, лош је због смањеног капацитета
 
ranije je bio ikarbus solo sa četvroro vrata. dvoje vrata su bila na sredini. bio je ljubičaste boje i na njemu je pisalo ikarbus beogradu.
 
Vrh