Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 255 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,9%

  • Ukupno glasača
    268
Gsp treba da postavi obavjestenje kako o postupanju majki sa djecom tako i o doplatnoj karti i jos par obavjestenja ....
 
Smenice ga odatle i onda staviti na neko jos bolje mesto imam osecaj... Uvek budu smene i posle se nista ne desava, neretko stanje bude jos gore, mada nadam se da ce sad biti bolje iako su sanse za to male dok se sve iz korena ne promeni...
 
Vesić: Zbog incidentnih situacija u GSP-u smenjen Komatina

„Zbog incidentnih situacija u autobuskim pogonima GSP-a, koji su se dogodili tokom vikenda i jutros, danas je smenjen izvršni direktor autobuskog podsistema Srđan Komatina. Da li će biti još smena, pokazaće istraga“, objavio je Vesić na Fejsbuku.

Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić saopštio je da je, zbog incidentnih situacija u autobuskim pogonima GSP-a, danas smenjen izvršni direktor autobuskog podsistema Srđan Komatina.

Komatina je u GSP „Beograd“ zaposlen od 2001. godine, a pre sadašnje funkcije radio je kao projekt menadžer, direktor i zamenik direktora SP „Karaburma“.

Podsećamo, sindikat Sloga u GSP Beograd jutros je saopštio da je ukraden autobus garažnog broja 872, koji je izvezen u nedelju jutro oko pet sati iz garaže pogona Karaburma u Mirijevskom bulevaru.

Danas, samo dan kasnije, u najvećem gradskom prevozniku se dogodio još jedan težak incident, pošto je rano jutros u saobraćajnom pogonu „Novi Beograd“, došlo do požara koji je zahvatio najmanje tri autobusa, a niko nije povređen, piše Blic.

izvor: studio B
 
Ово су велики пропусти. Знају ли се детаљи крађе аутобуса?
 
Zahvalio bi se gradskoj vlasti i rukovodstvu GSPa, putovanje GSP vozilima nikada nije bilo lepše i kvalitetnije. Čekanje trolejbusa po 15-20 minuta, čekanje autobusa po 25minuta i scene iz 90tih i 2000tih. Poslednjih 8 meseci nisam mnogo često koristio javni prevoz, ali ovo što poslednjih par dana gledam podseća me na scene čekanja i guranja s' početka 2000tih godina.
Pogledajte prilog 1
 
И откуд сад ГСП-у 10 милиона евра кад је губиташ, рупа без дна итд?

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Nikola '93":2415rn4l je napisao(la):
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=02&dd=19&nav_id=1507736

Da li verovati coveku?
Gluposti.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
"U izjavi za Tanjug naveo je da će za kupovinu novih autobusa biti obezbeđeno ukupno 45 miliona evra jer će, osim 35 miliona evra koje će obezbediti Grad, GSP iz sopstvenih prihoda obezbediti još 10 miliona evra."


Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Крајње је време и доћи ће сигурно неколико нових аутобуса. Ми редовно, бар 6 пута годишње купујемо 200-230 аутобуса, ал једном у две године дође 20ак комада ткд врв ће и ове године доћи пар комада. Ал ћемо зато расходовати сигурно више него што ћемо добити, јер то тако увек иде...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603319#p603319:2yuvdqos je napisao(la):
Somi303 » Uto Feb 19, 2019 9:58 pm[/url]":2yuvdqos]"U izjavi za Tanjug naveo je da će za kupovinu novih autobusa biti obezbeđeno ukupno 45 miliona evra jer će, osim 35 miliona evra koje će obezbediti Grad, GSP iz sopstvenih prihoda obezbediti još 10 miliona evra."


Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока

Komedija. Koja sopstvena sredtva ? Reklame i ugovorene vožnje , od toga nema ništa.
 
A ko ce da isporuci za 150 dana tj do septembra kako vec 230 buseva mjesano zglob solo valjda...35 miliki € kolio to dodje po busu ko ima to na lageru ....
 
Mozda septembar sledeće godine
Prodata su dva GSP depoa za oko 8 miliona evra, verovatno su mislili na te pare.
 
Postaju krajnje smešni. Na svakih nekoliko meseci se samo menjaju izjave za javnost vezano za broj novih autobusa, kao i za datum kad bi se trebali naći na ulicama. GSP i sopstvena sredstva? Tek na to nemam komentar. JKP ima određeno značenje kad je u pitanju ustrojstvo preduzeća, da tako kažem. Mislim da nije potrebno objašnjavati, a i bilo je već priče o tome. 45 milona evra za 230 autobusa i nije neka suma. Tačnije, to je tek oko 195.000 evra po komadu. Znači, evropski proizvođači otpadaju u startu. Trenutno bi za solo bus trebalo između 250.000 i 300.000 evra, a za zglob između 350.000 i 400.000 evra. Cene su dosta veće nego pre pet šest godina. Bezbednosni sistemi i sve komplikovanije zadovoljenje strogih E6 normi, koje se opet stepenuju po slovnim oznakama, znatno dižu cene gotovih proizvoda. Jeste da se radi o većem kontigentu vozila, što bi moglo da obori malo cene, ali sumnjam da bi se i jedan zglobni bus nekog od renomiranih evropskih proizvođača mogao više kupiti za oko 300.000 evra. O lagerovanju 200 i kusur autobusa je tek smešno govoriti, čak i kad su "Turci" u pitanju. Pitanje je dal bi se i OTOKAR mogao kupiti za pomenuti iznos.
 
https://www.blic.rs/vesti/beograd/sindi ... te/c3gwm4y

Prvo vest o krađi autobusa i goriva koja je došla od sindikata, zatim vest o požaru u Centrali, onda vest o ostavci direktora pogona, sad ovo o traženju viših plata... Usput Vesićevo laprdanje o svemu tome ponaosob... Nisam upućen u unutrašnja zbivanja GSPa ali znam politiku i političare, kako dolaze do pozicija, kako smeštaju jedni drugima i kako sve to pakuju za javnost. I sve ovo mi deluje kao neka velika ali tiha unutrašnja borba za moć odnosno kajmak.

Takođe, činjenica da je SNS čak mobilisao i horde botina da na nekim portalima i vestima lupaju komentare (na članku iz Novosti je bilo čak 109 komentara, svi u istom neandertalskom stilu) govori da im je očigledno vrlo bitno kako će ovo sve da se završi, tj ko će šta da dobije. Mnogo se tu nešto komeša.
 
297.
SKg0dpD.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ptičica mi šapnula kako Otokari dolaze...

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
Nešto sam i ja načuo još pre par nedelja. Navodno, reč je o nekom manjem kontigentu sa lagera za prvu pomoć. Jel si mislio možda da je OTOKAR viđen kao pobednik još uvek neraspisanog tendera?
 
Kesha":39udvsd8 je napisao(la):
Nešto sam i ja načuo još pre par nedelja. Navodno, reč je o nekom manjem kontigentu sa lagera za prvu pomoć. Jel si mislio možda da je OTOKAR viđen kao pobednik još uvek neraspisanog tendera?
Nikako, pa to se kod nas ne događa :D
Ja sam čuo to od ptičice, a poznavajući situaciju kod nas, meni deluje kao verodostojna informacija.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
Jes vala. Otkud pomisao na unapred namešten tender :) Mada, nije da su i oni najrazvijeniji imuni na tu pojavu. Videćemo šta će biti. Nek bude i OTOKAR, što da ne. Pominjali smo ih već koliko puta do sad. Sa stanovišta vozača i putnika sasvim korektni autobusi. Doduše, mogle su se čuti priče među lastinim vozačima da su pojedini primerci imali i poneki problem, pa su malo produžili boravak u servisu. Detalje ne znam, pa ne mogu da komentarišem, već samo da pretpostavim da se nije radilo o ne znam kako ozbiljnim kvarovima. Bilo je nekih komentara i među mojim kolegama, ali opet, ništa konkretno nisam mogao da saznam.
 
Prošlo je mesec dana od sastanka i dogovora za autobuse iz Turske. Videćemo kad će da stignu.
 
Vrh