Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 255 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,9%

  • Ukupno glasača
    268
Na GB 507 otišli amortizeri. Toliko se nakrivio na stranu da je češao asafalt. Videh ga ksad je išao u garažu sa okretnice Ustanička.
 
Taj što pušta kad bi mu palo na pamet da zbog estetike ne pusti vozilo bio bi ekspresno probuđen (pošto radi do 04 h) i verovatno do 8 raspoređen za rad u kanalu.
Pravo pitanje je za zamenika zamenika.
 
Taj autobus je opasan za saobraćaj jer ima ozbiljne karoserijske deformacije. Postoji opasnost od otkazivanja kočnica, požara i pucanja šasije. Vreme mu je za kraj služenja.
 
Kako to misliš da otkažu kočnice ?
Ili da se zapali zbog deformacija karoserije ?
 
Tu su noseći elementi karoserije truli i popucali što se vidi po spoljnim deformacijama na krovu kao i kifla linija.
 
Danas mi je pukao film zbog ''veoma kvalitetno'' isplaniranog gradskog saobraćaja zbog protesta da sam otišao na sajt bgprevoz.rs i napisao sledeće:
Šta reći?Subota 16.2.2019. protesti ''1 od 5 miliona'',državni praznik Sretenje,nedeljni red vožnje.Autobusi voze kud koji mili moji sa intervalom dugim kao večnost.Trolejbusi ne voze do Studenskog trga,nigde nema obaveštenja,ali hajde vidi se da ne mogu da prođu zbog protesta.Stajalište Zeleni Venac u smeru ka Terazijskom tunelu oko 18 časova.Bus Plus info screen je u nekom ne znam kako nazvati stanju,čas pokazuje ''Bus Plus Info Sistem'',čas pokazuje Zeleni Venac,čas pokazuje Error,dok u jednom trenutku pokaže linija ''3L Novi Železnik 5stan.''.Na stanici gužva ne viđenja,tolika gužva nije ni za vreme špica.Autobusa nema duži vremenski period.Zbog situacije(autobusa duže vreme nema,a gužva je sve veća i veća)ja odlučujem da odem do stanice Brankov most ne bi li možda tamo ušao u autobus.Na stanici gužva kao i na Zelenom Vencu i pitam nekog momka kakva je situacija i koliko čeka.Oni mi hladno odgovara 45 minuta(čeka 16,27E,35,95,šta god prvo naiđe),u tom trenutka iz Pop Lukine nailazi 95 koja ide za Blok 45 i neki drugi autobus.Shvativši situaciju(autobusi ili idu Do Trg Republike ili nekom specifičnom trasom ili skraćeni do Ušća)odlučim da uđem u 67 koji naišao i odvezem se do Zelenog Venca,da bih prešao na 52,53 ili 56 do Vaznesenjske crkve,da bih preseo.Na stanici opasdno stanje.Koliko ljudi čeka da nisu mogli na trotoar već su stajali i na putu.Nailazi posle 5 - 10 minuta 56 u koju većina ljudi i ja nismo mogli da uđemo,a na to nailazi 52 u koji smo se jedva smestili,tako što mi je faca bila zalepljena uz staklo.Usput dok sam čekao autobus na Zelenom Vencu dolazi 84 i otpravnik dolazi do privatnog vozača i preklinje vozača 84 da se prebaci 704(koju održava GSP jer eto,kako bi se uklopili i tako(razlozi dispečera)).Nakon izlaska kod Vaznesenjske crkve otišao sam do stajališta RK Beograđnka u smeru ka Tašmajdan gde sam čekao i naišla je prva sedmica u koju nisam ušao jer je išla samo do Tašmajdana(i ako u poruci koju sam poslao i vi uredno naplatili nije pisalo da ide do Tašmajdana).Posle 5 minuta ponovo šaljem poruku gde piše sedmica za jednu stanicu i 74 za dve.Pošto mi je 74 više odgovarala hteo sam nju sačekati,ali čuvši da su protestanti veoma blizu,odlučujem da utrčim u sedmicu(na kojoj je uredno pisalo 7 Ustanička)i uspeo sam da izbegnem proteste u kojoj je 74 ostala zaglavljena.Kod Tašmajdana vozač otvara vrata i nekoliko putnika ulazi i saobraćajac pokazuje vozaču da slobdno krene(jer je na semaforu bilo crveno,ali je ulica blokirana)a vožac počinje iz kabine:''Šta čekate?Poslednje stajalište!''(ne znam koji garažni broj)i ako se može normalno proći i ako je 6 krenula.Nakon kratke tišine(oko 20 sekundi) on kreće i besan vozi veoma neoprezno(Vozi nas ko džakove kromipra,naglo kretanje i stajanje,toliko da smo padali).Ja izlazim kod Vukovg Spoemenika i presedam u 74 koja se od niotkud stvorila(na Info screenu pisalo je da dolazi za 8 stanica) i puna polazi.Znači da rezimiramo:
1)Sistem(info i organizacija) je slobodno mogu reći Kaputt(pukao)
2)Informisanje je na najmanjem mogućem nivou:
a)Na vašem sajtu i sajtu GSP-a nigde informacije o promeni režima i izmenema
b)A tek na stajalištu,bolje da ne govorim
3)Samo ću reći preklinjanje dispečera da privatni prevoznik vozi GSP-uovu liniju
4)Bus Plus info sistem je veoma da kažem ranjiv(bilo kakva izmena ili bilo šta i on je da kažem izbačen iz korita)
5)74 je užasna!!!!Molim vas pošaljite barem jedno zglobno vozilo na nju,barem u udarnom terminu!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadam se da ćete poraditi na ovom ;)
 
Jednom sam poslao Sekreterijatu za javni prevoz e-mail da bi ukazao na grešku, a za uzvrat dobio e-mail u kome se greška negira. Ne vredi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Неколико пута сам звао неке телефоне и писао пријаве на рад линије 48, кашњење од 45 минута и ништа, одговор буде увек “Жао нам је што не можемо да Вам помогнемо, није наша грешка” а на линији уместо 16 буде 11 возила, сваки дан иста ствар и сваки дан ми је кипело док се радила Аутокоманда и Булевар Ослобођења (године 2015, 2016, 2017, 2018) а радове су развлачили уместо на 2 године, они на 4 године развукли.
 
Арсо, да ли знаш да су гужве у граду ненормалне, додај на то реконструкцију улица, додај на то, да од 12 до 18 не можеш проћи од Аутокоманде до Правног за 10 минута колико је прописано туражом, баци то у воду истог тренутка, јер су критичне тачке од Аутокоманде, Франша, Славије, Београдске и 29.новембра непредвидиве тачке. Додај на то, да се неко возило и покварило, па се наредно не може кретати истим темпом... Неке линије попут 33, 48 пролазе кроз уска грла на траси, и то је непредвидиво, једини спас за то је Бг Воз од Панчевца до Карађорђевог Парка, барем уштеди 10 минута времена, а одатле имаш опције за даље... Лако је пљувати возаче, али неке ствари не можеш предвидети у истом тренутку. Па и мене нервира, што у 90% случајева ми налети препун бус, али имаш апликацију, и ако иду у низу, буди сигуран да су се тако договорили са отправницима на окретници!
 
naravno da nisu krivi vozaci, vozaci posteno rade, a zaradjuju duplo manje od lezilebovica koji se zaje*******avaju i ispijaju kafe u kancelarijama i boli ih kopulatorni organ da okace negde izmene

jedino za sta vozaci mogu da se krive je nasilnicka voznja, za sve ostalo su krivi gorepomenuti
 
Па види, викендом и увече од правног до Аутокоманде си за 7-8 до 10 минута сасвим комотно. По гужви неких 20-25 минута, али 45 минута чекања, искључивање са мкц 3 и да ниједан бус не иде ка граду 45 минута је стварно много.
 
Otpravnici su beskorisni i prekupi. Direkcija vidi sva vozila na terenu, vidi kretanje , pozicije i može bar da spreči gomilanje vozila na trasi odnosno da uspostavi kako takav interval.
 
Domaća i strana proizvodnja gradskih autobusa

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dQtS8yjcsGE[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=m8y-CuolfeE[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CNaxvB_C-GM[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hZjx3mpWSVs[/youtube]
 
755
url]

url]
 
Ako se ne varam ovo je na okretnici 31 na Konjarniku, gde već godinama jedna degenerična porodica pušta svoje životinje - uključujući i svinje i konje - da tumaraju po ulicama i javnom prostoru. A bili su i u novinama pre dve godine nakon što su zakopali mrtvog konja u komšijinom dvorištu. Tad se napokon digla frka pa su ih inspekcije malo protresle. Jel zna neko kakvo je stanje od tada?
 
Vrh