Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Gsp ovim radnicima ukinuli djeljenje markica od sad se voze na sluzbene legitmacije oni i lasta jer su skapirali da se 70posto markica na sivom trzistu radnicke markice gspovaca i da gube ogromne novac godisnje :kafa:
 
hahaha ti u sofiji su najjaci:D to se ne moze objasniti, najbolje je naci fotografiju. Jezicak kod prozora u koji gurnete kartu i povucete na gore. Jedina prednost je sto mozete i sedeci da ponistavate karte:D
 
ACR":13xu8rjg je napisao(la):
Ja samo mogu da kažem da mi je potpuno neverovatno da smo krajem osamdesetih, dakle pre dalekih 20 godina, imali daleko, daleko napredniji sistem nego što imamo sad. :kafa: (čuvene karte na savijanje na kojima je automat štampao datum...)
Свет је пун парадокса. Сличан систем, који је Београд имао крајем осамдесетих је био код нас овде уведен чак 2000 године. У случају ГСП, назадовање невероватних размера.
 
најглупље је што су укинули тај систем и увели овај ретардирани
 
Pa nisu ga oni ukinuli, već se sam ukinuo :laugh: Sadašnji sistem je trebao biti prelazno rešenje, pošto je bio najjeftiniji, a možemo reći da je završio posao u poslednjem perioudu.

Što se nazadovanja tiče, setite se diskusije o info panelima sa podacima od dolasku sledećeg autobusa testno postavljenih na Zelenom vencu i kod zgrade Politike i to mnogo pre većih evropskih gradova :grand:
 
Матеја Бељан":39ze59c7 je napisao(la):
hahaha ti u sofiji su najjaci:D to se ne moze objasniti, najbolje je naci fotografiju. Jezicak kod prozora u koji gurnete kartu i povucete na gore. Jedina prednost je sto mozete i sedeci da ponistavate karte:D
3263148878_378ba112b1.jpg


i pored toga imaju gadost za magnetne kartice sa tačskrinom. xD
potpuno lud grad <3
 
Ja ruznije buseve od ovih Makedonskih na sprat uzivotu nisam video pa da li su oni normalni bolji je nas liaz od tog sranjeta :rolleyes:
 
Најбоље организован градски превоз који сам имао прилику да видим је у Санкт Петербургу. Али тамо су веровали или не у аутобусима стари добри кондуктери. Оно што је занимљиво је да они имају неки уређај који на лицу места штампа карту и карта личи на фискални рачун. Не бих се бунио да нешто слично уведу и у БГ.
 
Ако се маркице припреме пре уласка у аутобус, нема никаквог задржавања, па да на станици чека и сто људи.
 
stf":78785dd8 je napisao(la):
Ако се маркице припреме пре уласка у аутобус, нема никаквог задржавања, па да на станици чека и сто људи.
Баш сам ово хтео да напишем мало пре :) Али има људи и сада када виде да улази контрола крене да тражи карту тек кад контролор стане поред њега и затражи му карту
 
@Marcus Lupus et alia :)

U Cikagu se fizicki provlaci kartica, u Njujorku takodje magnetni strip... u Vasingtonu je, srecom, samo kontaktna... to su milionski gradovi, pa opet nema takve guzve kao u Beogradu.

Ne mislim da ce biti mnogo vece guzve, eto, iz licnog iskustva vozikajuci se autobusom iz Kvinsa svaki drugi dan (nekad bese, davno, eh eh :()...

Doduse, videvsi sta su uradili sa tablicama, ovi nasi svakako mogu da zeznu stvar... (jedan citac po vozilu, citaci nisu rasporedjeni kod vrata, spor odziv, itd itd)...
 
Mislim da će poništavači biti raspoređeni kao i sada, dakle, jedan kod svakih vrata ili bar 2 po vozilu kao nekada.

"CKD-KT4"":3sb5hqrd je napisao(la):
Počelo je (prilično neogledno) ugrađivanje kamera u trolejbusima, sinoć sam video u nekoj "škodi" na 22, doduše zaboravio sam kojoj. :oops:

I primetio sam da postavili neke čudne sive plastike na šipkama blizu vrata, čini mi se da su tu da bi prekrile rupe, kroz koje proći žice za buduće elektronske poništivače karata. :?
http://gspbeograd.net/viewtopic.php?f=11&t=41&start=140
 
orion":5hf3g5p6 je napisao(la):
Marcus Lupus":5hf3g5p6 je napisao(la):
Јесте, али њих има 3-4 по возилу и користе их само они који немају претплатну карту. А на овоме што се уводи СВАКО ко улази у возило мора да изврши валидацију.
И ја се слажем да је ово суштина проблема. Разумем ја ГСП, тренутно је ситуација по питању наплате карата очајна и мислим да је за почетак довољно да се елиминише опште шверцовање а то једноставно могу да знају по броју продатих маркица (иначе чуо сам да је су баш велики редови на продајним местима за овај месец). У условима када би се нормално куповале маркице и ово бушење карата би одрађивало посао.
Валидација сваког путника једино има смисла за улаз на станице које су ограђене (метро или градска железница) и то је једини начин да се наплата карата приближи 100 % али јасно је да је ово немогуће за градске аутобусе.
Па јесте могуће овим системом, ево, у Љубљани ради, могло би и у Новом Саду евентуално, али за Београд мислим да баш није најбоље, но, видећемо.
 
Ti automati koji su poništavali karte u vozilima GSP štampali su na karti, prilikom poništavanja, ne samo određeni broj već i datum i sat i minut kad je karta poništena. Bili su vrlo skupi i čovek koji je poslan u Evropu da nabavi automate koji su zamenili konduktere bio je uhapšen što je kupio najskuplje. Ovoga se dobro sećam, bilo je u novinama. Međutim, problem nije bio što su skupi nego što su se stalno kvarili. Popravljali su ih ali su se oni opet kvarili. Jednostavno.ubacili bi kartu ali on nije ništa otštampao. Ovakve kakvi su danas video sam davno u Sarajevskim tramvajima. Oni su jednostavni, ne kvare se i sasvim su dobri. Zar je važno da otkuca datum i sat. Ako je nešto jednostavno ne mora biti primitivno. Treba ih postaviti više u jednom vozilu jer nekad im ne možete prići od gužve.
 
такве машине су у Бечу и у метроу у Прагу (у Прагу сам се возио само метроом)
 
kazu na gsp forumu da ce za neki dan 100 autobusa da naruce od ikarbusa a posle 150 jos.naravno namesten tender ikarbus dobija sigurno.
 
Kao što sam ranije već pisao poslednja dva polaska na liniji 56 sa Petlovog brda su posle dosta vremena dovedena u red i to samo zato što je posle XX prijava 1 vozač dobio -5% od plate.

Međutim pojavio se novi problem - polazak u 23:40 koji prethodi gore navedenim, a koji je ranije redovno išao, počeo je da zabušava. Vozač bi se isključio sa linije kod Sajma, izbacio tu putnike i otišao u garažu. Tek posle mesec dana konstantnog prijavljivanja neizvršavanja ovog polaska, ovih dana je kažnjen i vozač tog polaska sa -5% od plate i premešten je na drugu liniju. :kk:

To znači da je sada 56-ica što se polazaka tiče potpuno sređena, ali ipak, dogovor sa saobraćajnom inspekcijom ostaje - dovoljno je da se podnese još samo 1 prijava za neizvršavanje polazaka na ovoj liniji i pogon Novi Beograd automatski završava kod sudije za prekršaje. Tako da ukoliko nekim slučajem primetite nepoštovanje reda vožnje na ovoj liniji, ne oklevajte da prijavite. ;)
 
Ред вожње посебно треба да се контролише на приградским линијама. Ако заиста неки возач намерно забушава онда -5%. Међутим треба погледати и другу страну. Видео сам возача на линији 702 како вози обучен као скијаш јер није баш пријатно када путници улазе на предња врата и она дуго времена буду отворена, по претходној логици тај возач би требало да добије плату +5%. Ако већ хоће да шаљу казнене експедиције нека набаве аутобусе који имају одвојену кабину за возача.
 
C.s.i dobija + i serifovu zvezdu :kk:

sheriff-custom.jpg


Cestitamo!
 
@c.s.i.
Čuvaj se ,
Prošle nedelje na jednoj liniji vozač autobusa, je napravio neku glupost, koju nisam ni jednim slovom komentarisao u busu ni van njega ali na krajnjoj stanici kada sam izašao pogledao sam tablice ispod nj. šoferšajbne ,, onako,, ko da pamtim. Nisam imao nameru da išta prijavim (jer glupost je naša uobičajena osobina) a teško vreme do leba...
Nastavo sam svoim putem dok su putnici još izlazili iz busa.
Potom, vozač je trčao zamnom jedno 100 metara i kada me je stigao, pravdao se na okolnosti sve dok mu nisam objasnio da mi ne pada na pamet da ikog prijavljujem u ovo teško vreme, kad svi imamo neke svoje muke....
Mogu samo da zamislim ishod , da sam stvarno hteo da ispravljam krivu Drinu,
verovatno bi dr. Macura dolazila po njega ili po mene a možda i po oboje , strašno....
Ovako ,mislim da je shvatio svoju glupost čim je morao da ostavi autobus , da trči 100 metara i da se vraća i to sve po snegu
nadam se da je pametniji i da je izvukao pouku , ako je glup biće još bahatiji pa će dodatnog posla za dr Macuru biti sigurno...

c.s.i. pričuvaj se , treba neko da stane na rep bahatosti al đaba ako dođeš u neku sličnu situaciju ...
 
Ima svakakvih debila umesto da ima nekog zakona pa da tog smrada posteno tresne po dzebu ako nezaradjuje onda roditelje sto su ga vaspitali da sara lepe autobuse to kod nas nema najgore je ko zna kad ce i da izbrisu to.Odrzavanje autobusa je nula :notok:
 
Ја не разумем тај вашљиви ГСП. Зашто једноставно не поправе ограду око својих погона, него може да уђе ко како хоће.
У нормалној земљи, тај бус не би ни смео да иде у саобраћај.
 
Vrh