Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
A da tvoj ortak rentira auto na taj jedan (ili više) dana? :) Mislim da će to biti mnogo lakše nego šipčenje po Avali tokom zime... :)
 
Malo setnje dobro dodje. Ako ga mrzi, nek pokusa autostop! :laugh:
 
Ide sa drugarima,pomenuh mu da vata taksi od trosarine,a dok su sanse od podnozja avale da navata taksi jednake onima da budemo prvaci sveta u fudbalu :p
 
Hoce li one Lastine buseve na sprat da povremeno bar na kratko puštaju i na druge linije , da se deca malo raduju :) a i tate bi malo...
ili su potrebe na ,,15 ,, bas takve.
 
Ma moze, samo neka šaraju gradom, em novotarija, em pogled iz ,,druge,, perspektive, em sam unutrašnji ambijent drugačiji
skupa stvarno je doživljaj za klince :)
 
Dumeco купио за сада две (?) нове Кобре, апдејт дизајн високоподне верзије која већ сада вози. Може да се каже, очај живи и ово "ново". Али барем имају климе.
 
Da li su oni normalni :rant: Kupili su opet prigradske autobuse za gradski prevoz :/:bash:
dumecobeograd2011012718.jpg

http://busevi.com/index.php?view=category&catid=21&option=com_joomgallery&Itemid=7

Treba što pre kontaktirati direkciju, ovo je stvarno nečuveno, do 2018. ćemo se opet voziti u visokopodnim autobusima, ako se što pre nešto ne preduzme :mad: Treba kontaktirati udruženja za zaštitu prava ljudi sa posebnim potrebama kako bi nam pomogli da opet ne dozvolimo ovu bruku. Ti prevoznici dobro zarađuju, još sad štede koliko mogu kupujući turske jeftine autobuse, bar da su gradski! I dalje ulažem nade da će neki veći prevoznik konkurisati sa normalnim autobusima, a ne kao ovi pilićari.:rolleyes:

Kondakt e-mail Direkcije za javni prevoz:

beoinfo@eunet.rs
 
Ja mislim da su Kobre najbolja vozila sa Istoka, da tako kazemo. Sasvim sam zadovoljan, uprkos uzanim prednjim i zadnjim vratima i visokom stepenistu. Autous je izdrzljiv - ne kidaju se sipke, ne propada pod, sedista se ne ostecuju, a voznja je prijatna
 
Pa ovo je isti model kao prethodni, ne kažem da je loš, ima dobru izolaciju putničkog salona i jako brz autobus! Ali je to nije autobus za gradski prevoz, možda za međugrad ili prigrad.

LF varijanta
12913982441.jpg

12913982457.jpg

12913982458.jpg


Model koji je Dumeco kupio
12914177846.jpg

12914177857.jpg

12914177845.jpg


Jedino poboljšanje su šira vrata! 2 stepenika, ali jako visoka. Obratiti pažnju da je pod skoro iznad točkova, jer jako malo ulaze u salon, pa pošto na sajtu proizvođača ne stoji podatak koja je to visina, prepostavljam da je više od 900mm, jer naši stari Ikarusi IK-166 i Ikarbusi IK-201 imaju tu visinu, ali ipak imaju platforme i naravno 3 stepenika
ik201sed.jpg
 
Није нико ништа рекао против произвођача аутобуса, него против власника Думека, који је, очигледно примитивац. И не треба да добије дозволу, да научи да поштује своје кориснике, а не само своју масну гузицу.
 
Trebali su ovaj gore da uzmu sa niskom podom kad vec kupuju Guleryuz Cobru.
 
Neznam po meni mogu kupovati i visokopodne ili niskopodne nije mi toliko bitno ali mi je vrlo bitno grejanje kod tog autobusa danas su pojedini autobusi jako hladni primetio sam na liniji 73 privatni autobusi su ledeni sto je po meni najveca sramota da grejanje ne radi pa sto su uopste i kupovali takve autobuse?? :( Uostalom ako nista mogli bi da poprave grejanje jer autobus bez grejanja je jako los autobus
 
Negriju namjerno znas koliko se nafte vise potrosi nego jeste li sigurni da su ove kobre za gradski za bg da nisu za obrenovac i da li ste sigurni da nisu niskopodne posto se to na slikama Nevidi :vops:
 
Vidi se, pogledaj visinu prozora. Između ostalog, ni meni ne smeta visokopodni autobus, ali ne razmišljam ja samo o sebi.
 
Ne trebamo osipati paljbu po Dumecu dok ne vidimo gde ce autobusi raditi,sve u svoje vreme.
 
direktor":a87ot3ef je napisao(la):
da li ste sigurni da nisu niskopodne posto se to na slikama Nevidi :vops:
Висина каросерије.

igor 77":a87ot3ef je napisao(la):
Ne trebamo osipati paljbu po Dumecu dok ne vidimo gde ce autobusi raditi,sve u svoje vreme.:
Напротив, треба дићи буку на време, да не буде после касно
 
Niko nije pominjao ništa protiv Dumeca, već DJP. Očigledno da ih nisu uslovili niskopodnim vozilima, čim se kupuju IK-103, Neobus SLF itd. :( :violina:
 
Јесте касно. Дирекцију је шаб габри. Они мазну провизије и то је то. Уопште се не води рачуна о стандардима 21. века и то је што се тиче јавног превоза, прилагођавање особама са посебним потребама. Они не наведу нископодност, приватник заради, исплате се провизије, обе стране задовољне а за људе их боли туки, уосталом, ништа ново за све корумпиране сфере у земљи.
 
Čak se šuška da su primili novac od prevoznika, pa su im navodno ponudili produžetak ugovora ako obnove vozni park, drugim rečima moguće je da tendera neće ni biti. :notok: Inače, tu postoji neka veza, jer DJP neće da se zameri s prevoznicima, jer evo i sada ova vest o neorganizovanju tendera je možda neki nagoveštaj da im čuvaju leđa (kao što su bili nagrađeni prevoznici koji su kupovali Liaze).S druge strane neorganizovanje tendera nije fer, jer se ne doupušta drugim kompanijama koje bi možda sada konkurisale, a imaju adekvatna vozila?! Na kraju, oni ne mogu da narede privatniku da kupi niskopodna vozila, ali mogu da postave kriterijum pri bodovanju, s tim što bi prevoznik koji izađe s takvim vozilom koje ne zadovoljava uslov dobijao 30% manje novca, još rigoroznije bi trebalo biti za zglobove, do 50% manje, pa bi im onda i bilo u interesu da kupuju adekvatna vozila.

Ja sam mislio da će se bar nešto poboljšati, da će bar bodovati visinu poda, da će bodovati udobnost vozila, a ne samo godinu proizvodnje, da će biti neophodna infrastruktura privatnog prevoznika, tj. da poseduje normalne pogone i servise, da ne bude kao sada da svako ko zakupi poljanče pored druma gde će da drži autobuse može biti prevoznik :( Na kraju, da u Beogradu nema 100 privatnih prevoznika, već maksimalno 3-4 i da će konačno usloviti da kupuju adekvatna vozila za linije za koje konkurišu, tj. da će neće biti solo na 53, 23, 27 itd. gde su neophodni, ali izgleda ništa od toga :(

Nezvanično, privatno preduzeće Autokodeks naručujuje FAP 537 za novi konkurs :(
A%20-537.3.jpg
 
Vrh