Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
Да ли је проблем у Икарбусу колико јесте у ГСПу. Ево старији Икарбуси од гб.10 и даље возе Суботицом и то са свим оригиналним фабричким детаљима. Икарбуси код приватника такође сасвим солидно одрађују посао. Ето детаљ префарбаних натписа модела и марке је слика и прилика ГСП одржавања. Гледам скоро Јапанац неки, прелепили стару СРЈ тробојку на налепници о донацији са новијом верзијом заставе Србије, а окребули грб на страну даље од јарбола што је кршење закона о истицању заставе.
 
Брате проблем јесте у Икарбусу, јер им аутобуси нису способни да напусте фабрику без кварова... Провозај се нарочито 73ком несрећном која је препуна Икарбуса, нарочито М серијом којој зими грејање у 90% случајева не ради, па имаш утисак да је хладније у бусу него напољу, то сам искусио ове зиме, знаш како је било? У приватниковом МАНу и Соларису грејање радило да сам скидао јакну на путовању од 20 минута... Ко је ту луд? Гуме на вратима им фале, врата не дихтују, најраспаднутији МАН Јапанац ГСПа са било које линије је био у далеко бооооооооољем стању него било који ГСПов Икаркрш новије генерације... И нека само наставе да не купују Икарбус, сви од реда, само да не праве будале од нас... Кад су неке државне фирме метле катанац, што не би и Икарбус? Само нас више зајебавају са пиздаријама и рикшама које производе...
 
Oк нови, очигледно је да је са смањењем серија и броја аутобуса у истим опао и квалитет производње, као и уходаност мајстора у самој производњи, а и набављају се делови од ко зна којих произвођача. Али ови старији Ик-103/201/202/203 попут гбр.10 који је коментарисан су лепо изнели све недаће - лоше друмове, оптерећене линије, лоше одржавање са крпажом типа мењања целог аутобуса у односу на оригинални фабрички дизајн и сл. потешкоћа у експлоатацији.

Главни проблем Икарбуса је што се пилићари, што се иде на ниску цену што је опет рекао бих ствар договора града и саме фабрике. Хајде да кажемо да је до пре 5 година стање ГСПових ИК-103/201 и Ластиних и приватних ИК-103/201 било небо и земља. Данас је та серија ипак зрела за замену. На западу се бус вози 10 година и мења. Код нас још има и пунолетних у ГСПу.
 
Na zapadu voze i duže od 10 godina ništa neobično.
Zadnja serija koja je za ono vreme valjala je licencni MAN 890 sve posle toga prototipovi koji su se loše pokazali u eksplataciji.
Svi ti što su imali pozadi motore su se pokrivili ??? dok su niskopodni imali u startu probleme sa konstrukcijom u zadnjem delu.
Bolje da kupe polovne i da spasu GSP.
 
Pa bolje, jer pored toga sto se GSP spasava, kupuju se ipak proverena vozila... Kako C LC vozi sa Solarisima, Manovima... Kako Beobus City vozi sa Neoplanima? Dajte ljudi malo realnosti... Ikarbus puca, blamira se sa svakom serijom iz godine u godinu... Nije sve motor i menjac...
 
Игоре, докле ћеш да толеришеш понављање једне те исте приче од стране истих људи? Згадио ми се омиљени подфорум због овог изнад који као папагај понавља једно те исто!

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477937#p477937:3jyqyo1r je napisao(la):
Gaspar18 » 15 Сеп 2017, 16:25[/url]":3jyqyo1r]Pa bolje, jer pored toga sto se GSP spasava, kupuju se ipak proverena vozila... Kako C LC vozi sa Solarisima, Manovima... Kako Beobus City vozi sa Neoplanima? Dajte ljudi malo realnosti... Ikarbus puca, blamira se sa svakom serijom iz godine u godinu... Nije sve motor i menjac...
Је*о те БеоКРШ Сити више!
 
Игоре, он ме штипа за зулуф, Игоре ово, Игоре оно... Хахахахахаха, типично ја*** и класично друкање... Невероватно...
 
Smorio si bre na sve i jednom forumu gde nisi banovan zbog dosađivanja.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
Dobro de, Gaspar pretera ga i ti sa svakim postom o Ikarbusu i tome kako ih ne volis.
 
Ikarbus bi danas mnogo bolje funkcionisao da nisu kupovali krntije ik 112n i 218n, kao i ik 218m iz 2012-13. I od ovih novijih Ikarbuseva, gotovo da nema ni jedan koji nema problema sa vratima. Na Ik 112 le gb 3200, zadnja vrata uopšte ne rade, dok na gb 3254 se srednja vrata ponekad sama otvore
 
Ikarbus bi daleko bolje funkcionisao da su imali prave inžinjere.
I serije pre tih su imale velike probleme.
Znam jer sam se družio sa skoro svim tim serijama i nažalost sa mehaničarima.

Najveća kazna je da voziš Ikarbus. Bila i ostala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477963#p477963:38cgd966 je napisao(la):
becks89 » 15 Сеп 2017, 19:52[/url]":38cgd966]Smorio si bre na sve i jednom forumu gde nisi banovan zbog dosađivanja.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
На сваком форуму "јеш оно што се не је" и ту нешто паметујеш. Смируј живце на го*нотобуси.нет или још боље оправљај електроинсталације у слободно време, ти си стручњак за те ствари :)
 
Људи, спустите мало лопту, зар расправе око модела аутобуса треба да иду до нивоа личног прозивања? Мада то ме мало подсети на двобој Црњанског и Сонденмајера због свађе око модела авиона :D
 
Djole Pevcanin":1ihfhmlk je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477963#p477963 je napisao(la):
becks89 » 15 Сеп 2017, 19:52[/url]":1ihfhmlk]Smorio si bre na sve i jednom forumu gde nisi banovan zbog dosađivanja.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
На сваком форуму "јеш оно што се не је" и ту нешто паметујеш. Смируј живце на го*нотобуси.нет или још боље оправљај електроинсталације у слободно време, ти си стручњак за те ствари :)
Ja sam savršeno smiren, hvala što brineš.
Hvala što pokazuješ koliko sam značajan, budući da ne možeš bez mene ni ovde ni na raznim fb profilima i stranicama.
Drago mi je što me ti i drugari redovno pratite i komentarišete sve moje životne aktivnosti.
Možda bi ti i drugari samo hteli da se upoznamo, samo znaš previše sam zauzet poslom, fakultetom i nekim drugim aktivnostima, ali ako baš želite učiniću Vam.
Pozdrav

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
Uveden novi sistem na vozilima JGP za smanjenje izduvnih gasova

U cilju smanjenja izduvne emisije štetnih gasova na vozilima javnog gradskog prevoza, uveden je sistem Eko Drajving.
Odabrane su linije 77, 17 i 27 e , na kojima je u autobuse ugradjena oprema za merenje emisije stetnih gasova u toku vožnje.
Sekretarijat za zastitu životne sredine, u saradnji sa Mašinskim fakultetom, osmislio je i finansirao projekat u koji se uključio i GSP Beograd.
Rezultati merenja će pomoći vozačima da prilikom vožnje što manje doprinose zagadjenju vazduha i životne sredine.

izvor: studio B
 
Podržavam svaku promenu na bolje, samo... mislim da više zagađenja potiče u GSPu od neispravnih autobusa nego od načina vožnje. Pre nekoliko dana gledam razdrndani i neodržavani IK-201 na Studentskom trgu kome em što visi auspuh i malo malo pa klepi o kolovoz, em što iz njega izlazi crna dimčuga koja kulja na sve strane.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478160#p478160:30xfzypi je napisao(la):
Djole Pevcanin » Sat Sep 16, 2017 6:48 pm[/url]":30xfzypi]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477963#p477963:30xfzypi je napisao(la):
becks89 » 15 Сеп 2017, 19:52[/url]":30xfzypi]Smorio si bre na sve i jednom forumu gde nisi banovan zbog dosađivanja.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
На сваком форуму "јеш оно што се не је" и ту нешто паметујеш. Смируј живце на го*нотобуси.нет или још боље оправљај електроинсталације у слободно време, ти си стручњак за те ствари :)

Alo dečak daj malo oladi . Smaraš ko kratko ćebe samo ponavljas krš pa krš ok skapirali smo .

Nekad si na ovaj forum mogao ući lepo uz kaficu pročitaš laganeze temu vidiš šta se dešava a sad samo neko političenje .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=478585#p478585:31os6qgz je napisao(la):
Bender Rodriguez » September 18th, 2017, 4:37 pm[/url]":31os6qgz]Podržavam svaku promenu na bolje, samo... mislim da više zagađenja potiče u GSPu od neispravnih autobusa nego od načina vožnje. Pre nekoliko dana gledam razdrndani i neodržavani IK-201 na Studentskom trgu kome em što visi auspuh i malo malo pa klepi o kolovoz, em što iz njega izlazi crna dimčuga koja kulja na sve strane.
Taj crni dim često viđam na autobusima , uglavnom Kosmajevim. To ne da zagađuje , nego i štipa za disajne puteve , barem u mom slučaju , iako ima odličan kapacitet pluća.
 
Na zagađenje dosta utiče i nepropisno parkiranje, u dosta ulica nepropisno parkirana vozila su parkirana 24/7 i autobusi stalno moraju da ih obilaze, staju i kreću što kada se uzme broj autobusa pravi veliki trošak i ekološki problem, a i dosta utiče na gužve u gradu i vreme putovanja. Mislim da bi trebala da se uvede nulta tolerancija na parkiranje u ulicama kuda ide javni prevoz. Prvi put kazna 30 000, drugi 100 000, a treći put oduzimanje vozila.
 
Podržavam. Ostavljati automobil na mestu za koje se zna da je aktivno i da će smetati mnogim ljudima je stvarno bezobrazluk.

Solecare - Verujem, ako je ovako sa Karaburminim vozilima mogu misliti kako je tek tamo u Kosmaju. Mislim da bi GSP najsrećniji bio kada bi mogao doveka da fura one Sovjetske autobuse iz hladnog rata pa da može sve da održava sa 10 istih alata i improvizacija. Vidim da i dan danas vole ekser i izolir traku više nego leba da jedu. :roll:
 
Biklistkinja lepo primetila, velike količine goriva odlazi na pokretanje teških vozila. Treba baš tako uvesti nultu toleranciju, koristiti snimke sa kamera vozila i malo prorediti stanice. Dobio bi se brži saobraćaj, manje troškova, manje vozila a nacija zdravija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=477960#p477960:1dt9apk5 je napisao(la):
Gaspar18 » 15 Sep 2017 06:36 pm[/url]":1dt9apk5]Игоре, он ме штипа за зулуф, Игоре ово, Игоре оно... Хахахахахаха, типично ја*** и класично друкање... Невероватно...
Igore a Dragan mi ukrao gumicu hahahah vala u pravu si Dragance.Somi nemoj drukati coveka a ti sto su banovali Dragana za te i nemam bas reci hvale
 
Vrh