Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 246 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,0%

  • Ukupno glasača
    259
А шта као Икарбус и било која бивша државна фирма не сме бити продата или преузета од стране наших него мора странцима таман да још више постанемо не-држава
 
Ikarbus na ovom nivou samo pravi štetu, kao i proteklih xx godina.
Da ih preuzme neko ko ima bolje i kvalitetnije inžinjere a o dizajnu da ne pričamo.
Koliki je to interes fabrike koja nema šanse da plasira vozila van Beograda ? Fabrike poluproizvoda sa 300 radnika.
 
Srbo,
Ne znam za tebe, ali meni je veća ''ne-država'' ona koja ima 500 ''original-domaćih'' fabrika koje i dalje prave šklopocije, i dalje tripuju da je ovo Jugoslavija 80-ih, koje odbijaju da se menjaju i prilagode, koje posluju sa gubitkom i time sahranjuju i sebe i državu i ostatak zemlje... nego ona koja ima 50 stranih ali modernih i uspešnih fabrika koje prave, izvoze i donose pare u zemlju, pomažući time ne samo radnike nego i ostatak zemlje.

Na kraju krajeva... Prvo, Ikarbus je već sam po sebi mutant mnogih stranih delova. Čak mu je i dizajn mešavina stranih ideja. Tako da nije kao da bismo time izgubili svoj neki Mercedes, Dodge, Citroen... neki svoj brend i prepoznatljiv adut. Izgubili bismo mutanta koji već odavno nije poznato ime po svetskim tržištima. I to naravno ako novi vlasnici odluče da mu menjaju ime, što i ne mora da se desi.

A drugo, nema ko drugi da ga preuzme. Ako ga opet zadrži država, propašće. Jer ona sve što vodi i sve što ''pomogne'', to na kraju završi u grobu. A ako ga preuzme neki domaći ''biznismen'' on će da ga raskanta, rasproda opremu i uzme zemljište da bi napravio nekretnine. Tako da nema druge opcije nego da rizikujemo, damo strancu, i nadamo se da će on da održi svoja obećanja i napravi nešto od njega. To može da rezultira propašću, ali može da dovede i do preporoda. U svakom slučaju, ako nemamo mnogo da izgubimo (država nesposobna, a domaći biznismeni hoće da ga pretvore u poslovni kompleks, znači nadrljao je u oba slučaja), zašto ne pokušati?

Znam da je ovo za mnoge bogohuljenje ali svidelo se to nama ili ne, ne živi se od nacionalnog ponosa nego od proizvodnje, izvoza i prodaje. Pogotovu kad si mala i izmučena zemlja kojoj svaki dinar više puno znači i koja mora da se bori za svakog kupca.
 
Zašto Ikarus nije kupovao domaće FAP-ove osovine ? Već je decenijama forsirao Rabine, Mađarske ? I oni su domaće patriote ?
Po meni Ikarbus (čak ni ime nisu mogli da zaštite) običan proizvođač golubarnika. Ništa specijalno.
 
Čuj viđeni, vozio se.
Za šta Ikarus traže pare ? Neviđene kanturine. Od sto duvaljki tj ventilacionih otvora po bočnim panelima samo desetak je povezano sa crevima i oseća se strujanje rashlađenog vazduha (ne hladnog kao u Solarisima). Sramota.
 
Срамота је на шта оно личи са Икаркршем мајке ми, боље метнути катанац, или да их неко приватизује, јер оно је срамота на улицу шта иде. Већ су се конструкције шипки расшрафиле, а о вратима да не причам, о томе кад налети на рупу звечи и тресе као да има 5 година на улици... Чак и ове канте из 2013 се не могу похвалити истим... О буци позади, о недостатку једне проклете шипке код четвртих врата да не говорим, па кога бре зајебава тај Икарбус више? На улицу бре, какав црни МАН - Икарбус, ово је франкенштајн тежак, који ни 1% није близу...
 
Биће фора да Соларис одједном може на 511. Развалиће ове кршеве само тако.
 
Od oktobra kreću privatnici na 511 tako da što su se tamo razradili neće nigde. 511 i 50 najbolji poligoni za proveru torzione čvrstoće karoserije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=475184#p475184:1ik52030 je napisao(la):
Žika » 02 Сеп 2017, 18:37[/url]":1ik52030]Od oktobra kreću privatnici na 511 tako da što su se tamo razradili neće nigde. 511 i 50 najbolji poligoni za proveru torzione čvrstoće karoserije.
Тендер је обустављен.
 
Odakle ti to? Tender za potez 600 je obustavljen još krajem prošle godine, ovaj za potez 500 je završen pre dve nedelje i trebalo bi uskoro da bude dodeljen ugovor. Sad sam tražio i ništa nisam našao o obustavi tendera. Tako da bolje daj svoj izvor te informacije, ja sad prvi put čujem da je obustavljen.
 
Ako GSPu dodele potez 600, ima da bude totalno rasulo... Ionako samo 5 komada raspalih IK103 ima na potezu 600, samo jos ta muka treba da mi budu u vecem broju... Pre bih voleo trovratnog MANa, Solarisa ili Neoplana da vidim u akciji, nego raspale Ikare u kvaru, a to je vec iskuseno pocetkom prosle godine, kada sam radio u Surcinu, pa je 610 zavisio od prastarih IK201 i dela 218N kojima se armunika vukla po ulici... Stvarno sramota vise...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=475406#p475406:e45ssfs2 je napisao(la):
marrecar » 03 Сеп 2017, 18:14[/url]":e45ssfs2]Odakle ti to? Tender za potez 600 je obustavljen još krajem prošle godine, ovaj za potez 500 je završen pre dve nedelje i trebalo bi uskoro da bude dodeljen ugovor. Sad sam tražio i ništa nisam našao o obustavi tendera. Tako da bolje daj svoj izvor te informacije, ja sad prvi put čujem da je obustavljen.
 
Zahvaljujem. Ubuduće bi bilo lepo da, ako iznosiš takve informacije koje nisu bile pisane na forumu, postaviš i dokaz o toj informaciji.
Zanimljivo mi je da je istog dana ranije bio i izdat odgovor na pitanja, par sati pre ove "obustave", gde je u par navrata i pitanjima "napadnut" naručilac sa kratkim rokovima i mogućim zloupotrebama, pa kao da su osetili da ih je neko "provalio" pa su zaustavili dalje aktivnosti. Što me dovodi do sledećeg pitanja. Nigde eksplicitno ne piše da je konkurs/tender obustavljen trajno, nego da je naručilac samo stopirao aktivnosti, da li to znači isto?
 
20170905_133507.jpg
 
У шихте, 9 ће радити на 511 и 3 на 72, да виде туристи како су нам ИкарКРШеви добри и да се возимо као у Европи.
 
Zna li neko kada počinje zimski režim saobraćaja? Ranijih godina je to bilo 1.septembra, sad izgleda nije tako jer od početka ovog meseca imam utisak da čekam još duže nego tokom jula i avgusta.
 
Vrh