Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 279 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,1%

  • Ukupno glasača
    294
Ne kazem da bih ja tako odreagovao, ne znam, ali samo kazem da treba razumeti razlog za ispade ljudi jer kada nesto ne funkcionise u ljudskoj prirodi je da pokusaju drugi pristup. Taj drugi pristup nije uvek bolji ali ce covek uvek pokusati.
 
Искрено ово песничење за улазак у 493 ми звучи крајње барбарски.
 
Neće više niti jedan.
Obojica naučila vrednu lekciju.
 
Moglo je to i bez upotrebe fizičke sile. Tako su i mene bukvalno pregazili ljudi kada sam ulazio u 493, posle samodržao predavanje celom autobusu (u granicama pristojnosti), niko ni reč nije rekao. :lol:
 
Zabole njih šta ti misliš ... Jedino što im smeta je kada neko mlađi bude brži od penzionera u zauzimanju mesta , pa počnu da vrište na sav glas da se mladi dignu. Ovo je situacija sa linije 50 , koja je veoma slična južnom delu grada.
 
To sa penzionerima, satro penzionerima, i slicnim matorim ljudima koji se iz nekog razloga voze u javnom prevozu u najgore moguce vreme, to je svugde isto. Na mene se jednom neka starija zena, ne znam da li je penzioner ili ne, ali definitivno u godinama, i to prava i zdrava zena, drala jer sam ulazio normalno u autobus. Ali bukvalno, ja to redovno radim jer znam da svi iza mene hoce da trce da sednu, pa ja onda namerno hodam normalno, niti sporo, niti trcim, nego sasvim normalno. I tada je mene ta zena pocela da gura i nesto da vice. I naravno da sam joj odgovorio, u granicama pristojnosti i "s postovanjem", posle nijednom nije smela da mi bude u okolini kada cekamo autobus.
 
Još i ovo da napomenem , kad se setih. Meni se dešava ponekad da kada sa kolicima idem u neki market , da me napadnu što se ne sklonim i sednem negde , jer samo pravim gužvu , a kada to uradim , napadnu me što ja mlad sedim , a stari stoje. Isto tako , jednom drugom prilikom , zavukoh se na sedište sa kolicima , da ne stojim na prolazu , zauzevši pri tom dva mesta , da bi me na sledećem stajalištu "napala" neka žena pitanjem: "I šta ćemo sad?" , na šta sam odgovorio: "Da potražimo drugo mesto.". Nastavio sam da sedim , jer je u troli bilo slobodno još desetak mesta , ako ne i koje više.
 
Ja nikad nisam imao ništa ni slično tome ali me prilično iritira ono kad izlazim iz vozila a oko vrata se nagomila roj mamlaza, koji ne razumeju da prosto fizički nije izvodljivo da se uđe dok drugi ne izađu iz vozila. I koliko vidim, često deca i žene imaju problem da se izguraju iz takvih gužvi. Ja u tim situacijama namerno ne silazim sa poslednjeg stepenika sve dok se ne sklone. I uvek se za tren oka napravi prolaz. :D Jedino sam imao ispad jednom s nekim likom koji je na izlazu iz BKM stao ispred mene ko blentavo tele, sav srećan što je preduhitrio dve žene, pa sam mu rekao ''aj sad lepo nazad'', na šta su se svi ostali nasmejali. A on se onako manito izvio i provukao na drugom delu vrata. Mada mislim da je bio neki ćaknuti, jer je sav bio kao na spidu.

Van toga nisam imao neke konfliktne situacije. Pomaže kad si gabaritan, pa se neke stvari reše pre nego što uopšte i počnu. :D Ali pored toga, trudim se da budem pažljiv i obziran kad mogu, pa (neki) ljudi i to umeju da cene.
 
Cesto presedam na Kanarevom brdu i na ovom stajalistu bukvalno svaki put ljudi koji ulaze cim se otvore vrata, odmah gurnu nogu u bus iako uvek gomila ljudi izlazi i uporedo dok oni izlaze ovi drugi se probijaju da udju. Par puta su izvalili vrata kad se jedno petoro uhvatilo i celom tezinom povuklo...
 
Баш сам јуче изгурао бабу из 302 (икамерц и дивна му врата), залетела се и гурнула ме, па још даје себи за право да се буни кад јој узвратим тродупло. Што се тиче коментара, слушалице у уши па нека прича шта ко хоће. У сваком случају ДЈП или како се већ сад зову треба под хитно да направи кампању за едукацију путника, није то свето писмо, многи градови су то урадили.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Ne može DJP danse bavi osnovnom kulturom, prvo od nje treba početi, iz nje prostiče nedostatak saobraćajne kulture, kulture ponašanja u prevozu itd.
Treba da se uči nešto što je normalno i zdravorazumski?
Ljudi su jednostavno tempirane bombe, ujutru u 5 su u stanju da se svađaju jer je bus cimnuo, pa ga neko zakačio rađenom, popreko pogledao, seo na 'njegovo' mesto itd. Sve to ne može biti razlog, ovoga što čitamo ovde, iskreno mene sramota pojedina 'hvaljenja' i pročitati.

Poslato sa PLK-L01 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461832#p461832:2d0yd8j7 je napisao(la):
Somi303 » Uto Jun 27, 2017 12:27 pm[/url]":2d0yd8j7]Баш сам јуче изгурао бабу из 302 (икамерц и дивна му врата), залетела се и гурнула ме, па још даје себи за право да се буни кад јој узвратим тродупло. Што се тиче коментара, слушалице у уши па нека прича шта ко хоће. У сваком случају ДЈП или како се већ сад зову треба под хитно да направи кампању за едукацију путника, није то свето писмо, многи градови су то урадили.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
Fali nam ponavljanje one GSP-ove kampanje iz devedesetih - "Malo mesta za kulturu" :violina:
 
Мене су бабе напале у 23 зато што им нисам уступио место и причале су како сам безобразан, овакав, онакав, да треба неко да ми лупи шамар да се тргнем итд итд...
Не смеју тако да се понашају и од тог дана више никада нећу устати ни једном пензионеру из пензионерске општине Раковица а ни из других општина. Моје место могу да заузму само труднице и родитељи са малом децом.
 
Ne bi trebalo da generalizuješ tako. Debila ima na sve strane, svih uzrasta, svih zanimanja, u svim vidovima saobraćaja... svuda. Ali to ne znači da nema i normalnih i da ne treba nikad više nijednom penzioneru da se ustane.
 
Нема нормалних у Раковици, све бахато само хоће дупе да спусте негде па одаберу аутобус.
 
Jao bre, imaš li ti šta pozitivno sa 16 godina reći, aman. Svi debili, bahati, ludi, ovakvi onakvi, aman bre. Baš ti si adekvatno merilo ko je normalan, a za početak kreni od sebe, pa onda drugima sudi.

Poslato sa PLK-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Некултуре има у свим узрастима. Једном сам гледао у трамвају како неки клинац седи на седишту до пролаза са спортском торбом, дрнда телефон, нека жена пита за место, пошто је до прозора било празно, он уместо да устане само је померио ноге у страну, жена се једва провукла од торбе.

Треба оне Чичица налепнице лепити и по стајалиштима пошто у возилима не стигну сви да их прочитају.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461911#p461911:1w726x9p je napisao(la):
becks89 » 27 Јун 2017, 18:11[/url]":1w726x9p]Jao bre, imaš li ti šta pozitivno sa 16 godina reći, aman. Svi debili, bahati, ludi, ovakvi onakvi, aman bre. Baš ti si adekvatno merilo ko je normalan, a za početak kreni od sebe, pa onda drugima sudi.

Poslato sa PLK-L01 uz pomoć Tapatoka
А твоје иживљавање?
 
Danas sam jedva uspeo da se suzdržim da ne padnem u autobusu, ali je stradala jedna devojka koju sam nagazio punom težinom. Kombinacija nestrpljivog vozača i dizajnerske greške na autobusima marke MEGA BUS koji NEMAJU srednji rukohvat na srednjim vratima. Mislim da gradski autobusi moraju da imaju propisan srednji rukohvat.
 
3000
20170628_114023.jpg
 
Vrh