Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 279 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,1%

  • Ukupno glasača
    294
Да. Провозајте се Фапом и ЛиЈазом уз Пилота Михајла Петровића и знаћете о чему говорим.
 
Ovaj na slici je stariji model kojeg ima vrlo malo kod nas u saobracaju, ako ga uopste i neko pusta. Vecina, tj skoro svi, su iz 2011. cini mi se. U poredjenju sa FAPom, novijim, ima prednosti u svakom pogledu, od klime pa do rasporeda sedista i sipki. Jedino to su bas "tvrdi", ali to nije nekakav veliki problem, tj ne cini ga uopste gorim od FAPa. Dok sam koristio 50, bilo mi je draze kada naidje Liaz, a ne FAP, jer se u FAPu redovno gusim i trazim sipku da se uhvatim kao covek. Zbog toga sam najvise i mrzeo 33 jer ih je tu bilo najvise. A sada na 309 gde su sve sami Liazi i Maz, to je uzivancija.
 
Има таквих још увек. Имају их Лекон и Беобус а понеки су у Саги, Кошави и Унакопу.
 
Sto se tice Pilota Mihajla Petrovica ni jedan ni drugi nisu nista specijalno,cak sta vise nekad pre izvuce liaz nego fap.. sve bi ja to pod presu
 
Aj kad se već priča o modelima...

Pitam ja drugara iz Sremčice šta misli o ovome što će privatnici da preuzmu, između ostalog, i 511. Kaže ''ma divota, sad će sve da nam ostanu dry cook-eri'' (tako oni zovu MAZove). Reko pa dobro bato, al sigurno su bolji od onih starijih drndavih Ikara koje su vam slali? Kaže pa jesu u boljem stanju i noviji ali džaba kad se podavimo dok dođemo do/od Bg. :mrgreen:

Elem, šta ga znam... Ja iako se ceo život vozim trolejbusima i autobusima, iz perspektive putnika nisam primetio neke drastične razlike između MAZa, Liaza, FAPa... Tj. više bih mogao da gunđam o Ikarbusima N serije (mislim na onu prvu) nego o svim Liazima i MAZovima kojima sam se vozio. A i FAPove nikad nisam nešto voleo. Uvek su mi delovali više ''ruski'' nego svi Liazi i Mazovi, ako razumete šta hoću da kažem. Ko da su ih pravili sovjetski rudari srpom i čekićem 50ih godina u nekoj Sibirskoj fabrici. Namerno karikiram da bih istakao tu sirovu završnu obradu. Čak mi je i Liaz lepši od većine FAPova. Takođe sam nebrojeno puta video FAPove koji legnu na stranu i izgledaju ko neke Pobesneo Maks kreacije.
 
Како год ја их никада нисам волео нити ћу једино им је мењач добар остало је сра*е. ФАП има Фојт па зато боље иде.
 
Djole Pevcanin":cwkrs5ro je napisao(la):
Како год ја их никада нисам волео нити ћу једино им је мењач добар остало је сра*е. ФАП има Фојт па зато боље иде.
Da li Voith bolji od ZF-a?

Послато са SM-C7000 уз помоћ Тапатока
 
ZF је превише лењ у старту и мало је мекан, док Фојт има добар старт и пичи као ненотмалан у односу на ZF.
 
Pitanje kako se koji ponaša u eksplataciji. Kolika je potrošnja goriva u identičnim uslovima (koliko to može da bude), kočnica, održavanje istog ili koliki su gubici vremena prilikom opravki, trajnost i na kraju ko kako piči.
 
Strelin Conecto na 860, premijerno na ovom forumu.
20170622_140032-1.jpg

20170622_110901-1.jpg

20170622_101403.jpg

Zatim i Intouro crveni...takođe premijerno.
20170622_135305.jpg
 
:O фина принова, јесте одвратан, али свакако лепо од стреле.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
UKINUTI 493 da vidim sta ce g**vna iz okolnih sela oko mladenvca da rade. Jutros prvi polazak iz MLD 04:50 na stanici 60ak ljudi,staje stari plavi sor(zaboravio sam gb) i ne otvara vrata bukvalno 3 sekunde,covek neki od 40ak godina pocinje da cupa gumu sa prednjih vrata i da razvaljuje vrata,tu sam se iznervirao jer je mene gurao sve vreme i unistavao autobus, odalamio sam ga pesnicom u bratu da je pao na pod, i na kraju nije ni usao u bus jer se napunio. Kakvih sve ljudi ima ovo nije normalno,to nisu ljudi to su zivotinje bukvalno,skacu jedni na druge vuku se samo da bi usli u autobus i seli... Ogorcen sam :bash:
 
A da je bolji prevoz i da su busevi redovni svega toga ne bi bilo tipa da voz ide za mladenovac
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461295#p461295:1ozc28iw je napisao(la):
Davidenkouu » Ned Jun 25, 2017 5:49 am[/url]":1ozc28iw]UKINUTI 493 da vidim sta ce g**vna iz okolnih sela oko mladenvca da rade. Jutros prvi polazak iz MLD 04:50 na stanici 60ak ljudi,staje stari plavi sor(zaboravio sam gb) i ne otvara vrata bukvalno 3 sekunde,covek neki od 40ak godina pocinje da cupa gumu sa prednjih vrata i da razvaljuje vrata,tu sam se iznervirao jer je mene gurao sve vreme i unistavao autobus, odalamio sam ga pesnicom u bratu da je pao na pod, i na kraju nije ni usao u bus jer se napunio. Kakvih sve ljudi ima ovo nije normalno,to nisu ljudi to su zivotinje bukvalno,skacu jedni na druge vuku se samo da bi usli u autobus i seli... Ogorcen sam :bash:

Da li ti ne razumes da si gora zivotinja od njega, ti napadas coveka, a on gumu. Jos se time i hvalis, nalazis pravo da delis pravdu, a na povrh svega toga, neko ti je dao +

Nadam se da ces kada se probudis i otreznis, shvatiti sta si uradio. Sirovino.
 
Sa tolikim brojem sedišta, ne može biti kombi.
Nadogradnja je naša na Iveco šasiju i njušku.

Poslato sa PLK-L01 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461323#p461323:22u2ecfy je napisao(la):
Zombieboy » Ned Jun 25, 2017 11:12 am[/url]":22u2ecfy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461295#p461295:22u2ecfy je napisao(la):
Davidenkouu » Ned Jun 25, 2017 5:49 am[/url]":22u2ecfy]UKINUTI 493 da vidim sta ce g**vna iz okolnih sela oko mladenvca da rade. Jutros prvi polazak iz MLD 04:50 na stanici 60ak ljudi,staje stari plavi sor(zaboravio sam gb) i ne otvara vrata bukvalno 3 sekunde,covek neki od 40ak godina pocinje da cupa gumu sa prednjih vrata i da razvaljuje vrata,tu sam se iznervirao jer je mene gurao sve vreme i unistavao autobus, odalamio sam ga pesnicom u bratu da je pao na pod, i na kraju nije ni usao u bus jer se napunio. Kakvih sve ljudi ima ovo nije normalno,to nisu ljudi to su zivotinje bukvalno,skacu jedni na druge vuku se samo da bi usli u autobus i seli... Ogorcen sam :bash:

Da li ti ne razumes da si gora zivotinja od njega, ti napadas coveka, a on gumu. Jos se time i hvalis, nalazis pravo da delis pravdu, a na povrh svega toga, neko ti je dao +

Nadam se da ces kada se probudis i otreznis, shvatiti sta si uradio. Sirovino.
Ajde ne lupetaj, dobro je postupio
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461543#p461543:1bl8364v je napisao(la):
Neca3131 » Pon Jun 26, 2017 7:31 am[/url]":1bl8364v]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461323#p461323:1bl8364v je napisao(la):
Zombieboy » Ned Jun 25, 2017 11:12 am[/url]":1bl8364v]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461295#p461295:1bl8364v je napisao(la):
Davidenkouu » Ned Jun 25, 2017 5:49 am[/url]":1bl8364v]UKINUTI 493 da vidim sta ce g**vna iz okolnih sela oko mladenvca da rade. Jutros prvi polazak iz MLD 04:50 na stanici 60ak ljudi,staje stari plavi sor(zaboravio sam gb) i ne otvara vrata bukvalno 3 sekunde,covek neki od 40ak godina pocinje da cupa gumu sa prednjih vrata i da razvaljuje vrata,tu sam se iznervirao jer je mene gurao sve vreme i unistavao autobus, odalamio sam ga pesnicom u bratu da je pao na pod, i na kraju nije ni usao u bus jer se napunio. Kakvih sve ljudi ima ovo nije normalno,to nisu ljudi to su zivotinje bukvalno,skacu jedni na druge vuku se samo da bi usli u autobus i seli... Ogorcen sam :bash:

Da li ti ne razumes da si gora zivotinja od njega, ti napadas coveka, a on gumu. Jos se time i hvalis, nalazis pravo da delis pravdu, a na povrh svega toga, neko ti je dao +

Nadam se da ces kada se probudis i otreznis, shvatiti sta si uradio. Sirovino.
Ajde ne lupetaj, dobro je postupio

Zao mi je, iz kuce nosim drugaciji pogled na sta je kulturno, prihvatljivo ponasanje, a ovde gde zivim je takvo ponasanje zakonom kaznjivo. I ovim odgovorom prekidam dalju diskusiju na temu.

Pogledajte prilog 1
 
Kad sistem prijave/sankcionisanja na svim nivoima, ukljucujuci policiju, komunalnu i ovu drugu bude funkcionisao onda ce moci da se zameri coveku. Dok tako ne funkcionise kako treba, uzimanje pravde u svoje ruke je realni ishod i ocekivana stvar. Necivilizovani sloj razume samo necivilizovane metode kaznjavanja.
 
Vrlo je civilizovano tući starijeg čoveka, ako je on ubica, aj budi i ti, pošto je on majmun, vidim da si i ti morao biti. Sve će tako uzimati pravdu, dok ne dođe na nekog badžu, pa mu na teži način izbije iz glave da je nasilje rešenje problema.
Kapiram ja i godine i sve, i ja sam u vašim tako razmišljao, sa razlikom što sam se kontrolisao od ispada.
Nasilje je samo proširenje i produbljenje problema.


Poslato sa PLK-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Vrh