Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Možda smo mi srećni što nismo dobil vozila sa motorima ЯМЗ-JaEmZe (Ярославский моторный завод) :lol:
 
Na displeju na Liazima na 94 stoji ”Мильаковац” :lol:
 
I do danas to nisu ispravili, iako je to "j" suvišno. Pored Кнјежевца postoji i Милјаковац :D i sve to na makedonskim SANOSima :)

///EDIT:

Još jedan Liaz nam stiže iz Kragujevca, dakle, ukupno 3 u okrviru Laste :shok::shok::shok:
 
Juce sam dolazeci na stanicu propustio Liaza na liniji 95. Nije proslo 2 minuta, dosao je jos jedan. Pomislio sam da nije uredu kritikovati dok se ne provozam i "snimim" unutrasnjost. Medjutim, neprijatan miris izduvnih gasova me je toliko zapahnuo, dok je stajao sirom otvorenih vrata na stanici, da sam odlucno odbio da udjem u tu konzervu i sacekam "pravi" autobus (srecom, nisam morao da zurim). :laugh:


:gobb:
 
Liaz 95 je super po meni al kad krenu da ga unistavaju i cupaju sedista i gule sipke bice uzas te 95 jos su i dobre a 73 autobusi su ocajni ocajne autobuse imaju kad se setim kakve su autobuse imali po 3 klimatizovana busa i ovi ostali su odlicni bili autobusi pa kad se setim onih rozih autobusa sve to su povukli i unistili su liniju skroz sad je tek po neki dobar ostalo uzas :(( :(
 
Ha, o :) eto vozio sam se , na liniji 705 staro vozilo mislim da ima garzni br 302 , autobus sa jednorednim sedistima kao oni novi Italijanski
Iznenadio sam se koliko ima mesta u njemu za stajanje, da mi se cini kao da skoro svi putnici iz zglobnog mogu stati u nj.
znaci da ih Beograd imao i koristio, ali iz nekog razloga su zaboravljeni a eto mogu u ovo vreme ,,oskudacije,, poprilicno da zavrse posao umesto skupih zglobnih autobosa
 
:) daaaaaa :) :) :) bilo bi dobro sto vise ljudi da proba i time dobije priliku da lično uoči razliku i prednosti jednoredih sedišta u busu
 
vozio sam se i ja sa tom 705-icom ali ipak mi se lastini najvise dopadaju i oni klimatizovani mi se dopadaju imam utisak da je taj autobus 705 spor previse barem je tad bio kad sam ja isao stari je to bus
 
1986 a kažu da je kraći rok eksploatacije je autobusa sa jednorednim sedištima , koja glupa matematika i to
u autobusima sa dvorednim sedištima stane manje putnika po propisu ali praksa pokazuje da se ,,prepuni,, i to na vratima pa ceo autobus nagnut ko pijani brod i time naravno više je opterecena jedna strana (gume, osovina, vazdušni jastuci...) verovatno i time se još brže habaju i skračuje im se vek trajanja. a u takvom stanju je rizičniji učesnik u saobraćaju .
U autobusu sa jednorednim sedištima težina putnika je jednako raspoređena a i vozili bi se se ko ljudi, jer stvarno ima više mesta
Prezentovan argument o dužini eksploatacje je samo potvrđuje da sam time ugrozio nekom proviziju koju uzima za druge tipove autobusa
meni kao laiku ništa drugo ne pada napamet nego upravo to.
 
Neće još dugo taj bus sa linije 705. Uskoro i on ide u staro gvožđe jer se često kvari, a i nema više rezervnih delova za njega. GSP ga stalno krpi, ali pitanje je do kad će uspevati.
 
Da kvari se, ali je ljubimac u Zemunu verovatno zato i opstaje.
 
Da li neko zna koji je maticni depo onog Sanosa, sto ponekad vozi na liniji 47?
Planiram da pravim njegovu maketu, pa bih pokusao da ga fotkam.
 
Busk br 13 pogona kosmaj zakuco se u ogradu u ulici mite ruzica na liniji 46 danas oko 10h :kafa:
 
Autobus GB 434 na liniji 706 je iz nepoznatih razloga na okretnici Zeleni venac prešao na trotoar i udario u nadstrešnicu, koja je znatno oštećena. Koliko sam video niko nije bio povređen. :shok:
 
04.12 2011.god. oko 18.00 casova GBR.52 proklizao na semaforu i udario od pozadi Lastin autobus iz Smedereva na raskrsnici ul.Ustanicka i Bul.Kralja Aleksandra!
 
Vrh