Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437227#p437227:2m5kv86k je napisao(la):
kkorisnikk » Чет Мар 02, 2017 7:08 pm[/url]":2m5kv86k]
Capture.jpg



I kakva će biti sudbina ovoga, hoće li ga popraviti, jel pod garancijom.

Ili će služiti kanibalima u GSP-u za delove?
Зависи дали имају неки расходовани,па да са њега скупе делове.
 
Staršno je to što niko ne rešava problem okretnice na Zelenom Vencu a iz ovoliko udesa na toj okretnici se očigledno vidi da nije do vozača nego da je problem do same okretnice. Iako je ulazak u okretnicu dozvoljen samo vozilima javnog saobraćaja, u nju ulazi ko god hoće a policije nigde nema da ih sankcioniše.
 
Nema druge nego preseliti okretnicu preko mosta na Staro sajmište gde je vec izgradjena okretnica a gde su i tramvaji
(vidi starije postove i temu okrretnice )

Da dodam jednu zamnimljivost vezano za WFI internet i autobuse

...Na pitanje kako komentariše to što u javnom prevozu ne funkcioniše dobro vaj-faj zbog ograničenog broja telefona koji mogu da se priključe na internet, Mihajlovićeva je rekla da će razgovarati o tome sa gradonačelnikom Beograda Sinišom Malim.

“Sve što možemo da uradimo je da, kada pričamo o vaj-faju na koridoru 10 i 11, da takvih problema neće biti. Kada govorimo o javnom prevozu u Beogradu, razgovaraću sa gradonačelnikom i ako treba to da poprave. Jer, ako ima interneta, daj da koristimo, džabe ako imamo na papiru, a ne možemo da koristimo”, dodala je Mihajlovićeva....
izvor http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1236160
 
WiFi treba ukinuti u javnom prevozu dok se ekonomska situacija u GSP-u ne popravi. GSP je među najvećim gradskim gubitašima, od grada će da dobiju 65 miliona EUR za 2017. godinu. Za taj novac bi mnogo šta moglo da se napravi u gradu. Pa nismo mi tako bogato društvo da možemo da si priuštimo baš sve što poželimo.

Autobusi nam se raspadaju od starosti i od ne održavanja, tehnička ispravnost vozila je na minimumu, klime u dosta autobusa ne rade, higijena je takođe na niskom nivou, a mi ulaženo hiljade EUR u WiFi u autobusima. Ako neko hoće da koristi internet van kuće neka koristi preko mobilnih operatera ili neka ode u neki restoran ili kafić. U nekim stvarima se luksuziramo kao društvo, a u nekim smo ispod proseka.

Isto i ova najava ministarke Mihajlović kako će pokriti autoputeve WiFi-jem, pa da li je to stvarno potrebno, mislim da nije jer putevi su nam u očajnom stanju, bolje da taj novac ulože u održavanje puteva. A kome treba WiFi dok se vozi neka stane na neku pumpu gde ima WiFi ili neka plati mobilnom operateru za takvu uslugu.
 
Po čemu je GSP gubitaš ? Ili pre zašto ?
Cela fraza je pogrešna.
Trebalo bi u svakom vozilu da se postave ometači signala dok se ljudi ne nauče kulturi - lepom ponašanju.
 
Problem sa povezivanjem veceg broja korisnika na Wifi mrezu u autobusu je problem koji svaki iole normalan mrezni administrator ili sistem administrator moze da resi za ~ pola sata. Naravno, sistem kakav je koncipiran u prevozu trenutno, sa jeftinijom opremom ne moze da omoguci neke vece brzine kada je nakaceno preko 5-10 korisnika. Realno je ocekivati do par Mb/s po korisniku, kako su uglavnom i zamisljeni svi veci "hot-spot" sistemi. Tako da, ako je konekcija izmedju sistema u autobusu i "interneta" stabilna, konekcija izmedju opreme u autobusu i korisnika je najmanji problem.
 
Koliko košta jedan 'hotspot' za autobus?
Da li neko možda zna koji se uređaj koristi?
Pretpostavljam da je operatet Telekom Srbija kao pružalac internet konekcije?!
 
Rekao bih da koriste mt:s mi-fi ruter


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slikao sam ko zna kad ispred gspa gomilu rutera koju su kupili za ugradnju. Nije problem broj ljudi koji su nakaceni vec sto uopste ne radi net. Prazan autobus bude, nakacis se na mrezu ali nema neta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da mi ortak reče D-Link ruteri i MTS kartice u njima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437875#p437875:mug3sjnn je napisao(la):
Сале# » Pon Mar 06, 2017 2:38 pm[/url]":mug3sjnn]Г.б.2 (IK-101) малопре радио на "обуци возача".
Ja sam ga skoro video na potezu 300
 
Seta se, kao i sva ta stara vozila, vidim na gsp forumu da pise da je redovan na 405, verovatno nije azurirano duze vreme. Ali se definitivno koristi i za obuku i za redovnu voznju.
 
Dal se išta planira za čišcenje autobuskih klima uredjaja ili se po običaju čeka Avgust :roll:
 
ajde, ne zanovetajte
u Srbiji se ni sedista i rukohvati ne peru, a ne sad neko da cisti i dezinfikuje kanale od klima i slicno...
Sve je to kod nas normalno ;)
 
Kakvo vece...
Prvo pokojnik u autobusu na liniji 23, a onda umalo 'padanje' jedne zene pod bus na liniji 532...
Uhhh :(

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh