Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440450#p440450:256d5kte je napisao(la):
becks89 » Čet Mar 16, 2017 10:00 pm[/url]":256d5kte]
Somi303":256d5kte je napisao(la):
Svaka čast za sliku, podseća me na neki lep period.
I neka srećnija vremena za taj bus, vozi čovek pod dugim svetlima, ne znam šta reći, oduševila me nalepnica koja još stoji na zadnjoj steni, a ima joj tri godine, sve sem toga baš izaziva gađenje i nezadovoljstvo.

Poslato sa Huawei Honor 7 uz pomoć Tapatoka
Sto tako beks,sta fali busu? :D
 
Pa da si znao stanje pre par godina, a šta je sad, verovatno bi se i tebi gadio.
Ali, koliko je ruku promenio, ne čudi me uopšte.
Auto sa ubedljivo najmanjom kilometražom iz te serije,auto sa redovnom posadom 2 i nešto godine, i tokom tog perioda svega dva ili tri isključenja je imao, a i oni su posledica nemara i neredovnog servisa. Sad kad ga vidiš, iščukanog, išaranog, izlepljenog, jeza da te prođe, grejanje skoro i da nema, a imao je takvo da se možeš u kratkim rukavima voziti, klime nema od kraja 2014. godine, displeji neispravni, ponovo isti problem sa komandnom jedinicom (prethodna je zamenjena po mojoj prijavi Novatronicu dok su bili u garanciji, a ne po prijavi GSPa) i da ne nabrajam sad. Šteta, poseban je bio po mnogo čemu, a danas ostaju samo priče :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441006#p441006:17uiinvh je napisao(la):
Davidenkouu » 19 Mar 2017 01:31 pm[/url]":17uiinvh]
Za profu :D
file.php
Odlicna slika :) Svaka cast profa ce se oduseviti :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441061#p441061:1kixacmp je napisao(la):
dare » Ned Mar 19, 2017 5:28 pm[/url]":1kixacmp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441006#p441006:1kixacmp je napisao(la):
Davidenkouu » 19 Mar 2017 01:31 pm[/url]":1kixacmp]
Za profu :D
file.php
Odlicna slika :) Svaka cast profa ce se oduseviti :D

Zmam Dare, zato sam i postavio :D :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441062#p441062:1y27n80k je napisao(la):
Davidenkouu » Ned Mar 19, 2017 5:42 pm[/url]":1y27n80k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441061#p441061:1y27n80k je napisao(la):
dare » Ned Mar 19, 2017 5:28 pm[/url]":1y27n80k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441006#p441006:1y27n80k je napisao(la):
Davidenkouu » 19 Mar 2017 01:31 pm[/url]":1y27n80k]
Za profu :D
file.php
Odlicna slika :) Svaka cast profa ce se oduseviti :D

Zmam Dare, zato sam i postavio :D :mrgreen:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441052#p441052:1y27n80k je napisao(la):
becks89 » Ned Mar 19, 2017 4:24 pm[/url]":1y27n80k]Pa da si znao stanje pre par godina, a šta je sad, verovatno bi se i tebi gadio.
Ali, koliko je ruku promenio, ne čudi me uopšte.
Auto sa ubedljivo najmanjom kilometražom iz te serije,auto sa redovnom posadom 2 i nešto godine, i tokom tog perioda svega dva ili tri isključenja je imao, a i oni su posledica nemara i neredovnog servisa. Sad kad ga vidiš, iščukanog, išaranog, izlepljenog, jeza da te prođe, grejanje skoro i da nema, a imao je takvo da se možeš u kratkim rukavima voziti, klime nema od kraja 2014. godine, displeji neispravni, ponovo isti problem sa komandnom jedinicom (prethodna je zamenjena po mojoj prijavi Novatronicu dok su bili u garanciji, a ne po prijavi GSPa) i da ne nabrajam sad. Šteta, poseban je bio po mnogo čemu, a danas ostaju samo priče :)
A to je velika steta,ista sitacija kao u lasti. Neko vozilo koje je odlicno i redovno se odrzava na primer 3 godine,i sve se to sj***e za pola godine kada promeni posadu,koju boli uvo za odrzavanje cistoce u busu,a kamo li za cuvanje vozila,gaze po rupama pod punim gasom i kad se rastrese posle samo pod presu da ide..
 
Kad profa vidi i moju sliku skakace prosto od srece u to sam uveren :D
 
Ok, ne morate da citirate komentare iznad, pogotovo kada ima sliku. A i bilo koji komentar sa slikom samo uklonite img tagove, tema stvarno bude nepregledna i bespotrebno trosi megabajte na mob netu.
 
Ljudi, niste smešni. Ja ne pratim druge forume osim Beobuilda, i ne znam koliko tamo štancujete slike, ali ja poentu gomilu slika ne vidim i nije profa jedini koji se pobunio.
 
ovo tebi gomila slika pa ti si smesan kao i profa.Uopstalom nemam nameru da se svadjam sa tobo ja kada sam dosao na beobulid objasnili su mi da mogu da slikam do 3 slike u temi pa ako hocu vise da stavim na spoiler to i radim slikao sam jednu sliku ako ti se ne dopadaju slike ti ih ignorisi
 
Problem je što ima dosta njih koji ili neće , ili ne znaju kako se koristi , ili pak nisu čuli za "spoiler" opciju. A obično ti koji ga ne koriste , nakače brdo slika , pa onda znam da ponekad "popizdim" samo zato što moram da sačekam da se učitaju slike (što ponekad bude i minut) da bih mogao ljudski da pročitam komentar , a ne da mi beži sa svakom novom učitanom slikom.
 
Licno nemam nista protiv fotografija autobusa pogotovo ako su u sklopu neke price ili su neki jedinstveni primerci poput onog mercedesa sto meni lici na FAP-a :) Slazem se da nema potrebe zatrpavati stranicu nizom fotografija. Spojler je fino resenje i jednostavno se koristi ako neko ima problema da fotografije stavi u spojler moze da mi posalje privatnu poruku da sredim post.
 

GB3076 na 17

1290 radi na 551

GB457 na 92

1111 na 511

GB1059 u kvaru


GB304 na 73

 
Da li neko moze da mi kaze na relaciji Beograd-Zrenjanin vozac ima prava da ubaci jos 20ak ljudi da stoje u busu?? Posto sam upravo u tom busu i razmisljam se d al da zovem saobracajnu muriju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako nema registrovana mesta za stajanje neće da može. Mora da postoji pločica sa brojem sedišta i ostalo.
Inače ako me dobro sećanje služi brzina autobusa koji pored mesta za sedenje ima i mesta za stajanje ograničena je na 50 km/h.
 
Čuveni problem u Žarkovu i dalje traje.

http://www.busevi.com/vesti/182-stajanj ... a-stanica-

utorak, 10 maj 2011 08:04
Neki autobuski prevoznici zloupotrebljavaju ustupak gradske vlasti da se staje van BAS-a. Dozvoljeno da staju na pet prilaza gradu, ali samo za putnike sa ručnim prtljagom.Međugradski autobuski prevoznici smeju da primaju putnike na pet stajališta GSP van Beogradske autobuske stanice, ali ne smeju da otvaraju gepek. Međutim, pojedini nesavesni prevoznici ne poštuju ovaj ustupak gradskih vlasti, pa staju na još nekoliko GSP stanica u Beogradu. Ni na jednoj stanici nije dozvoljeno da se zadržavaju međugradski autobusi i da se vade koferi iz gepeka, ali...

U Gradu kažu da su, u želji da izađu građanima u susret koji žive u udaljenim naseljima da ne moraju da dolaze u centar, omogućili međugradskim prevoznicima da na pet stajališta na prilazima Beogradu primaju putnike.

Gradski sekretarijat za saobraćaj doneo je odluku da mogu putnici da ulaze i izlaze u autobusa, ali samo sa ručnim prtljagom - kažu u gradskoj upravi.- Otvaranje gepeka zbog putnih torbi nije dozvoljeno, jer se time usporava gradski prevoz.

Nažalost, neki ovaj ustupak gradskih vlasti zloupotrebljavaju. Čak i ekspres autobusi čim napuste BAS peron staju već posle rampe, pa i na mnogim mestima uz put.

Ruke su nam "vezane" - kaže Dragan Ristanović, pomoćnik sekretara za inspekcijske poslove.- Čim neko podnese prijavu protiv nesavesnog vozača mi izađemo na teren, sačinimo uslužni zapisnik i prosledimo ga Republičkoj inspekciji za javni drumski saobraćaj. Mi nemamo nadležnost, čak, ni za linijski prevoz od Pančeva do Beograda.

Građani, osim zbog udaljenosti, izbegavaju BAS i zbog cene stanične usluge. Cena peron karte iznosi od 45 (za odredište do 100 kilometara) do 130 dinara (za destinacije dalje od 201 kilometar).

U cenu stanične usluge ulazi naša nadoknada, troškovi štampanja karata, rad službe Informacija, rezervisanje karata, modernizovanje informacionog sistema, šalter službe i ostali troškovi - kaže dežurni dispečer Ljilja Dimić.- Ovo je ustupak putnicima na kraćim relacijama.

Inače, međugradski autobusi imaju pravo da stanu na stanicama kod Sava centara, u Žarkovu, na Autokomandi, kod Pančevačkog mosta i Pošte u Zemunu, ali se dešava da ili na ovim stanicama istovaraju prtljag ili da zastanu i na nedozvoljenim mestima.

[Novosti]
 
Nije ni cudo sto staju, trenutno je peronska 170 din, do Zrenjanina studentska kosta 510 din u jednom smeru. Znaci 1/3 karte jeste peronska??? A ako im je to potrebno za finansiranje zasto naplacuju dodatno i autobusima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slazem se sa Loyola. Cena peronske karte je nerealna, a nerealno je i postojanje takve karte. Za 170 dinara ne dobijate takoreći ništa. Jako mali broj klupica za sedenje, nedostatak ekrana sa polascima, dodatno se naplaćuje i WC, a kada ste na peronu nemate pristup ničemu. Uz sve to dobijate i veoma drsko osoblje, koje često nije informisano, ali zato umeju da prećute i dodatno naplaćuju 20 RSD za nepotrebno osiguranje i razne druge stvari.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh