Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
A onda se čude što ih građani gađaju flašama,verovatno nečiiji sin od koga je roditelj zamalo izgoreo u busu.. :kafa: gradska vlast treba da leči uzroke pored posledica,metlu u ruku i neka pometu u GSP.. :mad:
 
Ako je linija 3A, znaci nesto sto ide mesto tramvaja, dakle to su verovatno oni rezervni "uskakaci" sto su isli po Bulevaru, tj. one stare Ikarbusove krntije...tako da me i ne cudi da se jedan opet zapalio.
 
Autobusi na 3A su katastrofalni, uslikao sam jedan pre par meseci ali zaboravio da postavim.. pred raspadom, bučni, svaka druga vrata ne rade..
 
Dakle,ko će da odgovara?.. za ubacivanje nesigurnih autobusa po život putnika bez i trunke savesti ili preuzimanja odgovornosti.Dakle,gradska vlast treba da zavede red u GSP,koliko je izgorelih autobusa potrebno za to? :mad: Ukoliko organizacija održavanja voznog parka i sistema kvaliteta ne funkcioniše, neka se angažuju nemačke firme da taj standard postave, baš kao što su železnice srbije angažovale nemačku firmu da nadzire transformaciju u holding..ako nešto ne radi dobro nije sramota tražiti pomoć od najboljih,uz naravno kadrovsko provetravanje..
 
Dobro, samo jedan bus, ako baš naletiš na njega, nema ti druge :D

Inače Lasta ga je dovezla iz Kragujevca, pošto je preuzela tamošnji Autosaobraćaj (samo gradski prevoz). Neka vozila popravili i preraspodelili. Primetio sam da su se u zadnje vreme dosta solo Liaza nalaze na gradskim linijama 15 i 78 koje delimično drži lasta :/
Ok, ti Liazi su daleko od većine Liaza u vlasništvu Beobusa, ali su i dalje loši.

Evo starijih slika iz KG, dakle takav je, samo plavo-beo sada
kg10.jpg

s7302408u.jpg

s7302405.jpg

Autori fotografija:mad:MarkoKG & @SuperVeroKG na
http://www.gspbeograd.iz.rs/forum/viewtopic.php?f=25&t=139
 
Lasta je ove godine skoro ceo vozni park koji se koristi za gradski prevoz zamenila. Sve IK-201 su zamenili novim IK-206, a skoro sve IK-103 istim novim autobusima. Trebalo pri kraju ovog meseca stignu i Neobusi za Lastu.
 
mastercat":2wl7lw6v je napisao(la):
Javni prevoz sto se tice autobusa poceo je da lici na 90te ... krseva koliko ti dusa zeli
Sramota za Gradsku vlast! :rant:
 
Ovako gsp je ove godine izgorelo 11 buseva neki su popravljeni ali vecina je otpisana jos jedan da izgori pa ce racun biti jednostavan 1 bus mjesecno .Taj lijaz pravi i niskopodne buseve mogli bi da to kupuju ako vec vole tog proizvodjaca .Lasta mi nije uopste jasna zasto napr sve lijaze nedrzi u Kragujevcu radi unifikacije i lakseg odrzavanja uostalom gdje odrzava vozila u kg.Mozda su toga liaza stavili na 95 da vide koliko je prosjecno vrijeme poluraspada :kafa:
 
Vidim u Batajnici prave platforme na nekim stajalistima, sto je sroz pohvalno, da se ne izadje iz autobusa pravo u neko blato. Mada ni platforma nista ne znaci ako se lepo ne spoji sa trotoarom
 
Supeeer novi buseviiii
Pitah već i niko ne odgovori, vezano za one predhodne lepe fotografije unutrašnjosti buseva, sa po jednim redom sedišta
a čime se i povećava broj putnika za stajanje
Da li postoji i tehnička mogučnost (opterećenja po osovimni i sl) da se to i kod nas primeni :)
 
Naravno da autobus u tom slučaju trpi veće opterećenje, te zbog toga privatnici i naruče više sedišta da bi što manje putnika moglo da uđe kada se svi nabiju kod vrata, jer jedva jedan može da prođe između 2+2 reda sedišta.
 
Da znas da bi bio lepsi ovaj predimenzionisani natpis mi je oduvek bio odvratan,kao da se mora videti sa pola kilometra da je to Ikarbus,dizajneri su im katastrofa van svih modernih tokova!
 
igor 77":302pmvx8 je napisao(la):
Da znas da bi bio lepsi ovaj predimenzionisani natpis mi je oduvek bio odvratan,kao da se mora videti sa pola kilometara da je to Ikarbus,dizajneri su im katastrofa van svih modernih tokova!
Adje!
japanac-foto-L-VULETICH.jpg
 
ADJE ODJE!
Mislio sam na natpis Ikarbus,a sto se tice dizajna autobusa to sigurno nisu nasi odradili nego zabari i odlican je!Taj MAN je 2002 godiste i kao ruzan je!
:lool:
 
Pa IK-103 je valjda dizajniran 1993. godine, sa velikom šoferkom i florida farovima (tačnije 101 i 102, samo su mu makli kasnije motor pozadi)
1h2zyb.jpg

25zkym0.jpg

Izvor:Autobusi.net
 
Ako izuzmemo Florida svetlosne grupe, taj autobus je sasvim solidno izgledao za vreme kada je crtan.

Od ovih velikih soferki i bocnih prednjih stakala se kasnije odustalo zato sto Pancevo nije bilo u stanju da napravi komad stakla tih gabarita a da ne pukne posle malo jaceg povetarca. Nakon toga su ubacili model soferke koji se pravio do danas, i tako sovjetizovali jedan inace sasvim solidan dizajn.
 
Vrh