Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 255 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,9%

  • Ukupno glasača
    268
190k evra izađe ik solo autobus.

Da je pameti da kupujemo akie

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nije ti tačna informacija oko cena, 225.000 su plaćani IK218M, zglobni autobusi sa samohodnom šasijom koje su uvežene, zvuči li ti onda logično da na domaćoj šasiji solo košta toliko?
 
solecar":57x1n19f je napisao(la):
Beograd dobija 10 novih solo autobusa

Ugovor su potpisali direktor JKP GSP „Beograd” Željko Milković, generalni direktor A D „Ikarbus” Aleksandar Vićentić, kao i Emilijano Štajnfl, predsednik Izvršnog odbora lizing kuće „Unikredit leasing Srbija”, a potpisivanju je prisustvovao pomoćnik gradonačelnika Borko Milosavljević.

– Danas smo prisustvovali potpisivanju još jednog jako bitnog ugovora za našeg gradskog prevoznika. Vrednost ovog ugovora je 1,9 miliona evra i ovim se nastavlja kontinuitet započetog procesa obnove voznog parka GSP-a – istakao je Milosavljević.


izvor: studio B

Tako stoji u tekstu.



Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Cim se spominje Unicredit u pitanju je kreditiranje mozda je u pitanju vrednost celog kredita ukljucujuci kamate i troskove obrade. Ili je u pitanju vrednost autobusa rezervnih delova etc...
 
U to je uključena garancija, delovi i sve u okviru dve godine garantnog roka.
 
Ćao drugari,
Razmišljao sam da napravim novi sajt tj. servis građanima koji bi imao funkciju o redu vožnje u Beogradu, promeni režima,vandrenoj izmeni trase JGP-a. Bilo bi skroz drugačije od postojećih kao npr. busevi.com...
Naime,sajt bi prvo imao Beograd a zatim i druge gradove... Mislio sam da ubacim live chat te da ljudi koji ne znaju koji bus gde staje ili da li ide izmenjenom trasom i od kada mogu da dobiju blagovremenu informaciju o planiranju trase kuda su želeli da se kreću. U stvari sajt bi obuhvatio informacije sa ovog foruma takodje ispod svake linije biće komentari itd...
Naravno ne bih narušavao ugled ovog foruma,već bih samo objedinio sve u jedan sajt,da kako bi neko dobio što brže potrebnu informaciju o JGP. Razmišljao sam u budućnosti i neku android aplikaciju kad razvijem sajt, a koliko bi mi to vreme bude dozvolilo. Zanima me vaše mišljenje šta mislite o ovom projektu?
 
„Мерцедес-Бенц“ представио „свемирски“ градски аутобус!

петак, 22. јул 2016, 18:00 -> 18:45

Извор: Танјуг

Немачки произвођач луксузних аутомобила „Мерцедес-Бенц“ представио је свој модел градског „Аутобуса будућности“ свемирске класе, који, практично, сам планира своје путање, штеди бензин и пуни мобилне телефоне.

http://www.rts.rs/page/magazine/ci/stor ... tobus.html

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ufpIq35KEwY[/youtube]
 
Ружан ко говно као и сваки могући прототип било чега у 21. веку (европљани су неспособни за живот)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=398499#p398499:2y98dq04 je napisao(la):
marko9926 » 22 Jul 2016 12:48 am[/url]":2y98dq04]Ćao drugari,
Razmišljao sam da napravim novi sajt tj. servis građanima koji bi imao funkciju o redu vožnje u Beogradu, promeni režima,vandrenoj izmeni trase JGP-a. Bilo bi skroz drugačije od postojećih kao npr. busevi.com...
Naime,sajt bi prvo imao Beograd a zatim i druge gradove... Mislio sam da ubacim live chat te da ljudi koji ne znaju koji bus gde staje ili da li ide izmenjenom trasom i od kada mogu da dobiju blagovremenu informaciju o planiranju trase kuda su želeli da se kreću. U stvari sajt bi obuhvatio informacije sa ovog foruma takodje ispod svake linije biće komentari itd...
Naravno ne bih narušavao ugled ovog foruma,već bih samo objedinio sve u jedan sajt,da kako bi neko dobio što brže potrebnu informaciju o JGP. Razmišljao sam u budućnosti i neku android aplikaciju kad razvijem sajt, a koliko bi mi to vreme bude dozvolilo. Zanima me vaše mišljenje šta mislite o ovom projektu?

Mislim da tvoju inicijativu svakako trebamo podržati na bilo koji način, kako ko može. Busevi.com pruža dosta informacija i ažuran je ali mi je dizajn užasan, takodje nije responsivno dizajniran što je velika mana za sajt sa informacijama koje se često traže u pokretu.
 
Ideja je odlična. Postoji doduše već aplikacija za Android Moovit, ali je bazirana na redu vožnje koji je često neprecizan.
Subotica je koliko znam ustupila pristup svom centralnom apk-u, pa to funkcioniše, ali ovi iz Bus Plusa nisu tako voljni (jer naplaćuju uslugu).
 
Naprotiv, Mercedes je svakako sinonim za kvalitet, to sto su pojedine zemlje imale "losa iskustva" sa MB i Manom to je ipak do odrzavanja, a ne do samog kvaliteta. Pogledajte samo koliko je u svetu proizvedeno MB O345, o MANovim SU, SG i SL modelima za gradski prevoz da ne govorim. Koliko god da je ERBD ucestvovao u tome, sigurno nije ucestvovao da se zatvori tamosnja industrija, nego brate mili kupis ORIGINAL MAN I MB, a ne ove sklepotine od Ikarbusa, koje se raspadaju nakon 5km.
 
Hvala ljudi na podršci...
Ovako uradio sam tramvajske linije tj. ubacio redove voznje,takodje uradio sam i autobuske do poteza 90...
Sad ne znam kako da izaberem ime sajta tj domena...
Dal bgprevoz.com ili beogradskiprevoz.com ili bgsaobracaj.com ne znam da ne bude problem sa domenom posto ima isto ime i Sek. za saobraćaj...
Zato i hocu da napravim bas zbog ažurirnosti a i da moze svako da ostavi komentar a ne da budu ne objavljeni kao na busevi.com...
Stl bi bio jednostavan i baziran na HTML-u tako da bude sto brze za ucitavanje takodje i prilagođeno je za mob. uradjaje ...
Najverpvatnije ce biti potrebni admini ali to otom potom...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Imaj u vidi da ce te to kostati minimum tridesetak eura godisnje, da ti ne pricam o obimu posla, to je projekat koji samo na izgled deluje jednostavno i lako za napraviti.
Ti tu imas mesece posla i priprema, najlakse je ubaciti to na odredjeni host i objaviti.
Ja ti mogu ustupiti domen i deo hosta za pripreme, cisto kao motiv za rad, ali razmisli jos jednom i budi svestan da i za najjednostavnije resenje u vidu kreacije web sajta putem vec gotovog softwera zahteva ogromno vreme, trud, istrajnost i rad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam vec host,iskustva takodje imam odrzavam nekoliko sajtova doduše nisu bas zahtevni...
Znam da je dosta posla i da ima dosta linija ali mi je zelja, i to mi je saobraćaj mi je struka tako da bih baš zeleo ;)
@becks89 hvala na ponudi trenutno imam već host :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=398643#p398643:248bo6pr je napisao(la):
marko9926 » July 23rd, 2016, 8:56 pm[/url]":248bo6pr]Hvala ljudi na podršci...
Ovako uradio sam tramvajske linije tj. ubacio redove voznje,takodje uradio sam i autobuske do poteza 90...
Sad ne znam kako da izaberem ime sajta tj domena...
Dal bgprevoz.com ili beogradskiprevoz.com ili bgsaobracaj.com ne znam da ne bude problem sa domenom posto ima isto ime i Sek. za saobraćaj...
Zato i hocu da napravim bas zbog ažurirnosti a i da moze svako da ostavi komentar a ne da budu ne objavljeni kao na busevi.com...
Stl bi bio jednostavan i baziran na HTML-u tako da bude sto brze za ucitavanje takodje i prilagođeno je za mob. uradjaje ...
Najverpvatnije ce biti potrebni admini ali to otom potom...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
bgprevoz.com i bgsaobracaj.com ti ne bih savetovao da uzimaš , jer znam iz iskustva da ljudi mogu da pomisle da je jedno ustvari drugo , ako nešto pogrešno otkucaju ...
beogradskiprevoz.com nije loša ideja. Razmisliću još na tu temu , pa ću ti reći ako se setim nečeg što bi bilo dobro.
Što se tiče admina , pretpostavljam da se odnosi na forum , možeš da računaš na mene , obzirom da imam iskustva sa time. Takođe , ne bi bilo loše i da napraviš (ubaciš) više različitih izgleda foruma (skins) , kao što je to slučaj sa gspbeograd.net
Isto tako , trebalo bi i da vodiš računa da sve bude pregledno i lako za nalaženje , a ne poput autobusi.net Kod njih mi je problem da se snađem , iako se odličnbo snalazim na raznoraznim sajtovima , te ih izbegavam ... Takođe sam primetio da mnogi sajtovi koji su uradili "redizajn sajta" tako da bude moderniji, su ustvari lošiji u odnosu na prethodne verzije ...
 
Nisam mislio da pravim forum, imamo već gspbeograd.net ok je mislim da nema potrebe gomilanja foruma na istu temu...
Već sajt mešavina busevi.com,gspbeograd,bus plus...
Najviše mi je bitno da sa android i ios sistema moze vrlo brzo da učita i dobije određna informacija...
Takođe biće i live chat gde će korisnik moći da pita neke nedoumice ili promene režima pa kako bi mogli da planiraju svoje putovanje ili trasu,zato su i potrebni admini...
A mislio sam i da za svaku liniju bude redovna vozila i turaže kako bi mogli da se utvrdi kad i gde je neko vozilo bilo u sačinjavaju eventualnih prijava...
Takođe i da se prijavljuju nerealizovanih polazaka,bar to mora da se ispoštuje ako već nemamo neki vozni park...


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Mislio sam da misliš na uređenje sajta slično ovome kao na beobuildu , gde imaš deo sa informacijama (koji bi bio mešavina busevi.com,gspbeograd,bus plus) , plus deo sa forumom , pogotovu što si , čini mi se , negde spomenuo da hoćeš i druge gradove da ubaciš.
 
Mislio sam, informacije sa njih da ću da koristim,a za druge gradove to otom potom...
Prvo radim gradski pa prigradski kasnije... Ali mislim da bude bolje od danasnje situacije... Hocu da bude ažurno,brzo,svako da ostavi svoj komentar ili utisak linije,dostupno na svim uređajima,takodje sa budu tačne informacije,kakav je saobraćaj u gradu,gde su gužve,zakrcenja saobraćaja, neplanirana zatvaranja uradjaja,promene trasa...
E sad razmišljao sam ima svakakvih ljudi koji ce stavljati neproverene informacije,obaveštenja da ograničim na strani zastoji u gradu na 5-10 objava,kako se ne bi gomilanje dezinformacija,i ukoliko ima dezinformacija biće obrisane...
Mislim treba dosta truda i rada ali polako prvo ću staviti osnovne informacije,a kasnije sledećim update-ima i sve ostalo...
Za sad znam Android aplikacije da pravim pa cu u budućem vremenu programirati aplikaciju koja ce biti bazirana na sajtu i takođe azurna kao i sajt...
Mislio sam i mape sa stajalištima i trasama za svaku liniju da uradim,jos da provalim kako ako neko zna da mi pokaže,ali to u budućnosti...
Znači da rezimiramo, pravim sajt koji će biti sigurno bolji od postojećih, ažuran, pregledan, dostupan na svim platformama,i sa dosta preciznih i dovoljnih informacija o JGP-u koje moze običan građanin da lako pronađe a u svrhu poboljšanja rada JGP-a i nadleznih službi...
Uskoro ću objaviti beta verziju, kako bih videli sta i gde treba da se promeni...
Hvalaa vam na podršci veoma mi znači u daljem razvijanju i vidim da delim mišljenje sa ostalima da fali jedan dobar sajt za informacije o JGP-u... :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
"Kako bi videli" je pravilno. "Bih" se koristi za jedninu. Da li si razmišljao o tome da naziv sajta bude univerzalan , ili da baš podseća na Beograd , obzirom da bi tek kasnije ubacio druge gradove?
 
Марко9926, лепа идеја и само напред, укњижио са ти плусићћћ. :kk:
И гледај да ти сајт буде на ђирилици, да би корисници разумели :)
 
solecar":jdqr6w8e je napisao(la):
"Kako bi videli" je pravilno. "Bih" se koristi za jedninu. Da li si razmišljao o tome da naziv sajta bude univerzalan , ili da baš podseća na Beograd , obzirom da bi tek kasnije ubacio druge gradove?
Hahha video sam,izvinjavam se...
Pa ne znam... Da nešto ipak bude sa Beogradom,al opet ne znam...
Mislio sam prevoz.com,al je zauzet domen...
Ko god ima predlog nek priloži pa ćemo videti koja je varijanta najbolja ;)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Гага":2fa8qu3p je napisao(la):
Марко9926, лепа идеја и само напред, укњижио са ти плусићћћ. :kk:
И гледај да ти сајт буде на ђирилици, да би корисници разумели :)
Hvala na podršci, već sam dosta uradio na latinici... Hvala na sugestiji u budućnosti verovatno i ćirilica i engleski za turiste :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Vrh