Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 255 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,9%

  • Ukupno glasača
    268
marrecar":249cqxbg je napisao(la):
Sve sto je na busevi je upravo sa sajta Sekretarijata, tj. Direkcije. Isto i za Busplus. Sve na tom sajtu je zvanicno. Ne moze da bude greska u redu voznje, osim ako je bas ocigledna, jer oni smisljaju red voznje.
Nema linije 36, linija 109 terminus nije dobar...

Ima neko neku ideju kako da nazovem sajt,vec sam pri kraju...
Vidim da DJP više nema sajt tj. istekao im domen pre 3 meseca.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=399436#p399436:1xp2otd6 je napisao(la):
Biciklistkinja » 31 Јул 2016 10:29 am[/url]":1xp2otd6]Ovom logikom bi svi autobusi u Srbiji trebali biti crveni jer jedan prevoznik ne pokriva samo jedan grad( u ovom slučaju Beograd). Na primer šta ako Pančevo propiše obaveznu zelenu boju a u Beogradu je crvena, kako onda Auto Transport Pančevo da ofarba autobuse? Pola pola ili da 10 autobusa ofarba u crveno a ostale u zeleno?
Sve je ovo jedno veliko jedenje g...a i pranje para.

Jel se ti samo praviš ili stvarno ne razumeš. Linija za Pančevo je međugradska i nema nikakve veze sa gradskim prevozom u Beogradu. Linija 581 je linija pod nadležnošću Direkcije za javni prevoz Beograda, koja počinje i završava se na području Beograda, važi busplus itd. kao i linija 511, kao i linija 551. Dakle, važe potpuno ista pravila i ne može se porediti sa međugradskim linijama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=399449#p399449:2c6js3p7 je napisao(la):
marko9926 » July 31st, 2016, 2:13 pm[/url]":2c6js3p7]Ima neko neku ideju kako da nazovem sajt,vec sam pri kraju...
Nadam se da će ti ovo pomoći.

beo-prevoz.com
beo-gradskiprevoz.com
____________________________

beoinfo.prevoz.com
beoinfo-prevoz.com
beoinfoprevoz.com
 
Naziv treba da bude jednostavan i lako pamtljiv, pri cemu ce da iskoci medju prvim rezultatitma kada se trazi na guglu. Nesto sto ce prvo da padne na pamet onome ko zeli da odmah dobije informacije o redu voznje odredjenje linije. Nemojte da se ljutite, ali ovi predlozi gore su predugacki i nesto sto niko nece odmah napisati ako zeli da dobije takve informacije. Stavi se u poziciju "obicne" osobe koja zeli da sazna kada ima polazak na toj liniji i sta bi prvo pisali za pretrazivanje.
 
To i ja mislim
bgprevoz.com
Vidim da je dostupan i
redvožnje.info al to mi malo bezveze...


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
iz iskustva znam da nije dobro kada imaš više sajtova sa istim imenom a različitim domenom , jer ljudi znaju da misle (ako traže preko googla) da je to jedan te isti sajt , i da kliknu na ono što je izbačeno prvo u pretrazi , ili ukoliko pogrešno otkucaju domen , da ostanu na onom sajtu koji su otkucali. Zato sam i predložio nešto što se razlikuje od onoga što je istog naziva kao i neki zvanični sajt.
 
Mislim da je najbolje
redvoznje.info posle mogu da dodajem poddomene za gradove nis.redvoznje.info... Ovo je globalno ne veže se samo za Beograd i ne kopiraju se ostali ...
Šta mislite vi o tome ?
Večeras ću da upload-jem na free server radi probe i uzeću neki free domen pa ću okačiti da čujem vaša mišljenja...
Zanima me samo kako da redjam linije kao na gsp. sajtu ili?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Slažem se što se tiče naziva sajta. Kada budeš odradio i za druge gradove , onda na ovaj glavni sajt staviš linkove ka drugim gradovima , te će tako moći da se sa dva mesta i dva različita načina pristupi redu vožnje za određeni grad.
Što se tiče ređanja linija , nije loše da to bude kao na sajtu GSP-a , s tim što bih u autobuske linije ubacio i linije nekadašnjeg ITS2 sistema , dok bih lokalne autobuske linije odvojio po opštinama , a da na samom kraju dođu sezonske linije. Takođe bih ubacio i minibus linije , ali uz napomenu da ne pripadaju ITS sistemu , ali tako da one budu posle ITS linija.
 
Postoji https://redvoznje.net/rs/

Ako ćeš se baviti samo gradskim prevozom možda samo: gradski.com ili bg.gradski.rs, ns.gradski.rs....

edit: ili ako već hoćeš da imaš chat gde će ljudi razmenjivati informacije o zastojima i sličnim stvarima... onda nesto poput kadcebus.rs ili kadceprevoz.rs
 
Nisam shvatio ovo slaganje linija...
Pa mislio sam u početku slanje obaveštenja i promene režima na mejl "korisnika" kasnije i sms obaveštenja... Što se tiče live chat-a dobija se obaveštenje o prelasku neke linije kroz neki deo grada itd

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=399621#p399621:t6x19o4k je napisao(la):
marko9926 » August 1st, 2016, 10:03 pm[/url]":t6x19o4k]Nisam shvatio ovo slaganje linija...
DNEVNI SAOBRAĆAJ:

tramvajske linije
2 , 3 , 5 , 6 , 7 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13

trolejbuske linije
19 , 21 , 22 , 28 , 29 , 40 , 41

autobuske linije
15 , 16 , 17 , 18 , 20 , 23 , 24 ... , 36 , 37 ... , 101 , 102 , ... , 202 , 302 , 303 , 304 ... , 353 , 354 , 354a ... , 401 , 402 , 403 ... , 450 ... , 481 ... , 504 , 505 , 505L , 511 , 512 , 513 ... , 551 , 552 , 553 ... , 560 , 560E ... , 581 , 581A , 581E ... , 591 ... , 601 , 602 , 603 ... , 702 , 703 , 704 ... , 860 , 860E ...

lokalne autobuske linije (Sopot)

lokalne autobuske linije (Mladenovac)

lokalne autobuske linije (Barajevo)

lokalne autobuske linije (Lazarevac)

lokalne autobuske linije (Obrenovac)

elektrobus linije
EKO 1

sezonske linije
400 , ADA 1 , ADA 2 , ADA 3 , ADA 4 , ADA 5

minibus linije (van ITS sistema)
E1 , E2 , E4 , E5 , E6 , E9

NOĆNI SAOBRAĆAJ:

autobuske linije

aerodromske linije (van ITS sistema):
A1
 
Ne razumem da stavljam npr
511 Gl.Zel.St. - Sremčica i da to linkujem na stranu gde je red vožnje i podaci o liniji ili nešto drugo...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=399648#p399648:245fyj9n je napisao(la):
marko9926 » August 2nd, 2016, 2:42 am[/url]":245fyj9n]Ne razumem da stavljam npr
511 Gl.Zel.St. - Sremčica i da to linkujem na stranu gde je red vožnje i podaci o liniji ili nešto drugo...
Možeš kao što je urađeno na busevi.com (gde pored svake linije stoji ako je trenutno izmenjena trasa ili ne saobraća privremeno) , a možeš i da napraviš da bude isto kao što je na gsp.rs odrađen spisak linija (ali da linije budu poređane onako kasko sam predložio) , a da na svakoj stranici za liniju staviš trasu linije, stajališta , mapu trase ... Mada , mogao bi i da napraviš kombinaciju da bude i broj linije sa trasom , a da pored može da se klikne na red vožnje da se skine, a i da stoji status linije. I da , obavezno da dodaš i BG: voz , a možeš i beovoz.
 
Postovi u vezi terminusa su prebaceni u postojecu temu
 
Zvanično da objavim da sa radom je počeo sajt za informaciju putnika o javnom gradskom prevozu u Beogradu... Moram da se zahvalim svim članovima koji su mi pomogli i sugerisali, pružali podršku pri izradi. Nadam se da ćemo sada imati jedan moderno dizajniran sajt za informaciju o jgp-u aktuelnom redu vožnje itd...

Sajt je http://www.redvoznje.info

Od sada šaljite pitanja, sugestije, probleme,itd na e-mail office@redvoznje.info
Za sada je BETA verzija sajta nadam se da će do početka zimskog reda vožnje biti finalna verzija sajta, takođe i u narednom periodu će se unapređivati i dodavati nove funkcije...
Uskoro će biti dostupna opcija google translate tako da će biti dostupno na svim jezicima...

Javljajte kako vam se sviđa...
Na stranu red vožnje je stavljeno par tramvajskih linija i autobuskih linija... Ako Vam se sviđa kako su poređane linije javite,ako imate neke druge sugestije da ih razmotrim dok nisam uradio komplet...
Mislio sam i jednu stranu da stavim da vodi direkt na ovaj forum u odgovarajuću temu ako dozvole administratori

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
U medjuvremenu...
769502deee3c195d17fed13fe2621593.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mrzim vozace koji nece da se potrude da smotaju kako treba da im ne ostane zglob u traci :p
P.S. Nadam se da je platio parking :)
 
Marko 9926 sajt ti je ok evo jedna greska kad se udje na tramvajske linuje recimo 7 pise autobus saobraca umjesto tramvaj
Mogao bi staviti i ispisane nazive stajalista na liniji pored naziva ulica koje si stavio
 
Hvala,mislio sam da stavim mape sa stajalištima i brojevima stajališta...
A ovo drugo ispraviću nije još finalno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400060#p400060:eo52ptvs je napisao(la):
marko9926 » August 6th, 2016, 3:20 am[/url]":eo52ptvs]Zvanično da objavim da sa radom je počeo sajt za informaciju putnika o javnom gradskom prevozu u Beogradu... Moram da se zahvalim svim članovima koji su mi pomogli i sugerisali, pružali podršku pri izradi. Nadam se da ćemo sada imati jedan moderno dizajniran sajt za informaciju o jgp-u aktuelnom redu vožnje itd...

Sajt je http://www.redvoznje.info

Od sada šaljite pitanja, sugestije, probleme,itd na e-mail office@redvoznje.info
Za sada je BETA verzija sajta nadam se da će do početka zimskog reda vožnje biti finalna verzija sajta, takođe i u narednom periodu će se unapređivati i dodavati nove funkcije...
Uskoro će biti dostupna opcija google translate tako da će biti dostupno na svim jezicima...

Javljajte kako vam se sviđa...
Na stranu red vožnje je stavljeno par tramvajskih linija i autobuskih linija... Ako Vam se sviđa kako su poređane linije javite,ako imate neke druge sugestije da ih razmotrim dok nisam uradio komplet...
Mislio sam i jednu stranu da stavim da vodi direkt na ovaj forum u odgovarajuću temu ako dozvole administratori

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Zašto za sve tramvajske linije piše da pripadaju pogonu centrala , kad ima i onih koje su u sklopu Novog Beograda? Trebalo bi i da ubaciš daljinare , kao i neko obaveštenje vezano za zone (mogao bi da ubaciš mapu). Trebalo bi i lokalne linije , kao i minibus linije da ubaciš. Za autobuske linije ne bi trebalo da sve budu jedna ispod druge , jer ih ima mnogo , nego da budu u nekoliko vertikalnih kolona.
 
Pogon Centrala je iz dva depoa. Sve tramajske linije pripadaju tom pogonu, a depo na Dorcolu se koristi za manje remonte i popravke, dok je Novi Beograd takodje i za parkiranje i odrzavanje. To je sve jedan pogon, takoreci.
 
Vrh