Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
Kako je započeto, tako ostavljeno, saobraćaj žutom trakom kroz Bul. Pupina, onemogućen...




Dokle, ne zna se.
Sve linije kroz centar Zemuna idu kroz Ugrinovačku, ne koriste stajališta Muhar, Rk Beograd, Pošta Zemun, već izlaze na raskrsnici 22. oktobra i Nikolaja Ostrovskog (Linije ka Vencu), linije koje idu preko NBGD, na raskrsnici 22. oktobra i A.Dubčeka, jutros havarija kad su zatvorili, išlo se po sat, sat i po, dok se ne dođe do te raskrsnice...
 
Juče oko pola 6 si ga slikao :D
gMMVecG.jpg
 
Мостоградњин раднички, јуче сам га видео паркираног код оних њихових барака у блоку 58. Mислим да имају још најмање жута 3 стара Икаруса.
 
Воле наши шофери да калеме туђе марке на наша возила па то ти је, гомила ФАПова има мечкину звезду :D Mислим да Срем пут има сличног Икаруса са ВОЛВО натписом напред.
 
Sad cu da lupim garazni broj, Kosmajev 186 ima markerom narctan Toyotin znak napred gde je bio Mercedesov i napisano ispod Avensis.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393945#p393945:taxblhwh je napisao(la):
becks89 » Pet Jun 24, 2016 9:36 pm[/url]":taxblhwh]Danas u 95, ponovo "kučkarke" napadaju.
Da se na početku razumemo, protiv pasa u vozilu nemam ništa, ako su uredno upakovani po propisima za prevoz životinja, dakle korpa ili transporter.
Priča počinje u Borči,mlada dama sa fotografije sa svojim psom, videvši autobus na liniji 95 (igrom slučaja, ušli smo na istoj stanici), uzima psa u ruke i udaljava se sa početka stajališta ka sredini i kada se vozilo zaustavilo, kreće ka poslednjim vratima. Sa psom je ušla i sela i vozila se od Borče do 29. novembra, gde je kontrola ušla u vozilo, te je vozaču signaliziralo da ima "slepog" putnika u vozilu, te nastaje standardna frka, gde mlada dama, iz dame prelazi u "kučkarku" koristeći vrlo sočne izraze i popriličan fond psovki, u čemu je podržana od strane par isto zatupljenih putnika.

Vozač je odustao od čekanja da izađe, te je nastavio vožnju nakon par minuta, iako sam mu sugerisao da i sam može biti kažnjen zbog toga, ali čoveku smena završavala na Bloku, te razumem zašto nije želeo da čeka.
Iskreno muka mi je od ovakvih fenserki, kučkarki, životinja nije ništa kriva, već glupavi vlasnik, ni životinji sigurno nije prijatno da se vozi u pretoplom autobusu sa još 200 ljudi, te bi ovakve slučajeve kažnjavao novčano, ovo je čist bezobrazluk!

Sličnu situaciju mi poslao danas poznanik.



Razlika što je nakon kraćeg objašnjavanja autobus nastavio bez životinje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=393945#p393945:3r1b718f je napisao(la):
becks89 » 24 Jun 2016 09:36 pm[/url]":3r1b718f]Danas u 95, ponovo "kučkarke" napadaju.
Da se na početku razumemo, protiv pasa u vozilu nemam ništa, ako su uredno upakovani po propisima za prevoz životinja, dakle korpa ili transporter.
Priča počinje u Borči,mlada dama sa fotografije sa svojim psom, videvši autobus na liniji 95 (igrom slučaja, ušli smo na istoj stanici), uzima psa u ruke i udaljava se sa početka stajališta ka sredini i kada se vozilo zaustavilo, kreće ka poslednjim vratima. Sa psom je ušla i sela i vozila se od Borče do 29. novembra, gde je kontrola ušla u vozilo, te je vozaču signaliziralo da ima "slepog" putnika u vozilu, te nastaje standardna frka, gde mlada dama, iz dame prelazi u "kučkarku" koristeći vrlo sočne izraze i popriličan fond psovki, u čemu je podržana od strane par isto zatupljenih putnika.

Vozač je odustao od čekanja da izađe, te je nastavio vožnju nakon par minuta, iako sam mu sugerisao da i sam može biti kažnjen zbog toga, ali čoveku smena završavala na Bloku, te razumem zašto nije želeo da čeka.
Iskreno muka mi je od ovakvih fenserki, kučkarki, životinja nije ništa kriva, već glupavi vlasnik, ni životinji sigurno nije prijatno da se vozi u pretoplom autobusu sa još 200 ljudi, te bi ovakve slučajeve kažnjavao novčano, ovo je čist bezobrazluk!
Al joj je lepa kuca .Ai ona nije losa.Steta sto ja nisam bio u busu da bacim koju pricicu sa njom da joj pomilkim tu slatku kucu :D cura bi se odusevila 8)naDAM SE DA JE PUNOLETNA :sesir:
 
Upravo na Radio Beogradu: Ikarbus osvojio proizvodnju (kako to komunjarski zvuči) medjugradskih autobusa u saradnji sa MB.
 
Да, директор Икарбуса је то најавио у репортажи о новим аутобусима за Нови Сад

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Prebacio sam par postova u vezi elektricnih autobusa u odgovarajucu temu ;)
 
Jeste, to beŠe Zatezalo iz perioda dok je još radio na 52, dakle ima više od 7 meseci od tog događaja...
 
Beograd dobija 10 novih solo autobusa

Ugovor su potpisali direktor JKP GSP „Beograd” Željko Milković, generalni direktor A D „Ikarbus” Aleksandar Vićentić, kao i Emilijano Štajnfl, predsednik Izvršnog odbora lizing kuće „Unikredit leasing Srbija”, a potpisivanju je prisustvovao pomoćnik gradonačelnika Borko Milosavljević.

– Danas smo prisustvovali potpisivanju još jednog jako bitnog ugovora za našeg gradskog prevoznika. Vrednost ovog ugovora je 1,9 miliona evra i ovim se nastavlja kontinuitet započetog procesa obnove voznog parka GSP-a – istakao je Milosavljević.

On je naglasio da je u prethodnom periodu pokrenuta obnova voznog parka, da je tokom prošle godine nabavljeno 30 solo autobusa, kao i da je u martu potpisan ugovor za još 20.

– Dinamika isporuke će biti sukcesivna, što znači da će 10 autobusa biti isporučeno u septembru, a 10 u novembru. Ovo je korak dalje kojim se obnova voznog parka nastavlja. Narednih dana će u funkciju biti pušteno i pet električnih autobusa, čime će Beograd stati rame uz rame sa najvećim evropskim gradovima.

Milosavljević je naglasio da je osnovni postavljeni kriterijum da kvalitet usluge u javnom prevozu bude dominantna vodilja u funkcionisanju GSP-a.

– Tu se nećemo zaustaviti, jer će tokom ove godine biti pokrenuta još jedna nabavka. U pitanju je nabavka 30 novih zglobnih autobusa, ali i 10 niskopodnih solo autobusa, čime ćemo kompletirati celokupni planirani proces nabavke i obnove voznog parka za ovu godinu. Podsetiću da se u reformi JKP GSP „Beograd” otišlo i korak dalje, u smislu promene tarifnog sistema, kao i da je cenovna politika vođena u susret sugrađanima. Cena karte za prigradske opštine snižena je za skoro 40 procenata i sve su to elementi kojima se ide ka potpunom unapređenju javnog prevoza, koji nije bio na zavidnom nivou kada smo nasledili ovaj sistem – zaključio je pomoćnik gradonačelnika.

izvor: studio B
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397956#p397956:4gxx21aa je napisao(la):
solecar » Пон Јул 18, 2016 3:56 pm[/url]":4gxx21aa]Beograd dobija 10 novih solo autobusa

– Tu se nećemo zaustaviti, jer će tokom ove godine biti pokrenuta još jedna nabavka. U pitanju je nabavka 30 novih zglobnih autobusa, ali i 10 niskopodnih solo autobusa, ...
izvor: studio B
Зар зглобни аутобуси неће бити нископодни?
 
Vrh