Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 94,8%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,2%

  • Ukupno glasača
    287
Stvar psiholigije...
Igraju se, ali narod pritisnut problemima sa svih strana to jednostavno ne vidi.
Od leta ide redovna redukcija, pa kad na jesen 'puste' (vrate) sklopocije od vozila, bice prica kako je prevoz znacajno poboljsan.
To ce naravno biti uvertira u izbornu kampanju i "ogroman boljitak" za izbore u Beogradu 2017.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
VOŽNJA 26-icom nikada nije bila luđa, pogledajte zašto
Andriana Janković | 30. 03. 2016 - 17:05h

Da li ste znali da je prvi budistički hram bio baš u Beogradu? Da li znate koje nacionalnosti je bio Branislav Nušić? Po kome je Jovan Sterija Popović dobio nadimak? Samo su neka od pitanja koja su bila u sklopu predstave "Ne/vidljivi grad" u izvođenju "Dah teatra".


3cf3b9b1e7f85106ddea6674c91623c5.jpeg


Ljudi, pa šta je ovo? Kako ja da izađem sada iz autobusa? Žurim na sastanak, a kako ovo da propustim - kaže Maja, devojka koja je sasvim slučajno ušla u ovaj autobus.

Sredinu teškog točkaša , grupa od deset glumaca, za čas je pretvorila u pravu pozornicu - leteli su stari koferi, marame, haljine, šeširu. Projekat koji je ponovo pokupuo simpatije Beograđana, ni ovog puta nije preskočio lekcije o našoj istoriji i zanimljivim ličnostima, a sve uz pratnju zvuka gitara i violina.

6826b70f79e4de9a08c8ac89075b6bc4.jpeg


http://www.blic.rs/vesti/beograd/voznja ... to/y5s3hfj
 
Sa masnim levim pogonskim točkom teško da prođe tehnički.
Računaj da je zmastio gurtne i da levi pogonski ne koče.
 
To tako treba, bolje da ne pišem kakav je haos danas bio... Onaj mučeni servis ne stiže da obleti sve mučene koji su ostavili dušu po drumovima, najcrnje u celoj priči, sve i jedan "novi" ostaje u kvaru, busevi stari 2 i 3 godine...
 
Јуче црко #103 на 302, (после око 3-4 сата чекања) сервис га поправи и скрену у Заклопачу по неку 303 која је црка у Врчину.
2016-03-31_09-55-59 by Somi303, on Flickr
У међувремену у сред Бегаљице #2 на 303(?), а #20 је гостовао прекјуче :roll:
2016-03-31_09-56-36 by Somi303, on Flickr
Икамерци сабијају за то време, само пеглају а возачи их више не штеде :D
 
Jel si vozio iza ovoga? Jel vuče to nekako?
Prošle nedelje me neki mutant davio jedno 5km po Smederevcu, uz brdo 10,15 na sat, kako uz koje, zlo dok ne stade u stanicu.
 
Kakvi su propisi u pogledu jasnoće oznaka linija? Koliko puta mi se desi da optrčavam bus jer je na samo jednom mestu istaknuta linija. Nekad se pogotovu na starijim Ikarima koji imaju one ručne sedmosegmentne swmafore to u mraku vidi samo sa neposredne udaljenosti. Tu je i problem razlike između napisanog na čeonom displeju i obično jedva vidljivih papirnih oznaka ili semafora.
 
Ako je oznacen papirima, mora da bude na vidljivim mestima sa prednje, zadnje i bocne strane. Naravno, to podrazumeva vidljive oznake, a ne neki svrakopis hemijskom olovokom. Eto bas juce situacija kod mene na 306, ja dosao na Ustanicku i vidim po redu voznje autobus je otisao pre par minuta. Cekam sledeci, kad posle mozda 6-7 minuta, dolazi autobus, na displejima stoji GSP Beograd, napred nisam video nijedan papir, a sa strane stoji 305. I odjednom staje na stanicu, ja reko' sad hoce nesto sa ovim otpravnicima ili kako god se zovu da poprica. Otvara sva vrata, ulaze ljudi, ostatak zbunjeni. Ni ja nisam znao sta se desava, pa namerno stajem na vrata i gledam u aparat sta pise. I tamo stoji da je 306. I ja ulazim, sednem i vidim da pozadi nema papir, a na onom sa bocne strane pise 305. Posto sam bio pozadi, nisam video da ima papir na kojem je pisalo 306. I tako ulaze izlaze ljudi do Vince, gde je uslo oko 10 ljudi. Odjednom se neko dere da stane vozac da izadju ljudi, mislili da je 305 i tako izadje 3-4 ljudi. Covek pored mene se okrene i pita kao "Decko je l' ovo 305 ili 306?". I ja odgovaram kao da je 306, tako pise na apratu, a vozac verovatno nije stigao ili je zaboravio da skine taj papir gde pise 305. I posle kad sam izasao na okretnici, prolazim napred i vidim da stoji papir gde pise 306.
Kao sto sam rekao, po pravilniku, ukoliko su neispravni elektronski displeji, mora da postoje papirne, citljive oznake sa prednje, zadnje i bocne strane, dakle najmanje 3. Sad zaista ne mogu da se setim gde sam to citao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379043#p379043:3dv34ivu je napisao(la):
marrecar » 01 Apr 2016 10:36 pm[/url]":3dv34ivu]Ako je oznacen papirima, mora da bude na vidljivim mestima sa prednje, zadnje i bocne strane. Naravno, to podrazumeva vidljive oznake, a ne neki svrakopis hemijskom olovokom. Eto bas juce situacija kod mene na 306, ja dosao na Ustanicku i vidim po redu voznje autobus je otisao pre par minuta. Cekam sledeci, kad posle mozda 6-7 minuta, dolazi autobus, na displejima stoji GSP Beograd, napred nisam video nijedan papir, a sa strane stoji 305. I odjednom staje na stanicu, ja reko' sad hoce nesto sa ovim otpravnicima ili kako god se zovu da poprica. Otvara sva vrata, ulaze ljudi, ostatak zbunjeni. Ni ja nisam znao sta se desava, pa namerno stajem na vrata i gledam u aparat sta pise. I tamo stoji da je 306. I ja ulazim, sednem i vidim da pozadi nema papir, a na onom sa bocne strane pise 305. Posto sam bio pozadi, nisam video da ima papir na kojem je pisalo 306. I tako ulaze izlaze ljudi do Vince, gde je uslo oko 10 ljudi. Odjednom se neko dere da stane vozac da izadju ljudi, mislili da je 305 i tako izadje 3-4 ljudi. Covek pored mene se okrene i pita kao "Decko je l' ovo 305 ili 306?". I ja odgovaram kao da je 306, tako pise na apratu, a vozac verovatno nije stigao ili je zaboravio da skine taj papir gde pise 305. I posle kad sam izasao na okretnici, prolazim napred i vidim da stoji papir gde pise 306.
Kao sto sam rekao, po pravilniku, ukoliko su neispravni elektronski displeji, mora da postoje papirne, citljive oznake sa prednje, zadnje i bocne strane, dakle najmanje 3. Sad zaista ne mogu da se setim gde sam to citao.
Naveo si primer EKSTREMNOG nemara i to na više nivoa. Vozač i dispečer bi u ovom slučaju morali da budu disciplinski kažnjeni, iako znam da su u GSPu svi nekome u srodstvu ili kumostvu, i nešto tako ne postoji.
 
OTPRAVNIK, ne dispečer. po hiljaditi put.
Dispečer je onaj u garaži, a otpravnik je onaj na terminusu.
Dispečer se bavi koordinisanjem prevoza iz garaže, sakupljajući informacije od direkcije i vozača i koji pravi plan rada u toku dana.
Otpravnik je terenski kontrolor, on je na terenu, na okretnici i odatle koordiniše prevozom i brine između ostalog i o označavanju vozila. On je zadužen da prikuplja informacije o stanju na terenu, informiše dispečera, i direkciju, da ubrzava, krati vozila, kako bi se uklopila u svoju turažu. Nije direktno zadužen da ide i označava vozila, već je zadužen da ona obeležena moraju izaći na liniju, dakle da upozori vozača i obezbedi mu potreban materijal, koji nažalost mnogi nemaju, jer table stoje pod ključem u garažama iz samo njima znanih razloga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379087#p379087:3q3w500d je napisao(la):
tragac » 02 Apr 2016 12:46 pm[/url]":3q3w500d]
Naveo si primer EKSTREMNOG nemara i to na više nivoa. Vozač i dispečer bi u ovom slučaju morali da budu disciplinski kažnjeni, iako znam da su u GSPu svi nekome u srodstvu ili kumostvu, i nešto tako ne postoji.
Prijavio sam, naravno, valjda ce nesto moci da urade s obzirom da nemam potpune informacije, nego sam dao sve sto sam mogao, a to je tip vozila i vreme polaska, naravno i linija. Mene je frka drzala do Vince kada nisam bio siguran uopste koja je linija, a sedeo sam skroz pozadi tako da nisam mogao da se provlacim sa rancem kroz autobus da pitam koja je linija. A pogresio sam sto na poslednjoj stanici nisam otisao da upozorim vozaca da ima pogresnu oznaku.

EDIT
Kuku mene sta uradih, tri poruke za redom pokusavajuci da izmeni ovu, tek posle vidim da sam stisnuo dugme za citiranje umesto izmenu. :laugh: :oops:
 
Pa lepo bi bilo da si vozača upozorio i otrčao do knjižare kupio par papira A4 i zajedničkim snagama obeležili vozilo. Ovako kao neka riba zabiberiš čoveku prijavu.
Iskreno ne razumem ni te ljude, vozilo nije ispravno za rad pa šta onda traži van garaže.
 
Znam, zaista sam hteo da odem do njega da mu kazem, ali nekoliko sati sam bio na nogama dok sam imao vezbe na faksu, jos klackanje u tramu, dodatnih pola sata stajanja u autobusu mi nije bilo u planu, tako da sam ostao na mestu. A mogao sam na kraju da odem i da ga upozorim, ali eto... Kazem, krivo mi je zbog toga, a opet mi nije zao ako bude sankcionisan i on i otpravnici, s obzirom da je polazak kasnio (autobus sigurno nije redovan jer je imao reklamu), tako da kada je izlazio iz one "kancelarije" do autobusa mogao je da vidi papir na koje pise 305, isto kao i otpravnici koji su mu dali papir za vetrobran. Tako da, koliko mi je zao sto mu nisam na kraju rekao, toliko mi i nije zao jer je njegova obaveza da proveri da li je oznaceno kako treba sa svih strana, sto ocigledno nije bilo. Otpravnici su trebali da mu daju 3 papira, ocigledno je dobio 1, tako da su i oni krivi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379114#p379114:3dzncdc7 je napisao(la):
Žika » 02 Apr 2016 04:44 pm[/url]":3dzncdc7]Pa lepo bi bilo da si vozača upozorio i otrčao do knjižare kupio par papira A4 i zajedničkim snagama obeležili vozilo. Ovako kao neka riba zabiberiš čoveku prijavu.
Iskreno ne razumem ni te ljude, vozilo nije ispravno za rad pa šta onda traži van garaže.
Trebao je čas posla i šrafcigere uzeti, pa displej popraviti.
Pa traži procenat, eto šta traži, on na ulici ispunjava procente izlaznosti i onda mi imamo izlaznost od 97 posto, što ispunjava sve moguće kriterijume. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379114#p379114:3u72r44m je napisao(la):
Žika » 02 Apr 2016 04:44 pm[/url]":3u72r44m]Pa lepo bi bilo da si vozača upozorio i otrčao do knjižare kupio par papira A4 i zajedničkim snagama obeležili vozilo. Ovako kao neka riba zabiberiš čoveku prijavu.
Iskreno ne razumem ni te ljude, vozilo nije ispravno za rad pa šta onda traži van garaže.
Iskreno ne bi kupovao papire ali nikako nisam za to da ovakve gluposti treba prijavljivati.Mene pogadja kada je vozilo zimi bez grejanja kada je strasno prljavo a da li je obelezio vozilo kako treba ili ne sto vidim pravim se da nisam video sto bi coveka izlagao nekakvom stresu pa prijavio ga
 
Ako je već lepio table, ili je izašao iz garaže ili je skinut sa neke druge linije pa mu se još nabija tenzija sa kašnjenjem i logično je da nešto u toj priči i previdi. Posle tvoje prijave budi siguran da će samo raditi papir i olovka tj evidentirati isključenje na toj liniji. Otpravnik će lako napisati da nije imao odakle da skine vozilo tj da niko ne zna trasu ili još banalnije da nema papira za obeležavanje vozila.
Ipak ne treba biti džukac po svaku cenu, ljudi se na terenu najviše lome i najviše trude. Ono što treba samo malo nečije pomoći.
Lako je napisati prijavu vozaču.

Dare , svako želi da mu u autobusu bude toplo i čisto. A vozač najviše jer tu provede najveći deo života.
To ide na dušu održavanja i šefova po kojima ništa ne treba i bez svega može.
 
Vrh