Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 94,8%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,2%

  • Ukupno glasača
    287
Ima li neko cifru spaljenih od dolaska Milkovica za generalnog?
Po mom secanju preko 20.
 
Gaspar18":9ini5gu1 je napisao(la):
STF, tebi bas gotiva da me podbadas? Ja javno priznajem, 8 godina ne placam kartu, niti cu im placati narocito nakon svega ovog! Mogu da mi napisu 1000 kazni, pa pre cu pare za kartu dati za pivo i cigare, nego za kartu i nekoj krsolomiji bez amortizera koja ce mi bubrege prepakovati i okrenuti ih naglavacke! Pravo je cudo kako kabadahije iz GSPa nisu odgovarale za eventualne zrtve u pozarima na njihovim autobusima!


direktor":9ini5gu1 je napisao(la):
Gaspar 18 sto prozivas STF covjek te nije ni pomenuo
Zato sto je umesto karte kupio pljuge i pivo.
Pa ne vidi ko ga 'podbada'


Nikotin i alkohol... :D ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Beks imas temu tamo je vecina pobrojana samo vidi kad je doticni dosao na mjesto generalnog
 
Tender naravno nije ni raspisan, oni vec ugovorili nabavku autobusa! Dokle god Ikarbus guraju na politicki nacin, nama bolje biti nece! U redu je da nasa privreda radi, ali ne na ovakav nacin! Ovo ce biti jos jedan u nizu "prototipa" sa jedno pet stepenika pozadi... I naravno, ima svi da se ugrade gore nego u stilu Srecka Sojica! Nema veze, kada budu krenuli da se raspadaju na putu od Ik do garaze GSPa ili do Skupstine, videcete da sam bio u pravu! Samo se setite, koliko je primeraka MB O345 Connecta proizvedeno, koliko je ta serija radila po celom svetu! A o MB O305 i MAN SL220 i SG240 smesno je govoriti, te serije autobusa za Balkansko podneblje su bile najidealnije, izdrzale boga oca, ali ne ispasce da lupetam gluposti, jer nisam za to da IK radi...
 
E otidji na sajt gsp imas tender bilo je nedavno rezultati tendra
 
Upravo sam u novom mazu, sve škripi oko mene, pravi koncert, bočni paneli “neba“ gde su otvori klime su loše uglavljeni i štrče, lajsne oko svetiljki malo su uvučene a malo izvučene, raspasane , u odnosu na ovo čudo Ikamerc je zaista pravi Mercedes.
 
Arriva je promašila sa Mazovima... Razumem da nisu zadovoljni Ikarbusom, ali što ne Kobre, npr? :?
IK103 polako nestaju sa ulica, a zamenjuju ih sve brojniji Mazovi :(
 
Ja se provozah istim Mazovima na 309, novim Saginim, nista im ne fali. Imaju ono standardno skripanje koje vise i ne cujem, sve ostalo je u redu. Jedino sedista su neudobna u odnosu na starija narandzasta tapacirana, zategnuto, cisto i uredno. Nista ne lupa, ne strci. A isto su Vulovicevi, barem prema sedistima koja su ista kao kod Arrivinih.
 
Somi imas li jos koju fotku ovog stajalista djeluje zanimljivo .Jos kad bi se ofarbalo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376356#p376356:31a00ngl je napisao(la):
kraspeed » 16 Mar 2016 07:11 pm[/url]":31a00ngl]Arriva je promašila sa Mazovima... Razumem da nisu zadovoljni Ikarbusom, ali što ne Kobre, npr? :?
IK103 polako nestaju sa ulica, a zamenjuju ih sve brojniji Mazovi :(
Zato što su im do početka Marta trebali tu autobusi. Zbog toga su i takvi, što su na brzinu morali da ih isporuče...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376367#p376367:2o7100mg je napisao(la):
becks89 » Sre Mar 16, 2016 7:37 pm[/url]":2o7100mg]
Zato što su im do početka Marta trebali tu autobusi. Zbog toga su i takvi, što su na brzinu morali da ih isporuče...
A zašto tako brzinski? Drugi privatnici su pre januara već doveli nove autobuse, a realno su imali vremena da se to na tenane sredi :?
 
Prvo se čekao tender da se vidi šta će dobiti, a posle toga im je stiglo da moraju da zamene neke autobuse u Beogradu što pre, od strane direkcije koliko sam upućen.
Imali su dve opcije Ikarbus, ali kod njih bi čekali do jeseni tih 10 komada, druga opcija je bila Maz, koji je realno odradio posao kako tako, šta znam, nije baš savršen, ali nije ni raspad kao Ikarbus, najbitnije stigli su na vreme, jeftini su, laki za održavanje i to je to za te pare.
 
E to kad se sklapa na brzinu ne moze da bude nikad kako treba.
Tako je i Ikarbusu uvaljeno uoci Univerzijade, pa dobismo najgoru seriju ikada - N serija ver1.0



[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376307#p376307:2dew85cr je napisao(la):
direktor » 16 Mar 2016 12:56 pm[/url]":2dew85cr]http://www.blic.rs/vesti/beograd/beograd-dobija-20-novih-autobusa-nemoguc-raskid-ugovora-sa-apeksom/80595hh

Evo stizu nam izgleda novi busevi koji ce biti nezna se mali nesto lupa o ikamercima tj o mercedes sasiji za 10 kom


Predstavnici Gradskog saobraćajnog preduzeća "Beograd", A.D. "Ikarbus" i Lizing kuće "S-Leasing d.o.o" potpisali su danas ugovor o isporuci 20 novih niskopodnih solo autobusa gradskom prevozniku, čija je vrednost više od 3,7 miliona evra.

:arrow: 185.000EUR / komad :!:

Vidim da niko nije komentarisao sto se ovaj posao realizuje posredstvom lizing kuce.
Sto bi nas narod rekao, `doteralo cara do duvara`. nema se vise osnova za zaduzivanje, preostao samo lizing, a i to pitanje dokle ce moci..

Inace ja za ovih 20 vozila ne ocekujem da budu LE, vec N na MAN sasiji.
Cak sta vise, negde na radiju sam cuo neku izjavu koja ovo potkrepljuje, no ne secam se ko ni na kojoj radio stanici.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376376#p376376:1l94swvs je napisao(la):
becks89 » Wed Mar 16, 2016 9:21 pm[/url]":1l94swvs]Prvo se čekao tender da se vidi šta će dobiti, a posle toga im je stiglo da moraju da zamene neke autobuse u Beogradu što pre, od strane direkcije koliko sam upućen.
Imali su dve opcije Ikarbus, ali kod njih bi čekali do jeseni tih 10 komada, druga opcija je bila Maz, koji je realno odradio posao kako tako, šta znam, nije baš savršen, ali nije ni raspad kao Ikarbus, najbitnije stigli su na vreme, jeftini su, laki za održavanje i to je to za te pare.
Bogami ovi Mazovi su gori za odrzavanje nego ikarbusi motor je tako spakovan i hladnjak da je ono ludnica nemoš prići ničemu lično se uverio u ovo i ova klima sto ce biti ugrađena na Maz radi moja firma tako da cu vam preneti sve tehnološke nedostatke i prednosti na Mazu kad ga rastavimo ...
Pa ovi iz Arivie se nisu žalili mnogo na ove bele zadnje ik112N bilo je tu prigovora ali 3 puta manje nego na Le i M koji su malo malo pa u fabrici ili le u Mercedesu u krnješevcima .

A gspovi ik112 nosice oznaku M i šasija Man stiže iz poljske i bice 100% niskopodni ...
 
Nisu se žalili jer je predstavnik Arrive skoro svakodnevno visio tamo po fabrici i jurio da se ne naprave propusti. Pritom su došli sa višemesečnim kašnjenjem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376387#p376387:290lasu6 je napisao(la):
Saobraćajna Kamera » Wed Mar 16, 2016 9:59 pm[/url]":290lasu6]
Вожд":290lasu6 je napisao(la):

Ех када би био као легенда..
Je l' ostao neki sačuvani primerak negde?

TT


Poznato je da postoji još samo jedan „očuvan“ zglobni primerak iz 1979. godine, garažnog broja 405, broja šasije 352 i karoserije 377 na otpadu na Labudovom brdu. Za solo varijantu za sada ne postoje nikakva saznanja.

http://www.autoslavia.com/pravi-nemac-i ... unAKtBrMVY
 
Vrh