Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
Ja sam video te kamere u ikmerc ono kao da ima jedan piksel to je jedan decko koji je postavljao rekao da su to najjeftnije i da je to radi reda tu ...
A mene sinoć pandur zaustavio kod Paraćina gleda mi gume sve zivo sva sreća pa je auto nov pa ne moze da nađe nista i uze i baci mi dokumenta sav besan pandur a ovde po gradu 500 vozila mogu da ubiju coveka na ulici ili da se desi nesto mnogo gore i to panduri ne vide ... Neki dan sam video Solarisa mislim da je bio na 18ci ono nema šare kao da je formula a ne bus ...7
Becks piši ovo za gume gde stignes pa valjda ce neko videti i dati lovu za gume...
 
Definitivno treba stati na put tome. Nije u pitanju polomljeno sediste ili neka prljavstina, sa razlogom postoje zimske gume. Ne zelim da se pitam kada ce da naidje neka kanta sa izlizanim gumama zbog koje cu da izgubim glavu. Sta mi mozemo da radimo po tom pitanju? Prijavljivanje GSPu naravno nista nece promeniti, DJP mozda ako neko ima zestoku vezu. Kome drugome mozemo da prijavimo vozilo sa takvim gumama?
 
Rekao bih da je ovo sistemski problem i da nije pitanje tu i tamo do pojedinacnog vozila vec dobrog dela voznog parka.

Mozemo napraviti malu akciju i fotografisati u prolazu, najbolje na okretnicama i kaciti fotografije na forum uz obavezni garazni broj
 
Tacno ali kako su onda kamere i brojaci putnika prioritet u odnosu na osnovnu tehnicku ispravnost i bezbednost u saobracaju? Pritom mislim da smo u stanju da i sami napravimo gume za autobuse u domacoj proizvodnji?
 
20151218_160118.jpg


20151218_160514.jpg


20151218_160519.jpg


20151218_160527.jpg


20151218_160152.jpg


koliko kosta ovaj nov bus
 
Obzirom da je polovan, ne verujem da je vise od nekih 50.000 komad.
Slikajte, pisite garazne, novca ima gume se nabavljaju, negde sam cuo da su stigle kineske gume, bar su nove ako nista drugo. Bolje su od prethodnih cetvrtastih ruskih, ako su mogli signalizaciju da srede na vecini kanti, moze i ovo, nije vazno koliko je to para, to se mora i tu nema dalje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363425#p363425:1b4qphby je napisao(la):
becks89 » 19 Dec 2015 08:58 pm[/url]":1b4qphby]Počelo je ugrađivanje kamera kod vozača na seriji Ikarbusa iz 2012. godine, u isto to vreme većina voznog parka, ne da nema zimske gume, koje su btw obavezne, nego ih većina ima gume na kojoj bi trebalo dobro izanalizirati gde je bila šara. Na stranu, stav kako će se kamerama rešiti problem napada na vozače, koji je aspurdan. Kamerama se neće ništa sprečiti, već ćemo pokušati "lečiti" posledice.
Gospodo iz GSPa, sa kupljenim diplomama, trebate da sprečite pre nego što se desi, a ne da lečite posledice, i to uglavnom bezuspešno. Da bi kamere imale efekta, prvo mora da se izmeni pravni sistem, da se pritegne policija, sudovi, da bi to imalo efekta... Ne mogu da opišem revolt zbog dešavanja, napadnut je vozač pre neko veče na 48, a fotografije sa kamera su smešnog kvaliteta, svaka bu**** sa malo dubljim džepom može da obori te fotografije na sudu i to u novom Ikarbus(mercedesu).
Umesto glupiranja sa kamerama, za koje nemamo adekvatne zakone i sistem, sprečite sukobe i povrede radnika ugradnjom kabinama, kao i poručivanjem vozila sa kabinom, edukujte ljude da ne izazivaju situacije, mnogo manje košta nego ovo tehnološko rešenje, a više će rezultata dati.
I pre nego što nastavite sa glupiranjem i kačenjem kamera, od kojih koristi nema, nabavite zimske gume, pa makar i kineske...
Znaš li više detalja o tom napadu na 48?
 
Mушкарац окренуо леђа матором манијаку, куда иде овај свет? :o
 
Bio sam u autobusu kad je jedan taj matori perverznjak dobio par vaspitnih.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
E нека је, и да у будуће сваки манијак из превоза добије оно што је заслужио.
 
Meni su ljudi koji vonjaju veći problem od manijaka, mislim, manijaka u busu još nisam vidjao a ovih što zaudaraju nikad nije bilo više, skoro svaki dan ih vidjam.
 
Хигијена у нашем народу је веома запостављена, како лична тако и комунална.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363511#p363511:1934huor je napisao(la):
tragac » 20 Dec 2015 11:31 am[/url]":1934huor]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363425#p363425:1934huor je napisao(la):
becks89 » 19 Dec 2015 08:58 pm[/url]":1934huor]Počelo je ugrađivanje kamera kod vozača na seriji Ikarbusa iz 2012. godine, u isto to vreme većina voznog parka, ne da nema zimske gume, koje su btw obavezne, nego ih većina ima gume na kojoj bi trebalo dobro izanalizirati gde je bila šara. Na stranu, stav kako će se kamerama rešiti problem napada na vozače, koji je aspurdan. Kamerama se neće ništa sprečiti, već ćemo pokušati "lečiti" posledice.
Gospodo iz GSPa, sa kupljenim diplomama, trebate da sprečite pre nego što se desi, a ne da lečite posledice, i to uglavnom bezuspešno. Da bi kamere imale efekta, prvo mora da se izmeni pravni sistem, da se pritegne policija, sudovi, da bi to imalo efekta... Ne mogu da opišem revolt zbog dešavanja, napadnut je vozač pre neko veče na 48, a fotografije sa kamera su smešnog kvaliteta, svaka bu**** sa malo dubljim džepom može da obori te fotografije na sudu i to u novom Ikarbus(mercedesu).
Umesto glupiranja sa kamerama, za koje nemamo adekvatne zakone i sistem, sprečite sukobe i povrede radnika ugradnjom kabinama, kao i poručivanjem vozila sa kabinom, edukujte ljude da ne izazivaju situacije, mnogo manje košta nego ovo tehnološko rešenje, a više će rezultata dati.
I pre nego što nastavite sa glupiranjem i kačenjem kamera, od kojih koristi nema, nabavite zimske gume, pa makar i kineske...
Znaš li više detalja o tom napadu na 48?
Bilo je mislim vec na forumu.
http://www.kurir.rs/vesti/beograd/gsp-v ... ak-2060959
Na kurvanjski je napao i pobegao, prethodno verbalno napao vozaca...
 
Hvala na linku. Kao redovni korisnik ove linije stalno pričam da je to linija sa krajnje kompromitovanom trasom, čestim problemima, starim voznim parkom i delom nesavesnih vozača. U takvoj situaciji putnicima a i vozačima, onim poštenijim živcui su zategnuti kao žice na gitari. Godinama niko ne rešava probleme koji se samo nagomilavaju sa gužvama. Autokomanda je potpuna katastrofa, gužve su još i veće, ali su najveće kod Pravnog i kod gradskog SUPa u Despota Stefana, intervali su neretko i do 45 minuta. Sada će sa rekonstrukcijom Slavije cela linija verovatno postati potpuno neupotrebljiva i nepouzdana, pa bi je bilo najbolje privremeno ukinuti, i pojačati linije koje je zamenjuju. Polažem nade u to što će još dve nedelje na njoj raditi GSP, tj. Kosmaj a onda ćao zdravo.
 
Sve to stoji, ipak, to ne moze biti opravdanje za tako nenormalan cin. Vodeci se time, mogao bi i on dnevno da bije dvadeset putnika, ovaj sto smrdi, ona sto prigovara i tako u krug. Lekari bi mogli da biju pacijente, kao sto i pacijenti mogu da biju lekare zbog neodgovornosti, bahatosti i sl. Ali valjda se po tome razlikujemo od majmuna po sposobnosti razmisljanja i rasudjivanja, takvih neizivljenih besposlenih skotova, koji idu i traze razlog da nekog maltretiraju i napadnu, nazalost ima mnogo, dovoljno je nasesti na pricu i uci u problem, zahvaljujuci odlicnom resenju firme, vase povrede ce biti i snimljene, valjda da mozete deci i unucima da pokazujete, posto nikakve druge koristi od tih snimaka biti nece...
 
nisam detaljno pratio temu pa se izvinjavam ako je neko ovo vec napisao

da li je moguce da nova ikarbusova mecka nema dupla zadnja vrata, da je niskopodan do pola i da je prostor za noge predvidjen za osobu oda max 170cm. da li je moguce da neko ne moze da toliko stavi prst na celo u tom ikarbusu, izbacuju me iz takta sa svakim novim modelom koji se pojavi. i zato cu svakoga ko bude pisnuo protiv solarisa da streljam pogledom dok ne ucuti makar ih platili pet puta vise.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363607#p363607:1xfk2h8y je napisao(la):
becks89 » 21 Dec 2015 12:10 am[/url]":1xfk2h8y]Sve to stoji, ipak, to ne moze biti opravdanje za tako nenormalan cin. Vodeci se time, mogao bi i on dnevno da bije dvadeset putnika, ovaj sto smrdi, ona sto prigovara i tako u krug. Lekari bi mogli da biju pacijente, kao sto i pacijenti mogu da biju lekare zbog neodgovornosti, bahatosti i sl. Ali valjda se po tome razlikujemo od majmuna po sposobnosti razmisljanja i rasudjivanja, takvih neizivljenih besposlenih skotova, koji idu i traze razlog da nekog maltretiraju i napadnu, nazalost ima mnogo, dovoljno je nasesti na pricu i uci u problem, zahvaljujuci odlicnom resenju firme, vase povrede ce biti i snimljene, valjda da mozete deci i unucima da pokazujete, posto nikakve druge koristi od tih snimaka biti nece...
A šta ako su ovi napadi indicija sistemskog problema a ne problema sa mentalno zdravstvenim stanjem pojedinca? Možda u ovom slučaju nije, vest je preneta krajnje šturo i uglavnom se svodi na statistiku i istorijski pregled problema u širem kontekstu nego na slučaj koji je povod za samu vest.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363696#p363696:1qtb4l02 je napisao(la):
arapski investitor » 21 Dec 2015 10:30 pm[/url]":1qtb4l02]nisam detaljno pratio temu pa se izvinjavam ako je neko ovo vec napisao

da li je moguce da nova ikarbusova mecka nema dupla zadnja vrata, da je niskopodan do pola i da je prostor za noge predvidjen za osobu oda max 170cm. da li je moguce da neko ne moze da toliko stavi prst na celo u tom ikarbusu, izbacuju me iz takta sa svakim novim modelom koji se pojavi. i zato cu svakoga ko bude pisnuo protiv solarisa da streljam pogledom dok ne ucuti makar ih platili pet puta vise.
Ja ne znam gde sedis, ali ja sa mojiih 183cm imam dosta prostora za noge. Do sada nisam sedeo u poslednja dva ili tri reda, koliko god ih ima, iza zadnjih vrata, ali ostatak sedista je dobro rasporedjen i ima dosta prostora za noge.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363698#p363698:3ihulcqc je napisao(la):
tragac » 21 Dec 2015 10:49 pm[/url]":3ihulcqc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363607#p363607:3ihulcqc je napisao(la):
becks89 » 21 Dec 2015 12:10 am[/url]":3ihulcqc]Sve to stoji, ipak, to ne moze biti opravdanje za tako nenormalan cin. Vodeci se time, mogao bi i on dnevno da bije dvadeset putnika, ovaj sto smrdi, ona sto prigovara i tako u krug. Lekari bi mogli da biju pacijente, kao sto i pacijenti mogu da biju lekare zbog neodgovornosti, bahatosti i sl. Ali valjda se po tome razlikujemo od majmuna po sposobnosti razmisljanja i rasudjivanja, takvih neizivljenih besposlenih skotova, koji idu i traze razlog da nekog maltretiraju i napadnu, nazalost ima mnogo, dovoljno je nasesti na pricu i uci u problem, zahvaljujuci odlicnom resenju firme, vase povrede ce biti i snimljene, valjda da mozete deci i unucima da pokazujete, posto nikakve druge koristi od tih snimaka biti nece...
A šta ako su ovi napadi indicija sistemskog problema a ne problema sa mentalno zdravstvenim stanjem pojedinca? Možda u ovom slučaju nije, vest je preneta krajnje šturo i uglavnom se svodi na statistiku i istorijski pregled problema u širem kontekstu nego na slučaj koji je povod za samu vest.
Umesto citata, stisnem lajk , ali nema veze.
Zapravo sustinski sve se moze svesti na sistemski problem. Ipak, ne znam koliko da mi neko skace po zivcima, mada ne znam kako mu se to vozac zamerio, ne bi uradio tako nesto na njegovom radnom mestu.
Vozaca poznajem iz vidjenja i drugar je sa par mojih dobrih prijatelja, ja koliko ga znam, zaje*******ant je, ali covek na mestu sto se tice obaveza i obavljanja posla, bez obzira sto je kosmajac. Ne znam sta je bilo, znam da su usli u verbalni sukob iz nekog razloga, tacnije da preciziram putnik je napao vozaca prvo verbalno, pa potom i fizicki, mada opet ne znam detalje, pa je potom pobegao. Nema tu izgovora zasluzio je, ko sam ja ti ili neko peti da sudi i presudjuje na takav nacin?
 
Putnici su popucali po šavovima na toj liniji, vozači i otpravnici definitivno prave sranja odredjenim danima u nedelji, ali glavni razlog za loše stanje na ovoj liniji je što je polovina trase kreni stani pa se nakupe busevi, sasvim je normalno da ih nema 40 minuta opa onda u roku od tri minuta prodje pet komada. Ovu liniju treba pod hitno promeniti, npr skračenjem do Slavije.
 
marrecar":rbydn4c4 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363696#p363696 je napisao(la):
arapski investitor » 21 Dec 2015 10:30 pm[/url]":rbydn4c4]nisam detaljno pratio temu pa se izvinjavam ako je neko ovo vec napisao

da li je moguce da nova ikarbusova mecka nema dupla zadnja vrata, da je niskopodan do pola i da je prostor za noge predvidjen za osobu oda max 170cm. da li je moguce da neko ne moze da toliko stavi prst na celo u tom ikarbusu, izbacuju me iz takta sa svakim novim modelom koji se pojavi. i zato cu svakoga ko bude pisnuo protiv solarisa da streljam pogledom dok ne ucuti makar ih platili pet puta vise.
Ja ne znam gde sedis, ali ja sa mojiih 183cm imam dosta prostora za noge. Do sada nisam sedeo u poslednja dva ili tri reda, koliko god ih ima, iza zadnjih vrata, ali ostatak sedista je dobro rasporedjen i ima dosta prostora za noge.

Od srednjih vrata kako pocne da se penju sedista nema teorije da sedi niko osim dece. Slikacu kako to izgleda, uzas no mali prostor


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh