Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    286
Ljudi, pre neki dan je pored mene prošao GB 700 ako se ne varam, i ako se opet ne varam izgledao mi je kao stari neki moel niskopodnog Ikarbusa. ko neko ima neke info bilo bi mi drago da podeli o tom modelu.
 
To je prvi srpski niskopodni autobus, radjen na sasiji Mercedesa o405n, kompletno MB mehanika i sve. Model je Ik106, zapravo je to prvi srpski niskopodni Mercedes, a ove godine je postao punoletan, posto je napravljen ako se ne varam 1997. Godine.
 
Nije.

A ako ste mislili da ste sve videli do sada, predstavljam vam novi model pneumatika, doduše malo ćoškast :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=362267#p362267:w8ub7o1x je napisao(la):
tragac » Sat Dec 12, 2015 2:13 pm[/url]":w8ub7o1x]Da li je GB1 još živ?
Ево ти слике за успомену, додуше историјска
5byzi9.jpg

Извор Архив ГСПа
Соларис
aays7c.jpg
 
Nisam siguran, ali negde sam pročitao tu informaciju da je isečen, a po nekom sećanju, ima više od 2,3 meseca...
 
A što su ga isekli , i zašto ovaj model nije zaživeo , barem ga ja nisam video na ulici?
 
Одговор на санкције 90их година... Кец се мали милион пута сударао, у расход је отишао са предњом маском ИК103 друге серије! Мислим да ју је добио када се сударио са Стоканићем у Борској
 
Нешто за душу старијих чланова, а можда сте ову слику и видели негде. Двозглобни аутобус на проби 80 и неке, Пантограф или старији чланови се овог чуда сећају
6fb2gg.jpg

Извор фотографије Архив ГСПа
 
Na lniji 15 se pojavila žena koja toliko smrdi da dva dana ne mogu taj miris da izbacim iz nozdrvi. Sedne skroz pozadi su crnoj dugačkoj jakni sa nekim crvenim rancem, bukvalno je neizdrživo.Više puta sam je primetio/osetio
 
Gaspare,
Jel imaš još koju sliku, da vidimo malo bolje mi koji nismo imali čast da se provozamo. Inače, to su dobri autobusi. Pre 12-13 godina, kada sam isao u Srednju skolu, vrteo se jos po koji, do duse u solo varijanti, ali se secam i (jedno)zglobnih takvih kao klinac.
 
Ће да се прокопа Архив и ЦД... Само га нађем ових дана
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=362384#p362384:21wz1q4i je napisao(la):
Blade » 13 Dec 2015 02:22 pm[/url]":21wz1q4i]Gaspare,
Jel imaš još koju sliku, da vidimo malo bolje mi koji nismo imali čast da se provozamo. Inače, to su dobri autobusi. Pre 12-13 godina, kada sam isao u Srednju skolu, vrteo se jos po koji, do duse u solo varijanti, ali se secam i (jedno)zglobnih takvih kao klinac.
Ovakvi MANovi su u bili u rezervi kod privatnika do skora, pre par godina sam se vozio takvim poslednji put.
 
Ti MANovi koliko god da su bili 'stari" po kvalitetu su daleko ispred svakog "novijeg" i fensi upakovanog Ikarbusa... Pa ljudi Man Su220 i Sg240 koji su radjeni u Avtomontazi, su pregurali ono sto nijedan "moderan" autobus nece pregurati... Jesu bili tvrdi, ali na 16, 65, 23 i 95 su pregrmeli boga oca :)
 
Bio je to MAN SGG 280.
Mercedes je imao sličnu varijantu tada O 305 GG.
Koliko se sećam tada je bio na probi na 16 , 31 i ko zna gde i nije odgovarao Beogradu pa ga nisu ni kupovali. Slično je prošao i zglobni Sanos. Mislim da je bila 1986/87.
MAN SGG je pokretao motor D2866 MTUH od 208 kW ili 280 ks i nalazio se u zadnjoj prikolici (iza četvrte prateće osovine) a pogon preko četvorostepenog Voith automatskog menjača je bio na trećoj i drugoj osovini.









Jako nezgodan za kretanje po centru Beograda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=362548#p362548:2bnt63su je napisao(la):
Gaspar18 » Pon Dec 14, 2015 12:36 pm[/url]":2bnt63su]Ti MANovi koliko god da su bili 'stari" po kvalitetu su daleko ispred svakog "novijeg" i fensi upakovanog Ikarbusa... Pa ljudi Man Su220 i Sg240 koji su radjeni u Avtomontazi, su pregurali ono sto nijedan "moderan" autobus nece pregurati... Jesu bili tvrdi, ali na 16, 65, 23 i 95 su pregrmeli boga oca :)

MAN SG je bio izdržljiva mrcina kao i njegov mlađi brat SG 313 (japanac). Porediti te autobuse sa Zemunskim kantama nema smisla.
Ikarbus sam sebe mrzi.
 
Pogledajte samo njegovu tablu i volan. Taj autobus je star 30 godina. A Ikarbus je imao istu tablu, bukvalno preslikanu, pre 10.

U čemu je konkretno bio problem za kretanje po BG? Uske ulice, pa nije mogao da smota ili...? :D
 
Vrh