Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    286
Nije on taj kalibar da može da se seti nečeg tako smislenog

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Jadan je nacin na koji oba nelegitimna politicara iznose svoje stavove.

Niti je dobro kupovati strane autobuse sto su prethodni uradili niti je dobro da se kvari novi proizvod. A nekako ispade da se obojca ponose bas tim najlosijim potezima sa obe strane. Stim sto je daleko veca steta budzetska, kupovina solarisa a ne ulaganje u proizvodnju Ikarbusa M serije.
 
EUKALIPTUS":1j6wziaa je napisao(la):
Ovo me podseća na Đilasovu predizbornu N seriju, od koje sad retko koji autobus imamo prilike da vidimo. Nadam se da neće tako biti i sa ovom serijom, ali s obzirom da je i ova serija predizborna, jako sumnjam u kvalitet predizbornih autobusa.
Cela preostala (neizgorela) N serija je prebacena u Kosmaj. Pored svih mana, sluze. Kod mene je redovan 509, pocetkom godine je imao mali pozar, ali od tada je jedan od najredovnijih na 306. S druge strane, jutros je bio i 507 koji tesko prebacuje brzine, uz brdo ne moze da prebaci u drugu, tako da se kilometar vukao 10 minuta. I na ravnom jedva prebacuje, treba mu desetak sekundi da uspe da prebaci. Mada ja nemam utisak da je N serija predizborna, verovatno jer nisam tada bio ukljucen u tu pricu, a koliko znam kupljeni su zbog obnove voznog parka za Univerzijadu.
 
U Zemunu mislim da ne radi jedan od solaca i jos valjda dva ili 3, svi cekaju motore, ali potpisujem da nema startnijeg auta od ik112n.
 
Volvo mega bus :) Autobus objašnjava sa snagom :) Ne znam jel ima različitih ali oni na 25 su tako jaki
 
Imaju dve serije, prva je od par komada, oni su kao arivini, a posle idu drugi kao kod Bamirona, miskim da u drugoj seriji ugradjuju i rucni retarder, ali nisam siguran da je samo to razlika. Inace, odlicna vozila :)
 
Ауу бајо данас на 31 ниједан соларис занимљиво. Возио се неким што му једно крило на другим вратима не раде изгледа намерно
 
SRBO":ra6men58 je napisao(la):
Ауу бајо данас на 31 ниједан соларис занимљиво. Возио се неким што му једно крило на другим вратима не раде изгледа намерно
Ja da sam nadlezan u GSP-u na 31 ne bih pustio Solaris sve dok je tramvajska bastica (zuta traka) prepuna rupa.
Stara rasklimatana vozila da salju i mogu da razumem, ali nesto sto je najnovije i sto jos otplacujemo kroz kredit???
 
laki72":3t60aggh je napisao(la):
SRBO":3t60aggh je napisao(la):
Ауу бајо данас на 31 ниједан соларис занимљиво. Возио се неким што му једно крило на другим вратима не раде изгледа намерно
Ja da sam nadlezan u GSP-u na 31 ne bih pustio Solaris sve dok je tramvajska bastica (zuta traka) prepuna rupa.
Stara rasklimatana vozila da salju i mogu da razumem, ali nesto sto je najnovije i sto jos otplacujemo kroz kredit???
Rešili su to tako što su zabranili Solarisima kretanje istom.
 
Pa baš i nisu rešili. U poslednje vreme sam se par puta vozio Solarisom na 31 , i pojedini vozači su ga terali bašticom.
 
Teraju na svoju ruku, ali postoji zabrana interno. Do letos je i kosmajcima bilo zabranjeno. Ne znam sta se posle desiti.
 
laki72":3s8xmhzf je napisao(la):
SRBO":3s8xmhzf je napisao(la):
Ауу бајо данас на 31 ниједан соларис занимљиво. Возио се неким што му једно крило на другим вратима не раде изгледа намерно
Ja da sam nadlezan u GSP-u na 31 ne bih pustio Solaris sve dok je tramvajska bastica (zuta traka) prepuna rupa.
Stara rasklimatana vozila da salju i mogu da razumem, ali nesto sto je najnovije i sto jos otplacujemo kroz kredit???
Ne bi smeo niti jedan bus GSP-a da se kreće tramvajskom bašticom u Bul. Oslobođenja. Postoji zabrana i bila je u putnim nalozima.
 
Sta je onda resenje? Da ne idu Bulevarom nego paralelno onom ulicom koja se uliva kod Hrama u JNA. :laugh:
 
Ali problem je samo baštice koja ide od franša ka hramu, u suprotnom smeru je ok, a i nikad nema gužve :)
 
Mocithe":3e3k3s5s je napisao(la):
Sta je onda resenje? Da ne idu Bulevarom nego paralelno onom ulicom koja se uliva kod Hrama u JNA.
Sta je resenje?
Da grad umesto sto ulupa pare GSP-u za farbanje olupina ili vozila kupljenih pre par godina, umesto sto uvodi free WiFi (...) presvuce asfalt u basticama.
5 i vise godina pricamo o katastrofalnom stanju tih bastica!!!
Za toliko vreme ondasnja FNRJ (Jugoslavija) je napravila za tadasnje prilike moderan i kvalitetan autoput od Ljubljane do Beograda!!!

Prica o tome kako se to ne radi jer se planira potpuna rekonstrukcija te ulice je 'bulsit' jer u nedjuvremenu gomele ulica po gradu, preslace pa kopaju, pa zatim krpe, pa opet preslace, nekada i u istoj godini....

Bulevar Oslobodjenja je ipak jedna od bitnijih arterija za funkcionisanje grada
 
Булеваром ослобођења се поред 3 трамвајске линије креће и 9 jaчих аутобуских линија (навешћу само 31, 33, 47, 48, 59, 78) и занемаривање те саобраћајнице је срамота за град.
 
tragac":2rknjmni je napisao(la):
kopmania":2rknjmni je napisao(la):
Volvo mega bus :) Autobus objašnjava sa snagom :) Ne znam jel ima različitih ali oni na 25 su tako jaki

Mege objašnjavaju i kvalitetom izrade. Već je prošlo podosta vremena a oni i dalje izgledaju kao prvog dana.

А и добро одржавање је кључно, сви мегабус аутобуси су приватници
 
Naravno, ali imamo i u privatnim flotama teške lomove poput lijaza, fapova i novijih ikara. Uz Megu dobro se drže Kobre i Belorusi, naravno ovde govorim o utisku koji ostavlja kabina, kao laik ne mogu o mehanici, elektronici i ostalome što je "iza".

Da li bi oni mogli da prave još ovakvih buseva kad dodje vreme narudžbine? Znam da su do skoro nudili minibuse kao nadgradnje na MB šasijama.
 
Ima ok Fapova :) Kobre su sjajne samo ih prefarbase pa mi sada lice na Liaze :p
 
Megabus je zatvoren ja mislim. Onaj prototip zgloba je ostao nezavrsen.
Jedina prava stvar je taj wifi, svaka im cast na tome.
 
Farbanje autobusa se organizuje na 10ak godina kako ko dodje na vlast. Slazem se da sad nije bas vreme za to pogotovo za Spance, Solarise i ostale koji su stigli poslednjih par godina. Takodje, to za internet je da prikupe mladju publiku da glasaju i to je jasno ko dan.

Bulevar oslobodjeja mora da se uradi kvalitetnim asfaltom inace, opet ce se raspasti kao na starom mostu (T 7,9,13; A 78, 83) i da se doda jos jedna traka kako se prica. I samo nek ostave sine gde jesu, Izmestanje na sredinu je potpuni promasaj.
 
dare":1udij34g je napisao(la):
EUKALIPTUS":1udij34g je napisao(la):
Ovo me podseća na Đilasovu predizbornu N seriju, od koje sad retko koji autobus imamo prilike da vidimo. .
Neke n serije su zaduzili na moju najbolju liniju liniju94
1347 i 1349 su radili. 1349 mi je delovao kao mnogo bolji autobus, ali ga nema vec neko vreme na 94. Ovaj 1347 je prilicno redovan.
 
Vrh