Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    286
stf":2f4k8c6c je napisao(la):
2hedfkk.jpg

A malo da to "poludi" ? :sesir:

102vyg8.jpg
 
Jel ti to dizajniraš autobus za Mega Leks ili za Gradski saobraćaj? :)
 
liponiiiii":ih8wprep je napisao(la):
Ikarbus ik-412 ima motor MAN D2866 LOH-29 EURO 3 i ima 410 konja i menjač ZF-8S-180 , pogonska osovina je MAN /HOY 1175 i moze lagano da ide 120 bez problema sa ovim komponetama ovaj autobus bi bio super da je nastavilo sa tehničkim ulaganjima...
Ide taj i preko kao od šale. Taj bus prosto leti, ali opet se vraćamo na prethodno užasno loš na volanu i kvalitet svega.
Inače uz Begaljičko brdo dođe sa 100 i popne se sa 100. Pun putnika i tereta.
 
Ko za gej paradu jbt...
iskreno, zna se Lastina šema, ovo sve je loš pokušaj...
 
Zaista ne znam kakav prikladan komentar da ostavim na ovakvu genijalnost vozača 83ke, stao je pored kolege sa 83 umesto iza njega u stanicu, a onda i otvorio vrata na sred ulice, bravo majstore!!!
 
unled321960.jpg

Ову ласту на боку као да им је "дизајнирао" Лазар Вујаклија.. :D
 
Pokvario se novi autobus, putnike izdala 48-ica
Beograđani su sa nestrpljenjem očekivali da ih vozi "srpski mercedes", ali je on na liniji 48 "izdao" jednu turu putnika kada se pokvario kod "Franša".

IZVOR: B92, BLIC PONEDELJAK, 19.10.2015. | 11:56

Zbog kvara na novom crvenom “Ikarbusovom” autobusu, na liniji 48, više od 50 putnika moralo je oko 11 sati da preseda u drugo vozilo koje su čekali skoro pola sata.

Nervoznim putnicima pritisak je dodatno podiglo i nemušto objašnjenje vozača.

“Bukvalno smo mileli od Autokomande do “Franša” da bi vozač odjednom samo stao na stanici i otvorio vrata. Nisam mogla da verujem šta vidim. Ljudi su počeli da izlaze, napolje, a ja sam otišla do vozača. Kada sam ga pitala o čemu se radi lakonski je odgovorio da “ne rade senzori pa ne može da vozi”. Jedva smo čekali da dobijemo na liniji nove autobuse, a ispostavilo se da nam sada ništa nije bolje”, žali se jedna od putnica.

U dispečerskom centru GSP “Beograd” ističu da ne raspolažu informacijama o pokvarenim autobusima.

“Vidite sa Direkcijom za javni prevoz”, kratko su poričili.

"Srpski mercedes" imao je poteškoće i na liniji 50. Autobus se zadržavao na stajalištu jer nisu mogla da se zatvore vrata, pa je vozač nekoliko puta mora da izlazi i da ih "ručno" zatvara.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1053005
 
Prosto obozavam ove gospodje sto ih sve zanima, svi izasli a nju bas zanima sta je, pa pokvario se, eto sta mu je? A ne zna guska ni sta je senzor, ali eto i novinari su na nivou gospodje ograniceni.
 
48 i 50 su linije na kojima su ogromni intervali izmedju polazaka. Što zbog gužvi na trasi, šo zbog lošeg održaavanja, kao i zbog nemara dispečera, otpravnika i vozača.
Ove linije prvo treba popraviti, npr uvodjenjem žute trake od Pavla Jurišića Šturma do Autokomande, kao i od Pravnog fakulteta do Slavije, stavljanjem više autobusa ako je moguće i povećanjem unutrašnje discipline. Slučajno najviše koristim upravo ove dve linije p znam.

Nije trebalo odmah staviti Ikamerc na njih, trebalo je prvo rešiti problem redovnosti.
 
На 50 и 48 су успели да провуку зглобове, и мислим да те линије заслужују зглобна возила. Ик-112ЛЕ треба лепо све разделити по линијама потеза 300 и мирна Бачка.
 
„Соларисови” аутобуси добили зелено светло за црвену боју

Пољски произвођач прихватио да се боја мења, али под одређеним условима уз присуство њихових контролора. – У зависности од старости и врсте возила фарбање кошта од 1.800 до 2.500 евра


http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/ ... ju.sr.html

:violina:
 
tragac":4c4u542r je napisao(la):
Pokvario se novi autobus, putnike izdala 48-ica
Beograđani su sa nestrpljenjem očekivali da ih vozi "srpski mercedes", ali je on na liniji 48 "izdao" jednu turu putnika kada se pokvario kod "Franša".

IZVOR: B92, BLIC PONEDELJAK, 19.10.2015. | 11:56

Zbog kvara na novom crvenom “Ikarbusovom” autobusu, na liniji 48, više od 50 putnika moralo je oko 11 sati da preseda u drugo vozilo koje su čekali skoro pola sata.

Nervoznim putnicima pritisak je dodatno podiglo i nemušto objašnjenje vozača.

“Bukvalno smo mileli od Autokomande do “Franša” da bi vozač odjednom samo stao na stanici i otvorio vrata. Nisam mogla da verujem šta vidim. Ljudi su počeli da izlaze, napolje, a ja sam otišla do vozača. Kada sam ga pitala o čemu se radi lakonski je odgovorio da “ne rade senzori pa ne može da vozi”. Jedva smo čekali da dobijemo na liniji nove autobuse, a ispostavilo se da nam sada ništa nije bolje”, žali se jedna od putnica.

U dispečerskom centru GSP “Beograd” ističu da ne raspolažu informacijama o pokvarenim autobusima.

“Vidite sa Direkcijom za javni prevoz”, kratko su poričili.

"Srpski mercedes" imao je poteškoće i na liniji 50. Autobus se zadržavao na stajalištu jer nisu mogla da se zatvore vrata, pa je vozač nekoliko puta mora da izlazi i da ih "ručno" zatvara.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1053005

Današnji Blic piše da su svih 10 autobusa u kvaru.
Vest još nije objavljena na sajtu Blica.
 
Jel može neko da mi objasni potrebu za trčanjem po putu i pored autobusa dok ne stane?

A 33ka očigledno poslednja, pošto se i ovim genijalcima gine zbog nje...
 
Дођи на Устаничку, аутобус не може да стане уз ивичњак јер људи сиђу чим виде да се приближава.
 
Znam, godinama pokušavam da razumem razlog, ali mi ne ide baš.
Karakteristično je za Kosmajce i njihove putnike, valjda zbog toga što im je redovan prevoz, druge ideje nemam...
 
Razumem to na okretnici da rade, stanu uz ivicnjak, na trotoar ili kako god to moze da se nazove, pa da cekaju autobus. I ja to radim, samo da bih mogao da sednem k'o covek, pri cemu se ne guram kao seljacina kada naidje autobus. Ali ima onih akrobata koji se prave ludi pa stanu ispred tebe i pokusaju da se uguraju, verovatno igraju na kartu da ste normalan covek i da cete ih pustiti da ne izginu. Trebalo mi je vremena da shvatim to, pustao sam, a sada jok, mozes da stojis koliko hoces, ja se ne pomeram. Jednom sam i neke klince izgurao i opsovao kada su pokusali da se uguraju tako. To, i ove akrobacije pri trcanju za autobusom koji staje na stanicu, pa ne moze kako treba jer kr**** trci uz ivicnjak, ne razumem sta je tim ljudima u glavi, ako ima nesto. I ono sto sam primetio je da ima toliko zatucanih i zaostalih ljudi, prvenstveno mislim na muski rod, koji ce gurati i trudnice i babe kako bi usli i seli. Uvek gledam ko stoji pored mene i ko pokusava da udje, ako je zenska osoba uvek pustam pre mene, ma koliko god imao zelju da sednem. Podrazumeva se da i ta osoba ima malo pristojnosti i da ne nisani prazno mesto pri ulasku, pa se gura kao da krece u boj.
 
Колико сам пута само шутнуо особу иза себе при уласку у бус, еј нормалним ходом ја сам шутнуо лика иза себе јер жури да седне.
 
Vrh