Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 258 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    271
taj isti kao ovaj sa 531 ki da su braca :twisted:
 
laki72":1ggmsbls je napisao(la):
Beck...
Ti bre nikako da se otrgnes tom 'zastitnickom' stavu???
Kasnio bi 2-3 minuta???
Lik je zatvorio vrata bukvalno u trenutku kada su ljudi nameravali da zakorace u njega???
STA U OVOJ RECENICI NIJE JASNO???
Znaci nisu u pitanju minuti!!! U pitanju su bile par desetina sekundi maksimum!!!
A vidis, bas zbog tog stava, ne da cu da ih slikam, vec cu da ga snimim!!!
I znas sta? Nece ni znati da je snimljen.
I po kom osnovu moze u busu da bude nekoliko kamera koje ce da snimaju beogradjane, ali genija za volanom treba 'umilnim glasom zamoliti'???
Jel ha direktor terao da izlazi iz vozila?
Da nije izasao, fakat je da se nebi video, zar ne?
I na kraju, zasto 'direktor' nebi imao pra o da fotografise 'ovaj krs'???
Da nemas ti neko ekskluzivno pravo za fotografisanje GSP vozila???
Spusti BRE malo lopticu, pa shvati vec jednom.
Niko ne mrzi vozace. Niko ne kritikuje vozace. I niko se nije namerio na vozace!
Sve to je usmereno protiv losih ljudi i losih radnika, ma koja struka bili.
Time sto generalizujes i branis sve vozace, izjednacavas one koji su ljudi sa onima koji su buzdovani, one koji su dobri i odgovorni sa losim, neradnicima.
Dal zaista zelis to???
Dal zaista svog drugara koji kupuje sijalice da bi mu bilo bolje vozilo koje koristi, zelis da izjednacis sa drkadzijom koji trese pepeo u radni prostor ili otvor ventilacije???
P.S.
I mogu da ga cekam, a bogami cu ga i docekati, kada sledeci put bude kasnio sa polaskom, ili ne stane na stajaliste, ili bilo kako drugacije prekrsi pravila sluzbe.
E da, sta bi sa koriscenjem pojasa? ;-)
Ti prvi bi mu pisao prijavu da je zakasnio jedan minut, ti prvi, zato nemoj da mi prosipaš te fraze života ti. O tome što ćeš sačekati nekoga ništa nećeš imati, samo će ti bolje ....., hvala u rečniku ne postoji.
Kada su mogli da napišu prijavu čoveku koji je kasnio 62 je*******ene sekunde iz razloga što je osposobljavao je***o vozilo da preveze vas gospodu o čemu mi dalje treba da pričamo?! O nekim ustupcima, kad god vam čovek nešto učini nađe se neko da mu zbog toga sedne na grbaču.
Ta priča nameravali da zakorače u bus mi je jako dobro poznata, a varira od 5 do 20m razdaljine putnika od autobusa. Nisi ti prvi koji koristi taj termin, a verovatno nisi ni poslednji koji ga zloupotrebljava.
Što se tiče drugara koji žele da sređuju, evo reću ti, to su budale, treba biti bahata st*** koja radi ono drugo što si naveo, eto to smo zaključili svi mi, ja kao neko sa strane i oni kao ljudi kojima je stalo do toga u čemu rade, jer pored svog truda i svog rada, nađe se samo neko da bolje pljune na sve to. Nije to jedan, dva ili pet slučajeva, tako svi završavaju. I kažem ti najiskrenije zgadio mi se GSP, zgadilo mi se prepucavanje sa vama svima jer ne mogu da ne odgovorim na ovakve gluposti, zgadio mi se ovaj sistem vrednosti u kojima bio ti čovek ili ološ ljudima si isti, ali baš mi je ono muka... Eto ti tako pametan budi u pravu pa ga snimaj i slikaj, a ja se nadam da će se naći neko istrajan, pa ako vas ne tuži da će bar uzvratiti istom merom.

Što se tiče pojasa, ne znam na koje pojaseve misliš, kad ih nema...

stf":1ggmsbls je napisao(la):
Vozilo je vlasništvo JAVNOG preduzeća a vozači su zaposleni u JAVNOM preduzeću i obavljaju uslugu u JAVNOM saobraćaju. Kao JAVNA usluga, finansira se iz budžeta i vlasništvo je SVIH građana i stoga SVAKI građanin ima pravo da snima.
Vozač nije vlasništvo javnog prevoza i nije javna imovina da ga ti slikaš kako tebi padne na pamet. Kako ne možeš da snimaš nekog drugog putnika, nemaš pravo da fotografišeš vozača bez njegove dozvole, a koliko se vidi na slici, on ne vozi već stoji u vozilu, što takođe povlači pitanje dali je uopšte vozač?!

MilisaV":1ggmsbls je napisao(la):
stf":1ggmsbls je napisao(la):
Pa nešto je zgrešio, čim se buni.
1.nepropisno obeleženo vozilo.
2.vozač nema uniformu.,
prvi put sam se pre neki dan vozio u ikarbusu garažni broj 888.
vidi se da je nekad bio dobar autobus. ali danas je krš.
O čemu ti bre pričaš, ima uredno ispisan broj linije, čak i tablu zalepljenu napred?
Druga stvar uniforma nije obavezna, a i da jeste fizički nije izvodljivo da jedno odelo i 2 majice nosiš svaki dan četiri godine...
Iskreno nije nešto bio dobar ni ranije, više je bio u garaži, ali ne možemo uzeti meru kvaliteta nekog vozila sa našim održavanjem...

solecar":1ggmsbls je napisao(la):
Becks89 će ti najbolje objasniti celu situaciju.
Evo ti +, potrudio se da ti komentar bude toliko glup da nadmašuješ samog sebe iz izjave u izjavu!
 
Ok priznajem ni ja nisam shvatio to kao direktno upucenu uvredu vec kao neki uopsteni pokazni cin ali sam obrisao taj deo komentara posto u svakom slucaju ne prilici forumu a i naravno zbog lakija
 
Hvala Igore.
Brisem i ja moju neumerenu reakciju.
Trudicu se da u buduce ne reagujem ovako.
 
@direktore, za ovo vrlo lako možeš popiti tužbu, samo ako njemu bude baš toliko dosadno da se preganja sa tobom po sudovima. Nemaš pravo da ga slikaš bez njegovog odobrenja, napominjem "NJEGA", vozača, za pojedince koji znam da će se nakačiti sa glupim komentarom dozvoljeno je slikati bus, bus jeste ali vozača nije. Ne znam zašto je toliko strašno pitati jel mogu da fotografišem vozilo zbog toga i toga? Jel od krucijalnog značaja za tvoj život bilo da fotografišeš ovaj krš?[/quote]


Popiti tuzbu , ajd meni kao prvniku objasni kako se pije tuzba od vozaca busa za fotografisanje .,a da njemu je dosadano da se preganja samnom po sudovima .
Vozac ili kako kazec mozda nije vozac , neko zalutao u bus ,Dozvolu za fotogrfisanje jel to vojni objekat, americka ambasada , jeli obiljezeno naljepnicom zabranjeno slikanje .
Molim te navesi mi zakon po kome ce da me tuzi za fotgrafisanje , vozila , na javnoj , povrsini , javnog prevoza , itd
Spussti loptu razmisli
 
Nisi mu sakrio lice, može da te tuži za povredu privatnosti, vrlo lako se može desiti da čak i nije vozač na slici... Kao što rekoh, nije zabranjeno fotografisanje vozila, nemaš pravo da slikaš osobu i da objaviš njegovu fotografiju bez da mu sakriješ lik ;) Slabo ti je pravo, ako ne znaš da su i takvi slučajevi prolazili na sudu ;)
 
Obavezno je sakrivanje lica maloljetnih osoba to je strogo kaznjivo u nekim slucajvima i lose objavljivanje inicijala itd , A ako nije vozac mozda je lopov dosao nesto da ukrade recimo pa mu smeta slikanje ,
 
Izgleda ti je pravo kao i pravopis...

Neki novi momenti...


A temperatura ne spada ni kad je ugašen...
 
a i ovaj nema pravo da mu preti i da psuje.Cisto sumnjam da ga je vozac ljubazno zamolio da ne slika verovatno je krenuo da psuje ko kocijas samo sto je slikao autobus.Cinjenica je da ako hoces bilo koji bus da slikas na okretnici moras da stupis u kontakt sa vozacem sto tako ja ne znam ili da slikas kad ne gleda ali se to retko kad desava jer motre iz prikrajka ako to ne pitas vecina tih vozaca bi krenuli da divljaju.Zato kada slikam uglavno razmislim kako da mu se obratim ili mu kazem da sam ljubitelj autobusa ili ga pitam nesto o tom GB vozila koji vozi pa ga tek posle pitam za slikanje
 
Ima stvarno ok vozaca a ima i namrgodjenih da je to strasno .Te namrgodjene ne bi ga pitao ni nesto najosnovnije a kamoli za slikanje
 
Brini ti svoju brigu a za pravo nemoj da brigas kao ni za pravopis
 
Ja sam vise puta kacio slike buseva koje sam onako u letu hvatao jer su mi bili interesantni i to sam radio komotno bez zebnje. A sad znaci sledeci put dobro da razmislim i procenim situaciju dal je bezbedna za slikanje ako vidim neki interesantan kadar za fotkanje. Jer vozac ako me vidi mogao bi da izleti i da bude agresivan jer ne zna dal slikam neki bus ili njega za internet poterrnicu.
 
Kad im slikas bus bez njihovog znanja uglavnom su drcni to je za njih kao da licno njih slikas to vazi samo na okretnicama
 
angry bird":7o82f0nl je napisao(la):
Ja sam vise puta kacio slike buseva koje sam onako u letu hvatao jer su mi bili interesantni i to sam radio komotno bez zebnje. A sad znaci sledeci put dobro da razmislim i procenim situaciju dal je bezbedna za slikanje ako vidim neki interesantan kadar za fotkanje. Jer vozac ako me vidi mogao bi da izleti i da bude agresivan jer ne zna dal slikam neki bus ili njega za internet poterrnicu.
Uglavnom će te pitati jel si Vukša, ako nisi, onda možeš da slikaš šta hoćeš :mrgreen:
Šalu na stranu, ako te neko pita što slikaš kažeš za svoj lični album i niko te neće smarati, jednom prilikom nevezano za gradski me je vozač zamolio da ne slikam jer on može da ima problema, ali napominjem zamolio, tako da nisam to uradio. Što se GSPovaca tiče, uglavnom su me pitali da nisam neki Vukšin, a posle toga eto ti ga pa ga slikaj koliko hoćeš, mada bilo je i čudnih zahteva da ne slikam gb, da ne slikam s' prednje strane i sl...

Verujem da ga je napao jer se krije i fotografiše, pošto vidim da nije prišao kućici da slika već to radi sa daljine, to iritira ljude. Ako oćeš slikati dođi pa slikaj, a ne iz prikrajka u tajnosti da slikaš.

dare":7o82f0nl je napisao(la):
Kad im slikas bus bez njihovog znanja uglavnom su drcni to je za njih kao da licno njih slikas to vazi samo na okretnicama
Dare brate toliko godina slikaš i stalno neke probleme imaš, nije mi jasno kako uvek tebe... Nemojte slikati iz prikrajka, dođi slikaj ko čovek, ako te pita što slikaš, zato i zato i kraj priče.
 
Ovo pricam iz ranijeg iskustva sad sam se opametio .Pre nego sto slikam obavezno pitam vozaca.ali ranije nikog nisam pitao pa sam se par puta opekao
 
U tajnosti kava li je tajnost na tortoara u prolazu , vecina slika mojih nastaje usput , najbolje da prilazim i da se objasnim sa gospodom vozacima
 
becks89":1pvt8ltn je napisao(la):
Verujem da ga je napao jer se krije i fotografiše, pošto vidim da nije prišao kućici da slika već to radi sa daljine, to iritira ljude. Ako oćeš slikati dođi pa slikaj, a ne iz prikrajka u tajnosti da slikaš.

dare":1pvt8ltn je napisao(la):
Kad im slikas bus bez njihovog znanja uglavnom su drcni to je za njih kao da licno njih slikas to vazi samo na okretnicama
Dare brate toliko godina slikaš i stalno neke probleme imaš, nije mi jasno kako uvek tebe... Nemojte slikati iz prikrajka, dođi slikaj ko čovek, ako te pita što slikaš, zato i zato i kraj priče.
Ja bas volim to tako da radim, neupadljivo iz prikrajka. :mrgreen: Procenim koja je tacka najzgodnija kao baza i onda brzopotezno okinem. Tako da to bude sto neupadljivije i da traje sto je moguce krace.
 
Pazi se ja sam u pocetku tako radio.Lik otisao u Pab u bloku 45 i ostavio bus meni ispred nosa ja se obradovao krenuo da slikam a on izlete iz Paba krenuo da se gubi da mi preti ma ima ih raznih zato vise ne rizikujem na taj nacin
 
Verovatno je mislio da ces da ga drukas zbog odlaska u pab. Ja uglavnom uslikam onako iz daljine, najcesce dok bus stoji tih nekoliko sekundi na stanici. Mozda zato i nisam imao problema jer sam im daleko pa i ako me primete nemaju vremena da reaguju. Ali samo jednom uslikam i to je to, eventualno dva skljoca ako je kod prvog bilo blura zbog loseg autofokusa. Ali nisam nikad slikao vise puta onako kao neki forenzicar za dokumentovanje, kao c.s.i. Doduse napravio sam onomad seriju od 50 slika nadzidanih zgrada, ali osim nekoliko cudnih pogleda u stilu "vid dileje" nisam imao vecih problema.
 
becks89":35ofv3uy je napisao(la):
solecar":35ofv3uy je napisao(la):
Becks89 će ti najbolje objasniti celu situaciju.
Evo ti +, potrudio se da ti komentar bude toliko glup da nadmašuješ samog sebe iz izjave u izjavu!

Ovo je bilo ironično , što sam napisao , jer se ti bez ikakve potrebe trpaš u odbranu svih vozača i kao razloge odbrane navodiš stvari u koje ne bi poverovalo ni malo dete. Za to ću te redovno napadati , jer mislim da nisi u pravu , a prestaću tek kada budeš ukapirao suštinu onoga što ja i drugi pišemo na zadatu temu , dok ćeš od mene dobiti pohvalu za sve što si i što budeš dobro radio.

becks89":35ofv3uy je napisao(la):
Verujem da ga je napao jer se krije i fotografiše, pošto vidim da nije prišao kućici da slika već to radi sa daljine, to iritira ljude. Ako oćeš slikati dođi pa slikaj, a ne iz prikrajka u tajnosti da slikaš.

dare":35ofv3uy je napisao(la):
Kad im slikas bus bez njihovog znanja uglavnom su drcni to je za njih kao da licno njih slikas to vazi samo na okretnicama
Dare brate toliko godina slikaš i stalno neke probleme imaš, nije mi jasno kako uvek tebe... Nemojte slikati iz prikrajka, dođi slikaj ko čovek, ako te pita što slikaš, zato i zato i kraj priče.

A ako recimo kaže da mu treba za prijavu , ko mu garantuje da neće proći kao Vukša na Keju Oslobođenja?
 
becks89":1osagkpi je napisao(la):
stf":1osagkpi je napisao(la):
Vozilo je vlasništvo JAVNOG preduzeća a vozači su zaposleni u JAVNOM preduzeću i obavljaju uslugu u JAVNOM saobraćaju. Kao JAVNA usluga, finansira se iz budžeta i vlasništvo je SVIH građana i stoga SVAKI građanin ima pravo da snima.
Vozač nije vlasništvo javnog prevoza i nije javna imovina da ga ti slikaš kako tebi padne na pamet. Kako ne možeš da snimaš nekog drugog putnika, nemaš pravo da fotografišeš vozača bez njegove dozvole, a koliko se vidi na slici, on ne vozi već stoji u vozilu, što takođe povlači pitanje dali je uopšte vozač?!

Види Бекс, возач је запослен у јавном предузећу и његово понашање подлеже одговорности пред свим грађанима и сваки грађанин има право да га снима јер је сваки грађанин власник ГСП-а и самим тим надређени сваком возачу јер га сваки грађанин плаћа ( у случају ГСП-а чак и шверцери финансирају плате возног особља).

Запослени у јавним предузећима не подлежу том закону о заштити приватности јер они нису на том месту приватно и не нарушава им се никаква приватност. Возило је у окретници и у возилу сме да буде само службено особље а сво службено особље је запослено у јавном предузећу. Ако дотични господин није службено на том месту, онда је у питању потенционални криминалац или чак терориста.

becks89":1osagkpi je napisao(la):
Slabo ti je pravo, ako ne znaš da su i takvi slučajevi prolazili na sudu

У јбт. па ти си неки вундеркинд, чим знаш право боље од правника, електрику боље од електричара, механику боље од механичара, саобраћајне прописе боље од саобраћајних инжињера, конструктивне склопове боље од машинских инжињера и тако ... :wink:

Шта ћеш тако свестран у ГСП?
 
angry bird":1bxcfacm je napisao(la):
becks89":1bxcfacm je napisao(la):
Verujem da ga je napao jer se krije i fotografiše, pošto vidim da nije prišao kućici da slika već to radi sa daljine, to iritira ljude. Ako oćeš slikati dođi pa slikaj, a ne iz prikrajka u tajnosti da slikaš.

dare":1bxcfacm je napisao(la):
Kad im slikas bus bez njihovog znanja uglavnom su drcni to je za njih kao da licno njih slikas to vazi samo na okretnicama
Dare brate toliko godina slikaš i stalno neke probleme imaš, nije mi jasno kako uvek tebe... Nemojte slikati iz prikrajka, dođi slikaj ko čovek, ako te pita što slikaš, zato i zato i kraj priče.
Ja bas volim to tako da radim, neupadljivo iz prikrajka. :mrgreen: Procenim koja je tacka najzgodnija kao baza i onda brzopotezno okinem. Tako da to bude sto neupadljivije i da traje sto je moguce krace.
Ne kaŽem ja ništa za to, svako bira svoj način, nego samo kažem da se to "neupadljivo" i iz prikrajka vrlo često da primetiti, i onda baca sumnju na tebe što slikaš krišom...

solecar":1bxcfacm je napisao(la):
Ovo je bilo ironično , što sam napisao , jer se ti bez ikakve potrebe trpaš u odbranu svih vozača i kao razloge odbrane navodiš stvari u koje ne bi poverovalo ni malo dete. Za to ću te redovno napadati , jer mislim da nisi u pravu , a prestaću tek kada budeš ukapirao suštinu onoga što ja i drugi pišemo na zadatu temu , dok ćeš od mene dobiti pohvalu za sve što si i što budeš dobro radio.
Ne trpam se ja nigde kako kažeš, nekoliko puta sam bio svedok toga "sa namerom da zakorači u bus", šta misliš da je on izmislio taj termin?! Pa je bilo nekoliko puta da je tu nameru imao na više 10m od busa laganim korakom, zato sam i napisao da je ni prvi ni poslednji koji zloupotrebljava taj termin. Da je kasnio sa polaskom potpisujem da bi se on prvi pobunio, radi se o starijim licima kojima treba više vremena za ulazak, ja lično ne opravdavam postupak, nije to 16 ili 95 pa ne možeš da nadoknadiš par minuta, ali sam isto tako svestan da od toga što će im učiniti uslugu neće imati ništa, već može samo sebi da napravi problem.


solecar":1bxcfacm je napisao(la):
A ako recimo kaže da mu treba za prijavu , ko mu garantuje da neće proći kao Vukša na Keju Oslobođenja?
Ako hoće da se pravi pametan nek snosi eventualne posledice.

stf":1bxcfacm je napisao(la):
Види Бекс, возач је запослен у јавном предузећу и његово понашање подлеже одговорности пред свим грађанима и сваки грађанин има право да га снима јер је сваки грађанин власник ГСП-а и самим тим надређени сваком возачу јер га сваки грађанин плаћа ( у случају ГСП-а чак и шверцери финансирају плате возног особља).

Запослени у јавним предузећима не подлежу том закону о заштити приватности јер они нису на том месту приватно и не нарушава им се никаква приватност. Возило је у окретници и у возилу сме да буде само службено особље а сво службено особље је запослено у јавном предузећу. Ако дотични господин није службено на том месту, онда је у питању потенционални криминалац или чак терориста.
Pa što tako pametan ne odeš pa slikaš šefa saobraćaja, šefa rasporeda, šefa održavanja? Aj mi to objasni?
Znači li to da možeš da fotografišeš radnika EPS-a, Telekoma i sl na ulici?
Ne znam čemu tolika filozofija, kao što ti nebi voleo da te slika i što bi se bunio da te slika bez dozvole, tako se i oni bune, i oni su ljudi!

stf":1bxcfacm je napisao(la):
У јбт. па ти си неки вундеркинд, чим знаш право боље од правника, електрику боље од електричара, механику боље од механичара, саобраћајне прописе боље од саобраћајних инжињера, конструктивне склопове боље од машинских инжињера и тако ... :wink:

Шта ћеш тако свестран у ГСП?
Znam pravo sasvim dovoljno, ono za šta mi je trebalo do sad, čisto da nekim filozofima objasnim par stvari kako i šta.
Pa eto doš'o ja nešto da promenim, kako sam se drznuo sram me bilo, pa po čemu bi onda pljuvali i lečili svoje frustracije ako bi sve bilo dobro? Sram me bilo...
 
Ako hoće da se pravi pametan nek snosi eventualne posledice.

Decko jesi ti svestan sta si upravo napisao!? Taj "pametnjakovic" Vuksa je decko na koga svi treba da se ugledamo, koji je odvojio svoje vreme, novac, trud da zapravo URADI nesto pametno i konstruktivno i koji predstavlja model kako se voli svoj grad.

Ti se verovatno divis ovima sto pale kante, lome klupice, pljuju po ulici i zatvaraju vrata putnicima, jer sta se putnici prave pametni pa sporo idu do vrata autobusa?!

Da si ti pametan promenio bi pristup svetu i realnosti sto pre, jer NIGDE u civilizovanom svetu sa tim sklopom misli ne bi na radnom mestu opstao ni 24 sata. I vas smrdljivi GSP ce se privatizovati ili bar svesti na neku razumnu meru zaposlenih i rukovodilaca, pa ces morati da se prilagodis novom sistemu ili Adio... U kom svetu ti i slicni tebi zivite?
 
Vrh