Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
Juce na Banjici na stajalistu Kragujevackih Djaka su se sudarila dva seljobusa 400+. Bila je policija i napravila uvidjaj ali nisam stigao da slikam...
 
Probajte da nađete vest o ovom udesu u nekom od medija :? ,pisanih ili elektronskih?
Nije baš toliko bajata,ipak se to desilo juče popodne,moja poznanica je bila u autobusu kome su otkazale kočnice.Zataškavanje,neverovatna cenzura.Vozilo je GPS-ovo,ne znam garažni broj,žena reče da je i pre sudara bio za otpad momentalno(Kosmaj,zašto me to ne čudi). Bus kome su otkazale kočnice je bio na liniji 403,udario je u bus sa linije 503.Sreća je što se to desilo pri relativno maloj brzini kad vozač nije mogao da ubrza zbog malog rastojanja između stanica,šta bi bilo da je uspeo da se dohvati Avalskog druma i ubrza po onim krivinama,ne smem ni da pomislim :shock:
 
Медијска цензура везана за ГСП има застрашујуће размере одавно.

Пре пар година је бус са поменуте линије 403 слетео са пута у провалију и задржало га је једно дрво да не слети неколико десетина метара. Да није било тог дрвета вероватно би сви изгинули. Чланак у новинама је био мизеран са сличицом тако малом да се и не позаје шта је уопште на њој.
 
Studio Dj,uvek tu na usluzi beogradjanima dokle god ne steti gradskoj vlasti...
 
Bonvivan":23kf4zxx je napisao(la):
Probajte da nađete vest o ovom udesu u nekom od medija :? ,pisanih ili elektronskih?
stf":23kf4zxx je napisao(la):
Медијска цензура везана за ГСП има застрашујуће размере одавно.

Pogledajte kako izgleda izveštaj o tom sudaru na sajtu hitne pomoći:
"17:34 Paunova, kod pijace. Saobraćajna nezgoda, pet osoba je povređeno. Žena stara oko 38 godina, zadobila je kontuziju desne podlaktice. Muškarac star oko 37 godina, zadobio je kontuziju slabinskog dela leđa. Žena stara oko 54 godine, ima bolove u desnom kolenu i desnoj ruci. Žena stara oko 48 godina, zadobila je iščašenje kolena. Žena stara oko 55 godina, zadobila je kontuziju vrata i slabinskog dela leđa. Zbrinuti su na licu mesta i transportovani su u VMA."

Najmanje pet putnika je povređeno, završili su na VMA, a nigde pomena da se radi o autobusima gradskog prevoza, da su u pitanju putnici u njima... A odmah ispod toga, u sledećem izveštaju (koji govori o nekom starijem čoveku kome je pozlilo pa je nakon toga preminuo) se bez problema navodi da se radi o putniku u trolejbusu... :roll:
http://www.beograd94.rs/vesti_proba.php
 
Greska je vec u prvoj recenici! Paunova, kod Maxi-a na poslednjoj stanici pre okretnice trolejbusa a ne kod pijace! Prvi autobus je stajao na stanici kada ga je drugi udario od pozadi tako da su svom srecom brzine bile minimalne...
 
Sakriti sakriti mozda se za par dana pojave slike na netu danas je tesko sakriti
 
ИК 201 кад је био нов :)
harmonika09.jpg

harmonika07.jpg

harmonika08.jpg

baneprom.com
 
Nekako mi ova boja mnogo lepse stoji od ove promasene zuto-plave.
 
Тренутна шема бојања може опуштено да понесе титулу најгоре у историји ГСП-а, посебно што се аутобуса тиче.
 
Vozio sam se ovim novim Ikarom na MAN-ovoj šasiji, moram priznati da lepo izgleda unutra, stolice su sigurno jedne od najboljih do sada.

Ali, uvek ima neko ali, velika zamerka je nesnosna vrućina u zadnjem delu autobusa, količina toplote koja izlazi iz motora je nepodnošljiva. Sumnjam da će leti klima uspeti da neutrališe tj. ohladi zadnji deo, u svakom slučaju biće pakleno leti.

Mislim da ovi na MAn-ovoj šasiji više greju nego zadnja serija niskopodnih ikara.
 
Znaš zašto? Jer su štedeli na izolaciji kako motora, tako i ostalih delova autobusa, štedelo se svuda, zato je tako bučan. Ali sad će opet neko da se javi i da kaže nešto drugo, ja vam kažem gospodo otvorite panele kod M serije i kod prethodne serije pa će i lud videti razliku ;)
 
Slikaj i jedan i drugi pa da vidimo nemam bas mogucnosti da ga razmontiram na liniji osim ako majstori ostave otvoreno
 
Kod buvljaka primećen normalan autobus LASTA , marke neobus , na liniji 85. Da li je u pitanju slučaj kao sa 49 , da rade i minibus i solo autobus , ili više ne radi minibus na 85?
 
Ja često vidjam neobus na 85, možda ima perioda tokom dana kada ima dosta putnika na toj liniji pa šalju veće autobuse
 
kad vec pominjete Neobus mogu vam reci da se svako jutro vozim na liniji 47/48 i redovno uhvatim Veolijin Neobus Volvo...Bus je za svaku pohvalu, pogotovo sto nije niskopodni samim tim je udobniji po rupama i na prelazima preko sina.
 
Na liniji 85 rade i minibus i neobus i vođam ih oba. Što se tiče neobusa on je originalno low entry autobus ali Je zbog pravila direkcije prepravljen u visokopodni.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
@MilisaV
Kako mislis originalno low entry? Za Citte u Lasti i Veoliji je koriscena sasija B7R jer su obe firme to trazile, zato sto su jeftinije od niskopodnih, a grad ne zahteva iskljucivo niskopodna vozila...
 
Napred je niskopodni dok je nazad imao stepenike, kao stari mazovi što su ranije vozili. Direkcija ne traži da budu niskopodni autobusi, ali traži da pod u autobusu bude ravan, bez stepenika i uzbrdica

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Koji neobus u bgu je napred niskopodan osim lastinog zgloba(nisam siguran za njega)? I da ako nisi primetio posle drugih vrata vecina autobusa ima nagib ili uzbrdicu, ali za stepenike si u pravu to ne dozvoljavaju...
 
Vrh