Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
Koliko je zivot navika.
Kad naidje autobus 37 covek prosto dozivi sok u sta treba da udje.

Danas cekam u gradu za par stanica kad ono nailazi cist beli nov autobus - broj 37. Trljam oci i ne verujem, FAP, Beobus, sve lepo mirise u njemu.
Posle nekog vremena se vracam, opet nailazi 37, nov beli autobus! Kontam u glavi da onaj nije mogao da se vrati, kad ono sad Maz, Beobus, niskopodni, toplo, cisto,...
Izlazim u neverici, ne, ovo ne moze da bude 37, ne, ovo ne moze da bude 37,...
 
Staklena_Wool_nica":vkgt415n je napisao(la):
stf":vkgt415n je napisao(la):
Staklena_Wool_nica":vkgt415n je napisao(la):
Barem nešto zajdeničko da imamo sa Poljacima. :D

Pa oni su u EU, zar ne bi trebali da imaju bolje? A tek ta kaldrma kakva im je, pa ona bandera, drvena i na nju nakrpili svetiljku. To je valjda pocetna stanica. Koliko li je blizu centra? Cisto da imamo bolji uvid kako oni odrzavaju i sredjuju.


Staklena, neću komentarisati samo ću postovati ovu panoramu Varšave.

chlodna51a.jpg
 
Somi303":g36kvchm je napisao(la):
То је вероватно пољска верзија Заклопаче па зато не лупај.

Somi, samo da proverim, ti to vredjas?

Izvinjavam se ako sam videla nesto sto nisam smela. Da Beograd je najruzniji, najbahatiji, najsiviji, najneuredjeniji, naj...

I vi takvi hocete da Beograd bude bolji? Tesko ce se sa vama moj rodni grad izboriti, nadam se vec nekako.
 
Рече особа која ни не живи у Београду.. Ти брини о граду у коме живиш, кад се вратиш у Београд ти се брини о њему како знаш и умеш.
 
Somi meni je srce u Beogradu i imam postene namere. Pomazem i rukama i nogama sto bi rekli. Ali bez obzira gde je ko, moderator ne bi trebao da dozvoli uvrede na forumu. Ja tebi nista nisam rekla da ti tako drsko reagujes. Samo zato sto tu zivis, ti zadrzavas pravo da se tako ponasas i mislis da time i sa par slicica autobusa doprinosis boljem Beogradu?.
 
Slazem se ljubav prema gradu nije i ne treba da bude odredjena po trenutnom mestu stanovanja, tako da molim za toleranciju od strane Somi303
 
Jedna stvar u vezi dosadašnjih MAN-ovih Japanaca koju bih posebno istakao, iako deluje možda kao sitnica jeste kvalitet displeja koji pokazuje broj linije. Koja god firma da ih pravi za MAN, GSP bi trebalo da ih ugradi u sve ostale autobuse.
 
Slika iz Varšave je zanimljiva po nekoliko stavki:

a) okolina stajališta, kao što je Woolnica ukazala, pokazuje da aljkavost nije samo odlika Beograda. To nije opravdanje, ali ipak pokazuje da nismo jedini.

b) Uprkos prvoj stavci, sam autobus je čist i uglancan kao da je tek izašao iz fabrike

b) i pored dobrog domaćeg "Solarisa", Poljaci kupuju i MAN autobuse za svoj glavni grad. Zdrava konkurencija :)
 
не видим шта се дигла фрка око тог стајалишта. као што каже Шоми, то је пољска варијанта Заклопаче или Бегаљице, тако да ту и не треба очекивати бог зна како уређено стајалиште. и то је генерално карактеристика екс-комунистиких земаља, што даље од центра то тужније
 
nikola011":39qt4459 je napisao(la):
Koliko je zivot navika.
Kad naidje autobus 37 covek prosto dozivi sok u sta treba da udje.

Danas cekam u gradu za par stanica kad ono nailazi cist beli nov autobus - broj 37. Trljam oci i ne verujem, FAP, Beobus, sve lepo mirise u njemu.
Posle nekog vremena se vracam, opet nailazi 37, nov beli autobus! Kontam u glavi da onaj nije mogao da se vrati, kad ono sad Maz, Beobus, niskopodni, toplo, cisto,...
Izlazim u neverici, ne, ovo ne moze da bude 37, ne, ovo ne moze da bude 37,...
И Никола011 кад си се пробудио, а оно само леп сан :lol:
 
Колико контам ЛУИ травел је избачен са 37ице, доста полазака. Ту су сада други приватници, али ЛУИ и даље тера инат ? па вози и даље те сада увек иде аутобуси један за другим што је добро за 37ицу :)
 
Poslao sam nekoliko prijava inspekciji prethodnih meseci protiv autobusa LUI travela na liniji 37 (uglavnom zbog katastrofalnih količina izduvnih gasova koji kuljaju u putnički prostor tokom vožnje, a što LUI travelu nije padalo na pamet da sredi). Možda je i to doprinelo bar za jedan promil da ih zasluženo šutnu sa te linije :D
 
Гага":6vgwq6k0 je napisao(la):
И Никола011 кад си се пробудио, а оно само леп сан :lol:

Da ne verujes, i GSP izbacio svoje krseve, juce sam bio u dva razlicita Conecto bus-a, linija 37 :lol:

Naravno, jednom je naisao i jedan na kome su zadnja vrata bila zaglavljena onim gvozdjem, pisalo je "ne rade" :evil:
 
Koliko je ovaj nas conecto dobar bus to je strasno... Juce se vozim i ne verujem da ima skoro 10 godina... Da li je to kvalitet nemca ili je taj model bas dobar ne znam... Pretpostavljam da niskopodni ne bi toliko trajao tako...
 
Oni su po meni nepravazidjeni. Ovi japanci se ipak smore kad idu uzbrdo, conecto uopste ne pravi razliku izmedju uzbrdice i nizbrdice, siba punom brzinom, ne cujes motor kako stenje. Prosto je neverovatno brz i bar mi se cini po vozacima da je lak za upravljanje s obzirom kako ih voze. Svi ih voze jako brzo, bilo da su krivine, usponi.
Bus je prva liga, ako cemo kvalitet.
 
NAjlepsi od sve brace
GB767 na liniji 77
p8100006.jpg
 
предлог за нову колор шему (користио сам Урбино захваљујући Адреју_Лј који је окачио слику буса из Бургаса):
SolarisUrb12_zps27ec755e.jpg
 
Dzoni, mozda bi ova plava mogla biti neka tamnija nijansa, da ne bude bas `serpa plava` :D
 
I "Novosti" pišu da će 180 novih autobusa najverovatnije biti MAN:

"Man" stiže u GSP?
N. V. BRKOVIĆ | 22. januar 2013. 08:15
U najuži krug za proizvođača novih 180 autobusa ušli Nemci i Poljaci. Pored Nemaca u konkurenciji još i poljski "Solaris"
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
bg-gsp_620x0.jpg


IZBOR proizvođača novih 180 autobusa koji bi u narednih šest meseci trebalo da stignu u Beograd, drži se u tajnosti. Ali, kako nezvanično saznajemo, od pet firmi koje su dale ponudu, u najuži krug ušle su kompanije "Man" iz Nemačke i "Solaris" iz Poljske.

U Sekretarijatu za saobraćaj kažu da je Skupština grada Beograda odobrila ugovor o podršci grada GSP "Beograd" za kupovinu 180 autobusa putem kredita EBRD i sada se čeka da odluku usvoji Upravni odbor ovog preduzeća, te da novi autobusi budu do sredine godine na beogradskim ulicama.

- U utorak-sredu, ove sedmice, biće održan Upravni odbor GSP "Beograd" - kaže Nebojša Ćeran, v. d. generalnog direktora najvećeg gradskog prevoznika. - Zatim bi i Gradsko veće trebalo da da saglasnost i tada se potpisuje ugovor. Tek tada će komisija da obelodani koji proizvođač će dobiti posao.

Sredinom oktobra prošle godine, Agencija za javne nabavke Beograda otvorila je ponude sedam kompanija koje su učestvovale na tenderu. Pored kompanija "Man" i "Solaris", učestvovale su i "Ašok Lejland" iz Indije, "Iveko Irisbus" iz Češke i švedska korporacija "Volvo bus", dok su ruski "Gaz grupa" i domaći "Ikarbus" dostavili nepotpune ponude.

Finansijski najbolju ponudu dao je indijski "Ašok Lejland", koji je u odnosu na nemačku firmu jeftiniji oko 19 miliona evra. I "Solaris" je jeftiniji za skoro četiri miliona evra, pa ipak, uzimajući u obzir tehničke karakteristike vozila, broj proizvedenih autobusa u prethodnih pet godina, spremnost firme da proizvede i isporuči vozila, cene rezervnih delova i očekivanu potrošnju goriva, Nemci su bliži pobedi.

Kako nezvanično saznajemo, vozila će biti uvezena preko distributera "Sejari", jer "Devako" uvozi samo delove za "Man".

PONUDE SVIH PROIZVOĐAČA

"AŠOK LEJLAND" (Indija) 41.400.000

"IVEKO IKARBUS" (Češka) 54.006.196

"SOLARIS" (Poljska) 57.562.954

"MAN" (Nemačka) 60.409.895

"VOLVO BUS" (Švedska) 62.994.231

"IKARBUS" (Srbija) bez cene

"GAZ GRUPA" (Rusija) nepotpuna ponuda

NAPOMENA: cene su u evrima bez PDV.

Izvor: Novosti
 
Pa vidiš da su Kinezi,a oni obožavaju zlato i kič.Gledaj samo kako ga licka :D
 
Vrh