Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
Bivis":hc6ct0tz je napisao(la):
A ti znaš da je odbijanje direktora Ikara bilo lažno.
Ja sam dovoljno svestan da je poslednjih 30 godina na sceni strateško uništavanje industrije na prostorima Jugoslavije na sve moguće načine da bi izgubili ekonomsku nezavisnost i postali potrošački robovi i šljakeri stranih korporacija.

Za ostvarivanje tog cilja postoje tone najrazličitijih dokaza a to je postala opštepoznata javna tajna. U toj strategiji na sceni su bile najluđe moguće kombinacije i veze naizgled nepovezanih ljudi. To je ceo sistem koji parazitira na leđima društva i uvukao se u sve pore tako da istovremeno drži obe kao, zaraćene strane.

Eto, danas je SPS bio "Uzdržan". Pa zašto uzdržan kada je direktno ugrožen opstanak firme njihovog kadra? Zašto nisu bili izričito protiv? Pa zato što je, najverovatnije sve to dogovoreno. Direktor Ikara će da uzima ogromnu platu, razara preduzeće da bi se Ikar predstavio kao nesposoban, potom se izgubi posao, firma ode pod stečaj, za bagatelu je kupi neka strana korporacija da se tu za manje plate sklapa njihovo vozilo koje oni prodaju po istim cenama kao i verzije proizvedene kod njih, a dodatni profit ide u dzepove vlasnika korporacija.

Uz to, mi kupujemo strane autobuse, i direktno dajemo pare stancima u dzep, a to plaćamo kreditom uzetim kod njih i njima idu i kamate. Pa mislim stvarno.....

Znači, naše pare odoše stranoj ekipi i to na više načina. Multiplejer:

1. Ikar propada i kupuje ga stranac za zd, i dobija enormno građevinsko zemljište za zd.
2. Uzimamo kredit od njih i njima idu sve kamate.
3. Kupujemo proizvode od nji i time im treći put svojevoljno dajemo pare koje nemamo,
4. naši upropašteni komponentaši bankrotiraju i postaju slabo plaćeni šljakeri stranih firmi koje na manjim platama ostvaruju nemoralno višu zaradu....


I kad na sve to čitam tako površne postove ljudi kojima je od svega ovoga bitnije da nežnu guzu provozaju Mercedes busom, kako da ne ispizdim?!?!?
 
"Kao što sam već rekao, taktika uništavanja srpske privrede fascinantno funkcioniše time što se firme strateški uništavaju da bi likovi poput vas iz sve snage iskreno želeli da naša firma propadne."

Sustina! Samo su neki i dalje slepi pred oprobanim metodama... ;)

Verovatno vec znate, nisam video da li ima informacija, ali 99% je Solaris izabran... Po nekim mojim neproverenim saznanjima Djiki se ugradio 20 milki... :p
 
@ stf Ko je propao i zbog kojih drugih fabrika? Jedino sto je propalo to je zelezara smederevo, sve ostalo radi od staklare pancevo do Bucja, koje se svelo na proizvodnju sedista zbog istog ikarbusa koji pravi znak u Turskoj.
@ nikola011 taj isti fiat izrabljuje mlade diplomirane inzenjere, daje plate od celih 30000 din ako te posle 5 probnih perioda prime. Mani me Dinkica i njegove sposobnosti molim te...
@ Vucko Ja ne vidim mogucnost da se GSP izvuce osim kupovine stranih autobusa ili im sleduje katanac, jer i da krenu sa remontom starijih autobusa, za neke jednostavno nema racunice remontovati jer bi kostalo priblizno kao novi ikarbus.
 
vucko":3ohe8b3p je napisao(la):
Dakle trebamo da se radujemo sto radimo za minimalac ili sto moj rodjak koji je zavrsio medju najboljima masinski fakultet radi za 35 000 u toj prestiznoj kompaniji po 12 sati dnevno 6 dana u nedelji?

Trebamo biti srecni sto nas izrabljuju,ali cuti makar imas posao.

Vučko, pošto te često čitam i na Skyscrapercity-ju, znam da si dobro upućen u ono što pišu zaposleni u Fijatu: Rade 10 sati dnevno, četiri dana u nedelji. Zašto onda pišeš da rade šest dana po 12 sati, osim ako ne želiš da manipulišeš? Zašto pišeš neistinu da iko u Fijatu radi za minimalac, a inženjer za 35 hiljada, kada znaš da je tolika bila prosečna osnovna zarada pre povećanja od 15 do 20 odsto od pre dva meseca? Zašto prećutkuješ da će po kolektivnom ugovoru, u momentu kada se dosegne pun kapacitet proizvodnje, 3200 radnika primati prosečnu neto platu od 666 evra? Ili da je dodatno plaćen svaki prekovremeni ili noćni sat? Ili da imaju izvanredan topli obrok za samo 35 dinara dnevno... Ne kažem da se tome treba radovati, ali isticati Fijat kao "loš primer" u zemlji sa ovakvom industrijom, a kao argumente iznositi netačne informacije, je sramno.

No, već sam navikao na to da ne možeš odoleti iskušenju da činjenice "prilagodiš" svom političkom stavu. I žao mi je kada to prepoznam kod mladog čoveka, punog energije i entuzijazma. Postoji ona izreka o kravi koja daje punu kofu mleka, a onda ima naviku da je šutne kako bi se to isto mleko prosulo.
 
@ sizif Jeste to tako kad te prime za stalno, a dok si na probnom otegnes se od posla za smesne pare.
 
bazinga":cfethj5o je napisao(la):
@ sizif Jeste to tako kad te prime za stalno, a dok si na probnom otegnes se od posla za smesne pare.
Pa zar to nije u vecini preduzeca???
 
Заокружен проектот на Владата за 312-те нови автобуси во Скопје
4.01.2013 - 08:21:18

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ од вчера ги има на располагање сите 312 нови автобуси, донација од Владата и Министерството за транспорт и врски, вредна околу 57 милиони евра.

Вчера беа промовирани последните 64 двокатни и 15 панорамски двокатни автобуси на кинескиот производител „ЈУТОНГ“ во присуство на премиерот Никола Груевски, министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски.
- Денеска се заокружува проектот во кој многумина не веруваа, а не веруваа затоа што со години наназад многу градоначалници и политичари зборуваа и ветуваа дека ќе го решат проблемот, но никој не смогна сили да замени барем дел од старите автобуси и преку 30 години. Ние одговоривме на ова прашање јасно и недвосмислено. Ветивме купување на нови автобуси и го исполнивме нашето ветување. Она што не беше направено 20 години ние го направивме за две години, рече премиерот Груевски на промоцијата на новите автобуси на ЈСП.
Новите автобуси, нагласи, започнаа да пристигнуваат на почетокот на 2011 година и сега на почетокот на 2013 година, додаде, можеме да кажеме дека е направена комплетна замена на автобусите во јавниот градски превоз во Скопје.
- Ветувањето е исполнето, а целта е постигната. Скопје доби нов автобуски превоз според сите европски стандарди онака како што доликува на една европска метропола. Над сто илјади граѓани кои живеат, работат или привремено престојуваат во главниот град секојдневно можат да ги користат новите автобуси кои во целост се вклопија во новиот изглед и имиџ на Скопје, рече Груевски.
Тој потенцира дека имаше многу скептицизам кога Владата се одлучи да набави двокатни автобуси за потребите на ЈСП „Скопје“ и им се заблагодари на сите кои придонесоа за набавка на автобусите, како и на оние кои беа против поради кои, како што рече, овој проект политички многу профитира иако можеби можеше да пројде и сосема незабележано.
Министерот Јанакиески посочи дека со автобусите кои денеска се пуштаат во употреба се заокружува проектот кој Владата го вети и реализира како дел од нејзината Програма.
- Сакам да објавам дека во целост е завршен проектот за набавка на „Нови градски автобуси во Скопје и двокатни отворени туристички автобуси за Скопје“. Старите автобуси кои претходно се користеа во главниот град, освен што беа премногу стари, го загадуваа воздухот и не беа соодветно затоплени и климатизирани, сега се минато. Конечно, жителите на Скопје се возат во нови и модерни автобуси откако извршивме набавка на 16 минибуси, 80 нископодни и 200 двокатни автобуси кои се со посебен дизајн карактеристичен исклучиво за Градот Скопје - стил кој потсетува на автобусите што тука се користеле во средината на минатиот век, рече Јанакиески.
Тој додаде дека денеска дополнително се промовираат и 15 двокатни автобуси со отворен покрив кои ќе се користат за панорамско разгледување на градот, но и во редовни линии кога тоа ќе го дозволат временските услови.
Градоначалникот Трајановски истакна дека новонабавените автобуси од кинескиот производител „ЈУТОНГ“ се со мотор „каминс“ од англиско производство што исполнува норма еуро 4, германско подвозје „ZF“ и се климатизирани со клима-уреди со моќност од 20 киловати. Покрај тоа, имаат и дигитален тахограф и автоматски управувана рампа за инвалидски и детски колички, а на панорамските автобуси покривот електронски им се отвора.
- Изгледот на главниот град со поддршката на Владата значително е изменет и сега скоро и да ги нема старите автобуси во градот, рече Трајановски.
Нагласи дека за потребите на ЈСП е изградена нова сервисна хала, како и нова автоматска перална за дневна нега на автобусите. До април годинава треба да бидат пуштени во употреба и 50 нови автобуски постројки, а до крајот на годинава сите 226 планирани автобуски постројки.

http://skopjeinfo.mk/gradot/1336792...-na-bladata-za-312-te-novi-avtobusi-vo-skopje

Voleo bih da vidim dejstvo pljuvacnih zlezdi beogradomrzitelja kada bi se ovo desilo u Srbiji... Jer jedino u Srbiji se do te mere mrzi prestonica i prihvata propaganda bivse "brace"...
 
Феаноре, +10!
На жалост, и на форуму "Беобилд" постоје људи који размишљају по арнаутској формули исписаној у Загребу "Трепча ради, Београд се гради".
 
Fenor, mislim da to iz Skoplja i nije najbolji primjer ,jer je smjesno da glavni grad nemoze sam da kupi autobuse iz vlastitog budzeta .
 
Fap 226 na 309ci izgleda kao poplava da ga je izbacila.

Inace vratise liaze od strane beobusa na 77icu.Valjda nece ponovo ubiti nekog.
 
Vucko to je zato sto je P04177 sa 77-ice presao na 37 jer Luijeva vozila sa 37 polako povlace tako da je sad na 37 sagina voyila bamironov p04177 knezevivevi busevi a ima i LUIJEVIH OPSTI CIRKUS :lol:
 
"Fenor, mislim da to iz Skoplja i nije najbolji primjer ,jer je smjesno da glavni grad nemoze sam da kupi autobuse iz vlastitog budzeta ."

Drktor, mislim da je to samo primer kako jedna drzava ulaze u grad bez da se ostali gradovi zale i kukaju kako oni rade a prestonica se gradi... To prebaci u nasem slucaju na metro i zamisli samo kuknjavu iz Nisa, Novog Sada, Uzica na Beograd...
 
значи овако нешто

PICT0522_edited_%28Medium%29_%282%29.JPG
 
Ако се мало боље размисли, сасвим логичан избор.

1. Као и све веће набавке, политика вуче конце. Како је ЕУ заправо Немачка, логично је да се изборе да њихова фирма победи и њихова индустрија ради, и њихови људи профитирају.

2. Како су "Јапанци" код нас неки симбол доброг возила (иако су разлози површни), логично је да МАН победи Мерцедес (које Космај уопште не одржава па изгледају ко канте)
 
Aaaaaa, konacno neka dobra vest! Uzasno mi je drago sto je MAN pobedio, s obzirom da je pored Solarisa i Volvoa, bio "normalan" izbor.... Nadam se da ce i njih odrzavati kao Japance, mada sumnjam...
 
Ovo nije dobra vest.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Lion's city G (^) ima troje vrata, a GXL ima cetiri vrata... Ja sam pre za ovaj sa 4...
 
Vrh