Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 264 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    277
Ovaj bus je EXTRA :kk: :kk: :kk: :kk: :kk:
2r41w7m.jpg

(MADE IN SERBIA)

Može nekoliko ovakih da se ubace na liniju 18.
:grand: :vops: :dil:
(tu liniju koristim za trening) ;) :p
 
Video sam danas ovaj novi na 72 ili 73 uzivo :D Izgleda bas extra u prirodnoj velicini!
 
Dobro jesu to neki nagovestaji da bi oni mogli da nabave jos koji od ovih buseva ili je to samo fora sa ova dva?
 
Extra bus!!! Samo mi smeta sto nam vozni park izgleda kao Benetton, nek se odluce vec jednom za jednu boju (ova zlatna je odlicna).
 
2d0at68.jpg

:kk: Ewo malo slika unutrašnjosti ovog COOL basa. :kk:
34isaw8.jpg
 
Nisu mi jasna kakva su sedišta,samo plastična ili tapacirana. : :| :) :/
 
Sedišta su tapacirana ali su u drugoj boji i ova slika unutrašnjosti ne odgovara ovim autobusima u BGu.
Zglobni ima žute,a solo crvene šipke, a oba imaju drugaciji rukohvat na vratima.
 
Meni se čini da je ovo najlepši bus koji sam video u Bg :p
 
Zna li se razlog zašto neće biti uvedena?
 
Zato sto tokom zime nece biti vise tog recnog metroa, a ta linija je upravo trebalo da dovede ljude do pristanista/stanice.
 
Gde si to čuo? Firma ''Metro na vodi'' tvrdi da mogu i zimi da voze.
 
zbog cega nece biti recnog metroa? nije da se dunav i sala zaledjuju... a i da se kojim frik vremenskim obrtom to i desi, neka obustave saobracaj tih par dana, a ne danas kad je 20C...
 
Svaka šast za VOLVO!
:kk:
Jedino imam zamerku na prednji deo vozila,ružan je. :notok:
 
U pitanju je Novi Sad:

Deset autobusa na gas uskoro na ulicama
AUTOR: M. T.
Javno gradsko saobraćajno preduzeće ''Novi Sad'' ove godine ima dva važna cilja, a to su kupovina novih autobusa koji će doprineti racionalizaciji poslovanja i sređivanje Međumesne autobuske stanice čiji su kapaciteti odavno prevaziđeni razvojem grada - rekao je pomoćnik direktora Branislav Bogaroški, prilikom obeležavanja 97 godina uspešnog poslovanja preduzeća....

...Predsednik gradskog parlamenta je istakao da je programom poslovanja za ovu godinu predviđena izgradnja punionice zemnog gasa u saradnji sa DP ''Gas", a građevinski radovi će biti oko 8,5 miliona dinara, planirana je i hitna obnova voznog parka kupovinom 10 autobusa na zemni gas koji staju 136 miliona dinara.
Izvor: Danas
Link: danas.co.yu
 
evo sta se desava kad na busu crkne displej... uzme se malo kolaz-papira (fluorescentno zelene boje, da izgleda kao pravi displej), pa se od njega izrezu slova i nalepe na crnu pozadinu, pa se sve to zajedno prilepi na prozor busa, i to spolja... :bash:



seriously though, sve vise i vise vidjam buseve sa pokvarenim ili necitljivim displejima. to uglavnom pogadja mercedese kao sto je ovaj na 37ici, a i razne rasparene buseve privatnika. u cemu je stos? pa valjda ima neki elektronicar u gsp-u ili sire to da popravi?
 
Mislim da se GSP jos uvek nije navikao na to cudo od tehnike zvano elektronski displej :laugh: Osecam da i vozaci i majstori kriziraju za onim fotokopiranim papirima.
 
Najbolje je kad nalepe pne nalepnice spolja, pa ih jos ukrivo iseku makazama ili ko zna cime, kao da su pod dejstvom alkohola:D Ima i varijanta sprejom da se isprska ili da se nista i ne uradi, pa da pisu dva broja spreda, a nazad samo pogresan:D
 
Vrh