Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 264 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    277
Mateja, možeš na www.imageshack.us Samo pazi da je slika ispod 1,5MB jer je inače sajt sam skreše na manju rezoluciju. Kada je sajt uploaduje, prekopiraj link za forume i strpaj ga u poruku. Piece of cake :)
 
dsc00557gm1.jpg
 
Стакло је иначе АРМИРАНО:) Кантра је дрвена. Одсекао сам мало јер сам сликао мобилним па нисам видео да сечем кадар:(
 
Ove nove stanice postavljene po centru su se pokazale izuzetnim u uslovima kise i vetra. Pre nekoliko dana sam po najvecem pljusku cekao autobus podosta vremena i pored toga sto je napolju bio pravi kijamet ostao sam potpuno suv :p To naravno vazi samo ako se sedi!
 
to je prva klimatizovana autobuska stanica (za gradski prevoz) na svetu
 
Lol, i onda iđeš do autobusa, spiči te vrućina, pa te onda opet oladi klimatizovan bus.. Man se toga..
 
izgleda da svaka chudnovatost koja moze coveku da padne napamet vec ima - proizvedeno ili sagradjeno u dubaiju :)
 
Mogli bi i mi u BG da postavimo par klimatizovanih stajališta u centru ,pa onda neki stranac kao slučajno sačeka tu bus pa mu još i naiđe klimatizovani novi bus i zaključi čovek da je BG u odnosu na Evropu Dubai :cool:
 
c.s.i.":2ldazstn je napisao(la):
Ma ok je 24 i ovako, uvek dolazi skoro skroz prazna...
Mislim da je linija 50 trenutno kriticna, busevi su prepuni jos od prve stanice... stvarno mogli bi da je proceste :cool:
Linija 50 je zrela za trolu kao i dve podvarijante 50E i 50L
c.s.i.":2ldazstn je napisao(la):
I ja sam primetio ^^^
Jedino mi nije jasno zasto nema ni jednog na liniji 26 kad je vec toliko prometna :rolleyes:
IK112N i ne treba da radi na26, pošto na toj liniji rade Manovi.
 
Ради и на другима где раде МАН. А стварно 50 је ноћна мора, ја срећом ретко користим. То тачно треба да буде ЛРТ или трамвај...
 
Nisam siguran gde bi mogao da ide ovaj post ali neka ide ovde.
Naime pošto je Bobić govorio o izmeštanju Terminusa Studentski trg i Trg Republike na Dorćol.
Mislim da bi na dorćolu trebalo napraviti par terminala za te linije. 3 u dunavskoj. proširiti i srediti terminal SRC i 2 manja terminala negde na dorćolu.
 
Pre par dana sam video privatnika koji ide na tečni gas, nisam mogao da verujem, prolazio je Glavnom u Zemunu. Ne sećam se više ni koji bus ni koji prevoznik, previše sam bio očaran...
 
To je FAP na 707. Inace, ja vise ne vidim one niskopodne Mercedese, a neko rece da je trebalo da kupe stotinjak:)
 
Стиже још 20 нових аутобуса за ГСП „Београд“
Возни парк Градског саобраћајног предузећа „Београд” од четвртка ће бити богатији за још 20 нових аутобуса, произведених у фабрици „Икарбус”. Овом испоруком биће испуњен контигент од 100 нових аутобуса, чију је набавку финансирао Град Београд.

– Укупна вредност 100 нових аутобуса је око 2.060.000.000 динара. Реч је о 45 соло и 55 зглобних нископодних возила, која су опремљена најмодернијим моторима генерације „еуро 4” и клима-уређајима. У последњих годину дана обновљено је 15 одсто нашег возног парка – рекао је Славен Тица, директор ГСП „Београд”.

После ове испоруке просечна старост аутобуса ГСП „Београд” биће 5,8 година, док је пре испоруке била 7,6 година.
Izbor: Grad Beograd
Link: www.beograd.co.yu
 
^^ stvarno jako lepo..Bukvalno na svakom cosku u gradu se moze videti jedan novi Ikarbus, u kojima zaista klima sljaka neprikosnoveno.. :) jos samo da raja pocne da se kupa svaki dan i mozemo u kataloge :)
 
A uz to novi Ikarbusovi autobusi izgledaju stvarno vrlo elegantno. Nisu preterano moderni, ali opet dovoljno da prate trendove, a sa druge strane imaju neki retro design. Sve u svemu, super!
 
Jos kada bi ljudi obratili paznju da im klima duva za vrat, te da ne treba da otvaraju prozore :)
 
Vrh