Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 283 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    298
Oni stvarno hoće da privatnike oboje u plavu, a GSP u crvenu? Zašto?
 
Jasno bi mi bilo da mi dobijemo metro i BGvoz pa da odjednom postoji potreba za novim imidžom prevoza kako bi se privukli korisnici iz kola. Ali ovo nema nikakvog smisla, pogotovo sad kad su stigla nova vozila za privatnike i gsp. Da su se setili ovoga pre 2 godine sad bi 40% autobusa bilo plavo od početka
 
Mercedes Conecto G III

1727948301719.png
 
Meni bi lično žuta bila najlepša boja, kao do pre nekoliko godina.
Pa i jes bila lepa boja, dugo je vozilo činila svežim, al mi je smetala ona plava traka pri dnu karoserije. Kod Japanaca je to bilo daleko lepše uklopljeno.
Umusavi se dosta brzo.
Ovo je stvarno bilo nepotrebno. Crvena je ok
Pa iskreno i ne umusavi se nešto posebno. Nije nikada delovala isprano koliko to ovakva nijansa crvene može da bude. Jako je nezahvalna za održavanje, matira brzo, pa i posle desetak prolazaka kroz četke se uveliko oslikavaju krugovi i sitne brazde. Žuta boja je to uspešno prikrivala mnogo duži period.
 
Naravno da su smece kad ih vlast namerno unistava.

Higer (autobusi) su dobri, ali ne kod nas.
1.Kod nas su ulice u raspadu i kada se rade, to je 50 metara 2 meseca pa na kraju propadne asfalt za godinu dana.
2.Jednostavno nisu pravljeni za Evropu zbog rasporeda sedista.
3.Broj vandala koji unistavaju prevoz namerno je vise tesko i izbrojati koliko ih ima.
4.Tamo se to ipak i odrzava, mi ne odrzavamo u svojim garazama i samo budzimo delove.
Moguce da sam nesto propustio jos da dodam, ali nije ni bitno.

PS. @Vinča307 Ne znam odakle ti da Higerima radi grejanje, Mozda radi, ali slabo.
Ja mislim da se dobro drze posle 5 god ocekivao sam da vise propadnu
 
Isto, ali je i Gsp uložio dosta para u njihovo održavanje da bi ih održao u voznom stanju. Ko zna kakvi bi bili posle 5 godina kod privatnika.
Evo jedan primer jedna akia ili bmc (nisam stigao da vidim) na liniji 50 koja mi deluje da ima 6-7 godina unutra se raspada nisam uspeo da slikam stavljeni neki limovi izcupana sedista katastrofa
 
Kakva je 32 sad od kako je preuzeo GSP?
Kako radi jel su redovni polasci?
Sta su od autobusa poslali tamo pretpostavljam higere?
 
Koga briga gde vozi ko. Mene apslutno ne zanima da li je privatnik ili gsp. To što vi ovde na forumu znate ne znači da sad svi građani treba da znaju kroz šareniš od kolor šeme.
Apsolutno razumem tvoj stav, i to je i normalno na kraju krajeva. Većina tako i gleda, al nažalost imamo ogromnih razlika u funkcionisanju svake linije ponaosob u zavisnosti od toga ko na njoj vozi. Baš zato što se ovde više nas prisutnih poprilično razume u ovu tematiku, nama je i te kako bitno ko nam na liniji radi od prevoznika. I ja sam apsolutno protiv ponovog razdvajanja prevoznika kolor šemom, al činjenica da bi ljudi za svoje dobro trebali da obraćaju malo veću pažnju na prevoznike, jer je više puta pominjana 56-ica jeziva ovih dana. Ne može tu biti opravdanja da je prevoznik tek počeo sa radom. Upravo to nikoga od nas ne treba da zanima. Al kad zakuca ljudima mečka na vrata, da vidiš kako svi, bar ih ujutru dosta čujem u busu, komentarišu dolazak Niš ekspresa i neredovnost linije. Znači da ljudi i primete kad ih direktno opali po glavi. Svedoci smo, dosta nas ovde sa foruma, često jalovog pisanja Direkciji koja je za to nadležna. Zato mislim da ljudi treba malo više da budu upoznati sa dešavanjima u javnom prevozu, jer prosto se Grad ponaša jako bahato na više nivoa zadnjih par godina. Umesto da se vozimo i da nas baš briga, mi moramo da zalazimo u te neke sitne detalje, jer su ogromne razlike u funkcionisanju autobuskih linija, a to ne znam dal je slučaj i u jednom iole ozbiljnijem gradu u Evropi.
 
Koga briga gde vozi ko. Mene apslutno ne zanima da li je privatnik ili gsp. To što vi ovde na forumu znate ne znači da sad svi građani treba da znaju kroz šareniš od kolor šeme.
To sam napisao u kontekstu gde masa ljudi mene ubedjuje da u gsp-u rade penzioneri i azijati to mi strasno vredja inteligenciju.
Ovako ce valjda svi znati
Crveno-GSP
Plavo-privatnici
Sad cu da im govorim kad vidite plavu boju tu su azijati i penzosi a crvenu ljudi iz gsp
(U sustini se slazem da je novo farbanje nepotrebno ali mi je drago samo iz tog jednog razloga)
 
Vrh